Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Rady a povídání o sphynxech


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
cadella



Založen: 10.12.2008
Příspěvky: 8

Předmět: Rady a povídání o sphynxech
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2008 13:35:21
Odpovědět s citátem

Very Happy Ahoj všem jsem tu úplně nový. Mám doma kočičku sphynxe Grace a pochází s chovné stanice Atton Moravia, nenajde se tu příbuzný? Grace je mazlík sice občas zlobí ale je to jak dítě. Mám ale problém, kůžička se nám nemastí, koupeme tak jednou týdně sírovým mýdlem na doporučení a pak ošetřujem Baby seba med dětským krémem extra jemným. Jenže pořád se nám špiní krk a to fakt hodně, občas i pravá přední tlapka jinak nikde žádné známky. Poraďte mi prosím, mám změnit krém či mýdlo za něco jiného, přitom po tom mýdle má krásnou pleť...a taky na čem všem závisí to čpinění, teplotě v místnosti, pocení, roční období, vůbec totiž nevím kde na to mám sehnat odpověď. Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2008 16:28:44
Odpovědět s citátem

Ahoj, tak namátkou pár vašich příbuzných: Icarius Atton Moravia, Desiree Atton Moravia, Draco Atton Moravia (Mumi), Chirin Atton Moravia.
Fotečky uvedených kočičáků Attonu jsou buď ve Zlaté knize, nebo na mých stránkách. Co se týká špinění, u spousty sphynxíků je to normální věc, někteří se koupou častěji, někteří méně, někdo častěji koupe, někdo zase spíše používá vlhčené ubrousky pro miminka. Mýdlem bych ale kočičáka umýval také nějakým pro mimina, sírové mýdlo by mělo být až v případě že by měl nějaké kožní problémy, což špinění není. Někdy problém s nadměrným maštěním (špiněním) spraví změna krmení a hlavně změna kočkolitu, pokud používáte ten tmavý bentonitový (tomu by nasvědčovala ta špinavá tlapka - určitě s ní hrabe jak o život)..
A gratuluji ke sphynxímu přírůstku Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2008 23:14:07
Odpovědět s citátem

Ahoj, vítám v klubu!

Já koupu tak 2x měsíčně, jinak otírám vlhčenými ubrousky na miminčí prdelky. Koupu v dětské koupeli Johnson'baby pro miminka, ne v šamponu-myjeme kůži, ne srst. Je tedy fakt, že miláček je za pár dnů zase ušmudlánkovaný, ale on koupání nemusí, a tak ho otírám těmi ubrousky, vemu přitom i uši a drápky-to mě hodně nemá rád Laughing - no je to prostě sphynx, s tím nic nenaděláš. Špinit se prostě bude, a vyžaduje větší péči, než chlupatka.

Sírové mýdlo se mi taky nezdá nejvhodnější-to se používá při kožních problémech, a ne na normální mytí... a svého kocoura jsem v životě ničím nekrémovala, prostě ho namočím, poleju tím dětským přípravkem, vydrbu, osprchuju a vysuším, toť vše.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
cadella



Založen: 10.12.2008
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2008 12:54:17
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Ahoj, tak namátkou pár vašich příbuzných: Icarius Atton Moravia, Desiree Atton Moravia, Draco Atton Moravia (Mumi), Chirin Atton Moravia.
Fotečky uvedených kočičáků Attonu jsou buď ve Zlaté knize, nebo na mých stránkách. Co se týká špinění, u spousty sphynxíků je to normální věc, někteří se koupou častěji, někteří méně, někdo častěji koupe, někdo zase spíše používá vlhčené ubrousky pro miminka. Mýdlem bych ale kočičáka umýval také nějakým pro mimina, sírové mýdlo by mělo být až v případě že by měl nějaké kožní problémy, což špinění není. Někdy problém s nadměrným maštěním (špiněním) spraví změna krmení a hlavně změna kočkolitu, pokud používáte ten tmavý bentonitový (tomu by nasvědčovala ta špinavá tlapka - určitě s ní hrabe jak o život)..
A gratuluji ke sphynxímu přírůstku Smile


Kočkolit používám od značky Gimpet je to dřevěná podestýlka s aktivním uhlím, a z toho nemám pocit že by špinila a co se týká toho mýdla vysadím a začnu používat dětské mýdlo-nějaké doporučení??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
cadella



Založen: 10.12.2008
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2008 12:58:56
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Ahoj, vítám v klubu!

