Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Zvykne si?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Zvykne si?
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2008 15:14:57
Odpovědět s citátem

Ahoj, mate nekdo zkusenost s reakci kocicaka po rozchodu na stehovani?
Ja bych si kocoure chtela nechat, ale tim by pro nej bylo vic zmen - prostorova - vzhledem k platu si nemuzu dovolit vlastni garsonku, takze budu bydlet na pokoji. Kocour by sel z velkeho 2+1 s "halou", je zvykly litat, kdyz ho to vezme, tryskem z pokoje do pokoje. Taky je zvykly ze se treba odebere na spani do jineho pokoje nez jsou zrovna lidi. A muze vsude, na zachod i do koupelny jak chce. Dalsi vec je, ze je zvykly na oba. Nebude mu jeden z nas chybet? Ted je byvaly na tyden pryc a porad je neklidny, ceka ho, a kdyz jdou domu sousedi, leti ke dverim. Nevim, na koho je fixovany vic, jestli by takhle reagoval i na zmizeni mne nebo to znamena, ze je vic fixovany na nej. Mate nekdo zkusenost s takovymi zmenami? Ja bych si chtela nechat, je ostatne muj, ale zas kdyby se nejak moc trapil... navic stejne nevim, jak to vlastne dopadne, je tezke neco sehnat, kde by povolili kocku (proto mam i inzerat zde, mezi kockomily by se suskandou mohlo neco najit spis nez na realitnich servrech, kde kocka moc neprochazi).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2008 19:53:44
Odpovědět s citátem

Radu nemám, ale asi chápu, jak vám je, protože budu možná brzo řešit něco podobného. Akorát u nás je to tak, že kočky (máme 3) chceme oba. Vůbec nevím, jak to řešit, pro mě jsou kotíci hrozně důležití a pro něj taky. Tak jsem přemýšlela nad variantou "střídavé pěče" - po určité době, např 2,3 týdny si kočky střídat. Ale nevím, jak by to snášely, možná bychom je jen trápili...je to hrozná situace
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2008 8:24:39
Odpovědět s citátem

terez4 napsal:
Radu nemám, ale asi chápu, jak vám je, protože budu možná brzo řešit něco podobného. Akorát u nás je to tak, že kočky (máme 3) chceme oba. Vůbec nevím, jak to řešit, pro mě jsou kotíci hrozně důležití a pro něj taky. Tak jsem přemýšlela nad variantou "střídavé pěče" - po určité době, např 2,3 týdny si kočky střídat. Ale nevím, jak by to snášely, možná bychom je jen trápili...je to hrozná situace


No on by ho taky rad. Ale zas respektuje, ze je muj; on puvodne nechtel o kocourovi ani slyset, ale zamiloval si ho. Kdyz mu jej nenecham, ta ksi poridi jineho. Ale tak uplne si nemyslim, ze by se o nej 100% postaral - nebo tak, jak bych si to predstavovala ja, kdyby mu utekl nebo neco, tak teda nevim Sad. Ale na ten pokoj to urcite asi nepujde, ted zkousim s Paskalem spat v loznici, nezlobil asi jen jednu noc, jinak mne budi treba 2x za noc. Vetsinou pak nevydrzim mnoukani a jde do obyvaku. Navic kdyz bych bydlela s cizimi lidmi, asi tezko bych po nich mohla chtit, aby tolerovali, kdyz si obcas v noci mnoukne za dvermi, ze chce do/z loznice nebo ze is chce hrat. Navic asi by tu predsin neslo pouzit, kdyz by z ni meli dvere do pokoje i ostatni, muselo by to byt dobre prostorove. Jeden takovy super byt mi bohuzel nevysel...
Tak ted premyslim, ze bych si neco prihodneho sehnala, a nasla si vlastni spolubydlici, kteri by se prihlasili jen s tim, ze jim kocka nevadi. Jenze je to docela obtizne, kdyz tu nemam zname, sehnat treba 2+1 do 11T vcetne v Ph ne od realitky a s moznosti kocky.
No a zas nechat mu ho "do nekdy, nez..." mi taky neprijde jako reseni, myslim, ze kocour by asi na mne odvykl.
Sridani jsem taky premyslela, ale taky nevim, jak by to zvladl....
Leda Terko si najit neco my spolu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2008 18:43:14
Odpovědět s citátem

