Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Podpořte mě prosím!


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2008 20:07:18
Odpovědět s citátem

ano, vypada to, ze jsou porad volna kotatka z vrhu W a X
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Magytka



Založen: 07.10.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Hodonín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2008 21:24:50
Odpovědět s citátem

Děkuju všem!!! Jste uplně úžasní Smile Jsou tady opravdu jen lidé s velkým srdcem, to jde poznat Smile Já jsem se nevzdala Smile Jelikož mně přišel poštou balík s potřebama pro koťátko, co jsem si už objednala Smile tak jsem hledala a hledala, dokud jsem nenašla a už mám zamluvené koťátko u stanice RYVE NOSTRA. Pojedu si pro něj ve stejný týden, jako jsem si měla jet pro Urissku. Nechci to nějak zakřiknout, tak se ozvu, až budu mít koťátko doma Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2008 20:27:16
Odpovědět s citátem

Já jsem teda zaláskovaná do týhle kočičky úplně stejně. Ale naštěstí tuhle lásku sdílí i můj přítel. V únoru se k němu budu stěhovat a checeme si birmičku hned pořídit. Už půl roku projíždím stránky všech chovných stanic v ČR a kočičky se nemůžu dočkat. Takže bych si jí nikdy nenechala rozmluvit. Ještě jsem přemýšlela o Ragdollovi, ale to je na mě už asi moc velká číča. A taky jsem se chtěla zeptat, jak se dá kotě sehnat, pokud by mi nevadilo i kotě bez papírů. Je tady pár stanic - ale neni jich zrovna moc a koťata jsou většinou hned zabraná, tak se chci zeptat, jak to udělat, nějaký kotě sehnat. Předem děkuji za jakoukoliv odpověď. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2008 21:17:49
Odpovědět s citátem

Birem bez PP asi moc nebude. Pokud po kočiččce opravdu toužíte tak napište chovatelům a dejte si u nich na kotě na mazlíka předběžný záznam. Chovatel vám potom sám dá vědět až se koťata narodí. U birem jsou velmi přísné podmínky na vybarvení výstavního kotěte - stačí když nemá symetrické bílé ponožky a tak bývá v každém vrhu minimálně jedno kotě které se do chovu nehodí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2008 21:37:18
Odpovědět s citátem

No asi nebude. Nebo aspoň se za poslední půl roku nestalo, že by někdo inzeroval birmičku bez papírů. Ale viděla jsem inzerát na Ragdolla bez papírů, tak jsem si řikala, že třeba taky někdo odchovává. No jenže on je problém v tom, že my máme vybranou variantu SBI n , nebo SBI a a většina plánovaných vrhů budou kočičky s odznaky, což mi nechceme. A plánované znamená, že je to za dlouho a čekat ještě potom na další to už asi nevydržím - už se na ní opravdu moc těším. Ještě jsem přemýšlela, že bych si pro ní dojela na Slovensko, tam mají taky moc krásný čičinky. Ale děkuji za odpověď. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Magytka



Založen: 07.10.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Hodonín

Předmět: Už mám doma kocourka :-)
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2008 23:43:17
Odpovědět s citátem

Od pátku mám doma birmího kocourka Charlieho ze stanice Ryve Nostra, pro mě je to nejkrásnější kocourek Smile a je uplně neuvěřitelný mazel, to jsem ani nečekala. Má to jako dení potřebu, se se mnou pořádně pomazlinkovat Smile Zatim si pořád zvyká na různé nové věci a zvuky, ale už začíná být jako doma Smile Má rád malou černou myšičku, kterou nám dala paní chovatelka, asi dobře věděla že si s ní umí vyhrát Smile No chtěla jsem se pochlubit, jak jsem slibovala Smile
Zdravím všechny milovníky kočiček.
Magytka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Magytka



Založen: 07.10.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Hodonín

Předmět: Charlie
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2008 23:45:09
Odpovědět s citátem

Smile

Naposledy upravil Magytka dne 27. 12. 2008 16:05:02, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Charlie
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2008 7:12:05
Odpovědět s citátem

Magytko, ono i zde na Modrém Kocouřovi můžete založit svému kočičákovi Zlatou knihu ( http://www.modrykocour.cz/golden-prihlaska.php ) a Kočkoalbum a případně mu psát i deníček. Wink
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2008 12:03:15
Odpovědět s citátem

turrik napsal:
No jenže on je problém v tom, že my máme vybranou variantu SBI n , nebo SBI a a většina plánovaných vrhů budou kočičky s odznaky, což mi nechceme.


On je problém v tom, že je dobré si přečíst (pokud si chci koupit kotě s PP) standard Smile - birma je VŽDYCKY kočka s odznaky.... SBI n znamená, že je s tmavěhnědými (seal) odznaky, SBI a je s modrými odznaky. Kromě odznaků můžou mít birmy ještě kresbu (proužkování v tmavších částech s odznaky), ta se označuje číslem 21 v kódu plemene - tzn. SBI n 21, SBI a 21 atd. Takže těžko budete vysvětlovat nějakému chovateli, že nechcete birmu s odznaky, protože taková neexistuje - leda by jste měli na mysli SIB n nebo SIB a, což je sibiřka, ale tu velmi těžko najdete bez kresby.
Zdravím
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2008 12:55:33
Odpovědět s citátem

Lenka V. napsal:
turrik napsal:
No jenže on je problém v tom, že my máme vybranou variantu SBI n , nebo SBI a a většina plánovaných vrhů budou kočičky s odznaky, což mi nechceme.


