Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocouřek z útulku


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
mňoukátko



Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha - Letňany

Předmět: Kocouřek z útulku
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2005 13:48:42
Odpovědět s citátem

Zdravím vás,
jsem na těchto stránkách nová a s kočičkama nemám ještě moc zkušeností. Zároveň jsem však novopečená majitelka kocourka z útulku a musím říct, že je to pro mě jakožto začátečnici, trochu problém.
Musím upozornit případné nezkušené kočkomily, aby si nebrali hned napoprvé kočky z útulků. Nebývají tam totiž zrovna dvakrát zdravé kočičky... často nejsou doléčené, můžou se u nich objevit komplikace, jejich imunita může být oslabená (v útulku také mohli něco chytit od ostatních kočiček) a často mají i nějakým způsobem narušený vztah s člověkem. A taková kočička je pak pro začínajícího kočkomila (kočičkáře:-) problémem.
Na takový problém jsem narazila i já. Můj kočičák si pobyl v útulku jen pár dní a za těch pár dní prošel kastrací, zástřihem na oušku (jako znamení, že je kastrovaný) a vytrhnutím 4 předních zubů (které byly rozpadlé prý vinou špatné stravy u minulého majitele).
Kocourek si patrně z útulku přinesl rýmu, zánět dásní po vytržených zubech a zánět spojivek (tak to řekla veterinářka). Navíc se mu nechtěla hojit rána po kastraci ani zástřih na oušku. Kocourek také málo jedl (prý kvůli bolesti zanícených dásní) a zhubl až na 3,5 kg (je to dospělý kocourek, prý má min. 5 let).
Prožila jsem s ním docela hodně strachu, protože mi ho bylo líto, jak ležel apaticky, nemohl dýchat nosem, teklo mu z očí, měl teplotu, kýchal až do krve a antibiotika nezabrala.
Naštěstí zdá se, že druhá antibiotika, která jsme dostali od veterinářky, už pomalu zabírají a kocourek se cítí lépe, čumáček se začíná pročišťovat, teplota klesla a kocourek začíná být komunikativní a mít velký apetit. Smile
Předpokládám, že budu do začátku potřebovat hodně rad, ještě toho o kocourcích vím málo, a tak mě napadlo, že kromě pročítání kocouřích webů by mně a mému kocourkovi velmi pomohlo dopisování si s nějakým dalším, nejlépe zkušeným, kočkomilem. Proto prosím kohokoliv, kdo by mi byl ochotný pomáhat mi svými radami s péčí o mého kocourka, aspoň zezačátku, ať se mi ozve na můj e-mail nebo ICQ. Budu vám moc vděčná a můj kocourek také. Smile
_________________
mňoukátko + kocour Pinďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Kocouřek z útulku
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2005 13:59:22
Odpovědět s citátem

Milá mňouki, v prvé řadě, přijmi obdiv, že jsi se kocourka ujala, je to určitě pro něj výhra .Asi bych neodrazovala začínající kočkaře od kočiček z útulku, je jich tam určitě mnoho a spousta je i v dobrém stavu,možná je lépe nezačínat s takto nemocným kocourkem.Jinak je důležité, že píšeš, že kocourkovi je lépe, připrav se , že to bude na delší dobu a bude to od tebe vyžadovat hodně trpělivosti- asi i financí za péči u veta.
S jakýmkoliv problémem se obrať sem do fóra, je to lepší, než to řešit soukromě přes meil, jednak víc hlav víc ví,zároveň veřejná diskuse třeba pomůže i někomu jinému s podobnými problémy. Projdi si i starší témata- najdeš tam spoustu užitečných rad. Rádi ti,pokud budeme vědět, pomůžeme radou, držím palce, ať se kocourek rychle uzdravuje.Jak se vlastně jmenuje?Janča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea



Založen: 12.04.2005
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2005 14:03:24
Odpovědět s citátem