U nás to tedy není ještě úplně tak aktuální, že bych už začala hledat jiné bydlení, ale už teď vidím, že by byl s kočkami problém- sice o nich původně přítel taky nechtěl slyšet, postupně jsem prosadila první-druhou-třetí, ale vím, že jakmile k nám každá z nich přišla, hned si ji přítel zamiloval. Já bych se jich ale nedokázala vzdát, za žádnou cenu, maximálně bych byla pro tu střídavou péči. Myslím, že bych je nedala pryč ani kdyby se mi nebo někomu z rodiny projevila alergie, prostě neexistuje že by žili někde jide. Ale dovedu si představit, že pro pronajímatele je problém jedna kočka, a co teprv tři.

Jinak tvoje cenové požadavky na byt mi připadají docela realistické, určitě se 2+1 dá sehnat do těch 11tis- dívala jsem se např. na sreality.cz a pár jich tam je. Tak snad s kocourkem brzo něco najdete Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičák



Založen: 05.10.2007
Příspěvky: 40

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 11:58:29
Odpovědět s citátem

Ahoj Smile tak jak všechno dopadlo? já ted řeším něco podobného. Kočinky máme 3. Nakonec si já vemu jednu a přítel ty dva.

O víkendu jsem si ji chtěla vzít, ale asi jsem udělala chybu, že jsem si ji vzala sebou k babičce a pak teprv do nového bydlení..nesla to chuděrka tek těžce, že jsem ji včera večer vrátila přítelovi.

Nechám jí tak den aklimatizovat - aby se najedla a vyspala a zítra si ji zkusím vzít znovu do nového.

Jen si říkám, jestli jí nebude smutno, když bude najednou sama..

Ale je to přeci kočka s 9 životy, ne? tak si snad zvykne Smile

Jinak s bydlením jsem vůbec neměla problém. šla jsem taky do spolubydlení a naopak by kočinka byla všude vítaná.

M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 13:11:03
Odpovědět s citátem

Kočičák napsal:
Ahoj Smile tak jak všechno dopadlo? já ted řeším něco podobného. Kočinky máme 3. Nakonec si já vemu jednu a přítel ty dva.

O víkendu jsem si ji chtěla vzít, ale asi jsem udělala chybu, že jsem si ji vzala sebou k babičce a pak teprv do nového bydlení..nesla to chuděrka tek těžce, že jsem ji včera večer vrátila přítelovi.

Nechám jí tak den aklimatizovat - aby se najedla a vyspala a zítra si ji zkusím vzít znovu do nového.

Jen si říkám, jestli jí nebude smutno, když bude najednou sama..

Ale je to přeci kočka s 9 životy, ne? tak si snad zvykne Smile

Jinak s bydlením jsem vůbec neměla problém. šla jsem taky do spolubydlení a naopak by kočinka byla všude vítaná.

M.


No ja se prave ted zacinam stehovat, takze uvidime. taky z toho mam trosku obavy, hlavne jak se vyporada s tim, ze nemuze courat po byte a s tim, ze uz nebude moc prijit a odejit do loznice za mnou, jak bude chtit (nebo jak si mnoukne, kdyz bych zavrela). Bude ted bydlet v obyvaku, tak snad nebude v noci moc rvat, ze che za mnou v noci do pokojika, no uvidime, snad to kocour i spolubydlici unesou...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičák



Založen: 05.10.2007
Příspěvky: 40

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 16:10:15
Odpovědět s citátem

Tak si představ, že po týdnu mi spolubydílící řekli, že jim kočka vadí....

jsem opravdu naštvaná, protože mi bylo řečeno, že nevadí, jinak bych se tam nestěhovala... takže kočík putoval zpátky k bývalému příteli a já si tak nějak pozvolna pomalu začnu schánět něco jinýho.

naštěstí nemusim spěchat, tak počítám, že cca do půl roku najdu něco vhodnějšího - možná i přes kamarádku.

Každopádně, kdyby to tobě z nějakého důvodu nevyšlo, dej vědět Smile

M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (44x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top