Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

daň z prodeje koček s pp

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
1moni



Založen: 10.07.2008
Příspěvky: 5

Předmět: daň z prodeje koček s pp
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 12. 2008 18:01:16
Odpovědět s citátem

Chtěla bych se optat jak je to s daní z prodeje koťat.Sem začátečník,první vrh plánuji na léto 2009,nebudu žádná velkomnožitelka,mám jednu kočičku.Musím si zařídit živnost,skladovat veškeré doklady o výdajích atd...?prosím poraďte.Velice děkuji.nerada bych měla nějaké oplítačky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 12. 2008 8:37:52
Odpovědět s citátem

Pokud se chovem koček nehodláte živit, jde o hobby a nemusíte nic danit. Schovávat doklady není nutné, ovšem není to od věci kdyby Vás někdo "nabonzoval" že máte závratné příjmy z prodeje koťat .. chachacha. Až si sečtete třeba za několik let své příjmy a výdaje, pochopíte ten sarkastický smích .... zdravím
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 12. 2008 9:24:05
Odpovědět s citátem

Souhlasím s Lenkou-já si teda doklady neschovávám, protože tuto otázku nemíním řešit-taky mám 1 kočičku, kde 1 vrh sem-tam plánuji, ale kdybych sečetla, kolik peněz jsem za těch 14 měsíců, co jsem šťastným majitelem koček, do nich "vrazila" (tedy včetně pořizovací ceny), tak to jde do mnoha desítek tisíc a měsíčně tak bratru 3000 naskakují, takže bych musela mnohačetný vrh aspoň 6ti koťat prodávat tak za 20000, abych za rok byla aspoň částečně "na svém". A to bych ještě na tom neměla žádný výdělek. Takže to fakt neřeším.

Pro váš klid si porstě schovávejte doklady od veterináře, za krmení, za hračky, pamlsky, pomůcky, stelivo atd.-uvidíte za rok sama, jak "rentabilní" toto "podnikání" - tedy za předpokladu, že dáte kočce vše, co má mít, je.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
1moni



Založen: 10.07.2008
Příspěvky: 5

Předmět: děkuji
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 12. 2008 13:31:23
Odpovědět s citátem

Mnohokrát děkuji za odpovědi.....to jsem ráda že tedy nemusím mít živnost atd.....Přeji krásné vánoční svátky a vám i vašim kočičkám hodně zdravíčka,štěstí a lásky!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Maki



Založen: 06.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 10:26:39
Odpovědět s citátem

Ahoj všichni! Malinko bych to upřesnila. Živnost si skutečně zřizovat nemusíte, ale se zdaněním příjmů z prodeje koťat je to bohužel úplně stejné jako s příjmy z čehokoli jiného (třeba když prodáte auto atp.). Pokud příjem za kalendářní rok převýší tuším že částku 10 tis. Kč, musí se to v daňovém přiznání uvést. Na to se člověk celkem splavně dostane i s jedním vrhem za rok. Jinou stránkou věci je otázka, zda to finančák kontroluje a pochopitelně i to, že daňová povinnost bude zcela jistě nulová. O tom, že by normální poctivý chovatel "vydělal", si můžeme nechat jenom zdát. Asi lze uplatnit odečty i paušálem (tím se ušetří papírování), ale nevím v jaké výši. Letos se budu "přiznávat", tak budu během ledna zjišťovat, co a jak. Pokud se něco podnětného dozvím, přitlapkuju info i pro ostatní.
M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 11:30:10
Odpovědět s citátem

Maki napsal:
Ahoj všichni! Malinko bych to upřesnila. Živnost si skutečně zřizovat nemusíte, ale se zdaněním příjmů z prodeje koťat je to bohužel úplně stejné jako s příjmy z čehokoli jiného (třeba když prodáte auto atp.).


