Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Elektrizující srst, línání?

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: Elektrizující srst, línání?
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 16:10:32
Odpovědět s citátem

Zdravim Vás všechny:)
Chtěla bych Vás poprosit o radu, naší 4měs kočičce (britská) elektrizuje hrozně srst. Je to nepříjemné kolikrát dostanem obě takouvou ťafku, že se divim, že si ještě vůbec přijde pro pohlazení. Něco se tu už ve fóru objevilo, ale řešení jsem tu nenašla..
A ještě jeden dotaz, zatím mi kočička nelíná, ale v případě nějakého většího línání, zabírá něco či trošku pomáhá? Četla jsem tu, že je dobrý Dermanorm, ale nevim jestli řeší i línání ( stravu má kvalitní) Možná to řešim už moc dopředu, ale trošku mám s těma chloupkama strach:-) začátečnice no:)máte někdo zkušenost?
děkuji za rady a přeji pěkný den:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: línání
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 16:37:48
Odpovědět s citátem

Dle mého není nabitá jen kočka,ale taky Vy Wink .
My se takhle vzájemně "šokujeme" s mojí kočičkou a zjevně jí to nevadí. Dostane kopanec a stejně vrní dál. Wink
Co se týče línání, tak v některých měsících v roce prostě kočka líná víc, někdy míň. Je to taky závislé na plemeni, stravě, zdravotním stavu. Pokud má kočka kvalitní stravu doplněnou vitamíny, je zdravá a srst občas vyčešete, nemáte se čeho bát.
Na chlupy na oblečení, povlečení atd existuje lepící váleček, dá se koupit v Ikea za pár korun.
A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mant



Založen: 25.03.2008
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 17:15:07
Odpovědět s citátem

Přesně tak, statický náboj je relativní, vzájemná záležitost. Někdo z vás se prostě nabíjí jinak než druhá strana.

Jasno si můžete udělat tak, že se před mazlením s kočičkou uzemníte (o vodovod/radiátor atd.); pokud i pak dostanete ránu, má kočička potenciál vůči zemi. Může to velice jednoduše nastat u kombinace chlupatého zvířete a třeba "plastových" podlah typu lino nebo laminát. Ale protože kočka se dost mizerně uzemňuje Smile, je to asi tak všechno, co s tím budete moci dělat.

Zkuste zahajovat mazlení vzájemným vyrovnáním potenciálu dotykem na větší ploše (dlaní na hřbet), nebude to tolik citelné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Elektrizující srst, línání?
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 20:59:15
Odpovědět s citátem

bia2 napsal:
Zdravim Vás všechny:)
Chtěla bych Vás poprosit o radu, naší 4měs kočičce (britská) elektrizuje hrozně srst. Je to nepříjemné kolikrát dostanem obě takouvou ťafku, že se divim, že si ještě vůbec přijde pro pohlazení. Něco se tu už ve fóru objevilo, ale řešení jsem tu nenašla..
A ještě jeden dotaz, zatím mi kočička nelíná, ale v případě nějakého většího línání, zabírá něco či trošku pomáhá? Četla jsem tu, že je dobrý Dermanorm, ale nevim jestli řeší i línání ( stravu má kvalitní) Možná to řešim už moc dopředu, ale trošku mám s těma chloupkama strach:-) začátečnice no:)máte někdo zkušenost?
děkuji za rady a přeji pěkný den:)




Většinou je el.nabité oblečení,které máme na sobě(umělá vlákna).Do veškerého praní přidávám nakonec máchadlo,zkuste to.Co se týše líníní,u briťáků to nené tak hrozné,na jaře,kdy kočičky línají,trochu vyčesávat.Ale při pořizování schupáčka se s tím počítá,nějak to neřeším:-))) častěji luxuju Very Happy


Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Elektrizující srst, línání?
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 21:36:39
Odpovědět s citátem

bia2 napsal:
Zdravim Vás všechny:)
Chtěla bych Vás poprosit o radu, naší 4měs kočičce (britská) elektrizuje hrozně srst. Je to nepříjemné kolikrát dostanem obě takouvou ťafku, že se divim, že si ještě vůbec přijde pro pohlazení. Něco se tu už ve fóru objevilo, ale řešení jsem tu nenašla..