On je problém v tom, že je dobré si přečíst (pokud si chci koupit kotě s PP) standard Smile - birma je VŽDYCKY kočka s odznaky.... SBI n znamená, že je s tmavěhnědými (seal) odznaky, SBI a je s modrými odznaky. Kromě odznaků můžou mít birmy ještě kresbu (proužkování v tmavších částech s odznaky), ta se označuje číslem 21 v kódu plemene - tzn. SBI n 21, SBI a 21 atd. Takže těžko budete vysvětlovat nějakému chovateli, že nechcete birmu s odznaky, protože taková neexistuje - leda by jste měli na mysli SIB n nebo SIB a, což je sibiřka, ale tu velmi těžko najdete bez kresby.
Zdravím



naprostý souhlas, ještě dodám odkaz na galerii různě zbarvených birmiček
http://www.birmancatclub.co.uk/clrgallery.htm

a tady je přesně ve standardu napsáno že birma MÁ odznaky

"Strong contrast between body color and points. Points except gloves: mask, ears, legs, and tail dense and clearly defined, all of the same shade. "

http://www.cfainc.org/breeds/standards/birman.html

a tady ještě jak má mít ty bílé packy

http://www.birman.net/markings.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2008 13:10:08
Odpovědět s citátem

Jéééé, já sem to špatně napsala. Myslela jsem tím tu kresbu. Odpusťě mi mé rouhání Embarassed Laughing Jinak já už právě ty barevné varianty znám na zpaměť. I když je pravda, co jsem se teď dívala, tak i dvě kočičky, co maj obě kresbu mohou mít nakonec koťátko, které se vybarví jako SBI n, což mě překvapilo - myslela jsem, že se většinou podobají jednomu z rodičů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2008 13:16:10
Odpovědět s citátem

turrik napsal:
Jéééé, já sem to špatně napsala. Myslela jsem tím tu kresbu. Odpusťě mi mé rouhání Embarassed Laughing Jinak já už právě ty barevné varianty znám na zpaměť. I když je pravda, co jsem se teď dívala, tak i dvě kočičky, co maj obě kresbu mohou mít nakonec koťátko, které se vybarví jako SBI n, což mě překvapilo - myslela jsem, že se většinou podobají jednomu z rodičů.


tady pro zajímavost ještě nějaká tabulka ohledně křížení barev

http://www.birman.net/colorchart.html

mě strašně baví hledat věci o kočkách Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2008 17:54:51
Odpovědět s citátem

turrik napsal:
Jéééé, já sem to špatně napsala. Myslela jsem tím tu kresbu. Odpusťě mi mé rouhání Embarassed Laughing Jinak já už právě ty barevné varianty znám na zpaměť. I když je pravda, co jsem se teď dívala, tak i dvě kočičky, co maj obě kresbu mohou mít nakonec koťátko, které se vybarví jako SBI n, což mě překvapilo - myslela jsem, že se většinou podobají jednomu z rodičů.

To že se kotě musí podobat některému rodičů rozhodně není pravidlem. Genetika je trochu složitější. Dokonce se může stát že se narodí vrh koťat ve kterém ani jedno kotě nemá stejnou barvu jako některý z rodičů - např. ze spojení modré nebo čokoládové kočky a červeného kocoura bez ředícího genu se narodí černí kocourci a černě želvovinové kočičky. Já mám třeba chovný pár z jejichž spojení se může narodit až 20 různých barevných variet. Kočka je čokoládově želvovinová, kocour krémový bikolor a mohou spolu mít koťata v barvě černé, modré, čokoládové, lilové, červené, krémové, ve čtyřech různých želvovinových varietách a všechny tyto barvy mohou navíc být v kombinaci s bílou. Co se týká případu, který uvádíte tak kresba je dominantní, takže rodiče koťat s kresbou mohou skrytě (recesivně) nest vlohu pro plnou barvu a mohopu tedy klidně mít i kotě bez kresby.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: Re: Charlie
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2008 22:26:57
Odpovědět s citátem

Magytka napsal:
http://www.miciny.cz/profily-mazlicku/detail-profilu/15959/
tady se na něj můžete podívat Smile


Gratuluji ke kocourkovi!

Jen nějak nechápu..podpora tady, profil jinde....

Těším se, až se budu moci podívat ve Zlaté knize.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2008 16:26:38
Odpovědět s citátem

magytka, moc gratuluju, a preju hodne zdravi a zabavy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Magytka



Založen: 07.10.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Hodonín

Předmět: Re: Charlie
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 16:07:42
Odpovědět s citátem

April napsal:
Magytko, ono i zde na Modrém Kocouřovi můžete založit svému kočičákovi Zlatou knihu ( http://www.modrykocour.cz/golden-prihlaska.php ) a Kočkoalbum a případně mu psát i deníček. Wink


Já se omlouvám, ten okaz byl ode mě nevhodný, já si to nějak neuvědomila, určitě to napravím profilem ve Zlaté knize! Ještě jednou se omlouvám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Los Casperos



Založen: 31.07.2007
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2009 20:48:54
Odpovědět s citátem

Dobrý večer, dozvěděla jsem se o tomhle tématu. Jsem majitelka CHS La Nuestra*CZ a je mi líto, co se stalo naší kočičce Urissce. Je mi to líto o to víc, že byla již zamluvená a moc se líbila budoucí majitelce...a nepopírám, že jsme ji obrečeli, a to hodně. Jenže stalo se bohužel něco, co se prostě u malých koťátek občas stane. Je potřeba si uvědomit, že kočka je živý tvor, který může onemocnět a někdy i přes veškerou odbornou péči veterinářů se nedá nic dělat Sad Ostatní tři sourozenci Urissky jsou krásné, velké a zdravé kočky. V květnu spolu pojedou všichni tři do Mostu na jejich první "uchovňovací" výstavu Smile Jsem ráda, že Markéta našla kocourka, který se jí líbí Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (77x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Mrouskání kočky (říje) (26x)
7
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top