Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Uchovňování nejen Sphznxů


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: Povinné uchovňování
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 16:22:08
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Já stále nechápu, jak víte, že kočky které projdou výstavou nejsou dobré? Jak víte, že kočka oceněná CAC je špatná? Chodíte na ty výstavy, abyste měl takový názor, nebo jen věříte tomu co se tady píše?


Dovolím se vám tady do toho zamíchat, i když mám doma chlupandy a ne nahule... Very Happy
Ale povinné uchovňování ano či ne je už dlouho diskutovaných tématem mnoha chovatelů.
Těch zastánců (protože já jsem proti) jsem se už mnohokrát ptala, ať mi ukáží jednu jedinou kočku, která tu chovnost nedostala, když o to majitel usiloval. Pokud ne na první výstavě, tak na druhé, nebo třetí... Je to jen otázka trpělivosti majitele, ale nakonec si chovnost vyjezdí každá "příšera" naprosto neodpovídající svému plemeni... A to je skutečnost, ne výmysl.
Výstava je přehlídka kočičí krásy a tím by také měla být a zůstat. A ne míchat výstavu s povinným uchovněním. Pokud je chovatel dostatečně zodpovědný, měl by sám vědět, co do chovu pustí a co ne. A proč chce určitou konkrétní kočku do chovu, i když na výstavách neexceluje. A naopak, ne každý vítěz výstavy je pro chov přínosem.
Chov koček je koníček a jako k takovému bychom se snad k němu měli stavět. Jméno své chovatelské stanice si dělám já sama, tím, co dále pustím a prodám dále do chovu a pro výstavy a tím, co jde na mazlíčka. Nikdy se přece nebudu vymlouvat na nějakého posuzovatele, že mou kočku uznal chovnou, tak jak to, že její odchovy automaticky nejsou super???
Chovatel by měl být soudný a měl by si o tomto rozhodovat sám. A měl by mít i to právo si o tomto rozhodovat sám.
A protože tohle v SCHK nejde, tak mnozí jsme už přešli pod jiné organizace, kde to jde. Kde nebudu považována za nesvéprávnou, kde mě nechají si o chovu rozhodnout podle mého nejlepšího vědomí a svědomí a nebudou mi "přikazovat" jet na výstavu.
Nemyslete si, že by mě výstavy nebavily... Mě bavily.. Ale chtěla jsem tam jezdit dobrovolně, že chci a ne že musím! To je pro mě hodně podstatný rozdíl.
A těch koček, které jsou podle mě vhodné jen na mazlíka, ale na výstavách v pohodě uspěly, dostaly nejen chovnost, ale i tituly, těch jsem za ty roky, co se motám kolem koček viděla až až... (a jen pro upřesnění, je to již více než čtvrt století, tak za tu dobu se dá opravdu lecos vidět a ledasčemu se podivit).
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Povinné uchovňování
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 16:48:28
Odpovědět s citátem

jak už jsem jednou tady vysvětlovala, kočka na výstavě chovnost nezískává. Kočka je zde posouzena a ohodnocena. Jak je ohodnocena, to bohužel záleží na posuzovatelích.
Myslím si, že kdyby se více používalo ohodnocení VD, ubylo by těchto debat.
Navíc si myslím, že pokud má někdo dobrý chovatelský záměr,tak může kočku uchovnit na chovatelské komisi a vůbec na výstavu nemusí.
Souhlasím s Vámi v tom, že výstava je od slova vystavovat.
pamatuji si doby, kdy pan posuzovatel Rajdl normálně a bez problémů kočky diskvalifikoval. A věřte, že s VD nešetřil.

přeji Vám hezký den
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: Re: Povinné uchovňování
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 16:59:42
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
jak už jsem jednou tady vysvětlovala, kočka na výstavě chovnost nezískává. Kočka je zde posouzena a ohodnocena. Jak je ohodnocena, to bohužel záleží na posuzovatelích.
Myslím si, že kdyby se více používalo ohodnocení VD, ubylo by těchto debat.
Navíc si myslím, že pokud má někdo dobrý chovatelský záměr,tak může kočku uchovnit na chovatelské komisi a vůbec na výstavu nemusí.
Souhlasím s Vámi v tom, že výstava je od slova vystavovat.
pamatuji si doby, kdy pan posuzovatel Rajdl normálně a bez problémů kočky diskvalifikoval. A věřte, že s VD nešetřil.

