Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kocourek nalezenec


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2009 18:45:18
Odpovědět s citátem

Děkuji za zprávy, mám z toho opravdu radost! Zrovna dnes jsem nad tím hodně uvažovala, při kastraci jedné z kočiček odchycených na zahradách nám n veterině řekli, že je to "starší dáma", protože je skoro bez zubů. Říkám si ale, že veterináři jsou zvyklí vídat opečovávané kočky - domácí miláčky, které jsou úplně jinak zachovalé, takže v tom věku odhadnutém podle zubů se u takových venkovních koček můžou pěkně seknout.
A je mně smutno za všechny ty kočky, které domov nemají a jsou odsouzeny živořit někde po venku bez pořádné potravy... Obvykle si lidi řeknou - kočka, ta si poradí! Ano, nějak si poradí, ale co je to za život ve srovnání s těmi, které s námi spí v posteli a v misce mají non-stop superprémiové granule...
Přeju Filípkovi hodně krásných a láskyplných let u Vás v teple domova!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vendy



Založen: 11.11.2007
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2009 12:37:47
Odpovědět s citátem

Gratuluji Smile Ted uz si muzete oddechnout a zacit si kocicaka poradne uzivat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2009 7:32:48
Odpovědět s citátem

Zdravím, úspěch se zatím bohužel nekoná, testy na "Fka" sice vyšly negativně, paní vetka sice stěr na plísně udělal, ale naznačila že půjde pravděpodobně o něco jiného-lysina na noze prý vypadá trochu jako hematom po srážce...dostali jsme preventivně na ošetření antimykotikum Imaverol.
Jenže během víkendu se Filípek začal hodně škrábat a taky se dost intenzivně lízat...na výsledek se můžete podívat do fotogalerie http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-stranka.php?cid=1502
omlouvám se za sníženou kvalitu fotek. Máte s tímhle někdo zkušenost? Mohla by to být M. canis?? Shocked Vyloženě kruhovitého tvaru to není, ale uznejte vypadá to hrozně. Začínám se bát... Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2009 7:53:59
Odpovědět s citátem

Hmm, plíseň nevím, tohle mi přijde jako vyloženě vylysalé a zmokvané ... z vlastní zkušenosti vím, že plíseň u nás vypadala úplně jinak.

Možná než ten Imaverol, zkusit něco léčebného, uklidňujícího ... nevím, jestli bych si lajsla dát na to třeba Framykoin, nebo něco takového (na to se zeptat vetky) ... možná na potírání řepíkový čaj, je to vlastně mírná desinfekce a uzavírá rány.

Jak je na tom s blechama? Nemůže to být alergická reakce na kousnutí?

Ale fakt netuším ...
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2009 8:00:52
Odpovědět s citátem

Vetce se budu snažit dovolat hned dneska, jakmile začnou ordinační hodiny.
Jinak na blechy jsme už minulé pondělí, tedy před týdnem aplikovali Stronghold za krk, tak si říkám že po týdnu už snad blechy nejsou. Ani v kožíšku jsem mu nic nenašla, neviděla jsem jedinou blechu, ani známé černé bleší hovínka Confused
Trochu jste mě s tou plísní uklidnila, díky...kéž by to bylo něco jinýho!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2009 8:05:47
Odpovědět s citátem

Může to být alergie na cokoliv. Blechy kocour po strongholdu mít nebude. Taky si myslím, že to nebude plíseň. Ale opravdu se nemusíte plísně tak strašně děsit, zvládnout se dá a málokdy je to taková hrůza jako v příspěvcích, které jste četla...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2009 8:28:34
Odpovědět s citátem

Taky si myslím, že to není plíseň. Když jsem byla malá, měli jsme psa, a ten měl podobné fleky a byla to alergie na potravu. Jak byl kocouř venku, určitě nebaštil hypoalergení krmivo, ale odpadky, které pro něj nebyly vhodné, tak třeba je to z toho.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2009 8:43:58
Odpovědět s citátem

