Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Alergie a kočky

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Futetka
Anonymní





Předmět: Alergie a kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2005 10:36:42
Odpovědět s citátem

Od podzimu máme kocourka. Vzali jsme si ho když mu byly asi dva měsíce z půdy na chalupě. Jmenuje se Honza a můžete ho najít i ve zdejší zlaté knize koček pod jménem Jano Drápalík. On je prostě - úžasný a my ho zbožňujeme. Dnes nám však lékařka doporučila dát ho pryč. Zjistila u dcery a manžela alergii a kočka je prý to nejhorší zvířátko pro alergiky. Sama byla smutná spolu s námi. Ona je zase pejskařka. Co teď? Zvykne si kocourek na jinou rodinu? A jak najít rodinu, která ho bude milovat a "rozmazlovat" stejně jako my? My tady pláčeme už teď. On je tak svělý! Od malička se k nám jako jediný ze všech koťátek měl. Umí si otevřít dveře, večer jde se mnou do sprchy, pak si lehne k posteli a vzbudí nás až ráno do práce. Já jsem stále doma a spolu si hrajeme a povídáme. Já po člověčím a Honza po kočičím různým mňoukáním a vrkáním. Je děsně ukecaný. Rozumím mu když mě volá do koupelny abych mu pustila vodu - chce se napít, nebo vodou umýt, rozumím kdy chce pohladit, kdy mě volá abych si s ním hrála a kdy dobrůtku.....Nechodí na linku ani na stůl. Zatím se mi nepustil ani do kytiček, jen do své trávy. Když se pereme tak ani nekouše ani neškrábe. Neskáče po nohách. Snažili jsme se vychovat ho tak aby bylo dobře nám i jemu. Jediné co ještě neumí je drápadlo. To je tak půl na půl. Jednou jde na sedačku, jednou na drápadlo. Je to zlatíčko. Pomooooc!!! Jak máme být bez něho? Jak se tohle dá vyřešit? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Odpovědět 
Eva I
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2005 12:33:38
Odpovědět s citátem

DOBRY den, nepisete na co ma vas manzel a dcera alergii a nakolik je ta alergie zavazna. Nevim nic o tom jestli je kocka na alergie to nejlepsi nebo to nejhorsi zvire, muzu vam jen napsat o tom ze ja jsem alergicka konkretne na kocici srst a mam doma dve kocky. Alergie se u me s pocatku projevovala sot, mela jsem dychaci potize, ale na ty vzdycky zabral zyrtek, stejne jako mi zabira na pyl kteremu se nemuzete pri nejlepsi vuli vyhnout.Takze jsem si s pocatku kdyz jsem mela potize vzala prasek a svete div se, po nekolika masicich se uz zadne priznaky nevyskytuji a zyrtek ani nic jineho uz neberu. Pokud se samozrejme alergie vasi rodiny projevuje zavaznej asi neni o cem mluvit, ale pokud ty zpusobene potize nejsou az tak vyrazne, nebala bych se toho. Pro telo je pritomnost alergenu nova a tak na nej prudcej reaguje, postupem casu si ale zvyka, alespon tak to bylo u me.
Je to jen na Vas ani si nechci predstavovat ze bych stala pred takovym rozhodnutim a nezavidim vam. Kazdopadne bych radila zkuste to a uvidite.
Hodne stesti Eva
Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2005 13:50:31
Odpovědět s citátem

Vaší situaci Vám tedy také nezávidím, s alergiemi bohužel zkušenosti nemám, ale zkusila bych třeba ještě konsultaci s jiným lékařem. Já jsem se před měsícem musela vzdát Mustáfky a taky se mi po něm stýská. Mě ale zůstal aspoň Ali a vím, že Mustafa se má dobře...
Moc Vám držím pěsti!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2005 19:56:32
Odpovědět s citátem

A nešlo by to zařídit tak, aby kocourek byl mazel výhradně váš a ostatní členové rodiny by se vyhýbali mazlení s ním? Vím o alergii dost málo, na kočky ji má jen "přivdaná" neteř, vím jen to, že když přijde na návštěvu a ke kočkám se nepřibližuje, neprojeví se to u ní. Nevím ale, jakou roli hraje to, že přijde jen na chvíli. Tohle byste si mohla zjistit, asi jsem naivní, ale myslím si, že když se nebudou s kočkou mazlit, alergie se neprojeví nebo jen dost málo.
A možná by stálo za to ověřit si, zda skutečně jsou členové vaší rodiny alergičtí na tu kočičí srst, třeba by rozloučení se s kocourkem stejně nic moc neřešilo...
_________________
Jana (Micinka a Tulinka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2005 13:22:58
Odpovědět s citátem

