Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kastrace u kocourka


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Helcina



Založen: 15.08.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Vysoká Pec,431 59

Předmět: kastrace u kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2008 10:53:24
Odpovědět s citátem

Ahoj jsem tu nová a ještě nemám takový přehled jak to tu chodí.Hledala jsem ve straších vzkazích ale nikde jsem nenašla,odpověď ,kterou potřebuji. Dnes si budu kupovat kocourka Sphynxe a bude nutnost ho vykastrovat,tak bych chtělavědět dle vašich zkušeností,kdy je to ideální???Děkuji moc Helča Smile
_________________
sphynxové jsou sluníčka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Re: kastrace u kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2008 11:01:07
Odpovědět s citátem

Helcina napsal:
Ahoj jsem tu nová a ještě nemám takový přehled jak to tu chodí.Hledala jsem ve straších vzkazích ale nikde jsem nenašla,odpověď ,kterou potřebuji. Dnes si budu kupovat kocourka Sphynxe a bude nutnost ho vykastrovat,tak bych chtělavědět dle vašich zkušeností,kdy je to ideální???Děkuji moc Helča Smile


Podmínku kastrace jsem měl u našeho prvního sphynxe Feliska, kdy chovatelka dobu kastrace nechala plně na nás. Podle posledních studií sice není škodlivost kastrace v ranném věku (cca 12 týdnů) prokázána, ale myslím si že není důvod ke spěchu, takže já osobně bych počkal než se začne kocourek dospělácky projevovat. U nás šel Felisek na kastraci ve 12-ti měsících a proběhlo to úplně v pohodě Smile

Jinak níže je k tomuto téma Kastrování a vše o ní http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2458
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz


Naposledy upravil fofo177 dne 15. 8. 2008 11:06:31, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Helcina



Založen: 15.08.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Vysoká Pec,431 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2008 11:05:56
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď,myslela jsem si že to bude tak kolem toho roku vhodné.Teď máme taky jednoho nekastrovaného kocourka a mamka říká,že půjde až začne značkovat,do té doby,že ne.na co pospíchat.Takže to asi bude i v tomto případě.Fajn,díky.
_________________
sphynxové jsou sluníčka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: kastrace u kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2008 11:15:46
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Helcina napsal:
Ahoj jsem tu nová a ještě nemám takový přehled jak to tu chodí.Hledala jsem ve straších vzkazích ale nikde jsem nenašla,odpověď ,kterou potřebuji. Dnes si budu kupovat kocourka Sphynxe a bude nutnost ho vykastrovat,tak bych chtělavědět dle vašich zkušeností,kdy je to ideální???Děkuji moc Helča Smile


Podmínku kastrace jsem měl u našeho prvního sphynxe Feliska, kdy chovatelka dobu kastrace nechala plně na nás. Podle posledních studií sice není škodlivost kastrace v ranném věku (cca 12 týdnů) prokázána, ale myslím si že není důvod ke spěchu, takže já osobně bych počkal než se začne kocourek dospělácky projevovat. U nás šel Felisek na kastraci ve 12-ti měsících a proběhlo to úplně v pohodě Smile

Jinak níže je k tomuto téma Kastrování a vše o ní http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2458


Ale mnoho veterinářů a dlouholetých zkušených chovatelů a ti ví o čem mluví, má na tak rannou kastraci jiný názor, prostě nejdříve u kocoura v 8měs.
_________________
Sandra a Mutinci Smile


Naposledy upravil sanny dne 15. 8. 2008 11:18:29, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Helcina



Založen: 15.08.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Vysoká Pec,431 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2008 11:18:18
Odpovědět s citátem

Jasně já si nechám poradt, takže díky za každou radu.Nerada bych to uspěchala, dokud to půjde tak to půjde Smile.Moc se na něj těším.Pár dní už ani nespím Very Happy .Těším se na něj,bude to takové moje díte.
_________________
sphynxové jsou sluníčka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2008 11:20:20
Odpovědět s citátem

for Sanny:

Přesně tak, názory jsou rozporuplné, například moje vetka mi rovnou řekla že dřív než v 9-ti měsících mi ho nevykastruje. Pokud mezi chovatelem a kupujícím panuje jistá důvěra a věc je náležitě ošetřena v kupní smlouvě, jistě je nejlepší nechat kastraci až na pozdější dobu dle rozhodnutí majitele. Nač spěchat, jistota je jistota...
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2008 11:20:48
Odpovědět s citátem

Helcina napsal:
Jasně já si nechám poradt, takže díky za každou radu.Nerada bych to uspěchala, dokud to půjde tak to půjde Smile.Moc se na něj těším.Pár dní už ani nespím Very Happy .Těším se na něj,bude to takové moje díte.