Dnes si jdu k vetce pro nějaký antibakteriální mazadlo, uklidňující. Moc mi k tomu neřekla..
Dávám mu namočené granule Hillś adult chicken (nemá zuby) a konzervy shiny cat, gourmet gold, schmussy..občas přilepším pribináčkem, vajíčkem atp. Myslíte že by to mohla být alergie na jídlo? Jako na změnu jídelníčku? Upravilo by se to časem samo? Je mi ho líto..když zrovna nejí nebo nespí, tak se líže... Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2009 8:50:58
Odpovědět s citátem

Pokud by to byla alergie na jídlo, tak v tom případě by bylo dobré zkusit přímo hypoalergenní granule/dietu od veterináře, mají šetrné složení, které pomáhá právě při alergiích na potravu.

Koukám, že je to náročné, ale držím palce, aby brzy bylo všechno v pořádku!!!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2009 9:40:12
Odpovědět s citátem

Naše kočka dostala nějakou injekci, když se drbala a předpokládalo se, že jde o alergii. O jakou injekci šlo, to bohužel nevím. Zlepšení nastalo skoro okamžitě, kočka se přestala škrábat a místa postupně zarostla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2009 10:53:10
Odpovědět s citátem

Tak vetka nám stáhla Imaverol, dostali jsme antiparazitikum Neostomosan, roztokem ho máme celýho potřít a pak pořádně osprchovat. Pak ještě máme Tenazym, olejovou suspenzi-na postižená místa + i do tlamky...no chudáček Filípek, asi už si říká že by mu snad bylo líp venku, pořád ho něčím máčíme, teď ho ještě budu stresovat sprchou! Připadne mi to jak pokusy na králíkovi Confused
Vetce jsem se zmínila o alergii, říkala, že zatím do něj nechce nic píchat...tak zní to rozumně, musím věřit že ví co dělá, ale znáte to...takže budem potírat, sprchovat, trýznit a v pátek jdeme na kontrolu. Ach jo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2009 11:55:52
Odpovědět s citátem

Jana Závodníková napsal:
Vetce jsem se zmínila o alergii, říkala, že zatím do něj nechce nic píchat...tak zní to rozumně, musím věřit že ví co dělá, ale znáte to...takže budem potírat, sprchovat, trýznit a v pátek jdeme na kontrolu. Ach jo.


Pokud je to potravinová alergie, tak tu bohužel žádná injekce nevyléčí. Dívala jsem se na fotky a stejné rány měla naše Bety, když se u ní poprvně objevila právě alergie na potraviny. Jen to místo nesedí, Betynka to měla na bocích a pak na hlavě a krku.
My jsme taky 3 měsíce jezdili po veterinářích, Bety dostala spoustu injekcí, mastiček, kapek a bůhví čeho a výsledek žádný (naopak se to dost zhoršovalo), jen jsme byli o pěkný "balík" peněz lehčí. Pomohla až hypoalergenní dieta...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2009 12:01:47
Odpovědět s citátem

A můžu se zeptat na výrobce, nebo kde objednáváte...abych popřípadě až v pátek půjdem na kontrolu se zkusila veterinářky zeptat...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2009 12:09:17
Odpovědět s citátem

Např.
Hills - Z/D http://www.veterinarnipece.cz/hills-feline-z-d-1945.html
Trovet - LRD - http://www.veterinarnipece.cz/trovet-kocka-lrd-2172.html
- RRD - http://www.veterinarnipece.cz/trovet-kocka-rrd-2175.html
Royal Canin - http://www.veterinarnipece.cz/royal-canin-waltham-feline-hypoallergenic-2046.html
či konzervová Eukanuba - http://www.veterinarnipece.cz/eukanuba-vd-cat-dermatosis-lb-response-konzerva-1949.html
(odkaz na web je pouze orientační, abyste měla představu, co je k dispozici)

Je na výběr poměrně dost značek ...
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2009 13:23:41
Odpovědět s citátem

My kupujeme Hills Z/D (granule i konzervičky), ten Betynce moc šmakuje. Smile Objednáváme ho dokonce z toho eshopu, který sem dala April. Když máme objednávku nad 2000Kč, neplatíme tam poštovné.
Pak máme doma ještě granulky Royal Canine Hypoallergenic, ale ty ubývají mnohem pomaleji.