přeji Vám hezký den


To s vámi nesouhlasím. Kočka na výstavě chovnost získává... Musí získat minimálně V, aby mohla být použita v chovu. A jestli tu "chovnost" získám na výstavě nebo na chovatelské komisi, je celkem jedno. Protože mi jde o princip, že mi někdo bude odsouhlašovat, jestli je kočka vhodná k chovu nebo ne pod jménem mé chovatelské stanice. Pokud vím, tak uchovnění na chovatelské komisi by mělo být pouze z výjimečných důvodů. Ale kočka, která nebyla ohodnocená na výstavě známkou V (a vyšší) do chovu prostě pod SCHK nesmí. Tak to je. Takže i když budete výstavy nazývat přehlídkou kočičí krásy, je to sice jedna stránka věci, ale druhá je ta, že když chci chovat, tak pod SCHK na tu výstavu musím.
A to je to, co se mi nelíbí. Pokud to v jiných zemím pod FIFe jde bez povinného uchovňování, proč ne u nás? To jsme horší chovatelé? Méně zodpovědní???
Také pamatuji tyto doby, jak jsem již psala, chovu koček se věnuji více než čtvrt století, takže jsem už ledasco zažila a viděla.
A tak se vás zeptám, můžete mi uvést alespoň JEDNU JEDINOU konkrétní kočku, která nakonec tu chovnost nedostala, když majitel o to stál a byl vytrvalý? A nevzdal se po první nevydařené výstavě? I když ono je problém hledat i ty kočky, které dostanou VD. Na mnohých výstavách není ani jedna, je to dnes skoro rarita...
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 17:55:57
Odpovědět s citátem

Tohle bylo téma o výstavě v Pyramidě. Možná, by bylo lepší založit nové vlákno.
Stejně ale nechápu o co Vám jde. Že jdete s kočkou na výstavu a dostanete chovnost? Vám se víc líbí, že v jiných organizacích kočku ani nikdo nevidí a je chovná? Nebo byste chtěla, aby to bylo jako u psů? Výstavy a na uchovnění zvlášť bonitace?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Povinné uchovňování
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 18:03:37
Odpovědět s citátem

já se musím omluvit, protože Vám nerozumí.

zvířata máte podle webových stránek přenádherná. Tak proč s nimi nejezdíte??
Vždyť jsou přece i vyšší kategorie než je třída championů.
Možná mi to myslí pomaleji.
Jde Vám pouze o princip?
Jde Vám o to, že na to aby byla kočka chovná musíte mít povinně posudek z výstavy?
Jde Vám o chovný řád, který má FIFe?

Jestli ano, tak potom máte pravdu. K tomu aby byla kočka chovná je zapotřebí vlastnit posudek. Také ještě musí být od veterináře u kocourů potvrzení že má obě varlata- a to nevím nevím. vždyť projde výstavou.
Je spousta byrokracie která se mi nelíbí. Ale na výstavy FIFe jezdím ráda.a nařízení mi problémy nedělají.

Prostě každému se líbí něco jiného.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 18:11:35
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Tohle bylo téma o výstavě v Pyramidě. Možná, by bylo lepší založit nové vlákno.
Stejně ale nechápu o co Vám jde. Že jdete s kočkou na výstavu a dostanete chovnost? Vám se víc líbí, že v jiných organizacích kočku ani nikdo nevidí a je chovná? Nebo byste chtěla, aby to bylo jako u psů? Výstavy a na uchovnění zvlášť bonitace?


