Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

pokojove rostliny

Fórum: Nebezpečí

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 10:43:22
Odpovědět s citátem

chci se zeptat jak je to s vánoční hvězdou a kočkama? Je pro ně jedovatá?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 11:08:08
Odpovědět s citátem

AHOJky,

vanocni hvezda=prysec a ta je pro kocicaky jedovata,ja ji mam ,ale stejne doma, kocicka si ji vubec nevsima, ale pokud mas kocku kytkozrouta tak rozhodne neporizovat Smile
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 11:39:12
Odpovědět s citátem

BlackOrchid napsal:
chci se zeptat jak je to s vánoční hvězdou a kočkama? Je pro ně jedovatá?


Já osobně jsem odstranila z koček dosahu pro jistotu všechny kytky, co jsem měla. Je to jistější.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 11:58:52
Odpovědět s citátem

TATIANO,

to ano je to jistejsi,ale kdyz si jich kocicka vubec nevsima tak mi to prijde zbytecny, mam treba i palmy a ty mam na zemi ve velkych kvetinacich,tech se zbavovat nechci, samozrejme,kdyby o ne jevila emma zajem tak jdou pryc. emmicka ma kocici travu na trech mistech a ta ji k okusovani plne staci
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: jedovaté rostliny
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 12:10:47
Odpovědět s citátem

http://lanuestra.ic.cz/rostliny.htm
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 12:12:33
Odpovědět s citátem

Já nevím, já na "nevšímavost" nespoléhám ... stačí, že na kytce něco poleze, čičině hrábne a bude zakousnutá v nějaký jedovatině.

Každopádně - kdo svojí kočku dobře zná, tak ať ponechání nějaký jedovatiny dobře zváží a může to risknout, musí ale počítat se sypáním popele na hlavu, když se něco stane. Kdo nemůže spoléhat na to, že kočka opravdu, ale opravdu kytky nebaští, tak s jedovatinama jednoznačně pryč.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 13:28:30
Odpovědět s citátem

Me prijde skoda, zbavovat se vsech kytek nebo je vsechny nastrkat na skrine a policky, kdyz si jich za rok cica ani nevsimla, kytky mam rada a v byte dotvari interier, nemam zadne jedovate az na ten prysec.
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 15:49:05
Odpovědět s citátem

hmmm...jedné takové kočičce...černé Rozárce...momentálně selhávají ledviny...
kytičky nikdy neokusovala, panička dostala k narozeninám zamiokulkas (zamiokulus) a kočička ho najednou nutně potřebovala ochutnat...hlavní problém byl v těžkém zánětu sliznice v tlamičce(miliony jehliček oxalátů jí ji popíchaly), takže nechěla nic polykat a v tom, že nás panička vyhledala až třetí den na to, kdy už byla kočička uremická (z dehydratace...paní už je stará, nechtěla rušit přes víkend, nevěděla, že máme nonstop pohotovost a navíc pomoct se musí vždycky pohotovost - nepohotovost...myslela, že to zvládne sama a snažila se dávat pít stříkačkou...málo)..po týdnu na kapačkách se podařilo zvládnout akutní selhání, ale ledviny jsou nenapravitelně nabourány

co tím chci říct? to že kočička doposud o kytky nejevila zájem neznamená, že jednou nedostane hodně hloupý nápad a neochutná, co nemá....dřív než koupím jakoukoli kytku si kontroluju, jestli není jedovatá, pokud ano, nesmí mi do bytu, byť by byla sebehezčí...obludky se dostanou i na skříně a police
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 19:08:58
Odpovědět s citátem

kytičky nikdy neokusovala, panička dostala k narozeninám zamiokulkas (zamiokulus) a kočička ho najednou nutně potřebovala ochutnat...


Tak to jste mne nepříjemně překvapila Sad Zamioculcas jsem našla jenom v jedné knize a bylo u něj napsáno, že není jedovatý Sad Musím ho dát rychle pryč.
Já odstranila všechny jedovaté kytky z domu a že jich bylo hodně. Nemám ovšem nervy na to zkoušet, jestli se něco stane. Problém u některých kytek je určit, zda je jedovatá nebo ne. U těch notoricky známých je to jasné, ale je spousta květin, o kterých musíte informace složitě hledat. Na internetu často najdete mnoho informací o květinách, ale údaj o jedovatosti chybí Sad Dlouho jsem sháněla knihu o kytkách, kde by byl uveden údaj o jedovatosti. Paradox je, že knihy jsem sehnala dvě a u stejné kytky je v jedné knize napsáno, že jedovatá je a v druhé knize, že jedovatá není. Tak si vyberet. Kytka šla z domu. Vánoční hvězdu letos nemám a budu si místo ní na vánoce užívat své milované a zdravé kočičky Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 21:54:05
Odpovědět s citátem

