Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Hormonálně sterilizovaná... ?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Hormonálně sterilizovaná... ?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2009 9:54:07
Odpovědět s citátem

Ahojky, mám prosbičku na ty zkušenější...
poslední dobrou se kolem mě točí informace o tom, že někteří chovatelé sphynxů hormonálně sterilizují kotata a i přez to je běžně prodávají do chovu. Nevíte o tom více informací? myslím jak se to provádí a případně jak se to dá na zvířeti později poznat? Moc děkuji případně za odpověd.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: Sterilizace
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2009 10:46:35
Odpovědět s citátem

Dobrý den, nevím, tedy co máte na mysli přímo hormonální sterilizací, ale samotná sterilizace je, že u kočky dojde k podvázání vaječníků a u kocourů k chámovodu. Není to přímá kastrace a v tomto případě si kočka zachovává pravidelnost říje, ale neměla by být schopná zabřeznout. Zastáncem tohoto jsem až od jednoho roku kočky nebo kocoura až dojde k úplné zralosti. Samozdřejmě je tady spousta lidí co mohou mít jiný názor.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2009 10:58:48
Odpovědět s citátem

ještě jsem zapoměla napsat, že sterilizace pokud k ní dojde, tak se i v tomto případě může stát, že kočka klidně zabřezne, pokud je to špatně uděláno. Znám takový případ, že po dvouch letech u kočky došlo znovu k průchodnosti vaječníků a bylo vymalováno. Pokud je kočička hlídaná je to pouze prevence, ale stát se může vše. Pokud někdo nemplánuje a nechce kotátka nikdy, tak je lépe rovnou kastrovat. Jak sterilizace, tak i kastrace je prevencí proti nádorovým onemocněním našich miláčků.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2009 11:03:12
Odpovědět s citátem

Díky za odpověd. No já taky vlastně přesně nevím oč jde a proto zjištuji, kdo co ví.
Mělo by jít o to, že jsou kotata "přeléčena" nějakým hormonálním přípravkem a později nejsou schopná reprodukce, přestože mají kočky říji a nejsou kastrované, prostě nezabřeznou... Slyšela jsem v okolí už o 4.případu, kdy kočka nezabřezla ani po změnách kocoura.
Chovatelé si tím snad mají zajištovat stejně vysoké ceny, jako za chovná zvířata a taky omezení počtu potomků a tudíž většího rozmnožení sphynxů.
Je to docela zvláštní, co jsou někteří chovatelé schopni koťatům udělat jen za vidinou fajn zisku...

Proto by mne zajímalo, zda někdo o tom ví více, protože je pak určitě o strach si pořídit kočičku pro chov. Vím, že nestojí zrovna tolik co tuctové plemeno a mnoho lidí na ní fakt dlouho šetří a pak zjistí, že byl podveden...
Takže mě i zajímá, zda se to případně nějakým vyšetřením dá zjistit i v pozdějším věku...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2009 11:39:53
Odpovědět s citátem

Je mě líto, ale stímto přípravkem jsem se ještě nesetkala a ani jsem o něm neslyšela. Pro mě je sterilizace prostě podvázání vaječníků. Pokud tohle nějaký chovatel dělá, tak by měl nového majitele pak o možných ryzikách obeznámit. Opravdu je mě líto, ale tohle jsem ještě neslyšela. Asi jsem blbec, ale bud je kočka podvázaná nebo není. Já znám jen antikoncepční injekceočky tedy také nedoporučuji, když je chovná, protože se pak říje nemusí dostavit vůbec a když už se dostaví, tak pak hodně koček ani nezabřezne. Kamarádka co má peršanky to udělala jednou a už dva roky neměla kotátka a nakonec jí byla nabídnuta laparoskopická průchodnost vaječníků , že se tam vytvořily srůsty, které dávali za vinu injekci. Po tomto jsem se nepídila, protože jsem to nepotřebovala, takže je mě líto, že tedy na toto neznám odpověd ohledně nějakého hormonálního přípravku. Ale je tady spousta lidí, kteří otom vědí více a někdo napíše.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2009 11:44:20
Odpovědět s citátem

a pokud si tímto rádoby chovatelé zajištují stejné ceny jako u chovných jedinců a vědí, že kočka nezabřezne, tak ruce pryč od takových. Bud se s chovatelem dohodnu na mazlíkovi nebo na chovném jedinci a nemělo by to být jinak. Jenže asi bohužel vyčůránci jsou a budou. Proto pozor od koho miminko berete
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2009 11:45:44
Odpovědět s citátem

Děkuji za reakce - nic se neděje, nikdo nezná odpověd na vše.