Ono to začalo sice výstavou v Pyramidě, ale tohle s tím souvisí.
A o co mi jde? Je to naprosto jednoduché... Aby ze mě nikdo nedělal horšího, méně zkušeného, natvrdlejšího chovatele než chovatel v jiné zemi. Protože abych mohla pod SCHK odchovávat koťata, tak tu povinnou chovnost mít musím, tudíž i tu výstavu absolvovat musím. Na výstavu nejedu že chci, ale že musím... A to je pro mě rozdíl.
A ano, líbí se mi to, že v jiných organizacích to jde i jinak. Protože jméno své chovatelské stanice si dělá chovatel sám, svou chovatelskou prací. A za by si měl být odpovědný sám před sebou.
Nebo vy mi tedy ukážete alespoň tu jednu (stačí mi jen jedna) kočku, která tu chovnost nedostala i přes snahu majitele? Zatím mi to žádný zastánce povinného uchovnění nebyl schopen zodpovědět. Nikdo o takové kočce neví.
Tak k čemu potom to povinné uchovnění je, když ho dostane každá kočka, jejíž majitel o to stojí a trpělivě si to vyjezdí? To moc o kvalitě "povinně uchovněných" koček nesvědčí. Prostě tu chovnost stejně dostane každá.
A jde mi o to, že výstava by měla být jen a jen přehlídkou kočičí krásy, že na ní by měli jezdit jen chovatelé, protože se chtějí pochválit, protože mají kočku v kondici a takovou, se kterou stojí za to soutěžit o nejvyšší mety. Jak tak sleduji výstavy, tak takových je minimum, většina koček je tam kvůli chovnosti.
A je zvláštní, že pokud si chovatelé dováží zvíře z ciziny, většinou si je dovážejí z organizací, kde povinná chovnost není, kde je to necháno na chovatelích. A když ty kočky dovážejí, tak zřejmě proto, že jsou přínosem, ne? Jinak by snad tyto kočky nedováželi...
Ale je to debata pořád dokola...
Naštěstí je možnost vybrat si organizaci, jejíž pravidla chovateli vyhovují. A já jsem si vybrala CFA. Pravidla SCHK se mi nelíbily, tak jsem šla jinam.
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 18:19:42
Odpovědět s citátem

Zde bych se s dovolením přidal, že to vidím na 100% stejně jako Pavlína M. Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 18:27:52
Odpovědět s citátem

takže v principu nesouhlasíte s chovným řádem FIFe? Je to tak?

Zájmová organizace chovatelů koček je opravdu zájmové sdružení a v tom máte také pravdu, být tam nemusíte. Doufám, že do FIFe vstupují lidé dobrovolně a když tam být nechtějí, tak prostě jdou tam, kde jim to vyhovuje víc!!
Jedno mi ale vysvětlete, jak je možné že například v BOEC byl vystaven rodokmen na barvu e 61, kde jeden z rodičů byl a 09 a druhý e 32.
To v non fife organizacích vystaví každému všechno o co si požádá?
Neberte to prosím jako impertinenci. Mne to opravdu zajímá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: Re: Povinné uchovňování
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 18:28:28
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
já se musím omluvit, protože Vám nerozumí.

zvířata máte podle webových stránek přenádherná. Tak proč s nimi nejezdíte??
Vždyť jsou přece i vyšší kategorie než je třída championů.
Možná mi to myslí pomaleji.
Jde Vám pouze o princip?
Jde Vám o to, že na to aby byla kočka chovná musíte mít povinně posudek z výstavy?
Jde Vám o chovný řád, který má FIFe?

Jestli ano, tak potom máte pravdu. K tomu aby byla kočka chovná je zapotřebí vlastnit posudek. Také ještě musí být od veterináře u kocourů potvrzení že má obě varlata- a to nevím nevím. vždyť projde výstavou.
Je spousta byrokracie která se mi nelíbí. Ale na výstavy FIFe jezdím ráda.a nařízení mi problémy nedělají.

Prostě každému se líbí něco jiného.


