Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Stýská se mu?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
vixen-1



Založen: 27.12.2008
Příspěvky: 12

Předmět: Stýská se mu?
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 20:24:22
Odpovědět s citátem

Dobrý den, kamarádka mi doporučila tyto stránky a tak proto se na Vás obracím s radou, nebo spíš z dotazem. Abych začala od začátku: Před pěti lety jsem dostala červenou britku kocourka jmenuje se Warp, vše bylo v pořádku, milý, hravý, mazlící, velmi čistotný. Po dvou letech jsem se přestěhovala do bytu, také bylo vše v pořádku, změnu vzal úplně v pohodě. V tu dobu se ke mě nastehoval přítel a "hádali" jsme se o Warpa kdo se s ním bude mazlit, tak jsme se dohodli, že si pořídíme ještě jednoho kocoura, přinesli jsme si domů koťátko Mainské mývalý, týden trvalo, než si na sebe zvykly. Ale pak bylo vše v pořádku, S partnerem jsme měli kocoury rozdělené a každý se mazlil s jedním, je pravda, že ten starší více přilnul k mému příteli. Vše bylo v pořádku. Letos v srpnu mě po 3 letech přítel opustil. Warp to velice těžce nesl, měsíc brečel u dveří, pořád na něj čekal, pak přestal a myslela jsem si že je vše v pohodě. Před měsícem, jsem přišla domů a bylo načůráno vedle záchodku, nevěděla jsem který to udělal, tak jsem nemohla žádného potrestat. Až pak jsem přistihla Warpa, jak čůra vedle záchodku, naplácala jsem mu na zadek. A teď...je možné, že to dělá proto aby na sebe upozornil, protože on se se mnou tak nemazlí jako ten druhý, pořád se mu stýzká? nebo proč vlastně? Snažím se mu věnovat jako tomu druhému, ale když Warp vidí, že je u mě ten druhý, tak ke mě nejde a nebo když je u mě v posteli první Warp a uvidí to ten mladý tak hned přijde a Warp jde pryč, i když hierarchii mají vyřešenou a Warp je ten, kdo tu byl první a mladý ví že mu má jít stranou když nemá náladu. Taky Warp začal spinkat v pelíšku ve kterém spal ten mladý a nikdy tam nešel. Změnil strašně své chování. Jinak si myslím že zdravotně je v pořádku, spolu se hrají (i když ten mladý je třikrát takový než Warp), pěkně papá a vypadá zdravě. Pomozte mi jak ho to odnaučit, Oba jsou kastrovaní a nikdy žádný problém nebyl. Záchůdek mám jeden, krytý a ten největší co prodávají, protože se mi do žádných Mainská mývalý nevejde. Děkuji Vám moc za Vaši odpověd. S pozdravem Janča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: ???
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 20:56:44
Odpovědět s citátem

To je těžké určit, kde je "zakopanej pes".
Doporučila bych knihu Hodná kočka, nemožné chování. Jsou tam popsány situace, jako je ta Vaše (vykonávání potřeby mimo wc a pod) a jak situaci řešit. Je to trochu úsměvně popisováno, ale člověku dojde spousta věcí, na které by sám nepřišel.
Některé kočky se dokáží na člověka maximálně fixovat a pak jeho nepřítomnost velmi těžko nesou. Dle mého jste udělali chybu už na začátku, kdy jste se mazlili každej se svým kocourem. Warp se zafixoval na přítele, Vás okupuje Main coon a Warp po odchodu přítele trpí.
Taky plácat kočku po zadku za to, že něco udělá špatně není to pravé. Kočka není pes a má svoji hlavu a pokud udělá tohle, má to svůj důvod, protože kočka je čistotné zvíře.
V první řadě bych vyloučila:
- změnu kočkolitu (kočky jsou na změny háklivé a když se jim nový nelíbí,nejdou do něj)
- zdravotní problémy (odčervujete pravidelně, jaký je trus, jaká je moč)
- dělá to ojediněle, nebo v určitou hodinu, na základě něčeho?
Rozhodně bych se snažila kočkám ukázat, že je mám stejně ráda, že jsou oba moji mazlíci, snažila bych se je mazlit současně a nedělat rozdíly, třeba i když budete mít u sebe Warpa a přijde main coon, tak zastavit W.,aby pochopil, že u Vás je místo pro oba.
Pokud by se situace nezměnila, co dát W. příteli???

Přeji pevné nervy
A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (47x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (23x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
6
Mňoukání a štěkání (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (16x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top