Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Plíseň a druhá kočička

Fórum: Srst, kůže

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Petra Urbanová



Založen: 04.09.2007
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha 4

Předmět: Plíseň a druhá kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2007 12:37:52
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

léčíme kočičku s plísní, už je přeočkovaná a plíseň již nevidíme...Protože si chceme pořídit druhou kočku, zajímalo by mě, zda je nutné desinfikovat byt, aby nezůstaly spory na nábytku, koberci, ap. Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji moc. Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Plíseň a druhá kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2007 12:53:33
Odpovědět s citátem

Ty spory jsou potvory a úplně je zlikvidovat během krátké doby je asi nemožné. Ale můžete zkusit "osvítit" byt horským sluníčkem (takové to infra), to by mělo spory ničit, příp. vydezinfikovat - my dezinfikovali byt postřikovačem ve kterém byla voda a TeaTree olejíček.
Ale pokud bude přinesená kočička zdravá a neoslabená nějakou nemocí, neměla by plíseň chytit.

Určitě je ale dobré chvíli počkat, my se odvážili s kočinama na návštěvu, kde byly další kočky, až po 1 měsíci, kdy jsme čekali, jestli jsme plíseň udolali.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
chatul



Založen: 08.04.2007
Příspěvky: 41

Předmět: Re: Plíseň a druhá kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 10. 2007 17:11:02
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

před týdnem jsem nechávali naši kočku kastrovat, vše proběhlo OK, ale dnes jsem si všimla vypadávajících chlupů na ocasu. Zašli jsme k vetovi a vrátili se s napůl oholenou kočkou a s diagnózou "plíseň". Vím, že už se to tady párkrát diskutovalo, co jsem našla, to jsem pročetla, nicméně bych se zeptala zkušenějších:

1) Je v pořádku, že vet předepsal koupele (bohužel nevím název, dostali jsme jen dávku v injekci k naředění a potírání) bez toho, aby proběhla kultivace houby / kvasinky nebo co to vlastně je?

2) Poradíte, kde sehnat účinné horské slunce a jaké parametry by mělo takové zařízení mít? A má smysl ho používat k částečné desinfekci bytu?

3) Poradíte veta v Praze, který má zkušenosti s léčbou? Připadalo mi, že ten náš byl celkem zaskočený - stejně jako já - z rozsahu plísně (má úplně plesnivý ocas), a o nějakých lécích, očkování, sirných koupelích ani ničem dalším se nezmiňoval.

Hlavně se bojím, že to dostane druhý kocourek, ale s tím teď nic nenadělám...

Díky za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Plíseň a druhá kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2007 6:37:23
Odpovědět s citátem

ad 3) naše vetka byla z Rubyšky docela nešťastná, protože ona plesnivěla úplně všude po tělíčku. Očkování nám nedoporučila, že není spolehlivé a není účinné jako léčba (nicméně někteří vetové to naopak doporučují), léky k vnitřnímu užívání jsme také nedostali.

ad 1) my koupali v tom Solfatanu, příp. v šamponu Medivet; roztok k potírání jsme dostali Imaverol. Vetka měla s plísní zkušenosti u vlastní kočky, takže nedělala kultivaci.

ad 2) bohužel, nemám osobní zkušenost.

Nicméně přijde mi divné, že by kočička plesnivěla jen na ocase, ta plíseň bývá rozlezlá po celém těle. Např. při šmejdění po netu jsem narazila na to, že např. u fen dochází ke kožním problémům vč. vypadávání chlupů při hormonální nerovnováze. Někdy dochází k vypadávání chlupů při nadměrném čistění srsti (nečistila se kočička nějak výrazně po kastraci?). Jak ta vylysalá místa vypadají? Jsou to lysinky čisté kůže, nebo jsou tam nějaké fleky?
Pokud si nejste jistá diagnózou, určitě je dobré nechat tu kultivaci udělat.
Z které Prahy jste, aby Vás případná doporučení na dobrého veta nehnala zbytečně přes půlku Prahy.
Jinak pokud je to plíseň, tak je pravděpodobné, že to chytne nejen kocourek, ale možná i vy, ale nezoufejte, vyléčit se to dá.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
chatul



Založen: 08.04.2007
Příspěvky: 41

Předmět: Re: Plíseň a druhá kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2007 19:52:23
Odpovědět s citátem

April, děkuju za odpověď.