Asi by chtělo specifikovat, na co je přesně alergie a ev. zkusim snížit kontakt s tímto alergenem.Vysvětlím např: může být alergie na roztoče, kteří jsou v chlupech- co zkusit častější koupání?.Alergie na sliny- nenechat se olizovat.Alergie na výkaly nebo STELIVO- zkusit vyměnit, stelivo ev. aby čistil záchodek jiný člen rodiny. Hodně větrat, vlhčit vzduch. Omezit koberce, záclony, závěsy.Co zakoupit čističku vzduchu ev.i s ionizátorem??- sníží alergeny volně rozptýlené v ovzduší.Syn je také již několik let alergik- atopik- v podstatě přesně na co nevíme, kocoura jsme kupovali až loni. Paní doktorka to do dneška neví a nepočítám s tím, že bych jí to řekla,protože je jasné, že řekne- kočky pryč. Máme totiž už dvě!Potíže synovi nedělá ani jedna.Mazlí se s nima.Dřív ,když si choval morče, tak ho svědily ruce- to mu po kočkách nedělá- je fakt, že morče je čuně. Ale nepouští je moc do svého pokoje, hlavně aby za ním nechodili do postele, četla jsem , že v té posteli se alergenům všeho druhu daří nejlépe, a když člověk je v tom několik hod. denně, pak se riziko zvětšuje.hypoteticky jsem řešila, coby-kdyby. Asi pokud by stav nebyl opravdu vážný- potíže s dýcháním - asthma, dušení- bych spíše vyzkoušela všechny výše uvedené možnosti a vidělo by se .Je pravda ,že pylům se také 100% nevyhnete(pokud má někdo např. alergii na pyly. Také jsem slyšela, že se to může během půl roku ustálit. Moc vám držím palce, ať to dobře dopadne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Maxik Rybomil
Anonymní





Předmět: Re: alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2005 18:11:19
Odpovědět s citátem

Pred mesicem se me ptala lekarka, zda nemam astmaticke potize diky kocourovi. Nedala bych ho pryc ani kdyby to tak bylo. Potize s pruduskami mam od detstvi a myslim, ze je kocour nezhorsil. Syn ma alergii primo na kocky. Obcas to resi tim, ze si vezme zyrtek, ale vetsinou je vse bez problemu. Vic nez kocourek mi vadilo stelivo. Stelivo jsem vymenila a vse je mnohem lepsi. To co mi Maxik dava, to mi nikdo nevynahradi. Kdysi mi lekar doporucil vyhodit z bytu urcite druhy kvetin. Udelala jsem to a nic se nezmenilo. Dnes ty kvetiny zase mam a vse je stejne. Krome toho, astma je na seznamu nemoci ze stresu, takze kocicaci naopak mohou problem hodne zlepsit. Nez se sveho kocourka vzdate, hodne premyslejte. Rolling Eyes
Odpovědět 
Nikous
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 5. 2005 12:27:10
Odpovědět s citátem

Zdravim kocickare a kocickarky.
nize na seznamu Kocicich problemu je i moje tema - Alergie. Zhruba pred rokem jsem mela stejne trable, po dlouhem rozmysleni jsem si poridila kocourka. Predtim jsem nikdy zadne problemy nemela, cas jsme zili s kocickou, na vikendy s pejsky kamaradu, bez problemu. Po privezeni Kokese k nam jsem do tydne mela astma takoveho razu, ze jsem doma nemohla dychat a v noci se budila, utikala k oknu, otvirala a nadechavala se. Zacinalo to zavanet situaci bud Kokes, nebo ja....
Po dvou probrecenych tydnech, kdy jsem doma poloudusena stkala na gauci a Kokes kolem mne chodil, otiral se a usinal mi na kline, jsem to vzdala a po konzultaci s lekari Kokese vyexpedovala k sestre. Tam si uziva a ridi domacnost dodnes (dnes rano bohuzel sezral kanarka, ktery ulitl z klece.... to jen na okraj....). Strasne zavidim prispevku, ve kterem se pise, ze alergie po par mesicich presla. Mne nepresla, naopak uz nevydrzim dlouho ani s pejskama kamaradu, se kteryma jsem drive problem nemela.Moje rada je tedy smutnejsi, urcite radne probrat s lekarkou, a pro krajni pripad se poohlizet po nahradni rodine pro kocourka. Muj pritel mival jako maly taky astma a alergie, ted je bez problemu, takze nadeje urcite je.
Dotaz jste psali v unoru, jsem zvedava, jak pokracujete?!?
Odpovědět 
AjA
Anonymní





