Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Cestování

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: Cestování
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2008 14:14:09
Odpovědět s citátem

Zdravíme vás Smile

tak sme spolu se Samuelem jeli poprvé metrem a tramvají Smile pečlivě jsem zabalila přepravku do deky, aby mu tam nefoukalo a nechala okýnko na koukání, zvládl to na jedničku, žádné hysterické mňoukání Smile koukal, kde to je a kdo tam všechno je... Sice v autě mňoukal, asi se mu výhled na sedák nelíbil Laughing
U sestry se aklimatizoval velmi rychle, jen její dospělá kočka ho nevzala Sad hodně prskala a chtěla se s ním prát, takže jí zavřela.. brrr..

No a tak vzniká dotaz, myslíte, že když bude zvládat cestování i delší, že bych ho mohla vzít na dovču s sebou?? Smile
Jaké s tím máte zkušenosti?

Předem děkuji a přejeme vám všem krásné Vánoce Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Cestování
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2008 20:43:10
Odpovědět s citátem

Samuel napsal:
Zdravíme vás Smile



No a tak vzniká dotaz, myslíte, že když bude zvládat cestování i delší, že bych ho mohla vzít na dovču s sebou?? Smile
Jaké s tím máte zkušenosti?

Předem děkuji a přejeme vám všem krásné Vánoce Smile


Já měla letos s sebou na dovolené v lázních 2 kocouře a bylo to naprosto v pohodě. Jen je nutné domluvit se s ubytovacím zařízením, že máte s sebou zvíře. Ne všude to vidí rádi. I když kočka by mohla vadit méně než pes.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Cestování
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2008 21:11:23
Odpovědět s citátem

Samuel napsal:
Zdravíme vás Smile

No a tak vzniká dotaz, myslíte, že když bude zvládat cestování i delší, že bych ho mohla vzít na dovču s sebou?? Smile
Jaké s tím máte zkušenosti?

Předem děkuji a přejeme vám všem krásné Vánoce Smile


My jsme s kocourem byli na dovolené dvakrát, jenže my jezdíme jen na chalupu, tam je s námi běžně i o víkendech a už to zná a líbí se mu tam. Lázně jsou ve výhledu příští rok a to fakt nevím, jestli to nevzdám. Nechat doma mužovi, to je děsná představa, a brát sebou, to jsem sice zvažovala, ale nedovedu si to představit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Cestování
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 12. 2008 13:00:03
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:
Samuel napsal:
Zdravíme vás Smile

No a tak vzniká dotaz, myslíte, že když bude zvládat cestování i delší, že bych ho mohla vzít na dovču s sebou?? Smile
Jaké s tím máte zkušenosti?

Předem děkuji a přejeme vám všem krásné Vánoce Smile


My jsme s kocourem byli na dovolené dvakrát, jenže my jezdíme jen na chalupu, tam je s námi běžně i o víkendech a už to zná a líbí se mu tam. Lázně jsou ve výhledu příští rok a to fakt nevím, jestli to nevzdám. Nechat doma mužovi, to je děsná představa, a brát sebou, to jsem sice zvažovala, ale nedovedu si to představit.


U nás to bylo fakt bezproblémové-ale byli dva. Když jsme byli pryč, spali, když jsme byli na pokoji, řádili a mazlili se. V noci spali v předsíni ve svém pelíšku. Je tedy fakt, že jsme měli s sebou 1 kufr pro nás dva a jinak byl plný kombík kocouřích serepetiček-odpočívadlo, kadibudka, pelíšky, kočkolit, oblíbená bašta, hračky, příruční vysavač na úklid vyneseného steliva-ten doporučuji! Wink

Měli tam záclony až k zemi, ty my doma nemáme vůbec, tak z toho jsem měla trochu obavu, ale ukázala se lichou, vůbec si jich nevšímali. Chovali se absolutně vzorně.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ifča



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Jižní Čechy

Předmět: Re: Cestování
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 12. 2008 15:21:31
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:
Samuel napsal:
Zdravíme vás Smile

No a tak vzniká dotaz, myslíte, že když bude zvládat cestování i delší, že bych ho mohla vzít na dovču s sebou?? Smile
Jaké s tím máte zkušenosti?