Chovatelka mi taky psala, že by mohlo jít o hormonální nerovnováhu. Má to (zatím) skutečně jen na ocase. Ale já nevím, klidně je možné, že je to plíseň, která se rozvinula v důsledku té kastrace: byla oslabená, protože měla krátce před mrouskáním, takže hodně krvácela, dostala injekci na srážení krve, a z narkózi se probírala přes 16 hodin, bylo jí špatně, pořád se motala a zvracela. Navíc necelý měsíc před tím jsme přivezli kocourka, který je sice OK, ale třeba je přenašeč nějaké té houby nebo plísně? Těžko říct, hlavně teď už je to jedno.

Včera jsem byla hodně překvapená, vzala jsem kartáč, že jí vyčešu ocas, a začaly odpadávat celé chuchvalce chlupů, jako by slepené nějakým mazem. Pod tím má lysiny. Teď už je oholená, takže kůže je sušší, ale byla taková mazlavá, jako někdy mívají malé děti pod prvními vlásky - takové žluté lupy.

Ad sírové koupele: sice jsem je koupila, ale konzultovala jsem to dnes s vetem a ten říkal radši kočku nestresovat. Ona je totiž šílená bojovnice, včera jsme ji při holení drželi 4 a ona bojovala doslova jak o život, ruku mám na 7 místech roztrženou pomalu na kost Shocked A to je standardní zážitek s jakýkoliv zákrokem, o který se pokoušíme - z největšího zlatíčka, které s námi spí v posteli a dlouhé minuty se nechá drbat na bříšku, se stane ocelová pružina opatřená žiletkami, odhodlaná zabít každého dvojnožce, když se o něco pokusí Twisted Evil Proto ji taky miluju! Very Happy

Dneska už vím, že na to potírání máme taky Imaverol. Léky i očkování vet nedoporučil, kvůli tomu, že to je takový dryják. Jsme domluveni na 3 aplikacích a půjdeme se tam znovu ukázat a event. budeme kultivovat.

PS: Já se plísní nebojím, co nás nezabije, to nás posílí, že.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Plíseň a druhá kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2007 20:12:19
Odpovědět s citátem

Co můžu říct z vlastní zkušenosti, tak Rubyška rozhodně neměla ta plesnivá místa vůbec mastná. Zprvu byly na postižených místech stroupky, pak vypadaly chlupy a udělal se jí na vyplesnivělých místech tmavý flek, ta tmavá místa na obličejíčku www.foto-album.cz/photo.asp?Id=51295 kolem očí, a tady jsou vidět dva fleky na ramínku www.foto-album.cz/photo.asp?Id=206311 (fotky jdou rozkliknout do větší velikosti).
To co popisujete, mi moc jako plíseň, se kterou jsem se setkala já, nepřipadá. Z Rubyšky určitě chuchvalce chlupů nepadaly.
Kocourek může být klidně přenašeč, otázkou je, jestli jde fakt o plíseň.
Plíseň se ráda projevuje na oslabeném organismu. Ale možná bych přecejen ještě zvážila jestli nemůže jít o ty hormony. Ale uvidíte, co veterinář.
Každopádně jestli se vám dvounožcům doma udělají takové hodně svědivé flíčky s červeným krajem a bílým středem na těle, tak je to plíseň Twisted Evil

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2007 20:27:37
Odpovědět s citátem

pokial si spravne pamatam, pliesen zvykne pod uv svetlom fosforeskovat. staci na to taka mala baterka, ktorou sa daju kontrolovat peniaze. myslim, ze v hypermarketoch taketo vecicky predavaju
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
chatul



Založen: 08.04.2007
Příspěvky: 41

Předmět: Re: Plíseň a druhá kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2007 19:00:52
Odpovědět s citátem

Ráda bych po více než měsíci poreferovala, jak se má náš "plesnivý ocásek": nakonec se ukázalo, že nešlo o plíseň, ale o reakci na hormonální nerovnováhu a na zátěž po těžké operaci. Chlupy vypadaly a už rostou nové. Tak třeba tím uklidním někoho, kdo má podobný problém doma.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
michaliina



Založen: 22.01.2009
Příspěvky: 7

Předmět: Re: Plíseň a druhá kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2009 11:32:49
Odpovědět s citátem

Petra Urbanová napsal:
Dobrý den,

léčíme kočičku s plísní, už je přeočkovaná a plíseň již nevidíme...Protože si chceme pořídit druhou kočku, zajímalo by mě, zda je nutné desinfikovat byt, aby nezůstaly spory na nábytku, koberci, ap. Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji moc. Cool


Nám bylo doporučeno byt desinfikovat! Když si domů přinesete nové kotě,okamžitě to chytne! Potírali jsme koberce,matrace a vše,kde by to mohlo být zředěným savem! mělo by to zabrat,snad...Tenkrát,když sjme měli blechy,to zabralo...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Zajímavá škrabadla a pelíšky (16x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (15x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (14x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top