já to taky hledala hodně dlouho...ale už jen to, že patří do čeledi áronovité mnohé napovědělo...navíc Rozárka je kočička čistě domácí a neudělala nic jiného neobvyklého, než opravdu kytku okousala, tak jsem hledala hodně intenzivně, abych zjistila, co je zač

je pravda, že informace o toxicitě jednotlivých rostlin se shánějí špatně, takže pokud něco nedohledám, tak kytku nepořizuju a pokud najdu informace o toxicitě jejích příbuzných, tak už vůbec...ono třeba takové lilkovité jsou jedna sběř jedovatá a je jedno, jestli je to nať brambory, nebo rulík, to samé u ostatních...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: jedovaté rostliny
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 22:46:51
Odpovědět s citátem

AngelikadeSance napsal:
http://lanuestra.ic.cz/rostliny.htm


Tak tyto stránky jsem neznala. A moc mě nepotěšili. Myslela jsem, že jsem to vychytala, když mám jen šáchor, ibišek, citrony a africkou fialku...ani jedno bych nečekala, že bude jedovaté Confused Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: jedovaté rostliny
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 23:10:21
Odpovědět s citátem

Smeny napsal:
AngelikadeSance napsal:
http://lanuestra.ic.cz/rostliny.htm


Tak tyto stránky jsem neznala. A moc mě nepotěšili. Myslela jsem, že jsem to vychytala, když mám jen šáchor, ibišek, citrony a africkou fialku...ani jedno bych nečekala, že bude jedovaté Confused Sad


...dle mě je pro kočky ideální jen kočičí tráva..tam kde mám kočky bez dozoru, tak kytky nemám a jsem klidná..člověk musí něco pro svoje miláčky obětovat...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: jedovaté rostliny
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2008 10:36:28
Odpovědět s citátem

AngelikadeSance napsal:
Smeny napsal:
AngelikadeSance napsal:
http://lanuestra.ic.cz/rostliny.htm


Tak tyto stránky jsem neznala. A moc mě nepotěšili. Myslela jsem, že jsem to vychytala, když mám jen šáchor, ibišek, citrony a africkou fialku...ani jedno bych nečekala, že bude jedovaté Confused Sad


...dle mě je pro kočky ideální jen kočičí tráva..tam kde mám kočky bez dozoru, tak kytky nemám a jsem klidná..člověk musí něco pro svoje miláčky obětovat...


Naprosto souhlasím-mám-li si vybrat mezi nádhernou kytkou a (samozřejmě) nádhernou kočičkou, volba je jednoznačná-pryč půjde kytka Exclamation . Kamarád taky hýčkal doma krásnou kytku, až mu ten mrzák pryšec poleptal kocouřímu miláčkovi tlaminu, taky si jí nikdy nevšímal, až jednou... Naštěstí se z toho dostal, ale kytka šla z bytu.

Já dala pryč taky všechny, nechala jsem si jen v ložnici, kam kočky běžně nechodí, a jsou na skříních nahoře, kam mi (zatím) nelezou (teda ty kočky). Spí se mnou jen Claudius, a ten tráví noc v posteli a ne lezením po pokoji. Jakmile by tam měla být nějaká kočenka zavřená i přes den, tak kytky půjdou pryč i z těch skříní. Riskovat fakt nebudu.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2008 12:50:28
Odpovědět s citátem

Ja mam doma jedovatou pouze vanocni hvezdu, ktera mi vydrzi maximalne 14 dni, protoze mi v byte vzdycky chcipne.Jinak mam taky par kaktusu,ale ty mam na policce, na kterou se kocicka dostat nemuze a yucca tu mam na zemi,ale ta myslim jedovata neni.
samozrejme ,kdybych si mela vybrat mezi kockou a kytkou tak nevaham,ale myslim, ze to dohromady jde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2008 1:16:19
Odpovědět s citátem

Neriskla bych nic jedovatého doma ani den....opravdu člověk nikdy neví, co se kočičákům posune v hlavě a i když kytky ignorují, najednou se do nějaké jedovatky pustí.

Ostatně, Pavito, sama v jiném vláknu píšete, že kočička díky dietě začla baštit i to, co dřív nejedla. Kde máte jistotu, že nezchroupne kus vánoční hvězdy?

