Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Škrábance na dřevě

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ewwwa



Založen: 04.02.2009
Příspěvky: 16
Bydliště: Valmez

Předmět: Škrábance na dřevě
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2009 15:11:30
Odpovědět s citátem

Jenom pro zajímavost...máte někdo nějaký trik na to, jak zamaskovat škrábance na dřevě? Dřevěné zábradlí přírodní lakované pod tíhou pětikilové britské dámy docela trpí a já při pohledu na nové stopy dopoledního řádění trpím s ním Evil or Very Mad Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Škrábance na dřevě
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2009 15:36:04
Odpovědět s citátem

Snad jen.... omotat sisalem? Wink J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ewwwa



Založen: 04.02.2009
Příspěvky: 16
Bydliště: Valmez

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2009 18:04:49
Odpovědět s citátem

to by možná vyřešilo i problém s volbou škrabadla, jen nevím, jak by se na to drahouš tvářil Laughing Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2009 19:00:15
Odpovědět s citátem

Můžete na opravu použít různé tmely nebo kyty, ale myslím, že si je kočička označí znova Smile . Nejlepší by bylo skutečně udělat z nich škrabátko. Taky můžete po renovaci použít odpuzovač na kočky, ale nemám zkušenost s tím jak funguje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2009 20:45:58
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
Můžete na opravu použít různé tmely nebo kyty, ale myslím, že si je kočička označí znova Smile . Nejlepší by bylo skutečně udělat z nich škrabátko. Taky můžete po renovaci použít odpuzovač na kočky, ale nemám zkušenost s tím jak funguje.




Barunka mi škrábala sedačku,koupila jsem odpuzovač-Katzen-fernhalte od gimpetu,tady v čechách,stál 125kč,je toho v lahvičce s pumpou 100ml.FUNGUJE!!! víc jak měsíc tam Barunka nešla,to jsem to postříkala jenom jednou.Bětka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ewwwa



Založen: 04.02.2009
Příspěvky: 16
Bydliště: Valmez

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2009 5:53:11
Odpovědět s citátem

Zkusím to koupit, doufejme, že bude učinkovat víc, jak lákadlo za témež 300kč, kterým, když jsem postříkala škrabadlo, tak mladá absolutně nic. Crying or Very sad Ten odpuzovač nějak smrdí? Není to v domě cítít? A ještě dotaz, má někdo zkušenost s kozlíkovýma kapkama, vyčetla jsem, že smrdí ukázkově, ale nikdo nikde nenapsal, jestli nenačichne i kočka, když se po nich válí... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2009 11:35:21
Odpovědět s citátem

Ewwwa napsal:
Zkusím to koupit, doufejme, že bude učinkovat víc, jak lákadlo za témež 300kč, kterým, když jsem postříkala škrabadlo, tak mladá absolutně nic. Crying or Very sad Ten odpuzovač nějak smrdí? Není to v domě cítít? A ještě dotaz, má někdo zkušenost s kozlíkovýma kapkama, vyčetla jsem, že smrdí ukázkově, ale nikdo nikde nenapsal, jestli nenačichne i kočka, když se po nich válí... Wink

Odpuzovač smrdí - tedy aspoň nám dost smrděl a kočky ho stejně za chvíli začaly ignorovat... proč nejít cestou nejmenšího odporu a skutečně neudělat ze zábrdlí škrabadlo? Kočka by byla nadšená, pokud ho omotáte sisalem, počítejte cca 15 m provazu na metr zábradlí. Nebo pokud si chcete ušetřit práci s motáním (je potřeba pořádně utahovat - a pracujte v rukavicích, je ostrý), je jednodušší použít zátěžový koberec, ten většina koček miluje jako škrabadlo. Jestli ho nastřelíte, navléknete a sešijete a zajistíte jen nahoře a dole nebo omotáte, to už si musíte rozhodnout sama podle situace. Kozlíkové kapky smrdí opravdu pěkně a jasně že pak jima smrdí i kočka, když se po nich válí - ale ona zas vyčuchne a když jí to dělá dobře .... levnější varianta je koupit si v lékárně pytlík s kořenem kozlíku lékařského, starou ponožku s dírou na patě ustřihnout cca někde na nártu, do špičky nacpat vatu nebo odstřižky, nasypat trochu toho drceného kořene a zavázat .... kočka bude nadšená, Vás to přijde na pár haléřů a můžete jí vyrábět stále nové hračky, až ty staré umolousá ... jen je potřeba ten kozlík dobře uzavřít, když ho najdou a vydolujou, docela to smrdí, mohla bych vyprávět jak mi prokousaly a vysypaly celý pytlík Smile
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ewwwa



Založen: 04.02.2009
Příspěvky: 16
Bydliště: Valmez

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2009 11:44:42
Odpovědět s citátem