Zkuste si říct na veterině o vzorek zdarma, ale dieta by se měla podávat aspoň asi tak měsíc (je to individuální), než se to začne zlepšovat. U nás strupy zmizely myslím po 3 týdnech, ono nějakou chvíli trvá, než se všechno vyplaví z těla. Ale pokud to zabere, máte potvrzenou alergii na potraviny.

Další eshop, kde se dají bez receptu objednat klinické diety pro kočky je tady- http://www.chovatelshop.cz/select.php ale s tím zatím nemáme zkušenost, ještě jsme od nich neobjednávali.

A docela mě překvapuje, kolik koček má potravinovou alergii. Když jsem si o tom na netu asi před rokem a půl hledala nějaké informace, nenašla jsem skoro nic, ale teď vím už o spoustě kočiček s touhle intolerancí. Sad Nějak se to rozmáhá...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2009 13:31:04
Odpovědět s citátem

Dobře, vyhlídnuto mám (i když je to dost ranec, ale co bych pro chlupáče neudělala) Zatím ale dietu nasazovat nebudu, abych zjistila co pomohlo-jestli antiparazitikum, nebo granule...
Jinak mluvíte o strupech...u nás nejsou žádné strupy..jen vylysalá místa po olizování, zarudlá, holá kůže, bez strupů a jiných známek poškození kůže. prostě hladká kůžička, zčervenalá neustálým olizováním bez chlupů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2009 13:41:55
Odpovědět s citátem

Strupy se začaly dělat až později, když bylo svědění a škrábání silnější. První příznaky byla právě ta červená místa, na kterých se pořád lízala až do "živého".
Taky se jí ně těch ranách za pár dní udělala taková ztvrdlá kůže, kterou zase lízala a když kůže odpadla, byla pod tím zase "živá" rána a začalo to nanovo Sad

Držíme palce, třeba to nakonec nebude alergie a kočičák se brzy uzdraví Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2009 8:51:32
Odpovědět s citátem

Dnes si jdu pro Hillś Z/D...zž se na to nemůžu koukat, včera jsme chudáka sprchovali..slíbila jsem mu, že už ho nebudem ničím natírat, namáčet, trápit. Pokud nasadím dietu na potravinovou alergii a ta se neprookáže, tzn. že ji kocour mít nebude, může mu tato dieta nějak uškodit? Je hubený, potřeboval by přibrat, půjde to s Hillś Z/D?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2009 8:59:28
Odpovědět s citátem

Určitě mu neuškodí, navíc tyhle diety jsou, řekla bych, spíše výživnější než normální granule, takže bych i řekla, že by po ní i mohl přibrat.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2009 10:00:52
Odpovědět s citátem

Děkuju. A ještě mám teda jeden takový předčasný dotaz. Kdo máte více koček a potřebujete aby jedna žrala dietu a další baštily to svoje (přiznejme veterinární dieta pro jednu kočku vyjde levněji než kdybych ji musela kupovat častěji, protože ji vyžírají všechny Smile nebo spíš aby ta co má dietu nebaštila normální jídlo, jak to děláte?
Napadlo mě, že Filípek je míň pohyblivý, neskáče tolik do výšky jako ti moji puboši, že bych jim misky dala nahoru na škrabadlo, nebo na skříň...jinak nevím Confused Protože Amiš a Damiš jsou zvyklí, že mají granule k dispozici celý den a navíc na dvou různých místech...tak to pro ně asi taky bude znamenat omezení... Crying or Very sad Filípek je totiž ten typ co zbaští všechno co potká...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2009 13:13:56
Odpovědět s citátem

Dieta kočičce určitě neuškodí, ale nám po ní teda Bety nepřibrala. Dostává ji už přes rok a je pořád taková štíhlá, stejná jako před nasazením diety.