Předmět: Mám doma kočičku
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2005 18:41:43
Odpovědět s citátem

už týden, a obávám se, že patřím mezi většinu zde zmíněných lidí. Už dřív mě trápila rýma a občas kašel, to jsme ještě měli pejska. Jenže doktorka (ke které, pravda, jsem moc velkou důvěru nezískala, mi nezjistila alergii žádnou. Teď mám kočičku (a samozřejmě jsem o tom hodně přemýšlela, zda ano či ne). Rýma mě začíná trápit zase, ale nedovedu si představit, že bych tuhle mou téměř jedinou radost v životě měla dát pryč. Kéž bych byla stejný případ jako první pisatelka, budu brát ZYRTEC a modlit se, aby to zabralo. A jestlo ho budu muset brát 10... let? Vůbec na to raději ani nechci myslet.
Odpovědět 
Verity



Založen: 04.08.2005
Příspěvky: 20
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Mám doma kočičku
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2005 11:21:25
Odpovědět s citátem

AjA napsal:
už týden, a obávám se, že patřím mezi většinu zde zmíněných lidí. Už dřív mě trápila rýma a občas kašel, to jsme ještě měli pejska. Jenže doktorka (ke které, pravda, jsem moc velkou důvěru nezískala, mi nezjistila alergii žádnou. Teď mám kočičku (a samozřejmě jsem o tom hodně přemýšlela, zda ano či ne). Rýma mě začíná trápit zase, ale nedovedu si představit, že bych tuhle mou téměř jedinou radost v životě měla dát pryč. Kéž bych byla stejný případ jako první pisatelka, budu brát ZYRTEC a modlit se, aby to zabralo. A jestlo ho budu muset brát 10... let? Vůbec na to raději ani nechci myslet.

Já brala Zyrtec od mala, tak těch 10 let to bude, možná dýl. Opravdu mi pomohl, dostal mě z nejhoršího, ale zda by ti pomohl při dlouhodobým soužití s mickou, to si netroufám říct. Alergie na tebe přijde i když ho bereš. Confused
_________________
"Without the heart
there can be no understanding
between the hand and the mind."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Marcelka
Anonymní





Předmět: Re: Alergie a kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2005 17:10:13
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

jak jste to nakonec vyřešili s vaším kocourkem? Já jsem také alergik, bohužel mám i astma. Mám alergii na pyl, jestli i na kočky, to nevím, testy jsem si nenechávala dělat. Doma mám dvě kočkandy a myslím, že kdybych to řekla mojí doktorce, tak by mi pěkně vynadala. Na to jsou alergologové hákliví, alergie a kočka to podle nich nejde dohromady. Ale věřte tomu, že to tak není vždycky. Mě moje čičiny vůbec nevadí. Astma je i psychického rázu a i z toho důvodu si myslím, že mi spíše prospívají, dokáží totiž nádherně uklidnit. Nepíšete, jestli manžel a syn mají nějaké problémy z kontaktu s kocourkem, pokud ne, nijak bych se tim nezabývala. Alergie může být na cokoliv - pyly, roztoči, potraviny...... mě třeba hrozně vadí vůně aviváže, dříve jsem jí dávala do prádla a málem mě to položilo, tak jí už nepoužívám. Je potřeba odhalit, o jakou alergii se přesně jedná.

Futetka napsal:
Od podzimu máme kocourka. Vzali jsme si ho když mu byly asi dva měsíce z půdy na chalupě. Jmenuje se Honza a můžete ho najít i ve zdejší zlaté knize koček pod jménem Jano Drápalík. On je prostě - úžasný a my ho zbožňujeme. Dnes nám však lékařka doporučila dát ho pryč. Zjistila u dcery a manžela alergii a kočka je prý to nejhorší zvířátko pro alergiky. Sama byla smutná spolu s námi. Ona je zase pejskařka. Co teď? Zvykne si kocourek na jinou rodinu? A jak najít rodinu, která ho bude milovat a "rozmazlovat" stejně jako my? My tady pláčeme už teď. On je tak svělý! Od malička se k nám jako jediný ze všech koťátek měl. Umí si otevřít dveře, večer jde se mnou do sprchy, pak si lehne k posteli a vzbudí nás až ráno do práce. Já jsem stále doma a spolu si hrajeme a povídáme. Já po člověčím a Honza po kočičím různým mňoukáním a vrkáním. Je děsně ukecaný. Rozumím mu když mě volá do koupelny abych mu pustila vodu - chce se napít, nebo vodou umýt, rozumím kdy chce pohladit, kdy mě volá abych si s ním hrála a kdy dobrůtku.....Nechodí na linku ani na stůl. Zatím se mi nepustil ani do kytiček, jen do své trávy. Když se pereme tak ani nekouše ani neškrábe. Neskáče po nohách. Snažili jsme se vychovat ho tak aby bylo dobře nám i jemu. Jediné co ještě neumí je drápadlo. To je tak půl na půl. Jednou jde na sedačku, jednou na drápadlo. Je to zlatíčko. Pomooooc!!! Jak máme být bez něho? Jak se tohle dá vyřešit? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Odpovědět 
Futetka
Anonymní