Ahoj Mňouki, i já se připojuji k názoru Janči a velmi mě těší, že je tvému kamarádovi lépe. Pošli do kočkogalerie nějakou jeho fotku, ať víme jak vypadá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňoukátko



Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha - Letňany

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2005 14:20:44
Odpovědět s citátem

Jančo, díky moc za Tvou reakci a za vyjádření obdivu... koneckonců kdo by odolal smutným očím kočičím a kdo by se dokázal nečinně dívat, jak dříve veselý a umazlený kocourek chřadne, hubne a ztrácí sílu...
Máš asi pravdu a také se nedá zobecňovat, že to tak vypadá ve všech útulcích, ale chtěla jsem se podělit o svůj konkrétní zážitek z jednoho konkrétního útulku a upozornit, že ty kočičky bývají často ještě ne úplně zdravé (což by se mohlo začínajícím kočkařům vymstít). Asi nemají možnosti si tam ty kočičky nechat déle, dokud se jim všechno nezahojí. Sad
Ráda bych se obracela na fórum se svými problémy, ale mám pocit, že ne vždy mám dost času na to, abych si mohla v klidu přečíst všechno, co bych potřebovala, a že kontakt s nějakým kočičím nadšencem by byl pro mě rychlejší. Ale možná je to jen pocit. Každopádně zrovna tentokrát se mi hodilo, že mi moje kamarádka dohodila jednoho zkušeného kočkomila a ten mi udělil pár užitečných rad přes e-mail.
Pořád mám strach, aby se stav kocourka zase nezhoršil, je to teprve druhý den, co pozorujeme zlepšení... ale věřím, že se z toho dostane a že pak už nebudou tak velké problémy.
Kocourek měl dříve jméno Tygr, ale nám se nelíbí a nějak zatím nevím, jak ho pojmenovat, a ani necítím moc potřebu ho pojmenovat, protože slyší na "čičííí". Smile Měl by mít kocourek jméno?
Nevím, jestli tuhle diskuzi můžu rozvinout i o další témata... chtěla bych se totiž ještě zeptat, čím by bylo nejvhodnější ho krmit, aby měl pestrou stravu a také s přihlédnutím k tomu, že nemá přední zoubky. Pokud bych to neměla psát sem, tak to hodím do nějakého podobného tématu, popř. vytvořím nové.
_________________
mňoukátko + kocour Pinďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2005 15:44:22
Odpovědět s citátem

No ,je fakt, že Tygr bez zoubků je divný Smile, ale klidně mu říkej Číčák a volej na něj Čičí- však je to pěkný. Jinak témat na fóru je dost- kocouř a péče,kočičí problémy, zdraví... a jsou tu všechny příspěvky dlouho na to, aby sis je mohla v klidu projít.S granulema je určitě lepší používat ty superprémiový a bohužel i dražší- Purina, Hills, Roayal Canine,eukanuba, i Acana je dobrá-snad jsem nějakou značku nezapomněla. Nedoporučila bych Whiskas ,Friskies a pod, přes reklamu nejsou nejkvalitnější.Jak se zoubkama a granulema nevím, někdo říká, že to pokoušou i tak, nebo to zkus namočit, musíš vyzkoušet, co mu pojede..Doufám ,že ještě o Číčákovi uslyším a samé dobré zprávy. Ahoj. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňoukátko



Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha - Letňany

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2005 15:58:49
Odpovědět s citátem

Asi mu budu říkat Mončičák. Smile Připadá mi, že to na něj sedí. Smile Do kočkogalerie ho dám časem, nemám teď možnost dostat se k jeho fotce. Ta fotka je na webu na adrese http://www.anep.cz/kocour/kocour1.jpg
Teďka se vám tam asi nic nezobrazí, protože majitel toho serveru se momentálně v tom počítači hrabe Smile , ale za pár hodin by ten odkaz už měl fungovat.
_________________
mňoukátko + kocour Pinďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2005 6:16:27
Odpovědět s citátem

mňoukátko napsal:
Asi mu budu říkat Mončičák. Smile Připadá mi, že to na něj sedí. Smile Do kočkogalerie ho dám časem, nemám teď možnost dostat se k jeho fotce. Ta fotka je na webu na adrese http://www.anep.cz/kocour/kocour1.jpg
Teďka se vám tam asi nic nezobrazí, protože majitel toho serveru se momentálně v tom počítači hrabe Smile , ale za pár hodin by ten odkaz už měl fungovat.