Přeji at Vám čekání na sphynxíka rychle uteče a brzo se dočkáte Smile
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2008 11:26:08
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
for Sanny:

Přesně tak, názory jsou rozporuplné, například moje vetka mi rovnou řekla že dřív než v 9-ti měsících mi ho nevykastruje. Pokud mezi chovatelem a kupujícím panuje jistá důvěra a věc je náležitě ošetřena v kupní smlouvě, jistě je nejlepší nechat kastraci až na pozdější dobu dle rozhodnutí majitele. Nač spěchat, jistota je jistota...


Ano názory jsou rozpoluplné, ale u nás jsem se nesetkala ještě s vetem a že jsem se hodně informovala který by s tak brzkou kastrací kocoura souhlasil jen z jedním který ji provedl kocourkovy ještě u chovatelů a bez mého vědomí a nikde o tom ani zmínka, ani předběžné smlouvě a ve smlouvě, jen v očkováku!!
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2008 15:54:29
Odpovědět s citátem

Můj veterinář byl zhrozen, když jsem mu říkala o kastraci tak mladých zvířat. On by to nebyl ochotný udělat. Adamovi bylo 11 měsíců, když šel...byl to už řádný vyspělý kocouř, který se tak začal i projevovat.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2008 16:18:55
Odpovědět s citátem

My jsme kastrovali v 7mi mesicich, kdyz jsem si privezli domu druhou kocicku a Twix na ni zacal lezt a obtezovat ji. Dnes mu jsou 2 roky a vse bez problemu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hafik34



Založen: 26.08.2008
Příspěvky: 35
Bydliště: olomoucko

Předmět: kastrace u kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 11:31:41
Odpovědět s citátem

Dobrý den všem,
dlouho jsem tu nebyla, i když příspěvky se snažím číst co nejčastěji. Tak náš Piškotek už má víc jak 7 měsíců, začíná zasmrádávat, je agresivnější....pan doktor doporučil kastraci. Jdeme v pátek, dost se o něj bojím, i když prý to nic není:-(
Ale i tak, vždyť je to naše zlatíčko...i když tedy poslední dobou jsme doma dokousaní, jako kdybychom měli nejmíň kokršpaněla:-)
A jak umí trucovat, milostpán jeden:-))
To se až člověk diví, jak se ta zvířátka umí urazit....horší jak nějaký člověčí puberťák:-))
Tak jsem se jen potřebovala svěřit, určo to v pátek prořvu a budu mít výčitky svědomí...........
Mějte se hezky.
Iva+Piškot
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: kastrace u kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 12:46:00
Odpovědět s citátem

Nemějte rozhodně výčitky svědomí, kastrace kocoura není nic tak hrozného, druhý den už bude v pohodě a berte to tak, že mu prokazujete službu. On je z těch svých hormonů sám nervní, protože příroda a pudy mu diktují, co by měl dělat a přitom jemu se to možná ani dělat nechce a uvidíte, že se sklidní a bude z něj zase spokojený mazlík a příroda ho nebude trápit. A vy budete taky v pohodě. Jen počítejte s tím, že to nebude do týdne, ale může to trvat i několik týdnů, než se jeho puberťácké tělíčko sklidní a všimne si, že už není kocour, ale kočičák Very Happy .
A lovit vás ještě nějakou dobu bude i tak, protože to je pro něj hra, ale mělo by to být méně agresivní. Tak držíme palečky a všechny naše kočičí pacičky (36 tlapek), aby vše dobře dopadlo.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hafik34



Založen: 26.08.2008
Příspěvky: 35
Bydliště: olomoucko

Předmět: kastrace u kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2008 6:24:44
Odpovědět s citátem