A oddělené krmení jsme taky museli řešit, máme 5 koček a jen jedna je na dietě Z/D. Musím říct, že úplně neuhlídáte, aby dietu neužírali i ostatní. Wink Důležité je, aby ta alergická kočička aspoň měsíc neměla vůbec žádné jiné žrádlo kromě diety, jen tak zjistíte, jestli to byla opravdu potravinová alergie nebo ne Exclamation
Zjednodušeně řečeno to máme udělané tak, že granule Z/D jsou v mističce pořád a ostatní krmíme odděleně. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2009 13:53:32
Odpovědět s citátem

Děkuju moc za rady! Jsem vděčná za Modrýho kocouře, u veterináře se toho moc nad rámec nedozvím.
Až budou nějaký novinky s Filišem, dám vědět.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2009 17:18:57
Odpovědět s citátem

Za málo Smile Já jsem tenkrát taky od veterinářů nic nezjistila, ten jeden by z nás snad tahal peníze doteď. Vlastně jsem si skoro všechno vyhledala na internetu na kočičích fórech, není nad to si přečíst vlastní zkušenosti lidí Wink
A nelekejte se, pokud se to první týdny po nasazení diety nezačne lepšit. Už jsem tu myslím někde psala, že u nás bylo zlepšení vidět až tak po 3 až 4 týdnech.

Jana Závodníková napsal:
Děkuju moc za rady! Jsem vděčná za Modrýho kocouře, u veterináře se toho moc nad rámec nedozvím.
Až budou nějaký novinky s Filišem, dám vědět.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2009 22:41:38
Odpovědět s citátem

Já mám jednoho kocoura taky na dietě, nesmí nic jiného-a jediný problém je, že všem ostatním ty jeho dietní granule neskutečně chutnají, jemu tedy naštěstí taky-takže při krmení hlídám a asistuju.

Dietář dostane svoji misku na jednu stranu a ostatní svůj "švédský stůl" na druhou stranu víc jak metr od sebe-a mezi nima stojím já a dohlížím, aby všichni byli u svých misek. Což v praxi vypadá tak, ře stačí, abych se na 2 vteřiny ortočila a všechny kočky žerou dietu a dietář si vybere co největší kus z konzery z jejich "švédského stolu" a snaží se to spolykat hodně rychle, že se může udávit, protože ví, že jinak mu to seberu. Takže zase všechny nasměruju ke správným mističkám a snažím se moc neotáčet, dokud se všichni nenajedí. Teď ještě devony s jídlem zavírám do koupelny, protože devon k jídlu potřebuje svůj klid a když mu tam párkrát strčí čenich koťata, odkráčí a radši nejí. Když ho zavřu s jeho slečnou, ta mu nevadí a nají se spolu. A mě se náž hlídá dietář a 2 kočky než koček 5.

