Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Uražená, naštvaná kočka


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Aluša



Založen: 21.03.2009
Příspěvky: 6

Předmět: Uražená, naštvaná kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2009 10:56:18
Odpovědět s citátem

Dobrý den, včera večer jsem nechala naši kočičku kastrovat. Nutno ještě říct, že je to tvrdohlavá a svébytná zrzečka, kterou jsme vytrvale rozmazlovali a ona k nám měla obrovskou důvěru.
Kastrace proběhla dobře, kočička se rychle probrala, začala bloumat a potácet se po bytě (s oblečenou košilkou), vyčurala se i kakala, ale nechce pít. Rozestavila jsem nádoby s vodou všude možně, ale ona k vodě čuchne a odejde. Navíc na nás vříská, kdykoliv ji chceme pohladit, pomazlit a tváří se strašně uraženě. Máte někdo zkušenost s něčím podobným? Přejde ji to? Bude nás mít zase ráda? Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2009 11:18:04
Odpovědět s citátem

Hezký den, osobní zkušenost nemám, ale co pročítám tady diskusní fórum, krátkodobá změna chování po kastraci je naprosto běžná...

Např.:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3149

Ono ani člověk se druhý den po operaci necítí nijak zvlášť dobře a u kočen je to to samé... Asi je lepší ji nechat v klidu, ať se z toho vzpamatuje a jak odezní bolest, bude dobrá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aluša



Založen: 21.03.2009
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2009 11:30:30
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Hezký den, osobní zkušenost nemám, ale co pročítám tady diskusní fórum, krátkodobá změna chování po kastraci je naprosto běžná...

Např.:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3149

Ono ani člověk se druhý den po operaci necítí nijak zvlášť dobře a u kočen je to to samé... Asi je lepší ji nechat v klidu, ať se z toho vzpamatuje a jak odezní bolest, bude dobrá.


Já v to moc doufám, jsem z té její odtažitosti nešťastná. Nejvíc mne vyděsila dneska v noci kdy vylezla na postel, jako to dělává vždycky a usnula, ale pak otevřela oči zjistila že na ni koukám a začala ječet jako by ji na nože brali, byl to srdce a uši rvoucí vřískot a ještě se svalila a kopala kolem sebe. Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2009 11:44:36
Odpovědět s citátem

No naštvaná asi bude Smile ale taky bych asi byla naštvaná, být jí Smile...

Berte to tak, bylo to pro ni nepříjemné a určitě i bolestivé, teď jí to taky asi musí pořád trochu bolet, pnout. Po pár dnech se to zlepší, uvidíte!

Brzy někdo určitě poradí i co se týče pití, pít by asi měla, ale nevím, jestli je to po operaci normální, nebo ne. A jak dlouho je možné ji takhle bez tekutin nechat (myslím bez toho, aniž by jste se musela uchylovat k "násilnější" metodě, jak do ní tekutinu dostat).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aluša



Založen: 21.03.2009
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2009 12:26:20
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:

Brzy někdo určitě poradí i co se týče pití, pít by asi měla, ale nevím, jestli je to po operaci normální, nebo ne. A jak dlouho je možné ji takhle bez tekutin nechat (myslím bez toho, aniž by jste se musela uchylovat k "násilnější" metodě, jak do ní tekutinu dostat).



Za radu ohledně pití bych byla opravdu vděčná. Mám starosti. Pokud by 24 hodin po operaci nepila, tak asi budu muset volat veterináři a bojím se, aby jí nedal infuzi. Chodí kolem nádob s vodou čuchá k nim, pak si jen olízne čumáček a jde dál.
Bloumá tu jako bloud a kolíbá se v tom oblečku jako tyranosaurus rex...a řve na mně. Bolest v tom není, slyším výčitku a vztek.
Nenechá na sebe šáhnout tak nevím, jak bych ji znovu rvala do přepravky. Už to vyndání stehů za deset dní. To zas bude. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aprilka



Založen: 09.04.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: plzensky kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2009 12:41:16
Odpovědět s citátem

A kapsičku nebo syrové maso by nesnědla? Mohlo by nahradit částečně příjem vody, než ji to přejde. Možná trochu nesoleneho kuřecího vývaru - pokud má ráda maso.
_________________
Aprilka, Chiqui a Diego
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aluša



Založen: 21.03.2009
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2009 13:05:40
Odpovědět s citátem

