Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kotěcí granule versus dospělácké


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Kotěcí granule versus dospělácké
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2009 11:39:23
Odpovědět s citátem

Chci se zeptat zkušených chovatelů na jednu věc.

Můj devon je drobný, není žádný velký jedlík, má spoustu věcí na práci a na jídlo mu nezbývá čas. Nechávám mu plnou misku v noci u postele, takže aspoň takto se trochu nají. Tak mě napadlo, jestli bych mu neuškodila, kdybych mu dávala pořád výživnější kotěcí granule. Je už dospělej. Přiznám se, že mu míchám dospělácké s kotěcími Confused - snad mu tím taky neškodím... Question

Poradíte?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2009 23:12:13
Odpovědět s citátem

Lidičky, to fakt nikdo neporadí, jestli neuškodím dospělému kocourovi krmením kotěcími granulemi? Confused
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 8:18:43
Odpovědět s citátem

No já mám doma velmi pestrou smečku - jedenáctiletou kastrátku, pětiletého chovného kocoura, čtyři chovné kočky od dvou do šesti let a malého kocourka, který bude mít koncem měsíce pět měsíců. Skoro pořád mám někde nějaké kotěcí granule - obvykle mám krmení rozdělené tak, že v kuchyni kde se nejvíc zdržuje naše nejstarší kastrátka a kocour mám namíchané dospělácké granule s granulemi pro kastráty a v ložnici kde tráví víc času chovné kočky (dvě z nich jsou momentálně těhule a ještě tady mám rostoucího kocourka) jsou namíchané dospělácké s kotěcími. Když jsme v práci tak jsou dveře zavřené, ale jakmile dorazíme domů (pokud nemám kočku v říji kterou nechci krýt) tak je otevřu a všichni mají přístup do celého bytu ke všem miskám a nijak nehlídám kdo se kde krmí a zatím jsem nezaznamenala žádné vážnější zdravotní problémy, ale s jistotou nemohu říci že jim tímto způsobem krmení neškodím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
GreyZ



Založen: 18.01.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Velká Bíteš/Jihlava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 8:58:15
Odpovědět s citátem

Řekla bych, že mu to škodit nemůže. Přinejhorším ztloustne Wink .
_________________
GreyZ + Nikinek + Štulinka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 11:16:42
Odpovědět s citátem

GreyZ napsal:
Řekla bych, že mu to škodit nemůže. Přinejhorším ztloustne Wink .


Ježkovo voči, kdyby to tak bylo Rolling Eyes ! Je hubenej jako lunt, na jídlo nemá čas Evil or Very Mad

A kdyby byl výhradně na kotěcích i jako dospělák? Je fakt dost hubenej, pár deka přibrat by mu rozhodně neuškodilo, a stal se z něj granulkožrout, takže těmi kotěcími by snad mohl trochu přibrat. Tohle mě zajímá nejvíc, jestli dospělé kočce, která nemá vůbec sklony k tloustnutí, je spíš hubená, neuškodí trvalé krmení granulemi pro koťata. Prozatím je právě míchám, dospělácké s kotěcími, protože si nejsem jistá, jestli bych mu neublížila.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 14:09:23
Odpovědět s citátem

Vzhledem k tomu, že granule např. značky Orijen jsou určeny všem věkovým kategoriím koček, koťatům i dospělým, tak myslím, že ani krmení dospělé kočky kotěcími granulemi jiné značky uškodit nemůže.
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 14:16:32
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
GreyZ napsal:
Řekla bych, že mu to škodit nemůže. Přinejhorším ztloustne Wink .


Ježkovo voči, kdyby to tak bylo Rolling Eyes ! Je hubenej jako lunt, na jídlo nemá čas Evil or Very Mad


No, já bych nebyla takový optimista jako GreyZ a s krmením kotěcími granulemi pro dospěláka už po zkušenostech jsem opatrnější. Záleží taky asi na obsahu bílkovin, ale stalo se mi s prvním kocourem (chovným, takže nevykastrovaným), že byl taky hubený, pořád by jen myslel na holky a jídlo u něj bylo až na posledním místě. Taky jsem mu podstrojovala kotěcími granulemi, aby přibral, ale bylo to na nic a navíc ty kotěcí granule obsahovaly velké množství bílkovin a kocourovy ledviny to bohužel časem přestaly zvládat, začaly bílkoviny propouštět. Kocour potřeboval nízkobílkovinnou dietu, ale protože na jídlo ani pomyšlení, tak to došlo tak daleko, že jsem nakonec zvolila kastraci kocoura, za pár dní se rozežral a vůbec mu nevadily dietní granule, ledviny se vzpamatovaly a teď je z něj pořádný spokojený macek (leč bez nádobíčka, ale jeho zdraví je mi přednější). Takže asi bych to brala tak, že pokud už krmit kotěcími granulemi, tak hlavně koukat na složení, aby nebylo nadměrné bílkovin.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 14:45:41
Odpovědět s citátem