Hezkej Mončičák-Čičičák Very Happy
Co se týká krmení, tak granulky janča napsala téměř vše z těch lepších, jen vynechala snad Iams, a teď francouzská značka Mastery (nemám osobní zkušenost). Acany sice nejsou superprémiovky, ale jen prémiovky, ale jsou rozumným kompromisem mezi cenou a kvalitou. Co jsem četla, tak kočičáci bez zoubků by časem neměli mít problémy s kousáním, dáseň jim prý ztvrdne a s granulkama se poperou, a pokud Monči přišel jen o špičáky, tak granulky jistě rozkouše přes stoličky vzadu.
Dále se ještě můžou dávat konzervičky - my krmíme Animondou (dobrý a řekla bych i kompletní přehled jejich nabídky je na www.allpet.cz), ať už vom Feinsten, Dinetty, Cusine, pytlíčky Rafiné, vaničky Ragout, ..... záleží na chuti konkrétní kočiny, chce to zkoušet, co mu bude chutnat. Dále dáváme konzervičky Shiny Cat od Gimpetu, jsou sice dražší, ale je v nich opravdu kuřecí i tuňák v lidské kvalitě. Potom Maxovi a Rubce strašně chutnají Gourmety od Puriny, občas Miglior Gato. Co se týká syrového hovězího či kuřecího, tak s tím už by Mončičák mohl mít bez špičáků trochu problémy, ale můžeš ho zkusit - hovězí by mělo mít nejméně 24, lépe 48 hodin přemražené, kuřecí by se syrové dávat nemělo kvůli salmonele, která se zlikviduje jen vařením, ale vím, že někteří syrovým krmí a zatím nikdo neonemocněl.
Na podporu imunity jsou dobré kapky Sangrim, dají se buď objednat v některém netovém obchodě, v některých lékárnách, zoo potřebách nebo přímo na veterině. Dále můžeš dávat kočičákovi vitamínové pasty, od Gimpetu - MultiVitamínovou, nebo od ..... (nevzpomenu si na firmu) - CaloPet, taky vitamínovka.
Pokud by měl problémy s trávením chlupů, tak buď nějakou kytku - ale to by pak mohl zvracet, nebo pasty na trávení - MaltSoft, Bezopet, nebo přímo granule, které obsahují složky na kontrolu tvorby bezoárů - Hills Hair Ball Control, ale to zjistíte časem, jestli nemá s chlupama problémy - jestli jsi viděla Sherka II, jak tam Kocour v botách jakoby "dáví" tak se nelekni, jestli bude vydávat Monči někdy podobné zvuky - tímhle způsobem se zbavuje chlupů v žaludku.
Toť asi stručně, co mě v tomhle okamžiku napadá .....
Jinak - nedávat od stolu, žádné slané mňamky ... toho si asi už od přechozího majitele užil dost, a které jsou zátěž pro ledviny, takže kontrolovat, jak a jestli vůbec pořádně čůrá, jestli nemá problémy s močovými šutříky nebo ledvinami (na to pozor - problémy dásní dost často souvisí právě s ledvinami), asi bych při těch výdajích na léčbu zainvestovala i do vyšetření moči, jestli má správné pH a jestli nemá náběh na struvity, jen preventivně, je už ve věku, kdy se tyhle obtíže mohou objevit a předchozí majitel mu jistě moc dobrého z tohohle pohledu "nepřidal", a je lepší snažit se jim předejít kvalitní kočičí stravou.
Pokud máš nějaký dotaz, ptej se Wink
A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Maxik



Založen: 24.04.2004
Příspěvky: 51
Bydliště: M.L.