Předem děkuji a přejeme vám všem krásné Vánoce Smile


My jsme s kocourem byli na dovolené dvakrát, jenže my jezdíme jen na chalupu, tam je s námi běžně i o víkendech a už to zná a líbí se mu tam. Lázně jsou ve výhledu příští rok a to fakt nevím, jestli to nevzdám. Nechat doma mužovi, to je děsná představa, a brát sebou, to jsem sice zvažovala, ale nedovedu si to představit.



Dobrý den,

chtěla bych se zeptat,jak si zvykl váš kocour na pobyt na chalupě.Máme dva měsíce britskou kočičku a pravidelně od jara jezdíme o víkendech na chalupu.Už teď mám hrůzu z toho,že jakmile prvně přijedeme na chalupu a otevřu dvířka přepravky,že mi uteče a už ji nenajdu.Poradíte mi ,jak ji zvyknout na změnu prostředí? Jak postupovat? Nevadilo vašemu mazlíčkovi ,že každý víkend "měnil bydliště"?Předem díky za odpověď. Ifča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Cestování
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 12. 2008 21:46:35
Odpovědět s citátem

Ifča napsal:



Dobrý den,

chtěla bych se zeptat,jak si zvykl váš kocour na pobyt na chalupě.Máme dva měsíce britskou kočičku a pravidelně od jara jezdíme o víkendech na chalupu.Už teď mám hrůzu z toho,že jakmile prvně přijedeme na chalupu a otevřu dvířka přepravky,že mi uteče a už ji nenajdu.Poradíte mi ,jak ji zvyknout na změnu prostředí? Jak postupovat? Nevadilo vašemu mazlíčkovi ,že každý víkend "měnil bydliště"?Předem díky za odpověď. Ifča


Náš kocour je asi spokojen skoro všude. Už když jsem ho dovezla domů, nebylo žádné rozkoukávání se, vykráčel z přepravky a adoptoval náš byt za svůj domov. Na chalupě totéž. Poprvé cestou chvílemi mňoukal, na místě dlouho šmejdil (chalupa je veliká, více místností) a rychle si vybral oblíbená místa, kde teď po různu spává. Příště už věděl, kam se jede, a cestu teď tráví v naprosté pohodě. Cca hodina jízdy. Ven ale nechodí, jen na postrojku. Na okně mám sítě a dveře nenecháváme otevřené. Je tam velikánská zahrada s mizerným plotem, stodola s kunami, sklep, kůlna, příliš mnoho lákavých a riskantních míst.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ifča



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Jižní Čechy

Předmět: Re: Cestování
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 12. 2008 8:49:22
Odpovědět s citátem

[quote="Ifča"]
Alamka napsal:



Náš kocour je asi spokojen skoro všude. Už když jsem ho dovezla domů, nebylo žádné rozkoukávání se, vykráčel z přepravky a adoptoval náš byt za svůj domov. Na chalupě totéž. Poprvé cestou chvílemi mňoukal, na místě dlouho šmejdil (chalupa je veliká, více místností) a rychle si vybral oblíbená místa, kde teď po různu spává. Příště už věděl, kam se jede, a cestu teď tráví v naprosté pohodě. Cca hodina jízdy. Ven ale nechodí, jen na postrojku. Na okně mám sítě a dveře nenecháváme otevřené. Je tam velikánská zahrada s mizerným plotem, stodola s kunami, sklep, kůlna, příliš mnoho lákavých a riskantních míst.