Jinak jsem slyšela i o silném RTG či "propíchávání" varlátek kocourům, že obojí zpúsobuje neplodnost a tak to někteří chovatel= úmyslně likvidují svoji konkurenci, byť už je i jejich odchovem Sad

Nejde mi o to, jak vykastrovat kočku, potřebovala bych znát odpověd, zda je možné nějakým způsobem "udělat" z kočky neplodnou a případně, zda se to později dá zjistit, když bych eventuálně takto úmyslně "zničenou" kočičku koupila...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2009 12:12:33
Odpovědět s citátem

Propichování varlat? Tak to je tedy mazec. Každopádně pokud je kočka jen podvázaná, může dojít někdy k průchodnosti. Nestává se to asi často, ale stane se. Ale pokud je kočka dobře kastrovaná, tak by zabřeznout neměla vůbec. Což u sphynx by patrné být mělo po takovém zákroku. Ještě vím, že třeba v Německu toto z oblibou zatajují tedy ve dvouch stanicích a prodají chovné-nechovné zvíře za těžký peníze, ale tady u nás jsem ještě o žádném případu neslyšela. Nevím tedy zda ta kočka kterou uvádíte, že byla u víc kocourů a nezabřezla neměla ještě jiné problémy. Tím myslím pupíková kýla nebo tříselná. U koček je to jiné než třeba u pejsků a takové kočky pak mívají problém se zabřeznutím, nehledě na to, že by taková kočka do chovu jít neměla vůbec natož aby byla puštěna chovatelem na chov úmyslně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2009 14:30:49
Odpovědět s citátem

Podobné "zvěsti" jsem slyšel, když jsem sháněl sphynxe, ale zaboha si nevzpomenu od koho to bylo. Nevím, toto mi připadne dost přitažené za vlasy ve stylu "jedna paní povídala", i když člověk neví, jsou lidi, kteří jsou pro prachy schopní všeho. Každopádně, pokud se člověk o sphynxe zajímá hlouběji, určitě si jej koupí od chovatele, na kterého má určité reference a ke kterému bude mít důvěru. Jsou chovatelé, kteří jsou ze zásady proti kastraci, ti by takové sviňárny (pokud je to možné) nedělali, poněvadž k tomu nemají důvod, a pak jsou chovatelé, kteří do chovu velice pečlivě vybírají, mají snahu chov pozvednout a zkvalitnit a zbytek jde na mazlíky a ti by to nedělali jakbysmet. Takže mě nenapadá důvod, proč by k tomu docházelo.... Z logiky věci mi vyplývá, pokud by chovatel podobnou praxi prováděl za vidinou zisku, aby udržel vysoké ceny svých dozajista kvalitních koťat (levných je na trhu dost), velice brzy by se zájemci o problému daného chovatele, jehož chovné kočky nemají žádné potomky, dozvěděli. Vždyť se tu všichni známe.... a já jsem tu na fóru podobnou zkušenost či problém nezaznamenal.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2009 15:00:59
Odpovědět s citátem

Ahoj Oldo, kde seš? Sem ti slíbila ty fotky z výstavy jestli budeš dávat na svoje stránky Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2009 15:30:39
Odpovědět s citátem

Ahoj Katko, jsem v práci, hlídám ministry EU Very Happy Budu večer, pošli to meilem nebo pak ICQ Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2009 17:07:50
Odpovědět s citátem

Já osobně se domnívám, že budete-li kupovat kotě z tuzemské registrované CHS, a seženete si na ni reference, bude to v pořádku. Jsme příliš malá země na to, aby se případné svinstvo neprofláklo. Jen to chce holt dát víc peněz a nekupovat kotě na inzerát za 4000 Kč. A koupit s PP, i když bude dražší.

Já taky nikde neslyšela o vámi naznačovaných praktikách.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vasekJ



Založen: 06.04.2009
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2009 10:19:20
Odpovědět s citátem

tak tohle je pecka, na co člověk může narazit. Říkám si ,že si něco přečtu o sphynxech, než si ho pořídíme, a tohle téma mě docela vystrašilo Mad . Přesto je tu k němu docela málo reakcí?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2009 10:35:48
Odpovědět s citátem

Jééééééé to vypadá jako by jsme tady vyděsili nové členy do sphynx klubu Smile Ne nebojte já myslím, že se toto stává zřídka a pokud opravdu vemete miminko od ověřeného chovatele, tak se vám to nemůže stát Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2009 10:36:31
Odpovědět s citátem

vasekJ napsal:
tak tohle je pecka, na co člověk může narazit. Říkám si ,že si něco přečtu o sphynxech, než si ho pořídíme, a tohle téma mě docela vystrašilo Mad . Přesto je tu k němu docela málo reakcí?