Je to prostě trochu složitější, ale dá se to vychytat. A díky tomu, že dieta chutná všem, tak když někam jedeme na celý den, dám do velké misky pouze dietní granule, a když se večer vrátíme, je vymeteno. Kdyby nebala tak drahá, krmila bych tím všechny.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2009 8:41:11
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny na Modrým kocouřovi!
Takže jak to u nás vypadá: Smile Tento víkend jsme seznamovali...proběhlo to absolutně bez konfliktů, 14ti denní karanténa a tudíž očuchávání skrz dveře asi udělalo svoje a kocouři se úplně automaticky očuchali a začli si hrát. Žádný syčení, vrčení, zalízání pod postel apod...tak aspoň něco u nás proběhlo vpoho Wink Na skříni jsem pro nedietáře založila výškové krmiště-okamžitě pochopili, jsou to moje zlatíčka. Na Filišovi je vidět, že by si hrozně rád dal nějakou mlsku, ale odoláváme a krmíme pouze Hillś Z/D. Co mě trápí je průjem, který Filiš má už snad týden. Když jsem si ho přinesla z venku, měl pěkný tuhý bobiše. Myslíte, že by to mohlo být z té diety? Dostali jsme od veta pouze nějaké tabletky na podporu mikroflóry v trávícím traktu. Ty bere už tři dny a nevidím zlepšení Crying or Very sad
Jinak Filípek je čilý, hodně si hraje, má velkou chuť k jídlu. Na lysinkách se začly dělat suché stroupky...přesně jak jste mi psali...
Teď teda řeším jen ten průjem...nevíte co s tím?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2009 10:35:35
Odpovědět s citátem

Mě se při průjmování velmi osvědčila obyčejná Smecta-lze zakoupit v lékárně. Pytlík jsem rozdělila na 3 dávky, každou dávku jsem smíchala s trochou vody, natáhla do stříkačky a stříkla do tlamky. Tohle jsme absolvovali 3x denně. Do 3 dnů byl pokoj.
Doporučuji vyzkoušet.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2009 12:44:28
Odpovědět s citátem

Na průjem taky skvěle zabírá pasta Probican, dá se koupit u veterináře nebo i volně v lékárně/na internetu. Nám vždycky pomohla a je vhodná i pro koťata.
Průjem bude nejspíš způsobený změnou stravy, snad brzo odezní. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2009 13:12:59
Odpovědět s citátem

Děkuju, vyzkouším.
A může kočka s dietou pro alergiky (potravinová alergie) kočičí doplňky stravy jako je např. pasta bezopet na trichobezoáry?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2009 13:36:39
Odpovědět s citátem

Jana Závodníková napsal:
A může kočka s dietou pro alergiky (potravinová alergie) kočičí doplňky stravy jako je např. pasta bezopet na trichobezoáry?


To asi budete muset vyzkoušet Confused Já se to naší alergičce taky nejdřív bála dávat, navíc s bezoáry ani problémy nemá. Ale teď jí čas od času dám trošku pasty Malt Soft (podobné jako Bezopet) a nevadí jí to.
Být vámi, určitě bych ale teď s tou pastou ještě tak měsíc počkala(pokud to není akutní), aby se opravdu potvrdila ta potravinová alergie. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2009 9:22:13
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

děkuju za radu se smectou, bobiše už máme vcajku Smile Ale Filiš je fištrón, už zjistlil že ostatní dostávají baštu na skříň, a i když do výšek běžně neskáče, načapala jsem ho včera jak pucuje misku! Confused Takže krmení opravdu budu muset řešit jinak, přísněji....asi budu muset změnit režim i Amišce a Damiškovi a budou dostávat do misek jen pod dozorem. Lysiny na srsti se mi zdají v lepším stavu, ale dietou krmím teprve druhý týden, tak uvidím...
Jinak se chci zeptat, Filípek má deformovanou čelist, zbývá mu jeden špičák, na dásních zánět. Vzhledem k ne úplně nejlepší formě a výživovému stavu (ikdyž už u nás pibral kilo) není možný chirurgický zákrok, ale ráda bych mu aspoň trochu s tlamkou pomohla...myslíte že mohu tuto pastu podávat kocouřovi při potravinové alergii a navíc se zánětem dásní? http://www.kociciobchudek.cz/detail/?id=4015
Vetkou mi bylo doporučen dělat výplachy tlamky spíš bylinkama, třeba heřmánkem, ale z toho by měl zas průjem a navíc stříkačku fakt nemusí...měla jsem co dělat, dostat do něj tu smectu... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (30x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (21x)
3
Zlomek vteřiny (20x)
4
HCM u koček - program PawPeds (20x)
5
Debakl (19x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (18x)
7
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
8
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (16x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top