Zrovna máme s Fabiánem v posledních dnech stejný problém. Soustavně po sobě pálíme náboje, kocourovi prskají ušiska i celá srst. Mám pocit, že to takhle zesílilo, co se začalo kvůli mrazům hodně topit. Jinak se nezměnilo nic, co by mohlo mít vliv. Ale kocourovi to zjevně nevadí.


bia2 napsal:
A ještě jeden dotaz, zatím mi kočička nelíná, ale v případě nějakého většího línání, zabírá něco či trošku pomáhá? Četla jsem tu, že je dobrý Dermanorm, ale nevim jestli řeší i línání ( stravu má kvalitní) Možná to řešim už moc dopředu, ale trošku mám s těma chloupkama strach:-) začátečnice no:)máte někdo zkušenost?
děkuji za rady a přeji pěkný den:)


Kocour momentálně líná celkem dost, když ho hladím, lepí se mi to chmýří na ruku. Jsou to tak jemné chloupky, že se vznášejí ve vzduchu a od ruky se špatně odlepují. Kartáčuji ho rukavicí, ale ne moc často, ta je vždycky olepená a málem by se z toho dala spřádat vlna. Prostě jsme se smířili s tím, že i při veškeré snaze chloupky kolem nás jsou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 1:01:54
Odpovědět s citátem

TAK TENTO problém se mě netýká Razz - mám nahatého sphynxe a nelínající devon rexe. A koťata ještě nelínají- no jo, díky nim se mě to možná týkat bude taky Evil or Very Mad ... Ale stejně je nedám Wink !
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adinah



Založen: 05.12.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 8:13:35
Odpovědět s citátem

Statická elektřina je díky suchému vzduchu venku a ještě suššímu v bytech. Až opadnou mrazy, tak se to opět vrátí do normálu. Taky doma poslední týden dostávám ránu od všeho na co šáhnu...kočičáky nevyjímaje.

Podzimní línání jsem přežila díky dennímu vyčesávání (taky mám britku), kdy jsem z ní odstranila to nejhorší, ale i tak bylo chlupů více než normálně. Od té doby blahořečím nápadu na pořízení kožené sedačky, protože na té se chlupy nedrží. Na jaře to bude horší, protože se smečka rozrostla. Ale holt to chce jen víc česat, vysávat, převlíkat postele (pokud do nich kočky smí, jako že mé původní přesvědčení, že kočka do ložnice nikdy, vzalo brzy za své), nemazlit se s chlupáčem zvláště pokud na sobě máte černý kabát...a hlavně potlačit pud mít byt čistý a nablýskaný jako klícku Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 10:02:56
Odpovědět s citátem

děkuji děkuji:)
Tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama:) Měla jsem už strach, že to není úplně normální, že jsme tak nebité, kdybych takovýhle náboj nezažila, tak tomu neuvěřim..
A k tomu línání.. Taky jsem původně myslela, že kočička do postele bude mít zákaz a podlehla jsem, no to jsem zvědavá, jak to bude u nás vypadat s tím línáním. Ale jak píšete, smířit se s tím:)) Jsem trošku ujetá na pořádek, tak budu asi pořád vysávat a kartáčovat:)) A třeba mně to taky od toho úklidu trošku odprostí:))))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 10:22:34
Odpovědět s citátem

bia2 napsal:


A k tomu línání.. Taky jsem původně myslela, že kočička do postele bude mít zákaz a podlehla jsem, no to jsem zvědavá, jak to bude u nás vypadat s tím línáním. Ale jak píšete, smířit se s tím:)) Jsem trošku ujetá na pořádek, tak budu asi pořád vysávat a kartáčovat:)) A třeba mně to taky od toho úklidu trošku odprostí:))))


To jsem se zasmála Wink !