Nemáte se proč omlouvat...
Já nejezdím na výstavy z principu. Ze SCHK jsem také odešla z principu. To není o FIFe, to je o SCHK. Protože když někteří chovatelé pod FIFe mohou mít nepovinné uchovňování (např. Lotyšsko), proč já v ČR pod SCHK ho mám mít povinné? To jsem méně zodpovědná? Více natvrdlá? Nebo blbá? Nevím... nedochází mi to...
A i ty nejvyšší tituly z výstav pro mě prostě nejsou zárukou kvalitní kočky. Pokud je kočka sama v barvě, tak i naprosto průměrné zvíře ten nejvyšší titul vyjezdí.
Prostě nechci směšovat chovnou a výstavní kvalitu zvířete. A to se, bohužel, povinným uchovňováním na výstavách děje.
Takže ano, máte pravdu, jde mi o princip. A kvůli tomu jsem zvedla kotvy z SCHK a odešla do CFA. A myslíte, že tímto přesunem budu mít jiné odchovy než když jsem byla v SCHK (a tím ve FIFe)?
Já jsem na výstavy jezdila moc ráda. Ale jak jsem psala - proto, že jsem se chtěla s kočkou pochválit. Ne proto, že jsem jí potřebovala uchovnit. To mi na tom vadilo.
Takže z toho principu moje kočky sedí doma, na výstavy FIFe nejezdí a já tam dál jezdím, ale už jako čumil...
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)


Naposledy upravil Pavlína M. dne 29. 3. 2009 18:36:26, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 18:29:59
Odpovědět s citátem

[quote="Blažková Hana"]takže v principu nesouhlasíte s chovným řádem FIFe? Je to tak?

Zájmová organizace chovatelů koček je opravdu zájmové sdružení a v tom máte také pravdu, být tam nemusíte. Doufám, že do FIFe vstupují lidé dobrovolně a když tam být nechtějí, tak prostě jdou tam, kde jim to vyhovuje víc!!
Jedno mi ale vysvětlete, jak je možné že například v BOEC byl vystaven rodokmen na barvu e 61, kde jeden z rodičů byl a 09 a druhý e 32.
To v non fife organizacích vystaví každému všechno o co si požádá?
Neberte to prosím jako impertinenci. Mne to opravdu zajímá.[/quote
možná bychom opravdu měli přejít na vlákno výstavy]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 18:32:43
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
takže v principu nesouhlasíte s chovným řádem FIFe? Je to tak?

Zájmová organizace chovatelů koček je opravdu zájmové sdružení a v tom máte také pravdu, být tam nemusíte. Doufám, že do FIFe vstupují lidé dobrovolně a když tam být nechtějí, tak prostě jdou tam, kde jim to vyhovuje víc!!
Jedno mi ale vysvětlete, jak je možné že například v BOEC byl vystaven rodokmen na barvu e 61, kde jeden z rodičů byl a 09 a druhý e 32.
To v non fife organizacích vystaví každému všechno o co si požádá?
Neberte to prosím jako impertinenci. Mne to opravdu zajímá.


Ne, já souhlasím s chovným řádem FIFe. Já nesouhlasím s chovným řádem SCHK.
Jak je to v BOEC netuším. Já si vybrala CFA, které má renomé ve světě a tam se určitě takové věci jako píšete nestanou.
Je třeba všechny organizace nesměšovat.
Pro mnohé to je tak, že snad existuje jen FIFe (u nás tedy SCHK) a pak něco jako non FIFe. Ale to, že je SCHK (a tedy FIFe) u nás nejpočetněji zastoupená je dáno minulostí a vůbec to neznamená, že je tím pádem nejlepší.
A také to neznamená, že non FIFe organizace jsou lepší nebo horší než FIFe. Je třeba i mezi nimi rozlišovat.

A jen bych doplnila k vašemu dřívějšímu příspěvku. To o tom veterinárním potvrzení o kulkách u kocoura už dávno neplatí... To se kontroluje na výstavě při posouzení.
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: dávání titulu za účast?
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 18:48:16
Odpovědět s citátem

Ačkoliv mám doma také chlupatce tak do tohoto už si dovolím zasáhnout ...

