Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Výstavy a uchovňování...


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Výstavy a uchovňování...
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 19:28:17
Odpovědět s citátem

Pěkný večer,
nějak jsem se tu pročítala tou debatou a nějak mi to nejde všechno do hlavy.
Musím dát za pravdu Pavlíně, že stejně vždycky každá kočka je ve finále uchovněná a prostě si tu chovnost i "vyjezdí".
taky chápu, že by výstavy měly být jaksi dobrovolné,aniž by tam člověk musel pro chovnost, ikdyž si tak říkám, že tam lidé jezdí hlavně kvůli jiným věcem, než pro chovnost... těch s vysokým titulem je tam docela dost...

Na druhou starnu si říkám - psi mus projít jakousi "přehlídkou" a dokonce i ti pekáčoví králící, u kterých navíc musejí i jejich potomci projít kontrolou a označení krajským "kontrolorem". Tak proč ne kočky?

Už jen to, že VŠECHNA zvířata, ktzerá se chovají registrovaně - tzn. s rodokmenem, musejí být nějak označena - u koček? Ano rodičové, ale potomky dále prodáváme bez označení /tetování či čip/.

Dost dobře si nedokážu představit, že nebude třeba kočky v životě nikde ukázat, ani nemusí potomky omrknout poradce chovu a vlastně je ani nijak neoznačujeme... takže ve své podstatě se takový chov rovná chovu bez PP, jen s tím rozdílem, že dodáte ke kotěti nějaký papír, který vlastně ani není nijak identifikovatelný se zvířetem a majitel budoucího kotěte má jistotu pouze v důvěře chovateli...

Nevím, tento systém se mi zdá opravdu zvláštní, ikdyž i ten stávající i SCHK není dokonalý...

A samozřejmě musím souhlasit s tím, že chovatel jistě sám ví, kterým zvířetem si v chovu pomůže, či naopak ublíží a to bez ohledu, co na to posuzovatel.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Výstavy a uchovňování...
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 19:56:40
Odpovědět s citátem

myslím že jsem naprosto stejného názoru. A jak jsem už napsala na jiném místě, organizovat se ve schk není povinné a záleží na každém jednotlivci jaký klub mu vyhovuje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 20:23:57
Odpovědět s citátem

Ano, u psů je výstava opravdu jen zábava a sbírání titulů a k chovnosti je potřeba bonitace, kde se popíše zvíře od hlavy až po ocas. A věřte, že je jich dost, kteří neprojdou. Možná, by toto prospělo i kočkám.
U organizací, kde není potřeba uchovnit, se může také líbit lidem, kteří chtějí jen kočky množit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 20:36:07
Odpovědět s citátem

fundog napsala: "U organizací, kde není potřeba uchovnit, se může také líbit lidem, kteří chtějí jen kočky množit."

Já tomu furt nerozumím Question Když exkurzí po výstavách uchovní kočku opravdu každý, jak tu již bylo popsáno, tak mi tedy uniká smysl podstupování této anabáze člověkem, kterého ty výstavy prostě neberou.

Takže ještě jednou: Pokud podstoupím onu povinnou výstavu, kočka získá uchovnění, znamená to automaticky že je skvělá a zdravá? Pokud ne, tak v tom nevidím za mák logiky.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 21:22:58
Odpovědět s citátem

zásadně tedy nechápu proč se nad tímto systémem rozčilovat a považovat ho za špatný ... beru to tak že to prostě k chovatelství patří ... tak jako k řízení auta znalost a dodržování ptavidel silničního provozu ...

kdo chce na výstavy - chodí na výstavy ... a jeho kočky mají třeba vyšší tituly ( ano třeba i "vyježděné" ) ...
kdo nechce na výstavy - jednu si odbyde a pak má na dva roky pokoj ... a užívá si zvířeny a koťátek stejně jako první zmiňovaný ...
kdo nechce na výstavu ani jednu - může před komisi ...

přijde mi že v tomhle je poměrně svobodná volba toho jak zvíře uchovnit a nevidím důvod se nad tím rozčilovat ... tedy pokud někdo nemá černé svědomí a své "chovné" zvíře nechce ukázat nikomu ...

a navíc ... a to už je spíš filosofická otázka ...která kočka není chovná? ta která odpovídá standardu ale má drobnou vadu? nebo ta kočka která má faktický nedostatek - nesestouplá varlata, zálomek, šilhavost ... (genetické testování v potaz neberu viz. současný článek v Kočkách ) ... agresivitu?
podle mě ta druhá - a ta není ani připuštěna na výstavu ... v tom prvním případě řešíme jen titulování a oceňování konkrétní kočky ... ale to je také hloupost protože by se musely hodnotit kočky napříč časovým rámcem ... dostat všechny živé příslušníky plemene a kategorie ( skupiny a pohlaví ) na jedno místo aby to bylo objektivní? a nebyl by tedy ten kocour před deseti lety hezčí než současný vítěz?
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 21:23:43
Odpovědět s citátem