Vyrobili jsme kočině švédský stůl. Má připraveno všechno na co by jen mohla pomyslet. Koupila jsem jí tu nejluxusnější kapsičku jakou si dovolíme jen o vánocích a kterou ona miluje, má kuřecí vývar v druhé misce a ve třetí své oblíbené granulky a nic z toho jí nezaujalo. Čuchla a odešla. Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aluša



Založen: 21.03.2009
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2009 13:41:33
Odpovědět s citátem

Tak jsme zaznamenali malý, zcela nepatrný úspěch. Celou krevetu s jikrama jsme přelili horkou vodou a tu nejlepší část jsme omázli kočce kolem tlamky. Oblízávala ji a tak jsme ji namáčeli do vody, aby měla alespoň něco ovlhčeného. Nic moc, ale ať žijí smrduté krevetky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2009 16:32:22
Odpovědět s citátem

Snad vás uklidní, že po kastraci naše Betty reagovala velmi podobně. Syčela na mě a vrčela, až jsem se jí bála. Byla jsem z toho hrozně nešťastná, ale časem se to zlepšilo. Druhý den už se na mě jenom divně dívala. Další dny už se nechala dlouho hladit, což u ní bylo poměrně dost neobvyklé, tak jsem hladila a hladila. Byla taková klidná, smutná a taky mi přišla naštvaná. Tento klid skončil okamžitě po sundání košilky Smile
U nás problém s vodou nebyl. Hned po operaci dostala velkou dávku glukozy, takže vetka říkala, že nemusí celý další den jíst ani pít, že má výživy dost. Nedostala vaše kočička něco takvého? Jinak pokud nepije, zkuste jí kapátkem nebo injekční stříkačkou dávat vodu přímo do tlamičky. Nebo namočte prsty ve vodě, třeba vám je olíže.
A jinak, určitě jí to bolí. Nechovejte jí, protože jak jí zvedáte určitě jí to bolí. Pouze jí hlaďte a nechte jí ať si lehá jak jí je to příjemné.
Přejeme vám, ať jste brzo fit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aluša



Založen: 21.03.2009
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2009 16:44:34
Odpovědět s citátem

Děkuji Betty, trošku mně uklidnilo, když vím, že to dělají i jiné kočky. Z přečtených článků jsem nabyla dojmu, že všechny kočičky se proberou napijou a jsou zase sami sebou.
Infuzi naš malá asi nedostala, alespoň veterinář říkal, že se musí do 24 hodin napít.
Trošku mi i olízla prsty s vodou, ale sama se k misce nemá, ani ke skleničce, které jinak miluje a vždycky do nich strká hlavu. Košilku jí můžeme sundat za těch deset dní...to bude očistec. Snad mi to někdy odpustí. Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: Kočička nechce pít...
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2009 17:44:19
Odpovědět s citátem

Pokud Vás to trápí, že kočička nechce pít,radím Vám vzít injekční stříkačku bez jehly, kočičku chytit a opatrně ji do tlamičky vody nastříkat. Dělala jsem to tak s mým kocourem, který trpěl na zácpu a málo pil. Kocourovy nezbylo, než vodu spolknout a já byla spokojená, že nebude dehydrovaný. Laughing Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ifča



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Jižní Čechy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2009 18:00:39
Odpovědět s citátem

I u nás byl problém s tím,že kočka nechtěla ko kastraci pít.Řešili jsme to stejně jako v předchozím příspěvku. Manžel u čičiny seděl a dával jí pít ze stříkačky.Mě posílal SMSkami zprávy do práce o každém pohybu a o každé snědené granulce.Taky jsme měli strach,ale zvládli jsme to nakonec v pohodě.Číča trucovala asi 2 dny a pak chodila sama pít i žrát.Ještě dodám,že u nás měla úspěch šťáva z kapsičky naředěná trošinkou vody.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2009 18:50:30
Odpovědět s citátem

pokud mohu radit,nechte kočičku být,je po dost těžké operaci,má bolesti a vy máte problém?představte si,že jste na jejím místě,my lidé,dostáváme po operacích několik dnů léky proti bolestem,kočičky ne,proto jí nechte v klidu,až bude chtít a mít žízeň se napije i nají.Kočka není hloupý tvor,naopak!Naše Barunka byla tři dny zalezlá pod skříní,dala jsem jí tam misku z vodou a nechala jí v klidu,vylezla když bolest pravděpodobně byla menší.