... NENÍ pravda že nemohou zvíře diskvalifikovat ... v neděli v Pyramidě jsem toho byla svědkem takže to že se to neděje tak často? Buďme rádi ... myslím že už zapomínáte na to co bylo začátkem chovatelství - láska k zvířatům - a zaplétáte se do malicherností a (možná) uraženému egu ... krom toho jednu výstavu za dva roky "protrpí" snad každý a když už ne tak holt asi své drahoušky nemá tak "rád" že by to pro ně udělal.

... mmt. a i když je kočka sama tak stejně nemusí nic dostat EX1 je stejně na "nic" když k němu není CAC a výš ...
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 18:50:27
Odpovědět s citátem

Já osobně jezdím na výstavy ráda kvůli dceři, kterou to baví a kvůli lidem a kamarádům, se kterými se ráda setkávám. Je to pro mne odpočinek po týdenním shonu a kvůli takovému principu, bych toho asi nezanechala. Už proto, že jezdíme i s kastrátem, nám o chovnost opravdu nejde. Jestliže Vás vystavování opravdu bavilo, nevidím v tom takový problém. A jaké jsou odchovy, nezáleží přece na povinném, nebo nepovinném uchovnění. Nějak Vás asi nechápu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: Re: dávání titulu za účast?
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 18:59:38
Odpovědět s citátem

nelly ness napsal:
Ačkoliv mám doma také chlupatce tak do tohoto už si dovolím zasáhnout ...

... NENÍ pravda že nemohou zvíře diskvalifikovat ... v neděli v Pyramidě jsem toho byla svědkem takže to že se to neděje tak často? Buďme rádi ... myslím že už zapomínáte na to co bylo začátkem chovatelství - láska k zvířatům - a zaplétáte se do malicherností a (možná) uraženému egu ... krom toho jednu výstavu za dva roky "protrpí" snad každý a když už ne tak holt asi své drahoušky nemá tak "rád" že by to pro ně udělal.

... mmt. a i když je kočka sama tak stejně nemusí nic dostat EX1 je stejně na "nic" když k němu není CAC a výš ...


Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Tak teď jsem se zasmála jako už dlouho ne... To, že nevytáhnu svou kočku z pohodlí postele jednou za dva roky na výstavu, tak jí nemám tak ráda, že bych to pro ní udělala? Ta kočka tam chce jít? Ona vám to doma říká, že by bylo vhodné jet na výstavu, že nechce sedět doma?
Opravdu jste mě pobavila... Jestli počtem odježděných výstav měříte lásku nebo nelásku ke kočkám, tak už nerozumím vůbec ničemu.
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 19:01:36
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Já osobně jezdím na výstavy ráda kvůli dceři, kterou to baví a kvůli lidem a kamarádům, se kterými se ráda setkávám. Je to pro mne odpočinek po týdenním shonu a kvůli takovému principu, bych toho asi nezanechala. Už proto, že jezdíme i s kastrátem, nám o chovnost opravdu nejde. Jestliže Vás vystavování opravdu bavilo, nevidím v tom takový problém. A jaké jsou odchovy, nezáleží přece na povinném, nebo nepovinném uchovnění. Nějak Vás asi nechápu.


Nechápete... to je pořád opravdu dokola... Tady šlo původně o povinnou chovnost v SCHK a kvalitu koček. To že jsem napsala, že mě výstavy baví, to bylo jen proto, aby mě někdo neobvinil, že nechci jezdit na výstavy protože mě nebaví a proto jsem šla do jiného klubu.
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: Re: dávání titulu za účast?
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 19:10:19
Odpovědět s citátem

nelly ness napsal:
Ačkoliv mám doma také chlupatce tak do tohoto už si dovolím zasáhnout ...

... NENÍ pravda že nemohou zvíře diskvalifikovat ... v neděli v Pyramidě jsem toho byla svědkem takže to že se to neděje tak často? Buďme rádi ... myslím že už zapomínáte na to co bylo začátkem chovatelství - láska k zvířatům - a zaplétáte se do malicherností a (možná) uraženému egu ... krom toho jednu výstavu za dva roky "protrpí" snad každý a když už ne tak holt asi své drahoušky nemá tak "rád" že by to pro ně udělal.

