Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

dieta


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Týna



Založen: 17.07.2006
Příspěvky: 9

Předmět: dieta
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2009 16:13:02
Odpovědět s citátem

Ahojky všichni, chtěla bych poprosit kohokoli, kdo má nějakou zkušenost s kočičí nadváhou, o radu. Mému kocourovi budou 3roky, je vykastrovaný a žije jen v bytě. Vloni nám u veterináře řekli, že je ho kus Very Happy a ať mu dávam jen žrádlo pro kastráty nebo light, že bude mít tendence přibírat. Tak dostává pouze speciální granule a myslim si že ani ne moc, tak kolem 100-150g na den. Ale přesto se mi zdá dost silný. Má 7kg a to je to obyčejná kočka, žádně plemeno. A když jde zdá se mi že mu to bříško pěkně visí Confused můžete mi někdo prosím poradit s nějakou dietou? Třeba mu zkusit dávat míň žrádla a pak jen ovoce, má rád jablíčka Laughing opravdu nevim jak na něj. Děkuju moc, vyzkoušíme vše
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2009 16:27:31
Odpovědět s citátem

Podobné téma už zde několikrát bylo, např. zde:

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2900

Zkuste hledat ve foru, jistě najdete mnoho zkušeností s touto problematikou.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: dieta
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2009 18:55:30
Odpovědět s citátem

Týna napsal:
Ahojky všichni, chtěla bych poprosit kohokoli, kdo má nějakou zkušenost s kočičí nadváhou, o radu. Mému kocourovi budou 3roky, je vykastrovaný a žije jen v bytě. Vloni nám u veterináře řekli, že je ho kus Very Happy a ať mu dávam jen žrádlo pro kastráty nebo light, že bude mít tendence přibírat. Tak dostává pouze speciální granule a myslim si že ani ne moc, tak kolem 100-150g na den. Ale přesto se mi zdá dost silný. Má 7kg a to je to obyčejná kočka, žádně plemeno. A když jde zdá se mi že mu to bříško pěkně visí Confused můžete mi někdo prosím poradit s nějakou dietou? Třeba mu zkusit dávat míň žrádla a pak jen ovoce, má rád jablíčka Laughing opravdu nevim jak na něj. Děkuju moc, vyzkoušíme vše



Taky zkusit ho víc rozpohybovat. Hrát si s ním, aby běhal a skákal. Mohl by něco zhubnout i zpevnit to plandavé břicho Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2009 11:43:25
Odpovědět s citátem

Ahoj,urcite hledej ve foru, je tam mnoho informaci ja sama jsem tam toto resila. U veterinare maji specialni granule na hubnuti, ja mam royal canin weltham obezity +ji davam jako doplnek stravy tabletky na spalovani tuku a konecne po ctyrech mesicich jsou videt vysledky, kocicka konecne trosku zhubla. light a granule pro kastraty z obchodu jsou k nicemu
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: dieta
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2009 18:06:56
Odpovědět s citátem

Ze zkušenosti s naší Rubkou mohu vřele doporučit přípravek Alavis Weight Loss. Původně jsem se nechtěla předčasně radovat nad tím, jak účinkuje, nicméně po měsíci můžu říct, že Rubka krásně shodila, je víc aktivní a hravá, o hodně míň spavá. A celkově je živější a shození 1kg jí hodně moc prospělo.

Mám nějaké nakoupené navíc, netušila jsem, že zaberou tak brzy, tak pokud máte zájem o bližší info, písněte mi Soukromou zprávu.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2009 8:46:21
Odpovědět s citátem

ahojky, chtela jsem se zeptat April,ale i ostatnich, jak dat kocicce tabletky na hubnuti. Vypadaji jako vitaminy je to klasicky pruhledny obal a v nem prasek, delam to tak, ze dam kocicce kousek tunaka a prasek na to vysypu,ale da se to delat jen s tunakem, protoze ze vseho ostatniho prasek citi Sad

dekuji za rady...
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2009 17:21:43
Odpovědět s citátem

Mně se u podávání jakýchkoliv tabletek osvědčilo prostě kočku odchytit, kočku znehybnit, a jednou rukou jí lehce přiotevřít tlamičku a druhou rukou jí ten prášek nacpat skoro až do krku. Ono to vypadá drasticky, ale většinou pak kočka polkne, hodí na mě uraženej pohled a jde po svých. Ale rozhodně to vzájemnému vztahu neubližuje.

Ten Alavis jsou normální kapsle jako lidské, jen jsem je navlhčila, aby snáze sklouzly do krku, nicméně občas se taky nepovede a Rubka ho vyplivne, ale tak na třetí pokus se většinou zadaří.

Míchání do jídla nebo podávání stříkačkou rozhodně úspěšné nebylo.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mant



Založen: 25.03.2008
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2009 17:33:39
Odpovědět s citátem

April napsal:
Mně se u podávání jakýchkoliv tabletek osvědčilo prostě kočku odchytit, kočku znehybnit, a jednou rukou jí lehce přiotevřít tlamičku a druhou rukou jí ten prášek nacpat skoro až do krku.


Souhlasím, tohle funguje. A pokud máte kočičku akčnější a drápavější, a/nebo potřebujete provést drsnější manipulaci (třeba vykapat uši), vzpomeňte si na Jamese Herriota a udělejte Dobře Zavinutou Kočku. Pokud možno do odolné látky; kočičí drápy dokážou nemožné.

Kocour zavinutý až po hlavu do konga vz. 60 se sice tváří mocně naštvaně, a vy budete mít problém se při tom pohledu neřehtat, ale funguje to a vy nepřijdete k úhoně.
_________________
---------------------------------------
Mikin, Tamara, (Tygr), Tulák, Máša a Lucka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2009 23:28:02
Odpovědět s citátem

Tak já mám skvělé kočičky, prášky do 5ti krků dostanu cca během 2 minut-otevřu tlamku, strčím prstem bokem až do krku, číča polkne a je hotovo. Jde to jak po másle.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2009 8:49:25
Odpovědět s citátem

dekuji za rady,ale ty kapsle jsou dost velke Sad
ja je tedy primichavam k tomu tunakovi,zkousela jsem i tvaroh,ale z toho to citila Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2009 11:33:31
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
dekuji za rady,ale ty kapsle jsou dost velke Sad
ja je tedy primichavam k tomu tunakovi,zkousela jsem i tvaroh,ale z toho to citila Sad


Na velikosti kapsle vůbec nezáleží, do kočičího krku lze strčit bez problémů, tedy aspoň u nás Wink .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2009 11:51:30
Odpovědět s citátem

Ja jsem prave kvuli podezreni na hcm do kocicky cpala prasky rok a pul, ted jsem stastna, ze ji nemusim davat nic, tak radeji zustanu u toho primichavani k tunaku,kocicka hubne, takze to zabira i tak:)
z 6,1 kg ma za mesic a pul uz 5,8 kg Razz Razz Razz
vet rikal, ze 5,5 bude idealni vaha, tak jsem hrozne rada, kocicka je ted i vic zivejsi. . .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (63x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (48x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (37x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (30x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (23x)
6
Pojištění koček (20x)
7
Mrouskání kočky (říje) (19x)
8
Vyhlášení NEJ fotky února 2024 (19x)
9
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top