Aha,já myslela,že se váš kocour volně pohybuje venku.U nás je ten problém,že jsme zvyklí nechávat v létě dveře chalupy dokořán a na oknech nejsou sítě.Jak to tak vidím,tak budeme muset udělat zásadní změny.Jinak by musela naše Mindule zůstávat doma a to se mi nechce nechávat ji celý víkend samotnou.Natož pak třeba celý týden v létě o prázdninách.Nebo je další možnost naučit ji kamarádit s postrojkem a mít dlouhé vodítko,aby měla rozběh.To ale nevím,jak bude fungovat.Je jí už půl roku a někde jsem četla,že se mají koťátka zvykat od malinka.No uvidíme.Každopádně moc díky za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Cestování
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 12. 2008 9:45:45
Odpovědět s citátem

[quote="Ifča"][quote="Ifča"]
Alamka napsal:



Nebo je další možnost naučit ji kamarádit s postrojkem a mít dlouhé vodítko,aby měla rozběh.To ale nevím,jak bude fungovat.Je jí už půl roku a někde jsem četla,že se mají koťátka zvykat od malinka.No uvidíme.Každopádně moc díky za odpověď.


Já prostě dala odrostlému kotisku - cca 6-7 měsíců - postrojek a vyrazili jsme na zahradu. Každý reagoval jinak-devon si pobyt venku zamiloval a tak jsem připínala na jeho vodítko od postroje vodítko samonavíjecí psí (5m), a tak měl dost velký akční rádius. Jen jsem musela být venku s ním-občas se do něčeho zamotal a musela jsem ho vysvobodit. Devonka si to taky vychutnávala, tu jsem brala mezi nás ven i bez postroje, nebyla moc velká průzkumnice a držela se u nás. Sphynx se bojí, sice si postroj nechá dát a tam, kde to už zná, se i nechá vzít (jedna část zahrady s altánem), ale jinak o žádné špacíry nestojí. No a koťata se držela cca do 10ti metrů do boudy, nikam neodbíhala. Teď jsou všichni zavření doma, tak další testy budou zjara.

Zvykne si v pohodě i starší kotě. Záleží na povaze-je-li to průzkumník, přivítá nové možnosti s nadšením a rychle mu dojde, jaké příležitosti mu postroj nabízí.

Ještě bych radila-to jsem dělala já, než jsem postroj dala "navostro" ven, nasazovala jsem ho doma a nechala kočkouny s tím běhat po bytě-zvykli si i jako starší.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Cestování
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 12. 2008 18:07:48
Odpovědět s citátem

Ifča napsal:


Aha,já myslela,že se váš kocour volně pohybuje venku.U nás je ten problém,že jsme zvyklí nechávat v létě dveře chalupy dokořán a na oknech nejsou sítě.Jak to tak vidím,tak budeme muset udělat zásadní změny.Jinak by musela naše Mindule zůstávat doma a to se mi nechce nechávat ji celý víkend samotnou.Natož pak třeba celý týden v létě o prázdninách.Nebo je další možnost naučit ji kamarádit s postrojkem a mít dlouhé vodítko,aby měla rozběh.To ale nevím,jak bude fungovat.Je jí už půl roku a někde jsem četla,že se mají koťátka zvykat od malinka.No uvidíme.Každopádně moc díky za odpověď.


Taky jsme měli celé léto otvřené, no prozatím jsme s tím museli skončit. Na příští rok plánuji místo dveří síť v rámu a bude to přitahované přes kladku závažím, aby se sama zavírala. Pokud jde o postrojek, zkoušeli jsme to poprvé asi v 5 měsících, napřed se to kocour pokoušel sundat, pak si lehl a nechtěl z místa, no a pak se rozběhal.

Naše známá nechávala kocoura na zahradě na postrojku prodlouženém tím samonavíjecím vodítkem pro psy. Ale často se jí do toho zamotal.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (38x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (37x)
3
Debakl (21x)
4
HCM u koček - program PawPeds (21x)
5
Zlomek vteřiny (21x)
6
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (20x)
7
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top