Taky jsem byla ujetá na pořádek-ale to bych nesměla mít doma v bytě velkého psa a 5 koček, obojí se prostě neslučuje. Pokud člověk nechce přijít při této konstelaci domácnosti o rozum, holt musí v pořádkumilovnosti poněkud polevit. Kolikrát jsem si říkala, že když rostly naše holky, takový binec na podlaze z jejich hraček jsem jim netrpěla, co strpím nyní-všude se válí psí a kočičí hračky, deky, pelíšky-z obýváku i ložnice máme kočkodrom, řetízky u žaluzií žalostně visí z parapetů, protože je kočky rozkousaly (v podstatě jediná vzniklá škoda jejich působením), když pes líná, šílím z chlupů, pořád vyhrožuju, že všechny chlupaté příští rok vyhodím ven (stejně vím, že to neudělám Wink ), xkrát denně zametám nebo vysávám granulky steliva, denně si hraju na hajzlbábu, pořád nakupuju spousty zvířecího jídla a každou chvíli lítám na veterinu pro něco, stojí mě naši miláčkové spoustu peněz, ale nestěžuju si, protože jsem to tak chtěla a věděla jsem, co to obnáší, mít doma zvěřinec. Miluju je a jsem takto šťastná. Bez zvířat bych žít nemohla. Naštěstí se v tom s manželem oba shodneme, takže není co řešit.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 11:57:06
Odpovědět s citátem

:)TATIANO to jste napsala tak hezky Smile

ja mam docela stesti , ze emmicka lina jen jednou v roce a to na jare a neni to nikterak hrozne,akorat nase tmavemodra sedacka je trosku obalena Smile
vzdycky se s ni zavru do koupelny a cesu a cesu ,aby mi potvora nemohla utikat, ona ma cesani rada,ale musi pri tom chodit, takze za ni chodim po byte a lezu pod stul a kreslo...tak se s ni zaviram a je to.Jinak ma nadhernou srst, kdyz neni jaro cesu ji tak 1xmesicne spis ze zabavy,ale ted posledni tyden si davame take pekne ,,tafky,, prisuzuji to hlavne tomu, ze nosim teplejsi svetry ,saly,rukavice a jsem proto nabita,ale je to tedy pekne neprijemne.
Jinak na srst jsem pridavala granulky od rc na krasnou srst a pastu-ale to uz ted pri diete nemohu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 13:09:19
Odpovědět s citátem

Tatiana: Taky jsem se nasmála, moc pěkně jste to napsala:))

Sedačku mám krásně žlutou, tak myslim, že ty modré chloupky se na ní budou pěkně vyjímat:)))Budu česat a uvidíme:)
Už teď máme doma taky binec, hračičky pelíšky všechno všude a to nemluvím o míčkách, ty jsou naprosto všude:))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 13:18:44
Odpovědět s citátem

No uz se tesim na tu kozenou sedacku a na plovouci podlaze uz je svetly koberec-kvuli emmicce Smile a o mickach to mate pravdu vzdycky na nejaky slapnu a malem se prizabiju a mysky jsou take vsude v posteli , na zemi , na lince a podobne Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 13:19:51
Odpovědět s citátem

Na odstranění chlupů z větších ploch je taky dobrá klasická úklidová gumová rukavice a navlhčit a přejet s ní po ploše ... dělá krásný žmolky chlupů.

Stejně tak jde kočkám vlhkýma rukama odstranit trocha uvolněných chlupů ze srsti, a alespoň pak tak děsně nelítaj všude.

A jen dodám, že u nás příliš česání akorát způsobovalo u Maxíše zvýšený vypadávání srsti, takže jsme česat přestali a můj dojem je, že i těch chlupů z něj padá míň.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 14:52:54
Odpovědět s citátem

April je pravda, ze kdyz emmu vycesu odpoledne tak mi prijde , ze z ni pak cely vecer ty chlupy litaji ,ale druhy den uz je to v pohode,ale je mozne , ze tim cesanim se nejak stimuluje vypadavani...
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 15:31:11
Odpovědět s citátem

Vanilce se děsně líbí, když ji přejíždím lepivým válečkem z IKEA (Želvuš ne, ta se na něj mračí)...za chlupy netahá, vytáhne jen co je vypadlý a nezůstáva lepidlo na srsti....jinak se mi taky osvědčila navlhčená hadřička/houbička/dlaň...
...a na koberce vysavač Zelmer Solaris (nějaký číslo) s elektrickým turbokartáčem - vyčeše chlupy raz dva


ale holky stejně moc neopadávaj...tak dvakrát do roka trochu víc, jinak to skoro není poznat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2009 8:36:35
Odpovědět s citátem