Dobré ránko, děkuji za podporu, já vím, že je to pro něj nejlepší /i pro nás/, ale je to prostě náš chlapeček a my se o něj bojíme. Já teda víc, než manžel.
Zrovna včera, když mi skočil na hlavu, pokřivil brejle a udělal šrám přes půl ksichtíku /jsem se bála, že ráno budu vypadat jako Peyrac-ještě to kulhání by mi chybělo:-)))/, tak mu říkám....obludo nahatá, počkej v pátek, ještě budeš chtít zachránit před panem doktorem....nic, darebáku jeden kousavej:-)))
Ale stejně se bojím, ale však to zvládnem a pak bude kočičák bez ozdoby:-))
Tak se mějte a hodně radosti s kočičáky
Iva+Piškot /ještě pravej kocouř:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: kastrace u kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2008 10:11:24
Odpovědět s citátem

hafik34 napsal:
Dobré ránko, děkuji za podporu, já vím, že je to pro něj nejlepší /i pro nás/, ale je to prostě náš chlapeček a my se o něj bojíme. Já teda víc, než manžel.
Zrovna včera, když mi skočil na hlavu, pokřivil brejle a udělal šrám přes půl ksichtíku /jsem se bála, že ráno budu vypadat jako Peyrac-ještě to kulhání by mi chybělo:-)))/, tak mu říkám....obludo nahatá, počkej v pátek, ještě budeš chtít zachránit před panem doktorem....nic, darebáku jeden kousavej:-)))
Ale stejně se bojím, ale však to zvládnem a pak bude kočičák bez ozdoby:-))
Tak se mějte a hodně radosti s kočičáky
Iva+Piškot /ještě pravej kocouř:-)


Zvládnete to! Držím palce. My to už pěkných pár měsíců máme za sebou a z Adama je pěký pecivál-nejraději sleduje, jak se ostatní kočky honí a blbnou-občas se přidá taky, ale spíš to má jako divadlo Wink

A druhej den po kastraci byl v pohodě. Hlavně si s vetem předem domluvte, aby ho kastroval na vyhřívané podložce-mě ho vetka předala ještě v limbu v jejich plastovné bedýnce, ve které ležel na vyhřívané dečce, která byla přikrytá čistou látkou a ještě byl přikrytý mojí dekou, takže vůbec neprostydl-vše jsem jim vrátila druhý den (teda kromě kocoura Wink ). Je to důležité, nemají srst a mohl by nastydnout.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2008 10:46:33
Odpovědět s citátem

Potvrzuji, když byl Feldík na kastraci, také jsem ho dostal ještě v limbu a studenej byl jak žába Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hafik34



Založen: 26.08.2008
Příspěvky: 35
Bydliště: olomoucko

Předmět: kastrace u kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2008 11:11:05
Odpovědět s citátem

Jejda, díky za informace, to musím vetovi říct. Protože Piškotek sám o sobě, pokud se neválí pod dekou, tak má děsně studené tlapky.....a to máme doma teplo a koberce.....
No jo, on by asi taky ještě víc divočil a přes den, když jsme v práci se nenudil, kdyby měl doma kámoše, ale Sphynxíci jsou celkem drazí a chlupatku mít nemůžeme, bo jsme alergičtí na kočičí chlupy /jednou jsme si vzali normální kočenu, ale do týdne jsme ji museli vrátit......alergie se rozvinula a ještě jsme se osypali....hrůza.
Ani nevíte, jak vám závidím, že máte těch zlatíček /divokejch a zlobivejch/ víc...
Tak nic, ještě jednou díky za podporu a rdžte pěstičky, pak poreferuju.
Iva+Piškotek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hafik34



Založen: 26.08.2008
Příspěvky: 35
Bydliště: olomoucko

Předmět: kastrace u kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 12:15:54
Odpovědět s citátem

Dobrý den, tak Piškotek už je "Piškotka"....chudinka moje malinká operovaná.
V pátek po kastraci byl žravej a hyperaktivní, po sobotě a neděli mi připadá strašně unavený a takový "mouchy sežerte mě", tak nevím, jestli ho to bolí nebo má teplotku....pořád polehává, nehraje si a ani tolik nepapá, dokonce nechává zbytky v misce, což nikdy nedělal.
Tak doufám, že když zavolám vetovi, tak mi nebude nadávat, že jsem plašan.
Jsem se trošku musela vypovídat....vy mě pochopíte.
Mějte se hezky.
Iva+Piškotek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (39x)
2
RSS kanály (38x)
3
HCM u koček - program PawPeds (25x)
4
Zlomek vteřiny (22x)
5
Debakl (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (20x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top