Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nedoporučuji tuto stanici :(

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
luczinka



Založen: 22.07.2008
Příspěvky: 44

Předmět: Nedoporučuji tuto stanici :(
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2008 13:34:39
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
chtěla bych po dlouhé době zveřejnit jednu chovatelskou stanici se kterou jsem měla problém. Už o tom bylo psáno v diskuzi na kocky-online.cz šlo o to že paní mi chtěla prodat do chovu kočičku, která do chovu nebyla. Chtěla jestě předtím zálohu tak jsem ji poslala a měla obratem zaslat smlouvu. neposlala nic a ani na výzvy nerweagovala. Jen se vymluvila že blbne pc. Chtěla jsem pak zálohu vrátit, ale paní trvala na svém že kočka do chovu je a nevrátila. Chtěla bych upozornit i na podmínky v kterých žijí. V pokoji smrad, malá místnost, koťátka měla počurané nožičky. plný barak psů. Z toho vrhu má ještě jedno nep¨rodané kotě a kočka už porodila další vrh. Jde o tuto stanici: www.daschia.cz .. Sad tu kočičku jsm si pak chtěla vzít z lítosti, ale neudělala jsem to..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
figaro



Založen: 21.12.2006
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2008 11:09:42
Odpovědět s citátem

Ako tak pozeram na stranku CHS v priebehu 12 mesiacov je to uz treti vrh maciatok. Ak bude chciet p. chovatelka dodrzat chov. poriadok nasledujucich 12 mesiacov by nemala mat ziadne maciatka. Po zhliadnuti, toho co vsetko chova tomu velmi neverim.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
luczinka



Založen: 22.07.2008
Příspěvky: 44

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2008 11:27:18
Odpovědět s citátem

No právě..já jsem si to kotě prostě rozmyslela..ona ani do chovu nebyla..nevim kde na tom je teď. paní mi i tvrdila že s kočkou byla aspoň na třiceti výstavách Very Happy to si asi delala srandu......
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2009 21:22:12
Odpovědět s citátem

Chjo, je to smutné když si lidi dělají ze zvířat kšeft. Některá plemena krutě platí za svou popularitu. Klece, porody, a zase klece a porody.... Sad Snad budem někdy jako v USA se zákony na ochranu zvířat. Taková RSPCA by se nám sakra hodila. Množky by zaplakali......Snad se naši čtyřnoží kamarádi dočkají....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: poradce chovu
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2009 22:28:16
Odpovědět s citátem

Píšete, že o téhle stanici už debata byla. Co takhle udělat nějakej "výcuc" prohřešků a upozornit na tuhle situaci poradce chovu????

Koťat je mi líto, bohužel to není jediná "výrobna koťat" a štve mě,že tohle někdo dokáže a není za to potrestán.

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2009 11:27:24
Odpovědět s citátem

Možná, že jsem špatně koukala, ale našla jsem jednu kočku, která měla koťata v říjnu 2007, pak další za půl roku a pak v září. Jestli dobře počítám, tak stanovy neporušila. Mně se zrovna stalo něco podobného. Kočka měsíc po porodu začala nepřetržitě mrouskat, tak abych zamezila případným zdravotním problémům, odvezla jsem ji ke kocourovi a máme opět koťata. A věřte, že pro peníze to není. Byl docela problém ta minulá prodat.
Ale co jiného navrhujete? Antikoncepci moc nevěřím a kočku mám chovnou.
Já si myslím, že tato CHS není výrobna koťat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Nedoporučuji tuto stanici :(
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2009 11:49:17
Odpovědět s citátem

luczinka napsal:
Dobrý den,
Chtěla jsem pak zálohu vrátit, ale paní trvala na svém že kočka do chovu je a nevrátila. Chtěla bych upozornit i na podmínky v kterých žijí. V pokoji smrad, malá místnost, koťátka měla počurané nožičky. plný barak psů.


Myslím,že tady se řeší i jiné věci, než jen "výrobna koťat".

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Re: Nedoporučuji tuto stanici :(
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 16:38:49
Odpovědět s citátem

AngelikadeSance napsal:
luczinka napsal:
Dobrý den,
Chtěla jsem pak zálohu vrátit, ale paní trvala na svém že kočka do chovu je a nevrátila. Chtěla bych upozornit i na podmínky v kterých žijí. V pokoji smrad, malá místnost, koťátka měla počurané nožičky. plný barak psů.


Myslím,že tady se řeší i jiné věci, než jen "výrobna koťat".

A.