TO VETKA M.
ahojky,
nooo jo valecek z ikey to kocenka taky muze a opravdu krasne nalepi uvolnene chloupky a uplne nenasilne, take ho pouzivam.
ja mam vysavac miele a je take moc dobry,asi to chce hlavne silny vysavac +nastavec ,ktery odstrani chlupy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Štěpánka Hláváčková



Založen: 12.08.2008
Příspěvky: 24

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2009 12:35:01
Odpovědět s citátem

Ahojky,

Línání:
na línání jsem si celkem zvykla. Sice pořád vytírám a luxuju a taky zametám. Ale beru to jako, že to k nim patří. Jako nám lidem padají vlasy, tak chlupáčkum líná kožíšek. Nic s tím nenaděláme.
Naše micinka teď taky trošku líná, ale není to tak děsné, prostě jí sem tam vyčešu a je to:-)

Jinak k té elektrice: Mě se to teda stane málo kdy, ale mojí mamině a naší míce pořád jsou holky na sebe nějaký nabitý. Ale přisuzovala bych to mamce a jejím přesušeným rukám. Máme je od věčného máchání ve vodě skoro rozpraskané. A taky to hodně dělaji umělý hadříky, ale to tady už bylo:-)

Jinak ten váleček z ikei na číču opravdu nedoporučuji. Před rokem nebo dvěma jsem to zkusila. Kocourek se mi přitom rozeběhl a lepící papírky z válečku mu zůstaly v srsti, pak to byl boj mu je vyprostit, takže na to raději POZOR. Hlavně jestli máte neposedu. Pak je to pro něj asi dost nepříjemné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2009 17:12:56
Odpovědět s citátem

to se divím...samotné mi dá dost práce odloupnout další vrstvu, když chci nový nezachlupený papírek, takže by musel videt celý váleček...navíc to lepí tak slabě, že ani za kožich nezatahá...maximálně postaví chlupy, když to vezmu proti srsti (na hlavě to miluje)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2009 17:20:39
Odpovědět s citátem

vetka.M napsal:
to se divím...samotné mi dá dost práce odloupnout další vrstvu, když chci nový nezachlupený papírek, takže by musel videt celý váleček...navíc to lepí tak slabě, že ani za kožich nezatahá...maximálně postaví chlupy, když to vezmu proti srsti (na hlavě to miluje)


Tak paní Štěpánka píše, že před rokem či dvěma to zkusila...třeba byly kvalitnější lepící válečky Wink Laughing
Moji kočičáci to taky milují, dneska jsem to schválně zkoušela, ale nechtělo jim to na kožíšku zůstat přilepené Laughing , asi to bude tím,že těch chlupů mají hodně a brzo se to oblepí Rolling Eyes
A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: Váleček na chlupy
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2009 22:43:21
Odpovědět s citátem

Tak chci poradit těm, kteří mají blízko obchod Kik (nějaké německé zboží,blbinky a hadříky), že jsem tam koupila super váleček potažený růžovou vrstvou lepkavé gumy.Ten překoná všechny ostatní! A dá se lehce opláchnout vodou, po uschnutí znova lepí jako nový.Vypadá to, že vydrží "věčně" a stál fakt pakatel.Zdravím! Laughing Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Re: Váleček na chlupy
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2009 12:40:57
Odpovědět s citátem

mixatko.v napsal:
Tak chci poradit těm, kteří mají blízko obchod Kik (nějaké německé zboží,blbinky a hadříky), že jsem tam koupila super váleček potažený růžovou vrstvou lepkavé gumy.Ten překoná všechny ostatní! A dá se lehce opláchnout vodou, po uschnutí znova lepí jako nový.Vypadá to, že vydrží "věčně" a stál fakt pakatel.Zdravím! Laughing Rolling Eyes




Tak já mám taky takový omývací váleček, ale protože jsem se mohla uběhat do koupelny kvůli tomu oplachováním, tak jsem raději přešla na samolepicí. Polepenou vrstvu vyhodím a je to. Mám sice šílenou spotřebu, ale šetřím nohy a vodu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (26x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Kočičí jména (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top