No mě by tohle od koupě kotěte rozhodně neodradilo, jen bych si sehnala více informací a referencí na mnou vybranou CHS.

Chov sphynxů není úplně snadný a já osobně jsem z toho rychle vystřízlivěla. Mám prostě kastrovaného mazla, i když jsem kastrovat podle smlouvy nemusela, když začal očůrávat všechny pelíšky a psí věci, bylo rychle rozhodnuto.

Jestli uvažujete o mazlíčkovi, tak ho stejně dáte kastrovat. Pokud uvažujete o chovu sphynx, musíte si předem zjistit spoustu věcí, no a taky chovatele, co vám bude ochoten zvíře do chovu prodat-neprodá vám ho každý, většina zdejších chovatelů dává chovné omezení a podmínku kastrace. Zvířata do chovu jdou podstatně dražší. Jediná záruka jak nenaletět je zjistit si reference a nekupovat bezhlavě.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vasekJ



Založen: 06.04.2009
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2009 11:51:40
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
vasekJ napsal:
tak tohle je pecka, na co člověk může narazit. Říkám si ,že si něco přečtu o sphynxech, než si ho pořídíme, a tohle téma mě docela vystrašilo Mad . Přesto je tu k němu docela málo reakcí?


No mě by tohle od koupě kotěte rozhodně neodradilo, jen bych si sehnala více informací a referencí na mnou vybranou CHS.

Chov sphynxů není úplně snadný a já osobně jsem z toho rychle vystřízlivěla. Mám prostě kastrovaného mazla, i když jsem kastrovat podle smlouvy nemusela, když začal očůrávat všechny pelíšky a psí věci, bylo rychle rozhodnuto.

Jestli uvažujete o mazlíčkovi, tak ho stejně dáte kastrovat. Pokud uvažujete o chovu sphynx, musíte si předem zjistit spoustu věcí, no a taky chovatele, co vám bude ochoten zvíře do chovu prodat-neprodá vám ho každý, většina zdejších chovatelů dává chovné omezení a podmínku kastrace. Zvířata do chovu jdou podstatně dražší. Jediná záruka jak nenaletět je zjistit si reference a nekupovat bezhlavě.

Nojo,ale pokud koupík kotě, a tohle na něm nejde poznat, jestli mu dávali, nějaký hormonální přípravky, nebo to ozáření rtg,propichování kuliček, to na něm člověk nevidí, a kastrace plánovaná, v určitém věku, nenese jiná rizika, ale tohle jim dělat v kotátkovským věku, nikdo neví co to může mít za následky, a neplodnost je to nejmenší z nich...
Kastrují se takto v ranném věku králíčci, selátka- aby se zaručilo, že zvíře bude v řádně a předpisově osvalovat,přibývat na váze, ale toto končí kolem jednoho roku porážkou zvířete na maso, tam se nemusí řešit zdravotní rizika těchto zákroků v mimínkovském věku. Chovatel ,který dohle dělá je obyčejnej řezník!, jde mu jen o prachy a o pověst silných a mohutných dobře vypadajících odchovů.
Samozřejmě děkuji Tatiano za zamyšlení Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2009 12:25:06
Odpovědět s citátem

for vasekJ:

Já bych to vážně neviděl tak tragicky, prostě je důležité koupit kotě od chovatele ke kterému mám důvěru, na kterého mám dobré reference od majitelů koťat, kteří s daným chovatelem mají zkušenosti a pak bude vše jistě OK Smile Jak jsem psal, osobně jsem se s těmito praktikami nesetkal a vážně mě nenapadá důvod, proč by to solidní chovatel dělal.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2009 12:46:06
Odpovědět s citátem

Vašku a Regu, nedejte na povídačky a kotě Sphynxe si klidně pořiďte (samozřejmě z nějaké kvalitní a prověřené CHS).