Díky, Aleno, tohle je přesně moje situace. Kocour taky nekastrovaný, nikdy nebyl žádný extra velký jedlík, ale teď, když dospívá jeho slečna, je nemožnej. Na jídlo nemá prostě čas. Ještě jsem ho "očůrala" tím, že jsem mu začala dávat misku granulí na noc do ložnice, kde spí se mnou. Takže část noci přece jen věnuje dlabání a aspoň přestal hubnout. Přes den nesní skoro nic. Ale tímto režimem tedy aspoň nehubne. Všem granule trvale dát k dispozici nemůžu, protože koťata jsou prokopnutá a nemají nikdy dost a sphynx jakbysmet, takže ti by vesele přibírali a on by stejně nejedl, protože k tomu potřebuje navíc soukromí a klid a kde jedí jiní, on přece nebude Twisted Evil . Budu sledovat obsah bílkovin.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
GreyZ



Založen: 18.01.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Velká Bíteš/Jihlava

Předmět: bílkoviny-ledviny
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 16:37:15
Odpovědět s citátem

Asi potřebuju vysvětlení... nechápu jak vysoké množství bílkovin, které nejsou pro tělo nijak toxické ( jde o to, že obsahují minerály?), může odrovnat ledviny...
_________________
GreyZ + Nikinek + Štulinka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 17:10:27
Odpovědět s citátem

Taky jsem mu podstrojovala kotěcími granulemi, aby přibral, ale bylo to na nic a navíc ty kotěcí granule obsahovaly velké množství bílkovin a kocourovy ledviny to bohužel časem přestaly zvládat






Souhlasím s Alenou. Při vyšetření před kastrací vetka zjistila, že má Betty vyšší obsah bílkovin v krvi a ač jí bylo teprve 8 měsíců, doporučila nám přestat krmit kotěcím krmením a dávat dospělácké, protože má nižší obsah bílkovin. Taky nám zakázala maso Sad . Při vysokém obsahu bílkovin v krvi může dojít k selhání ledvin. Jak bylo napsáno, kotěcí granule mají vyšší obsah bílkovin než dospělácké. Já osobně bych krmila kvalitní dospěláckou stravou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 22:57:49
Odpovědět s citátem

Přesně tak, když je těch bílkovin až moc, stává se, že to ledviny přestávají zvládat a bohužel to může dojít až k takovým koncům, jako je selhávání ledvin. Teď se snažím kočiny zvyknout na krmivo, které nemá zvlášť řadu pro koťata - krmím Portou 21, obsah bílkovin 32%, dorostenci dostávají navíc ještě porci masa, takže si myslím, že nedostatkem netrpí, kocouři maso odmítají ze zásady, tak doufám, že s těmito granulemi to už bude v pořádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
GreyZ



Založen: 18.01.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Velká Bíteš/Jihlava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 23:45:33
Odpovědět s citátem

Bílkoviny se nezpracovávájí v ledvinách... takže to že se dostanou až tam a pak skrz... což by normálně nemělo ( rosorpce atdatd ). Zkusím se podívat do literatury, proč to tak je, protože to, co se tady píše mi nezodpovědělo tu havní otázku, jaktože se vysoký příjem bílkovin projeví v moči. U člověka se jedná o porušení ledvinové bariéry a to už jsou docela vážné případy...
_________________
GreyZ + Nikinek + Štulinka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2009 15:13:53
Odpovědět s citátem

Přítomnost bílkovin v moči = proteinurie, může být jednak ledvinového původu, jednak jiného než ledvinového původu.

Ledvinový - známka poškození glomerulární membrány v ledvinách, takže se zvýší její propustnost pro bílkoviny, nebo snížení zpětného vstřebávání bílkovin z moči do krve. Nástává při onemocnění ledvin různého původu ( záněty, degenerativní změny...)