Předmět: Jak to dopadlo?
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2005 17:02:33
Odpovědět s citátem

Omlouvám se, že jsem se tak dlouho neozvala, ale nebyla jsem schopná o tom mluvit. Kocourek Jano Drápalík nám na začátku prázdnin umřel. (A zase už brečím) Doktor říkal, že měl jenom jednu ledvinu a ta ještě fungovala jen na 3/4. Proplakala jsem dva týdny a je mi stále moc smutno. Už máme doma jeho mamku i jeho mladšího brášku. Oba jsou moc fain a mám je ráda, ale není to Honza. Mamča je teď po operaci. Museli jí vyoperovat dělohu. Vypadá to s ní ale dobře. Tak snad - abych to nezakřikla. No a malý čůrá do postelí jako jeho bráška když onemocněl, a nechce se dát pohladit. Rozhodně se tady nenudíme. Oba jsou v galerii na str. 153 a 154 ( Modelka a Kintaró).
Alergii jsme dál neřešili, protože nám jiná lékařka, po alergologickém vyšetření řekla, že kočku mít můžeme. A pravda je, že děti ani manžel nedoznali žádných změn k horšímu.
Odpovědět 
Marcelka
Anonymní





Předmět: Re: Jak to dopadlo?
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 9. 2005 20:32:11
Odpovědět s citátem

Dobrý den, to je mi moc líto, cítím s vámi. Nedovedu si představit, kdyby se to stalo mě. Já také mám obavy, aby moje koťátka byla v pořádku, mají totiž coronaviry v krvi. Sice nevím, zda to jsou coronaviry způsobující hroznou a nevyléčitelnou nemoc FIP, ale pořád ve mě hlodají pochybnosti, i když jsou jinak koťátka v pořádku. Je mi vašeho kocourka moc líto. Když jsem byla malá, tak nám přejeli kocourka a vím, jaké to je přijít o nejmilejšího mazlíčka. Ale věřte nebo ne, po čase to přebolí, bude ta něj vzpomínat a usmívat se, když vás napadne, co doma vyváděl, nebude vám to už způsobovat bolest, ale to vyléčí až čas. A co takhle další kocourek nebo kočička? Malé koťátko by vás určitě rozveselilo! Já bych teda určitě byla pro, měli byste doma veselo. Jinak jsem se dívala v galerii na vaše čičiny a jsou úžasné, krasavci Smile. Kintáro je supeeeer, my máme také červenou kočičku (tečkovanou) a tuhle barvu miluju. Pozdravujte ode mě lumpíky, pohlaďte je za mě a budu vám moc držet pěstičky, aby byli čičiny v pořádku a abyste přestala smutnět a začala se poohlížet a těšit se na nové koťátko.

Futetka napsal:
Omlouvám se, že jsem se tak dlouho neozvala, ale nebyla jsem schopná o tom mluvit. Kocourek Jano Drápalík nám na začátku prázdnin umřel. (A zase už brečím) Doktor říkal, že měl jenom jednu ledvinu a ta ještě fungovala jen na 3/4. Proplakala jsem dva týdny a je mi stále moc smutno. Už máme doma jeho mamku i jeho mladšího brášku. Oba jsou moc fain a mám je ráda, ale není to Honza. Mamča je teď po operaci. Museli jí vyoperovat dělohu. Vypadá to s ní ale dobře. Tak snad - abych to nezakřikla. No a malý čůrá do postelí jako jeho bráška když onemocněl, a nechce se dát pohladit. Rozhodně se tady nenudíme. Oba jsou v galerii na str. 153 a 154 ( Modelka a Kintaró).
Alergii jsme dál neřešili, protože nám jiná lékařka, po alergologickém vyšetření řekla, že kočku mít můžeme. A pravda je, že děti ani manžel nedoznali žádných změn k horšímu.
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top