Já koupu tak 2x měsíčně, jinak otírám vlhčenými ubrousky na miminčí prdelky. Koupu v dětské koupeli Johnson'baby pro miminka, ne v šamponu-myjeme kůži, ne srst. Je tedy fakt, že miláček je za pár dnů zase ušmudlánkovaný, ale on koupání nemusí, a tak ho otírám těmi ubrousky, vemu přitom i uši a drápky-to mě hodně nemá rád Laughing - no je to prostě sphynx, s tím nic nenaděláš. Špinit se prostě bude, a vyžaduje větší péči, než chlupatka.

Sírové mýdlo se mi taky nezdá nejvhodnější-to se používá při kožních problémech, a ne na normální mytí... a svého kocoura jsem v životě ničím nekrémovala, prostě ho namočím, poleju tím dětským přípravkem, vydrbu, osprchuju a vysuším, toť vše.


Ale já jí nekrémuju celou, pouze oděrky a suchý místa. Doporučuješ tedy na koupání Johnson a přesný název? Packy a ušiska čistíme každý den, milášek to vydrží jen to stříhání drápků-mění se v bojovnici Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
cadella



Založen: 10.12.2008
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2008 13:01:50
Odpovědět s citátem

Děkuji zatím za rady a také za přivítání.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2008 15:10:42
Odpovědět s citátem

cadella napsal:
Děkuji zatím za rady a také za přivítání.


Jmenuje se to Johnsons Baby Bedtime Bath-je to dětská koupel, taková lila plastová plochá lahvička, kočkoun po tom hezky voní, pěkně se uvolňuje ta jeho masnota-teče úplně hnědá voda-zrovna dneska jsem mu to svinstvo (koupání) Wink provedla, to mě nemá rád Smile . A mazání čímkoliv pokládám za zbytečné, pokud je kůže zdravá. Nemazala jsem ho ani v létě opalovacím krémem, i když se vyhříval na sluníčku každou chví.i-taky se opálil Very Happy - ale jen přes sklo okna.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2008 7:39:42
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
cadella napsal:
Děkuji zatím za rady a také za přivítání.


Jmenuje se to Johnsons Baby Bedtime Bath-je to dětská koupel, taková lila plastová plochá lahvička, kočkoun po tom hezky voní, pěkně se uvolňuje ta jeho masnota-teče úplně hnědá voda-zrovna dneska jsem mu to svinstvo (koupání) Wink provedla, to mě nemá rád Smile . A mazání čímkoliv pokládám za zbytečné, pokud je kůže zdravá. Nemazala jsem ho ani v létě opalovacím krémem, i když se vyhříval na sluníčku každou chví.i-taky se opálil Very Happy - ale jen přes sklo okna.


Tatiano,
co se týče toho mazání tak já třeba Jacka také musím mazat,on totiž má smíšenou kůži tím myslím že se na určitých místech mastí jinde ale kůži má suchou až se mu loupe,totiž rád se vyhřívá před krbovkama takže z toho má vysušenou kůži a tu musím ošetřit krémem,takže ty místa mažu Calciovkou.

Pro Cadella :
rozhodně bych nekoupala sýrovým mýdlem pokovad nemá problémy i to může zapříčinit tu suchou kůži a také to maštění čím víc kůži vysušíš tím vís má tendenci se mastit.Takže na koupání bych zkusila opravdu třeba dětské mýdlo nebo šampon jinak jestli má suchá místa na kůži tak v lékárně si kup tu kalciovku stojí něco kolem 30,-kč a potírej jí tímmůžeš i celou,a omezila bych koupání,koupej cca 1x za 14dní až 3 týdny a jinak otírej ubrouskama ono by se to mělo ustálit.Je pravda že některé kočky se mastí víc jiné míň ale mám osobně zkušenosti že se to ustálí a že také záleži čim se koupe.Je pravda že každá kočka je opravdu jiná ale tou kalciovkou nic nezkazíš a chce to opravdu vyzkoušet. Wink
Tak doufám že ti to aspoň malinko pomůže Very Happy
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top