Já taky nevím, paní osobně, ani zprostředkovaně neznám, na výstavách asi byla, když to říká, evidentně se věnuje spíš psům než kočkám, ale chci mluvit o něčem jiném.... jak je snadné někoho napadnout nebo odsoudit. Opakuji že paní neznám - možná jsou opravdu koťata chudinky a možná taky ne... rozhodně "výrobnu koťat" si představuji úplně jinak. Pár jich znám ... většinou se zaměří na "lukrativní" plemena, pořídí si několik koček od každé rasy a už to "jede".. když mají kliku, tak se jim to mezi sebou nepomíchá, když ne, vznikají nová, občas velmi zajímavá meziplemena .... Smrad: není hezké mít doma smrad - ale když máte doma nekastrovaného kocoura, občas se Vám to přihodí, ať chcete nebo ne. Chovám-li zvíře, musím počítat s tím, že už ten byt nikdy nebude tak úplně strilní a úžasný jako býval ... mě osobně třeba taky mokrý pes smrdí, ale patří to k jeho životu, co se dá dělat ... Jasně, něco jiného jsou týden nevybrané záchodky a něco jiného je "běžný, provozní smrad" Smile jen se snažím tu teoretizovat o tom, že stejně jako jsou různí chovatelé, jsou různí i lidé, kteří je přicházejí navštívit a hodnotí nějakým způsobem jejich chov. A měřítka občas bývají velmi posunutá. Každý chovatel, i ten nejúžasnější na světě, který chová delší dobu už potkal ve svém životě lidi, kteří si o něm myslí, že to dělá špatně. Jak se říká "není na světě člověk ten, který zachoval by se lidem všem" - nebo tak nějak to bylo. Takže z jedné neshody - chovatel X zájemce bych asi nevyvozovala žádné dalekosáhlé odsudky, druhá věc je, že pokud skutečně zvířata nedostávají přiměřenou péči, velmi obtížně se to prokazuje a postihuje.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 17:28:40
Odpovědět s citátem

Ano, řešilo se to i na K-O , v druhé diskuzi je i vyjádření chovatelky...vždy je dobré znát verzi obou stran.

http://kocky-online.cz/forum/viewtopic.php?t=4960&postdays=0&postorder=asc&start=0

http://kocky-online.cz/forum/viewtopic.php?t=5421
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: jak to vlastně je
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 17:46:48
Odpovědět s citátem

Myslím, že by bylo dobré, kdyby se k tomuto tématu vyjádřil někdo, kdo tu danou stanici zná a má s ní ať dobré či špatné zkušenosti. Neznám ani jednu z účastněných stran, ale obě si budou stát za svým a hájit svoje práva.

Co se týče záloh na kočky tak se mi taky stalo, že jsem zaplatila a po té, co jsem zjistila, že by bylo složité kočku uchovnit, jsem majitelce napsala, že si kočku nevezmu a záloha mi vrácena nebyla. Z právnického hlediska jsem to nezkoumala. Záleží na tom, co mají chovatelé napsané v podmínkách prodeje, někteří tohle mají ošetřené přímo na www. stránkách.

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: jak to vlastně je
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 17:50:49
Odpovědět s citátem

Já myslím, že stačí, že obdobná diskuze probíhala na KO. Není třeba tahat spory sem, pokud tam již byla situace v rámci možností probrána ze všech stran.

Jsem zastánce toho, že chovatelské problémy mají jednotliví účastníci řešit čistě soukromně a netahat to po internetu, neboť zde můžou věci vyznít jinak a případně zde může dojít k poškození či pomluvě z jedné stran.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
figaro



Založen: 21.12.2006
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 18:14:34
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Možná, že jsem špatně koukala, ale našla jsem jednu kočku, která měla koťata v říjnu 2007, pak další za půl roku a pak v září. Jestli dobře počítám, tak stanovy neporušila.

Nie zatial neporusila chovatelsky poriadok, ak nebude mat dalsi vrh od tej macky do oktobra (říjen) 2009 vsetko je v najlepsom poriadku. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Re: jak to vlastně je
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 18:16:10
Odpovědět s citátem

April napsal:
Já myslím, že stačí, že obdobná diskuze probíhala na KO. Není třeba tahat spory sem, pokud tam již byla situace v rámci možností probrána ze všech stran.


Ano, netušila jsem, že tu jen "přemíláme starou slámu". Chtěla jsem jen říct, že věci bývají leckdy jinak, než se jeví při pohledu z jedné strany. Pojďme tohle téma uzavřít, o zálohách bych mohla bohatě vyprávět - už mnohokrát jsem tuhle chovatelskou zásadu (zásadně si brát na koťata zálohy) porušila - a skoro vždycky jsem na to doplatila... Smile
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ragdoll



Založen: 24.06.2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: jak to vlastně je
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 16:03:22
Odpovědět s citátem

Sad

Naposledy upravil Ragdoll dne 18. 1. 2009 0:07:21, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ragdoll



Založen: 24.06.2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: jak to vlastně je
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 16:06:08
Odpovědět s citátem

Crying or Very sad

Naposledy upravil Ragdoll dne 18. 1. 2009 0:08:04, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 23:48:48
Odpovědět s citátem

Asi jsem to nepochopila.
tady se psalo o CHS Daschia a teď čtu Didatová a Rufenachtová. Ty dvě mají jiné CHS ne? Nebo jsem mimo?
Díky za vysvětlení Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2009 0:23:04
Odpovědět s citátem

Asi se jednalo o nejaky omyl,alespon doufam!Ale pokud by to nekoho zajimalo,pani Di Datova ukoncila cinost u Fife ze zdravotnich duvodu a to zcela dobrovolne.Slecna Vladimira Samcova ma chov.stanici Dargento u Bohemians Edelkatze a ja jsem stale registrovana u Fife jako chov.stanice Scarface Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Uzamykám
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2009 6:51:34
Odpovědět s citátem

Protože se prvotní téma již řešilo na Kočkách-online a zde dochází k zanášení dalších informací, které jsou následně mazány a vlákno a reakce pak nedávají příliš smysl, uzamykám.

April, moderátorka
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Debakl (21x)
4
Zlomek vteřiny (21x)
5
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
6
HCM u koček - program PawPeds (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (18x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top