Kamarádky kocour roky ignoroval takové ty zlaté třásně na vánočním stromku - lamety. O minulých vánocích kdo ví proč se do nich pustil. Výsledek? Otrava...lamety jsou totiž velmi jedovaté. Selhávání ledvin, dušnost...z nádherného britáka byla během dvou týdnů troska .Přežil, ale problémy má dodnes.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2008 10:22:24
Odpovědět s citátem

tak jsem vcera na Vase rady radeji tu vanocni hvezdu dala pryc,jinak mam po byte sachor a kocici travu-ktera je take mimochodem hezka Smile
potom mam jeste na okne takovou tropickou kvetinu ma zelene listy a uprostred ma takovy jako slahoun a na konci cervene duznate zakonceni-nevite nekdo co to je???dekuji
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Bezpečná rostlina
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 7. 2009 13:36:45
Odpovědět s citátem

Neporadil by někdo, zda je nějaká kytka okolo výšky metr, která je pro kočičky bezpečná? Tedy kromě šáchoru, ten je moc nízký a křehký - stačí dva skoky a už není Smile
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Re: Bezpečná rostlina
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 7. 2009 15:21:32
Odpovědět s citátem

Raika napsal:
Neporadil by někdo, zda je nějaká kytka okolo výšky metr, která je pro kočičky bezpečná? Tedy kromě šáchoru, ten je moc nízký a křehký - stačí dva skoky a už není Smile



Dracena je docela velká kytka a jedovatá není. Stejně tak i fikusy. Myslím, že větších pokojových nejedovatých kytek je hodně např: Araucaria, většina druhů palem, Yucca, Ibišek atd.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: Bezpečná rostlina
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 7. 2009 16:27:45
Odpovědět s citátem

Betty napsal:

Dracena je docela velká kytka a jedovatá není. Stejně tak i fikusy. Myslím, že větších pokojových nejedovatých kytek je hodně např: Araucaria, většina druhů palem, Yucca, Ibišek atd.


Obávám se, že jak Dracena tak fikus jedovaté (nebo alespoň nevhodné) zrovna jsou. Vizte např. tady http://www.kocicarny.cz/cs/kockopece/jedovate-rostliny-nebezpeci-pro-vasi-kocku.html#rostliny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Bezpečná rostlina
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 7. 2009 16:52:13
Odpovědět s citátem

Některé druhy jsou "nevhodné". Většinou si to chce dohledat anglický či latinský název rostliny. Zahraniční zdroje jsou někdy přesnější.
Také doporučuji tuto stránku:
http://www.aspca.org/pet-care/poison-control/plants/
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: Bezpečná rostlina
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2009 17:01:54
Odpovědět s citátem

April napsal:
Některé druhy jsou "nevhodné". Většinou si to chce dohledat anglický či latinský název rostliny. Zahraniční zdroje jsou někdy přesnější.
Také doporučuji tuto stránku:
http://www.aspca.org/pet-care/poison-control/plants/


Tak si to procházím a nestačím se divit. Africká fialka, která se někde vyskytuje jako toxická tu je jako bezpečná a naopak ibišek, který by mě v životě nenapadl, je toxický. Achjo Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2009 19:05:04
Odpovědět s citátem

Tak já mám doma už jen bambusy a co se týče vánoční hvězdy tak jsem pořídila moc pěknou umělou. Stačí další vánoce opucovat a hvězda je jak nová Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
LaďkaR



Založen: 28.02.2008
Příspěvky: 20
Bydliště: Smiřice

Předmět: Jedovaté kytky
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2009 21:15:56
Odpovědět s citátem

Tak si právě sedám na zadek, neb můj byt a terasa se jedovatkama hemží. Že je dracéna nevhodná mě převelice udivuje, protože moji tři chlupáči ji milujou a nikdy jim nic nebylo, taktéž Rúča ji pravidelně dělal zoubkama "sestřih" a žádné následky se nedostavily. Jediným následkem teda byla polochcíplá dracéna... Confused U ibišků teda čumím jak blázen. Na terase jich mám 7, k tomu 4 oleandry a dalších 5 jedovatek a kočky si jich vůbec nevšímají, neb mají dole na zahradě dost trávy k "pasení". Jestli jim někdy bylo šoufl, tak po obyčejné trávě, kterou zhltají ve velkých kusech a pak ji vyzvrací.
Mimochodem můj vet mi kdysi říkal, že to chce zachovat klid, neb zvířata nejsou blbá a instinktivně vycítí, co můžou a nemůžou požírat. Asi i tady ale platí, že výjimka potvrzuje pravidlo....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2009 4:52:18
Odpovědět s citátem

