Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocicka nalezenec


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Vendy



Založen: 11.11.2007
Příspěvky: 36

Předmět: Kocicka nalezenec
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2009 13:06:58
Odpovědět s citátem

Dobry den, dneska rano cestou do prace jsem u nas v panelaku narazila na schodech asi na rocni kocicku. Uz v nedeli se mi zdalo, ze slysim mnoukani, ale myslela jsem, ze to jde z nektereho bytu. Kocicka zrejme nikomu nepatri, protoze tam mela jen misku a na dne zbytky zaschleho mleka a take byly na mezipatre vykaly. Tak jsem si ji po delsim vahani vzala domu, protoze mi ji bylo opravdu lito, trela se mi o nohy a mnoukala. Na prvni pohled ji nic nechybi, neni vyhubla a ani nema zaden vytok z oci nebo cumacku. Problem je, ze doma mame uz dve kocicky a ja mam strach, aby od ni nechytly nejakou nemoc. Kocicka je zatim zalezla a ja ji nechci zbytecne stresovat a tahat ji z jejiho ukrytu, chtela bych, aby se sama rozkoukala. Takze ji k veterinarovi asi moc brzo nevezmu.... Muze mi prosim vas nekdo, kdo ma podobne zkusenosti poradit, co dal? Nase kocicky si casem urcite zvyknou, zatim to vypada tak, ze kocour je schovany a velmi opatrny, no a kocicka z te nove nespousti oci a porad na ni vyhruzne vrci......
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2009 13:56:34
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
zkuste se mrknout sem http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3145 řeší se tu podobný případ.
Jinak dejte kočičkám čas(jak služebně starším, tak nové). Nové kočičce dejte misky a zachůdek vedle její skrýše a vyčkejte. Držíme palce a tlapky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vendy



Založen: 11.11.2007
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2009 14:24:01
Odpovědět s citátem

Dekuji. Jenom pro upresneni, jsou FELV a FIV prenosne nemoci? A jestli se testy prokazou pozitivni, je nejaka moznost lecby?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: vyšetřit
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2009 14:31:59
Odpovědět s citátem

Vendy napsal:
Dekuji. Jenom pro upresneni, jsou FELV a FIV prenosne nemoci? A jestli se testy prokazou pozitivni, je nejaka moznost lecby?


FeLV a FIV jsou přenosné (virové) nemoci. Co se týče léčby, tak spíš počítejte s možností, že léčba neexistuje.
V poslední době se sice objevilo pár názorů a článků, že jsou známy případy, kdy se podařilo šíření viru "zastavit", ale vše je zatím ve stádiu výzkumu a hlavně léčba je příliš drahá.

Rozhodně bez základního vyšetření nepouštějte nalezence k ostatním kočkám.

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2009 7:18:27
Odpovědět s citátem

Dobrý den Vendy,

chtěla jsem se jen optat jak postupujete vy? Máte kočičku doma? Už vylezla z pod skrýše? Smile
My jdeme dnes na testy, ale Filípek už by nejradši z karantény pryč...často stojí u dveří... Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vendy



Založen: 11.11.2007
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2009 8:50:41
Odpovědět s citátem

Dobry den, my jdeme na testy v pondeli, bohuzel nam to drive nevyjde. Kocice uz jsme kapli mezi lopatky Stronghold (odcerveni a take proti usnimu svrabu), ale ouska ma cista a blechy taky asi nema. S karantenou je to u nas bohuzel tezsi, protoze byt je pred rekonstrukci a dvere mame pouze do zachodu a koupelny a pripada mi to dost krute zavirat kocicku do tak stisneneho prostoru. Kocicka da se rict obyva jeden pokoj, kde ma misticky a zachodek a moc z neho nevychazi, ostatni dve ciciny se tam za ni boji chodit. Jsem moc zvedava, kdy se kocicky seznami, momentalne si to moc neumim predstavit Smile Pevne doufam, ze ty krevni testy jsou jen formalita, protoze si neumim predstavit, ze bych kocicku dala pryc, nebo ji musela nechat utratit.
Preju hodne stesti na dnesnich testech a dejte prosim vas vedet, jak to dopadlo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2009 9:12:49
Odpovědět s citátem

Tak jestli pořád bydlí ve skrýši, má vlastně takovou jako karanténu..hlavně že si nejdou do misek..buďte ráda, že to tak teď je. Za čas se určitě seznámí.
V pondělí bysme snad mohli už mít výsledky, tak dám vědět.
Taky si nechci připustit, že by testy u nás nedopadly dobře. Ale o utracení neuvažuju ani na chvilku..vždycky je nějaká jiná možnost..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (43x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top