Je pravda, že jsem nad omotáním zábradlí taky už uvažovala, jen nevím, jak by se na to manžel tvářil, budu muset navodit nějakou spec. atmosférku a při chvilce ten nápad nadhodit...ono to zábradlí je docela rozměrné, dokonci i s ochozem, tak nevím, zda omotání nevyjde dráž než nové zábradlí Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2009 11:54:12
Odpovědět s citátem

Ewwwa napsal:
Je pravda, že jsem nad omotáním zábradlí taky už uvažovala, jen nevím, jak by se na to manžel tvářil, budu muset navodit nějakou spec. atmosférku a při chvilce ten nápad nadhodit...ono to zábradlí je docela rozměrné, dokonci i s ochozem, tak nevím, zda omotání nevyjde dráž než nové zábradlí Laughing


Tam stačí omotat jednu nebo dvě "šprušle", ty, na kterých kočka škrábe, jiné nebude používat. Pokud si nejste jista které, zamyslete se, na které by jste pověsila cedulku "TADY JE TO MOJE" kdyby jste si chtěla vytyčit území - aby byly pěkně vidět, nejlépe někde na rohu kde musí každý projít okolo a přečíst si ji - to jsou ty pravé.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ewwwa



Založen: 04.02.2009
Příspěvky: 16
Bydliště: Valmez

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2009 13:02:21
Odpovědět s citátem

Ono je to tak, Meggie ani tak na tom zábradlí neškrábe, ona na něj pouze hupne, když má ten svůj amok a aby se tam udržela, tak zatne. Jak už je nahoře, neškrábe, ale stačí, že těch dvacet drápků použije na skok samotný Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Škrábance na dřevě
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2009 13:17:00
Odpovědět s citátem

Víte, trošku mi to připomíná situaci u nás. Kluci mají v pokoji patrové postele, kousek od nich je stůl s kolečkovými židlemi. Horní postel (a stejně jako ve Vašem případě zábradlí) je super místo k rozhledu po vlastním území. A tak velkou snahou naší kočky bylo dostat se "tam". Ze židlí, ze stolu...nebudu psát kolikrát spadla a kolikrát visela "zapíchlá" na boční hraně postele. Ta je od té doby opravdu důkladně "popsaná" drápy. Pak jsme jednou museli při malování uklidit škrábadlo z chodby a postavili ho vedle patrových postelí. A byl klid. Kočka spí na nejvyšším patře šplhadla vedle syna, šplhá po šplhadle. Do chodby jsme pořídili jiné - březový kmen.
A tím chci říct, že kočky jsou tvrdohlavé a je jím třeba umožnit dostat se tam, kam chtějí, raději dobrovolně. Možná by to chtělo vymyslet něco esteticky přijatelné, aby se na úroveň zábradlí dostala bez jeho škrábání a třeba se po něm i prošla...
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ewwwa



Založen: 04.02.2009
Příspěvky: 16
Bydliště: Valmez

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2009 13:25:31
Odpovědět s citátem

Ono asi nic jiného nezbude, než té tvrdé palici ustoupit a nějak to vymyslet. Máme ji od prázdnin a za tu dobu si nás omotala kolem "drápu", dovoleno má téměř vše, jen ty viditelné následky, jsou horší, tak když chodím po obýváku s nůžkama a nenápadně zastřihuju vytahané nitě z křesla a koberce, nadávám pro sebe a stejně bych jí nedala...a to měl být hlavně mazlík pro holky, ovšem tedˇmi připadá, že největší závislák jsem já Embarassed Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2009 13:38:08
Odpovědět s citátem

No jo, to znám. Nejdříve jsme si řekli, kam všude nesmí a co všechno jí nedovolíme...a dnes jsme rádi, že nás nechá bydlet ve vlastním bytě Laughing
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: odpuzovač
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2009 16:18:38
Odpovědět s citátem

pro ewwwu,ten o kterém jsem tady psala já není cítit nijak výrazně,mám ho už asi tři měsíce a funguje, stříkala jsem už po druhé,cena také ucházející.Ubylo mi z těch 100ml asi polovina,to jsem už vlastně dvakrát nastříkala ze zadu sedačku:trojku,dvojku a křeslo.Bětka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2009 22:50:38
Odpovědět s citátem

Raika napsal:
No jo, to znám. Nejdříve jsme si řekli, kam všude nesmí a co všechno jí nedovolíme...a dnes jsme rádi, že nás nechá bydlet ve vlastním bytě Laughing


Přesně vystiženo! Taky jsem si říkala, že stoly budou tabu, hahaha Rolling Eyes Laughing A další a další-byt je celý přizpůsoben kočkám, všude po zemi kočičí a psí hračky-dětem by to neprošlo, kočenkám ano Very Happy . Prostě si nás umí omotat kolem těch svých paciček Wink ........
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (46x)
2
Jsme v pořádným svrabu (33x)
3
Jak jsme paničku převezli (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (17x)
6
Otázka dne: Vzdali byste se kočky kvůli ... (16x)
7
Peterbald (16x)
8
Oči koček a možné problémy (14x)
9
Kdo mi to vysvětlí? (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top