"Jedovatost" ibišku mě taky překvapila. Když jsme totiž byli na dovolené na Kypru tak tam ibišky rostly a kvetly doslova všude, mimo jiné tvořily živý plot kolem hotelového bazénu. V době našeho pobytu ten plot stříhali a viděla jsem jak těmi ostříhanými větvičkami nakrmili dvě kozy, které take v hotelovém areálu bydlely.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jedovaté kytky
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2009 5:56:51
Odpovědět s citátem

Zrovna dracena je v tomhle směru značená různě, někdy je uváděná jako toxická a někdy netoxická. Asi ne nadarmo její jméno znamená dračinec, nebo dračí strom. Určitě i jednotlivé druhy se od sebe liší.
Ale nám kočiny taky zlikvidovaly dávný pokus o pěstování dracény, ségry krásná dracéna taky padla za vlast. A žádné kočce nic nebylo. A snad jsem neslyšela o tom, že by dracéna nějakou kočku otrávila. Nejspíš je to taky o citlivosti a množství kytky, kterou kočka sní.

Některé zdroje si přímo odporují, na druhou stranu, člověk ví, že je třeba s určitým rizikem počítat a když kočce začne být z ničeho nic zle (uváděné příznaky jako zvracení i s krví, zúžené zorničky, skleslost, nechutenství, citlivost břicha, průjem, podráždění sliznice, horečka, citlivost na světlo, ...), tak se zaměřit třeba právě i na nějakou kytku, o níž si člověk myslel, že je OK a nic se stát nemůže.

Řekla bych, že tu platí známé - Důvěřuj, ale prověřuj. Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2009 8:30:51
Odpovědět s citátem

Proto jsem pro jistotu odstranila z jejich dosahu všechny kytky bez rozdílu a pár mi jich živoří v ložnici na skříních. Jistota je jistota.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2009 9:00:42
Odpovědět s citátem

BlackOrchid napsal:
Tak já mám doma už jen bambusy a co se týče vánoční hvězdy tak jsem pořídila moc pěknou umělou. Stačí další vánoce opucovat a hvězda je jak nová Laughing


Jaké bambusy? Já jen, že jsem nedávno zjistila, že takové to zelené tyčkovité, co se prodává pod označením bambus, nebo Lucky bamboo je vlastně dracéna Laughing

Jo a s tím, že kočky žerou jedovaté kytky a nic jim není - taťka stále vzpomíná, jak jejich kočky vždycky doslova rasily asparágus ve velkým a nikdy jim nic nebylo Laughing Takže je to asi hodně o tom, co která kočka snese. Ale zas nemá smysl to nějak úmyslně pokoušet, řekla bych. Já doufám, že naše si v noci nedělá hody, to bych na těch kytkách snad poznala Smile a jinak si jich přes den vůbec nevšímá. Max. se kolem nich protáhne, když tráduje po okně a pozoruje ptáky. Máme děsně chlupatou africkou fialku Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 8:29:24
Odpovědět s citátem

Smeny napsal:
Máme děsně chlupatou africkou fialku Laughing


Mám několim moc děsně chlupatých fialek Very Happy Na jednom okně mám orchideje, na těch chlupy neulpí, na druhém mám fialky mnoha barev, ty jsou chlupaté vydatně Very Happy Kromě prolézání kolem nich jim jinak kocour ale nevěnuje pozornost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 9:37:52
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:
Smeny napsal:
Máme děsně chlupatou africkou fialku Laughing


Mám několim moc děsně chlupatých fialek Very Happy Na jednom okně mám orchideje, na těch chlupy neulpí, na druhém mám fialky mnoha barev, ty jsou chlupaté vydatně Very Happy Kromě prolézání kolem nich jim jinak kocour ale nevěnuje pozornost.


Já jich měla plné okno-byly nádherné a měla jsem je léta. Poté, co mi je kočkouni začali okusovat, ale hlavně poté, co jsem je někde viděla coby pro kočky jedovaté, všechny putovaly pryč-bek Crying or Very sad Kočky nemají přístupnou ani jednu kytku, pár mi jich živoří v ložnici na skříních, kam (prozatím?) nelezou.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Bezpečná rostlina
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2009 12:01:03
Odpovědět s citátem

Děkuji dodatečně za rady a odkazy ohledně bezpečné rostliny (nějak poslední dobu nestíhám).
Po hledání na internetu mi přišlo, že by tou vhodnou květinou mohla být nolina - sloní noha. Nepotřebuje plné slunce, ani moc zálivky Wink a našla jsem ji mezi rostlinami netoxickými pro kočky. Nebo se pletu a někde je uvedena jako jedovatá?
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (46x)
2
Britská krátkosrstá kočka (22x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
4
Mňoukání a štěkání (19x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (19x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top