Přiznám se, že tahle diskuze mě upřímně pobavila. Někomu holt nezabřezne kočka a hned je z toho experiment hodný Dr. Mengeleho - ozářená, "propíchaná" či chemicky "ošetřena" koťata:-) Všimněte si, že tyhle historky nikdy nemají oficiální, reálně ověřitelný zdroj. Vždy je to: "Slyšel jsem, že ..". Nikdy ne: "Pan Novák si koupil kotě do chovu z CHS XY a pak bylo veterinárním vyšetřením tam a tam zjištěno, že...".

Netvrdím, že všichni chovatelé jsou vzorem etiky a zodpovědnosti a vždy za své peníze dostanete odpovídajíci protihodnotu. Ale výše uvedené praktiky? To je jako škrábat se levou rukou za pravým uchem. Nejdříve by si chovatel musel najít komplice - veterináře, který nepovolený zákrok udělá a zaplatit za to nejspíš nemalé peníze. Tak drastický zásah do kotěcího organismu by se nejspíš neobešel bez dalších zdravotních komplikací (a tudíž i nákladů), občas i úhynů. A v neposlední řadě by chovatel riskoval, že se mu na jeho praktiky přijde - větší počet neplodných koček z jedné CHS by dříve či později začal být podezřelý...

Nebylo by jednodušší a méně riskantní jednoduše prodávat laikům (začátečníkům) průměrná až podprůměrná koťata jako chovná za maximální cenu ? Nebo "sekat" koťata bez PP jak na běžícím pásu a finanční ztrátu oproti PP ceně si kompenzovat kvantitou?

Takže budte v klidu, najděte si nějakou renomovanou chovatelskou stanici a přeptejte se na koťata. Pokud uvažujete o vlastním chovu, počítejte s tím, že Vás čeká dosti dlouhé hledání a důkladná prověrka - kvalitní CHS nesvěří kotě do chovu jen tak leckomu. A není to kvůli ochraně vlastních financí, ale plemene jako takového!


Naposledy upravil Balisek dne 6. 4. 2009 12:51:38, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2009 12:49:41
Odpovědět s citátem

pro vasekJ

no určit budu souhlasit s Tatiánou a Oldou navíc se tu řeší věc jedna paní povídala - řešíte něco co vůbec nevíte jestli je pravda nebo není .
Já osobně bych měla otázku - jste si jistý že něco takového jako se tu poposuje vůbec funguje - jestli rentgen v raném věku způsobuje sterilizaci a dovedete si představit že by jste kotěti zaživa propíchly varlata by vás sežralo zaživa i v malém věku se dokáží bránit a to fest a žádný veterinář vám tohle neudělá .
Takže podle mého názoru tu řešíte narostý blbosti spíš bych se asi ptala kdo to povídal kde to dotičná četla atd.
Nesouhlasím s ničím co i byť malinko kočkám ubližuje nechci se zastávat vůbec nikoho aby jste to dobře pochopily, ale nezlobte se na mě když Vám tady napíšu že někdo posílá kočky na mars aby nemohly mít koťata také tomu uvěříte??????? Sad Crying or Very sad tohle mě dost štve a dle mého názoru je to naprostá blbost kterou si vymyslel někdo až mi to příjde jako by to vypustil nějáký puberťák aby byl zajimavý Evil or Very Mad
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2009 13:06:21
Odpovědět s citátem

Je fakt, že tyto fámy já osobně řadím do kategorie "kravin". Je to ještě horší než kategorie "jedna paní povídala"...

Nebo kategorie "podívej, mámo, co se tady u těch nahatek děje, tohle přece nebudeme riskovat, tak si najdi nějaké jiné plemeno-v závorce-lacinější"....
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2009 16:29:50
Odpovědět s citátem

V podstatě souhlasím s tím, co zde bylo napsáno, že to není žádná hromadná devastace sphynxů. Nicméně mi to nedalo a ptala jsem se svého veta, zda je to možné a bylo mi řečeno, že ano a že ví o případu takového neseriozního konání chovatele i u jiného plemene. Takže prakticky je to možné, ale asi hodně ojedinělé, prostě bych si vybrala živé veselé kotě od seriozní CHS a tohle bych pustila z hlavy. Spíš by vás mělo zajímat u sphynxů HCM.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2009 17:04:16
Odpovědět s citátem

Já myslím jak již bylo výše psáno, pokud by nějaká CHS takovéto praktiky prováděla, zcela jistě by se to brzy profláklo, muselo by přece být divné, že z jejích odchovů nejsou bez důvodu žádní potomci.

No a o HCM doufejme v to samé, že si tuto skutečnost majitel (či chovatel), jehož kočičáka to nedej Bože postihne, nenechá pro sebe.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top