... mmt. a i když je kočka sama tak stejně nemusí nic dostat EX1 je stejně na "nic" když k němu není CAC a výš ...


A ještě pro upřesnění. Já nenapsala, že nemohou zvíře diskvalifikovat. I to VD občas kočka dostane. Jen pořád chci znát aspoň jednu kočku, která tu povinnou chovnost nedostala, když majitel o to stál... A to jsem se za celé roky nedozvěděla. Nikdo o takové kočce neví. Takže to, že chovnost dostane nakonec každá kočka o něčem svědčí. O kvalitě chovu podle mne ne.
A o nějakém uraženém egu, to nechápu vůbec...Já své kočky miluji, jsou to mí členové rodiny. A ta láska ke zvířatům začátkem chovatelství byla. A táhne se celým chovatelstvím. Protože já mám kočky hlavně jako společníky. Ne na dělání koťat. Kdyby to tak bylo, neměla bych doma kastráty, kočky, které koťata mít nebudou...
A Ex1 není na nic. Je to na dvouletou chovnost, což jsou podle pravidel SCHK až tři vrhy. A tři Ex je trvalá chovnost...
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: Re: Povinné uchovňování
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 19:24:13
Odpovědět s citátem

Já jsem na výstavy jezdila moc ráda. Ale jak jsem psala - proto, že jsem se chtěla s kočkou pochválit. Ne proto, že jsem jí potřebovala uchovnit. To mi na tom vadilo.
Takže z toho principu moje kočky sedí doma, na výstavy FIFe nejezdí a já tam dál jezdím, ale už jako čumil...[/quote][/b][/b]

Vy si teda trochu protiřečíte že? Ano, je to pořád dokola a navíc je toto téma o výstavě v Pyramidě. Ne jestli vám vadí uchovnění na výstavě. Je to debata o ničem. Jednou Vás výstavy strašně baví, za chvíli ne.

C x CAC je trval chovnost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: Re: Povinné uchovňování
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 19:30:31
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Já jsem na výstavy jezdila moc ráda. Ale jak jsem psala - proto, že jsem se chtěla s kočkou pochválit. Ne proto, že jsem jí potřebovala uchovnit. To mi na tom vadilo.
Takže z toho principu moje kočky sedí doma, na výstavy FIFe nejezdí a já tam dál jezdím, ale už jako čumil...
[/b][/b]

Vy si teda trochu protiřečíte že? Ano, je to pořád dokola a navíc je toto téma o výstavě v Pyramidě. Ne jestli vám vadí uchovnění na výstavě. Je to debata o ničem. Jednou Vás výstavy strašně baví, za chvíli ne.

C x CAC je trval chovnost.[/quote]

A proč bych si protiřečila? Prostě mě výstavy baví, ale ne tehdy, když tam "musím" jet, ale když tam jet chci. A to je pro mě z principu dost podstatný rozdíl.
A trvalá chovnost není jen 3xCAC (tudíž titul CH), ale stačí i 3 x V, z toho jednou ve věku od tří let (jestli si to tedy ještě dobře pamatuji).
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: Toto není útok ... jen konstatování v lehčím ...
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 19:50:37
Odpovědět s citátem

... a nadneseném smyslu.

Nechci říct tím že člověk co nemá rád výstavy = člověk co má rád kočky ( platí i naopak ) ... jen pokud chcete chovat s pp ... holt v Čechách ( také si někdy říkáte že praotec Čech neměl zastavit na Řípu? ) si to musíte splnit ... takže je míněno : kdo má rád kočky ... chce odchovávat s pp ... tak proč nadává a jednu výstavu ( nebo jak Vy říkáte 3xV ) neprotrpí? Proč nadávat na to jak to tady máme hrozně zařízené proč to není jinak ... ano můžete jít jinam ... ( kde toto nemusíte ) ... ale proč na to stále nadávat.

Mě to baví ... škoda že kastrát je už starší pán ...jinak bych jezdila i s ním.

Proč nadávat na to že se nedávají VD a D? Vy chcete dostat někdy D? Nebo chcete aby Vaše kočky dostávali V a ostatních VD potažmo D ... aby bylo lépe vidět čí kočky jsou "lepší".