Předmět: Prvně s kocourem
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2005 7:14:12
Odpovědět s citátem

Ahoj Mňouki,
já se také přidávám k diskusi. Pokud se podíváš do mého deníčku, tak zjistíš, v jakém jsem byl stavu, kyž si mě dvounožci přinesli domů. Doma mě krmili granulemi ze supermarketu a já jsem byl často nemocný. Pak maminka přešla na Iams, Royalky, Hill´s. Je to už rok a pů, co jsem zcela zdáv. Vážím 4 kg a jsem spokojený. Pořádná strava udělala své. Dokonce se mi zdá, že granule jsou lepší než masíčko (miluji syrové ryby i syrové hovězí), protože je v nich všechno, co my kočičáci potřebujeme. Tak přeji hodně pohody a uzdravování. Maxmilián Rybomil Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňoukátko



Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha - Letňany

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2005 8:14:52
Odpovědět s citátem

Díky všem za rady ohledně stravování, ale Mončičák má stále ještě problémy s konzumací tvrdých granulek, moc se k nim nežene, asi nemá dásně ještě moc zhojené. Granulky bych nechala asi na později, teď bude kočičák asi potřebovat spíš měkkou stravu.
Vy své mazlíky krmíte jen granulkama a kočičíma konzervama a paštikama? Já bych mu ráda dopřála pestrou stravu a teď když ještě nemůže granule, nerada bych ho živila jen konzervama a masem. Jelikož kočky by prý neměly jíst sladké, slané a kořeněné a pít obyčejné mléko, nemám moc nápadů, co kocourkovi dávat měkkého, aby neměl každý den v misce to samé. Smí kocour jíst třeba zeleninu? Nebo vajíčko? Anebo tvaroh, měkký sýr nebo jogurt s živou kulturou? Mohl by třeba pít nízkotučné (0,5% tuku) mléko? Četla jsem, že by mohl pít neslazené kondenzované mléko ředěné 1:3 vodou. Zkrátka obchody pro zvířátka mají především masové výrobky nebo granule a já bych mu to ráda zpestřila ještě o jiné druhy jídla a napadá mě, že by se snad dalo něco vhodného nesladkého, neslaného, nekořeněného najít i v normálních obchodech s potravinama.
Když byl kocourek v krizi a nechtěl jíst, doporučili nám známí, kteří mají taky kocoura, ať mu rozklepneme vajíčko a osladíme hroznovým cukrem. Takže lze ve vyjímečných případech, kdy kocourek je slabý a nemocný, podávat sladké vajíčko pro doplnění energie?
Jednu z těch vitamínových past a nějakou pastu s trávou jsem mu koupila... jak moc a jak často mu mám z těch past přidávat do jídla?
_________________
mňoukátko + kocour Pinďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2005 9:13:50
Odpovědět s citátem

Co se týká zpestření, tak někteří dávají třeba žloutek (bílek ne) s tvarohem, příp. medem, my třeba dávali do osmahnutého kuřecího bazalku, nebo nějakou tu bylinku, jogurty, pribiňáky, taveňáky jsou snad taky v pohodě. Ale my to nedáváme, protože Max ani Rubka tohle nechtějí, možná tak olíznout z prstu nám, ale nijak cíleně to nevyžadují. Mléko můžeš zkusit tu neslazenou Tatru, ale i tak, pokud je citlivější, může mít průjem. Ohledně zeleniny .... no zkusit to můžeš Very Happy ale nedělej si naděje, že si bude pomlaskávat, u nás zeleninka ani s kuřecím těžce neuspěla Twisted Evil
Vitamínové pasty můžeš dávat trochu každý den, já nevím, tak 2-3 cm .....
Jinak pestrost - dá se dohnat různýma bonbonkama, čipsama, pastama, různýma typama jídel, konzerv a paštik, ale kočka si vybere, co jí vyhovuje, a nad ostatním může ohrnovat čumáček. Proto třeba máme větší výběr konzerv - Cusine, vom Feinsteny, Gourmety, ShinyCaty ..... každé má trochu jiné složení, takže snad to kočky berou jako pestrou stravu Smile
A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2005 9:24:18
Odpovědět s citátem

