Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Cat Dome nebo Catit Design?

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
gabby.h



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: Cat Dome nebo Catit Design?
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2009 22:27:33
Odpovědět s citátem

Ahoj,
porizujeme kocicku a potrebujeme poridit i kocici WC. Rozhoduji se mezi temito dvema a chtela jsem se zeptat, jake jsou Vase zkusenosti. Jde mi hlavne o pohlceni zapachu a o to, jak moc se vynasi stelivo i skrz dvirka apod. Kocicka bude nase prvni, takze zadnou zkusenost s kocicim WC jeste nemame..
Moc diky za kazdou radu,
Gabina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2009 23:17:07
Odpovědět s citátem

no, asi vám neodpovím úplně na vše... ale pokusím se alespoň něco:

1) rozdíl je v rozměrech a "skladnosti"... Cat Dome máme doma, rozměry: délka 75 cm, šířka 48 cm, výška 47, ale má poněkud neskladný oblý tvar; koukala jsem na toaletu CatIt Design, rozměry: 56 x 38 x výška 48 cm, pro hraje hranatý, skladný tvar

2) "uzavřenost" - Cat Dome nemá klasické dvířka, ale jakoby kryt, tady jsou obrázky:
http://www.exo-eko.cz/Toalety-pro-kocky-kryte/Toaleta-Cat-Dome
- pro našeho kocourka ideální řešení, na klasická dvířka záchodku si nikdy nezvyknul

3) cena... no v porovnání vychází Catit Design opravdu lépe, oproti Cat Dome... byla jsem upozorňována, že min. např. ten plastový kryt u Cat Dome moc nevydrží... což je další náklad...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2009 23:24:19
Odpovědět s citátem

Ještě jsem zapomněla... Jestli budete pořizovat malé koťátko, možná mu tyto záchodky nebudou vyhovovat...

Nám se po první týdny osvědčilo toto:
http://www.exo-eko.cz/Toalety-pro-kocky-nekryte/Toaleta-Aristos-seda
- tedy něco podobného...

Přes dvířka nám kotě nechtělo chodit vůbec (ani později) a vysoký okraj toalety mu taky nevyhovoval
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2009 23:58:32
Odpovědět s citátem

Moje kočenky ani jako mrňavá koťata neměly problém s krytým záchodem-ale bez dvířek, zato s hodně vysokým okrajem. Máme úplně normální kryté kadibudky bez dveří a je to v pohodě. Před ně dávám vlnkovaný tác na odkapávání nádobí, přes který musí z budky vylézt, a na něm zůstane většina vytahaného steliva. A takové WC je ke koupi za pár stovek v každém e-shopu.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2009 0:03:43
Odpovědět s citátem

Nepíšete jakou kočičku si pořídíte,na britskýho kocoura wc 56cm je krátký,stelivo,vynáší na pacičkách skoro všichni,a zápach,podle kvality steliva,dvířka a filtr,u nás není nic cítít,jenom když Matěj začal mít říji,tak nepomohlo proti zápachu nic,až kastrace:-)




Bětka,Barunka,Maruschka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2009 6:33:59
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Nepíšete jakou kočičku si pořídíte,na britskýho kocoura wc 56cm je krátký,stelivo,vynáší na pacičkách skoro všichni,a zápach,podle kvality steliva,dvířka a filtr,u nás není nic cítít,jenom když Matěj začal mít říji,tak nepomohlo proti zápachu nic,až kastrace:-)
Bětka,Barunka,Maruschka a Matěj


Mám doma chov ve kterém mám sedm dospělých britských koček včetně chovného kocoura a druhého odrůstajícího a teď navíc tři vrhy koťat. Mám mimo jiné i dva záchůdky Catit Design a považuji ho za naprosto ideální. Rozhodně není krátký ani pro kocoura (který mimochodem stejně chodí nejraději do malého záchůdku, který mám pro koťata a má délku 38 cm), vejde se do něj hodně steliva, pokud má dvířka tak dobře uzavírá pachy. Výšku vstupu zvládají i moje pětitýdenní koťata (u nich je momentálně záchod bez dvířek). Cat dome mi nevyhovuje pro svůj tvar a velikost, navíc část celkové délky záchodu tvoří předsíňka takže "pracovní" část záchůdku zřejmě není o moc větší než u prvního záchůdku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gabby.h



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: Moc dekuji za odpoved.
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2009 8:36:23
Odpovědět s citátem

Pani chovatelka ma take kryte WC, kam kotatka jiz chodi, akorat ma sundana dvirka. Nakonec jsem objednala ten Cat it /cca500Kc/, tak snad bude vyhovovat. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Jaký záchodek
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2009 11:22:31
Odpovědět s citátem

gabby.h napsal:
Pani chovatelka ma take kryte WC, kam kotatka jiz chodi, akorat ma sundana dvirka. Nakonec jsem objednala ten Cat it /cca500Kc/, tak snad bude vyhovovat. Smile


I když už je objednáno, přece přispěji se svým názorem.
Mám britského kocoura, nyní ročního. Když jsem ho přivezla, používali jsme cca dva měsíce otevřené WC s okrajem, takové krabicové. Pak jsem koupila EURO Bernina rohové s dvířky, nejprve menší http://www.zverimex-neelix.cz/produkt/eur-bernina-wc-kryte-rohove-38x38x56cm/ a nemohla si ho vynachválit, takže když kocour nabral na velikosti a zdálo se mi, že už mu je tam trochu těsno, koupila jsem větší velikost (skoro myslím, že největší na trhu) http://www.zverimex-neelix.cz/produkt/eur-bernina-wc-kryte-rohove-56x70x46cm/
Nemáme doma zrovna moc místa a tohle rohové ideálně zapadlo v předsíni vedle šatní skříně. Dvířka nedělají naprosto žádný problém, od první chvíle ví kocour "jak na to". Pokud jde o pronikání pachu, to je podle mě spíše záležitost vhodného steliva, ale v podstatě ani když kočičák vyrobí bobkiše, není nic cítit snad kromě doslova pár vteřin po "akci". Prostě spokojenost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (79x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (56x)
3
Kočičí jména (40x)
4
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (31x)
5
„Ať je koček milion!“ Kolik je v Česku opravdu ... (31x)
6
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (30x)
7
Britská krátkosrstá kočka (27x)
8
Anketa: Máte nějaké oblíbené kočičí plemeno? (26x)
9
Kočičí věk (25x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top