Krom teda původního vlákna ... mě se v Pyramidě líbilo ...a basta
Smile
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: Re: Povinné uchovňování
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 20:34:25
Odpovědět s citátem

[
A proč bych si protiřečila? Prostě mě výstavy baví, ale ne tehdy, když tam "musím" jet, ale když tam jet chci. A to je pro mě z principu dost podstatný rozdíl.


napsala jste : To že jsem napsala, že mě výstavy baví, to bylo jen proto, aby mě někdo neobvinil, že nechci jezdit na výstavy protože mě nebaví a proto jsem šla do jiného klubu.


Docela zmatek Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: Re: Povinné uchovňování
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2009 4:23:03
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
[
A proč bych si protiřečila? Prostě mě výstavy baví, ale ne tehdy, když tam "musím" jet, ale když tam jet chci. A to je pro mě z principu dost podstatný rozdíl.


napsala jste : To že jsem napsala, že mě výstavy baví, to bylo jen proto, aby mě někdo neobvinil, že nechci jezdit na výstavy protože mě nebaví a proto jsem šla do jiného klubu.


Docela zmatek Rolling Eyes


Pro vás možná, pro mě ne...
Já nemám problém kočku ukázat, pokud by výstava byla dobrovolná. Ale z principu mi vadí, že je "dobrovolně - povinná" a nesplňuje ten svůj základní princip - přehlídka krásy a jen a jen krásy.
Ale nemá to cenu, je to jen dokola.
Kdo chtěl pochopit, pochopil, kdo nechtěl, má v tom prostě zmatek.. Very Happy
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Povinné uchovňování
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2009 9:42:06
Odpovědět s citátem

Pro vás možná, pro mě ne...
Já nemám problém kočku ukázat, pokud by výstava byla dobrovolná. Ale z principu mi vadí, že je "dobrovolně - povinná" a nesplňuje ten svůj základní princip - přehlídka krásy a jen a jen krásy.
Ale nemá to cenu, je to jen dokola.
Kdo chtěl pochopit, pochopil, kdo nechtěl, má v tom prostě zmatek.. Very Happy[/quote]

teď budu asi znít naivně ... ale není to škoda malicherně se "šprajcnout"?
pokud jsem pochopila chováte Perské kočky, kterých z výstav ubývá a rozhodně nějaká pestrost by neuškodila protože lidé mají stále zájem o toto plemeno.
a když už Vás to baví? tak bych ten fakt že jednou musíte nějak vynechala ... vždyť my jezdíme že nás to baví ... že si dobře popovídáme s lidmi s kterými nežijeme ve stejném kraji nebo i zemi ...
je přeci spousta věcí co člověk musí ... a tady to je maličkost ... tu člověk nemusí ... nemusí chovat kočky .... a pokud na jedné výstavě s kočkou je pak už je to také jen dobrovolné Wink
... kéž by se to takhle dalo dělat i v jiných věcech /práce/škola/atd
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2009 9:04:47
Odpovědět s citátem