Neledvinový - záněty vývodných močových cest ( močovody, moč. měchýř, moč. trubice )
- onemocnění pohlavních orgánů
- poruchy krevního oběhu
- některé záněty jater, sleziny, pobřišnice, plic...
- těžká fyzická námaha
- strava bohatá na bílkoviny
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: snížit bílkoviny
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2009 15:57:24
Odpovědět s citátem

Bílkoviny jsou obecně těžko stravitelné (dodají tělu energii a mnoho z ní je použito právě na jejich strávení). Nadbytek bílkovin ve stravě vede k nadváze, hromadění a ukládání metabolického odpadu, tělo pak nemá energii se odpadu zbavovat.
Odpadní látky při trávení bílkovin jsou především amoniak a močovina jsou vylučovány ledvinami. Je-li těchto metabolitů mnoho, ledviny jsou přetěžovány (skleroza glomerulů, vznik kamenů) až poškozovány (degenerace), bílkovina se dostává do moči.
Pokud amoniak a močovina zůstávají v krvi, dojde k poškození nervů, kloubů a srdečního svalu.
Při nadměrném množství se také zvyšuje rozvoj hnilobných mikroorganismů v tlustém střevě. Nestrávené zbytky bílkovin se zde hromadí a zahnívají (hnilobná dyspepsie - plynatost), toxické látky mohou podporovat tvorbu rakovinotvorných buněk.

Proto je dobré dávat každé kategorii granule speciálně vyrobené právě pro ně (koťatům kotěcí atd).


Naposledy upravil AngelikadeSance dne 18. 1. 2009 17:44:17, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2009 17:13:52
Odpovědět s citátem

Močovina a kyselina močová jsou dvě různé sloučeniny.
Močovina je odpadní látka dusíkového metabolismu v organismu savců a obojživelníků. Kyselina močová má tutéž funkci v organismu plazů a ptáků, v organismu člověka je to konečný produkt metabolismu tzv. purinů a její nadbytek způsobuje nemoc zvanou dna.
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: re
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2009 17:41:45
Odpovědět s citátem

tif napsal:
Močovina a kyselina močová jsou dvě různé sloučeniny.
Močovina je odpadní látka dusíkového metabolismu v organismu savců a obojživelníků. Kyselina močová má tutéž funkci v organismu plazů a ptáků, v organismu člověka je to konečný produkt metabolismu tzv. purinů a její nadbytek způsobuje nemoc zvanou dna.


Dík za upřesnění... Wink
A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
GreyZ



Založen: 18.01.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Velká Bíteš/Jihlava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2009 20:20:06
Odpovědět s citátem

Díky za objasnění Very Happy .
_________________
GreyZ + Nikinek + Štulinka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: snížit bílkoviny
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2009 21:34:24
Odpovědět s citátem

AngelikadeSance napsal:
Bílkoviny jsou obecně těžko stravitelné (dodají tělu energii a mnoho z ní je použito právě na jejich strávení). Nadbytek bílkovin ve stravě vede k nadváze, hromadění a ukládání metabolického odpadu, tělo pak nemá energii se odpadu zbavovat.
Odpadní látky při trávení bílkovin jsou především amoniak a močovina jsou vylučovány ledvinami. Je-li těchto metabolitů mnoho, ledviny jsou přetěžovány (skleroza glomerulů, vznik kamenů) až poškozovány (degenerace), bílkovina se dostává do moči.
Pokud amoniak a močovina zůstávají v krvi, dojde k poškození nervů, kloubů a srdečního svalu.
Při nadměrném množství se také zvyšuje rozvoj hnilobných mikroorganismů v tlustém střevě. Nestrávené zbytky bílkovin se zde hromadí a zahnívají (hnilobná dyspepsie - plynatost), toxické látky mohou podporovat tvorbu rakovinotvorných buněk.

Proto je dobré dávat každé kategorii granule speciálně vyrobené právě pro ně (koťatům kotěcí atd).


V tom případě mi nějak není jasná jedna věc-masožravci se přece živí masem, t.j. čisou bílkovinou. Ano, sežerou i kosti (vápník), obsah střev, žaludku-tam jsou třeba natrávené rostlinné zbytky, kůži, peří...ale stejně gró jejich stravy je maso. Jak je to tedy s nimi v přírodě? Kočkovitým šelmám-lvům, tygrům apod. nikdo nepředkládá Miamorky nebo Felixe, prostě si (někdy) něco uloví a to sežerou. To jsou všechny šelmy nemocné na ledviny nebo mají poškozené nervy, klouby atd.? Vždyť kočka je jejich příbuzná. Nebo to je daň za její těsné soužití s člověkem?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: snížit bílkoviny
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2009 22:00:44
Odpovědět s citátem

[quote="tatiana"]
AngelikadeSance napsal:
Nebo to je daň za její těsné soužití s člověkem?


Já bych řekla, že v přírodě mají zvířata více pohybu, hon za potravou jim veme hodně energie, rozhodně se nepřežírají, nemají stravu každý den. Už jste někdy viděla obézního tygra, geparda??
Další věc je to, že pokud je zvíře nemocné, příroda se sama postará. A taky je tak nikdo nehlídá, nevyšetřuje a nepozoruje jako my naše miláčky. To je můj názor.
Wink
A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (24x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top