No jen k tomu jídlu, Ali pestrou stravu nemá, protože mu nic jiného nechutná. Granulky tedy máme Hills a Pro Plan od Puriny. Z vaniček Vom Feinsten od Animody. Jediné, čím by si Ali rád stravu zpestřil je sladké, ale to mu samozřejmě nedávám Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Ad pestrá strava
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2005 10:09:28
Odpovědět s citátem

Jen poznámečku... myslím, že kočičákům nevadí, když nebudou mít v lidském slova smyslu pestrou stravu. Ty naši dostávají vpodstatě výhradně granulky plus nějaký mňamky a někdy třeba rybu (filé) a tak... hlavně, v těch granulkách a konzervách je všechno, co je potřeba (když to je "kompletní krmivo", nebo jak se tomu říká), což já vím, že to nikdy nenamíchám (ani pro sebe, natož pro kočky Smile)
Jinak... vím, jak je těžký brát si kočku z útulku, a držím palce, ať je Mončičák co nejdřív úplně v pořádku Smile
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mňoukátko



Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha - Letňany

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 7. 2005 12:41:34
Odpovědět s citátem

V čem je těžší mít kočku z útulku? Ať vím, na co se mám ještě těšit....

Mončičákovi už rýma ustupuje, dneska večer půjdeme na kontrolu k veterinářce, tak uvidíme...
Vrátil se mu apetit, ale má teď takový hlad, že za námi každou hodinu chodí a mňouká a vodí nás ke své misce a cokoliv mu dáme, velmi hltavě zdlábne. Je to normální? Za 3 dny, co tohle dělá, má už poněkud kulaté bříško a to se snažím nevyhovět mu vždy... nerada bych, aby ztloustl. Nemůže to být tím, že předtím, když byl nemocný, málo jedl? Co s tím můžu dělat?
_________________
mňoukátko + kocour Pinďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iva
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2005 23:40:46
Odpovědět s citátem

mňoukátko napsal:
V čem je těžší mít kočku z útulku? Ať vím, na co se mám ještě těšit....

Mončičákovi už rýma ustupuje, dneska večer půjdeme na kontrolu k veterinářce, tak uvidíme...
Vrátil se mu apetit, ale má teď takový hlad, že za námi každou hodinu chodí a mňouká a vodí nás ke své misce a cokoliv mu dáme, velmi hltavě zdlábne. Je to normální? Za 3 dny, co tohle dělá, má už poněkud kulaté bříško a to se snažím nevyhovět mu vždy... nerada bych, aby ztloustl. Nemůže to být tím, že předtím, když byl nemocný, málo jedl? Co s tím můžu dělat?


Kocourek, ktereho jsme loni nasli zasvrabeneho a vyhubleho cca 4 mesice stareho (velikosti tehdy spis vypadal na 3 mesice) po prichodu k nam domu doslova vyluxoval vsechny misky, ve kterych neco bylo a pak vypadal jako balonek na uzouckych nozickach. Trvalo zhruba mesic nez se konecne "dozral" (jak prohlasil nas vet.) Sam vet. rikal, ze ho nemame v jidle omezovat, ze az bude mit dost a taky pocit, ze jidlo neni jen prilezitostne a ze vzdycky v misce neco bude, tak se to spravi. Takze u kocek, ktere dlouho hladovely ci dostavaly velmi omezene porce jidla, je to asi normalni. Drzime pesticky a tlapky.
Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2005 14:24:48
Odpovědět s citátem

Zkuste mu nechat celý den plnou misku granulí, on si časem zvykne, že je tam má pořád a třeba nebude škemrat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (73x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (45x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (28x)
4
Kočičí jména (27x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (24x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Jak se naučit vybírat mýtné (21x)
8
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (21x)
9
Somálská kočka (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top