Tak i když jsem se do této debaty původně nechtěla mýchat dovolím si napsat svůj názor.Původně jsem chtěla jezdit výstavy a ukazovat krásu mých koček ale po pár výstavách v ČR pod FIFE mě to přešlo - úroveň se mi nezdála moc dobrá navíc když mi posuzuje kočku posuzovatel který toto plemeno snad vidí poprvé v životě Evil or Very Mad no tak to mě dostalo - navíc jsem s první kočkou musela projít kontrolní třídou a teda KONTROLNÍ se tomu říká proč jako když posuzovatel při pohledu na mojí kočku Don sphynx mi řekl že to je Kanaďan?????? neuměl určit barvu Evil or Very Mad atd. no tak kde to jsme - další výstava FIFE tak jsem dokonce vysvětlovala co je na těchto kočkách žádané a posuzovatel mě prosil jestli bych mohla nechat kocoura nafotit u p.Gorgoně a to kvůli tomu aby se posuzovatele učily co se u tohoto plemene cení - jako je vrásky,kůže která má být volná a na hřbetě se má natáhnout atd. a to nemluvím o tom že se u nás jak všichni ví ale nikdo to nechce říct dají z výstav donést domu různé nemoce no abych pravdu řekla tak tímto mě dost zklamaly výstavy u nás o to větší překvapení bylo když jsem se jela podívat na výstavu WCF do Německa. U FIFE jsem ani nemohla plně soutěžit max.V1 ani mi kočku nemohly nominovat do BIS .Do Německa jsem přijela abych se zůčatnila výstavy a mohla soutěžit plně a také abych porovnala úroveň a abych pravdu řekla byly jsme na výstavě jako jediný cizinci přístup - naprsto úžasný přesně věděli co mají posuzovat - ochota pořadatelů´= něco co se nedá popsat stejně jako atmosféra všichni byly moc přijemný se vším mi pomáhaly a ryvalita jako je vidět u naších chovatelů nebyla znát .Soutěžila jsem s kočkou a výstava byla s volbou nejhezčí kočky Saska o to větší překvapení jsem měla, že to vyhrála moje kočka která vlastně ani ze Saska není . Vyhrály jsme BIS,BEST OF BEST a i nejhezčí kočku Saska.Kočky které se zůčastnily výstavy byly nádherné a to všechny plemena a nemohlo se vidět jako u nás že při přejímce kočce tečou oči a projde vet.prohlídkoou,že je vypelichaná takže se neví jestli je nemocná nebo ne a u nás se veterinář ptá majitele jestli je kočka zdravá - on mu řekne že ano a kočka projde ( toho jsem byla svědek ) tak to byla poslední výstava u nás ten veterinář by to snad měl poznat sakra a když se mu to nezdá tak tu kočku prostě nepustit na výstavu je tam tolik dalších koček které by mohla nakazit ale u nás se toto neřeší .
Takže souhlasím s Pavlínou nechci se zůčastňovat výstav které jsou mi proti srsti a nechci být nucená jít na výstavu když se mi tam nelíbí a třeba i moje kočky to špatně snášejí ale když už se odhodlám svojí kočku někde předvést chtěla bych aby to bylo se vší parádou a nevadí mi ani když mě kočku diskvalifikují když je k tomu důvod ale i obráceně když je ta kočka opravdu tak pěkná tak aby to také dokázaly ocenit a to se na mě zlobte nebo nezlobte u nás tot asi nezažiju .
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2009 11:20:13
Odpovědět s citátem

Jedno mi ale vysvětlete, jak je možné že například v BOEC byl vystaven rodokmen na barvu e 61, kde jeden z rodičů byl a 09 a druhý e 32.
To v non fife organizacích vystaví každému všechno o co si požádá?
Neberte to prosím jako impertinenci. Mne to opravdu zajímá.[/quote]

Znám FIFe rodokmen - ze dvou siamek - světe div se orientálka. Takových chybiček bych našla mnoho, NIKDO není donalý ani plemenná kniha SCHK ani plemenná kniha BOEc - sedí tam paní, které neznají 100% všechno . Jen bych chtěla říct, že je dobře, že si lidé mohou vybrat organizaci, která jim víc vyhovuje. Není nic horšího, než mít jen jednu cestu / to známe z minulosti /. A pokud chceme psát o jiných organizacích a jejich pravidlech, měli bychom je opravdu znát - ne šířit bludy. Moje dcera je čenem BOEc a rozhodně není nucena si chodit k veterináři pro posudek o typu kočky - to může napsat jen čověk neznalý věci.
Navíc j souhlasím s Pavlínou a fandím jí, že se odvážila jít si za svým.
Navíc velmi fandím lidem v non oranizacích, kteří kříží - i meziplemenně - nebýt non FIFe neměla bych svého vysněného SYS kocoura - siamku s bílou, neměla bych ani svou nahatou ruskou Peterbadku. A když se zamyslíte - možná byste ani vy - mnozí - byste neměli své kočičáky v barvách, kresbách či dokonce plemenech, které dnes chováte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (71x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (29x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (26x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top