Bětka,Baruška,Maruschka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Uražená, naštvaná kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2009 9:53:03
Odpovědět s citátem

Aluša napsal:
Dobrý den, včera večer jsem nechala naši kočičku kastrovat. Nutno ještě říct, že je to tvrdohlavá a svébytná zrzečka, kterou jsme vytrvale rozmazlovali a ona k nám měla obrovskou důvěru.
Kastrace proběhla dobře, kočička se rychle probrala, začala bloumat a potácet se po bytě (s oblečenou košilkou), vyčurala se i kakala, ale nechce pít. Rozestavila jsem nádoby s vodou všude možně, ale ona k vodě čuchne a odejde. Navíc na nás vříská, kdykoliv ji chceme pohladit, pomazlit a tváří se strašně uraženě. Máte někdo zkušenost s něčím podobným? Přejde ji to? Bude nás mít zase ráda? Sad


Aluso, to by melo prejit. nekde tu mam prispevek, zkuste vyhledat podle Paskal, kastrace. Byl dost dlouho mimo a nepil taky strasne dlouho. Upravilo se to samo, ja uz byla hystericka, z informaci, jak se vsem kocky postavily na nohy druhy den, ze bude navzdy dementni nebo umre na dehydrataci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hafik34



Založen: 26.08.2008
Příspěvky: 35
Bydliště: olomoucko

Předmět: uražená....
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2009 12:21:56
Odpovědět s citátem

Dobrý den všem.....tak taky trošku přispěju....náš Piškotek byl večer po kastraci ten nejmilejší, nejmazlivější a nejhravější kocourek na světě. Paní doktorka říkala, že už je vzbuzený, ale že bude jistě polehávat, že mu sice máme dát trošku papání, ale že stejně nebude chtít.......jo, to ste měli vidět.....sežral tři misky, vypil misku vody a pak pět minut čůral, protože jako způsobný a vychovaný kocouř se přeci nepočůrá u doktora. Tak to chudák držel celý den..... Kadit šel sice až za dva dny, ale s tím jsme počítali....
Ale to mazlení a hraní mu opravdu vydrželo jen ten jediný den......Vždycky když zlobí, tak mu říkám, že zavolám paní doktorce, která mu příjde dát tu oživovací injekci po kastraci a já si aspoň chvilku pohraju a pomazlím s kocourkem.
Teď když má náladu.....a to je zřídka, tak si mi lehne na břicho, začne vrnět, pak do toho vrká jako holub a já ho musím hladit buď po zadku nebo škrábat za ušima.....chraň mě ruka páně, jak chytnu jinam....to se zuby zakousnou a nepustí:-)))
Ale přeci je nášSmile
Mějte se
Iva+Piškot
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Catca



Založen: 13.02.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Bratislava

Předmět: Re: Uražená, naštvaná kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2009 17:52:45
Odpovědět s citátem

Aluša napsal:
Dobrý den, včera večer jsem nechala naši kočičku kastrovat. Nutno ještě říct, že je to tvrdohlavá a svébytná zrzečka, kterou jsme vytrvale rozmazlovali a ona k nám měla obrovskou důvěru.
Kastrace proběhla dobře, kočička se rychle probrala, začala bloumat a potácet se po bytě (s oblečenou košilkou), vyčurala se i kakala, ale nechce pít. Rozestavila jsem nádoby s vodou všude možně, ale ona k vodě čuchne a odejde. Navíc na nás vříská, kdykoliv ji chceme pohladit, pomazlit a tváří se strašně uraženě. Máte někdo zkušenost s něčím podobným? Přejde ji to? Bude nás mít zase ráda? Sad


Já bych určitě sáhla k Bachovým kapkám, aby ji to uklidnilo, je to ohromný zásah do organizmu a psychika v tom případě dělá divy. určité dávat rescue remedy, škoda, že jste jí to nedali už před sterilizací. Já rescue používám, kdykoliv vím, že se kočička bude bát, bude mít stres a pod. Je to drahé, ale rozhodně to nejsou vyhozené peníze. Kdyžbude v pohodě psychicky, bude se jí to lépe hojit a rychleji se vrátí do normálu - bude tedy i normálně pít.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)
2
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (12x)
3
RSS kanály (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top