Mám pocit, že kdyby na to měl chovatel živnost, tak bez problémů bude vykazovat pomocí dokladů skutečné náklady a je hned patrné, že výnos by byl iluzorní. Ale to papírování je hodně otravné. Když je to jen jako "přivýdělek" třeba k normálnímu zaměstnání, tak tam je právě problém s uplatněním nákladů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 12:03:50
Odpovědět s citátem

Já k tomu dodám jedno-kde není žalobce, není ani soudce.

Ředitel ČEZu si při těch svých cca víc jak 600 miliónech na odměnách tyto starosti nedělal, (a všichni naši zákonodárci se svými paušálními náhradami ve výši mnoha desítek tisíc měsíčně)- a já si je mám dělat případně pro pár vydřených kaček?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Maki



Založen: 06.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 12:06:27
Odpovědět s citátem

Mám předomluvenou konzultaci přímo na finančáku, tak snad pak budu chytřejší, ale snad lze odpočítávat i ze zájmové činnosti, z níž má člověk příjmy. Myslím, že by to mohlo být podobné, jako když se pronajímá byt, taky se to daní, není to živnost a náklady se odečítají. Není tady náhodou někdo, kdo se daněmi zabývá profi? M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Maki



Založen: 06.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 12:11:29
Odpovědět s citátem

[quote="tatiana"]Já k tomu dodám jedno-kde není žalobce, není ani soudce.

Tomu úplně rozumím, jen jsem zbabělá a trochu se obávám, že se nějaký "žalobce řídící se heslem udavač nejsem, ale hlásit se to musí", časem najde a já budu lítat v průšvihu Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: daň
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 12:23:14
Odpovědět s citátem

Já být Váma, tak si žádný schůzky nedomlouvám. Čím víc budete do toho rejpat, tak tím víc se budou lidi o to zajímat.
Ale je to jen můj názor Wink
A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 12:26:30
Odpovědět s citátem

Aha, no vidíte - kdysi jsem se nechala ukolébat vysvětlením nějakého daňového poradce, že se tyhle "příjmy" danit nemusí, ale pravda je, že je to dávno .... možná už je všechno jinak. Ale každopádně většina chovatelů žije v tomhle blahém nevědomí....
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 12:30:38
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Já k tomu dodám jedno-kde není žalobce, není ani soudce.

Ředitel ČEZu si při těch svých cca víc jak 600 miliónech na odměnách tyto starosti nedělal, (a všichni naši zákonodárci se svými paušálními náhradami ve výši mnoha desítek tisíc měsíčně)- a já si je mám dělat případně pro pár vydřených kaček?


Jo, jenže to tak právě je, že na ty velké není žádný bič, ale když si obyčejný člověk vydělá pár tisíc, tak finančák kouká, jak ho o ně obrat Evil or Very Mad

Maki napsal:
Mám předomluvenou konzultaci přímo na finančáku, tak snad pak budu chytřejší, ale snad lze odpočítávat i ze zájmové činnosti, z níž má člověk příjmy. Myslím, že by to mohlo být podobné, jako když se pronajímá byt, taky se to daní, není to živnost a náklady se odečítají. Není tady náhodou někdo, kdo se daněmi zabývá profi? M.


Dělám celé roky daňové přiznání manželovi a sobě Wink Ten problém u paušálních nákladů je v tom, že podle oboru bývají 20-30 %, což náklady zdaleka nepokryje. Já bych se klonila k tomu nezabývat se tím Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Maki



Založen: 06.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: Re: daň
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 12:38:42
Odpovědět s citátem

AngelikadeSance napsal:
Já být Váma, tak si žádný schůzky nedomlouvám. Čím víc budete do toho rejpat, tak tím víc se budou lidi o to zajímat.
Ale je to jen můj názor Wink
A.


No jo, já vím, moje blbost.... moc se ptám, moc se dozvím... Tak rejpat nebudu Wink Pokud to bude někoho zajímat, může mi poslat soukromou zprávu na mail, až budu vědět, co dál, napíšu. Zatím pa všichni, jdu vykonávat nějakou činnost pro zaměstnavatele, jinak bych v následující daňovém přiznání mohla přiznávat už jen ty kočeny ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top