Taky souhlasím s Reg. Mám chovatelskou stanici u ČMKU. Odchovala jsem tři vrhy plemene mops. Nejen, že rodiče měli výstavy a chovnou přehlídku, ale i na mimi se jezdí podívat poradce chovu. A nejen na pejsky, ale i na podmínky ve kterých se chov nachází. Všechny mimi i ty s vadou poznatelnou už v tomto věku dostanou čip. Pak nemůže docházet k záměně zvířat. Myslím, že to má logiku a u koček by to taky určitě bylo přínosem.
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 21:50:46
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
fundog napsala: "U organizací, kde není potřeba uchovnit, se může také líbit lidem, kteří chtějí jen kočky množit."

Já tomu furt nerozumím Question Když exkurzí po výstavách uchovní kočku opravdu každý, jak tu již bylo popsáno, tak mi tedy uniká smysl podstupování této anabáze člověkem, kterého ty výstavy prostě neberou.

Takže ještě jednou: Pokud podstoupím onu povinnou výstavu, kočka získá uchovnění, znamená to automaticky že je skvělá a zdravá? Pokud ne, tak v tom nevidím za mák logiky.



Takže. Pokud si koupíte kočku, nebo kocoura vhodného k chovu, je potřeba, abyste jel na výstavu a získal ocenění minimálně V a vyšší. Pokud toto ocenění získá, znamená to, že není tragická. Ona se totiž mohou narodit pěkná koťata i průměrným rodičům. A o zdraví by se měl doufám postarat spíše majitel. Ne posuzovatel Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 21:52:29
Odpovědět s citátem

Izzy napsal:
Taky souhlasím s Reg. Mám chovatelskou stanici u ČMKU. Odchovala jsem tři vrhy plemene mops. Nejen, že rodiče měli výstavy a chovnou přehlídku, ale i na mimi se jezdí podívat poradce chovu. A nejen na pejsky, ale i na podmínky ve kterých se chov nachází. Všechny mimi i ty s vadou poznatelnou už v tomto věku dostanou čip. Pak nemůže docházet k záměně zvířat. Myslím, že to má logiku a u koček by to taky určitě bylo přínosem.



Ano, také souhlasím, že by nebyla špatná taková bonitace a kontrola vrhu i u koček, ale nevím, jestli to projde někde výš. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 22:07:50
Odpovědět s citátem

Ještě bych napsala, že výstava nemusí mít s chovností společného vůbec nic. Můžete jet na výstavu s kastrátem. Pouze si necháte posoudit mazlíka a ukážete ho vlastně lidem. Navíc si popovídáte s lidmi ponejvíc o kočkách a nasbíráte pár dobrých rad a poznatků. A hlavně získáte nové známé a kamarády. Je to jen koníček.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 5:01:21
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
fofo177 napsal:
fundog napsala: "U organizací, kde není potřeba uchovnit, se může také líbit lidem, kteří chtějí jen kočky množit."

Já tomu furt nerozumím Question Když exkurzí po výstavách uchovní kočku opravdu každý, jak tu již bylo popsáno, tak mi tedy uniká smysl podstupování této anabáze člověkem, kterého ty výstavy prostě neberou.

Takže ještě jednou: Pokud podstoupím onu povinnou výstavu, kočka získá uchovnění, znamená to automaticky že je skvělá a zdravá? Pokud ne, tak v tom nevidím za mák logiky.



Takže. Pokud si koupíte kočku, nebo kocoura vhodného k chovu, je potřeba, abyste jel na výstavu a získal ocenění minimálně V a vyšší. Pokud toto ocenění získá, znamená to, že není tragická. Ona se totiž mohou narodit pěkná koťata i průměrným rodičům. A o zdraví by se měl doufám postarat spíše majitel. Ne posuzovatel Wink


A to jsme přesně u toho, co tady tvrdím... Pěkná zvířata se mohou narodit i průměrným rodičům. A na výstavách se směšuje výstavní a chovná kvalita koček. Nebo podle vás je "průměr" na známku V a tudíž na získání chovnosti? Podle mě a i podle bodového ohodnocení koček určitě ne. Pokud by toto bylo na výstavě striktně dodržováno, tak průměrná kočka nikdy na véčko nesáhne. A tudíž nezasáhne do chovu a nemůže dát ta pěkná koťata...
Nemyslíte si přece, že všechno, co není "tragické" by mělo automaticky získávat známku výborná a tím chovnost? Výborná je od slova, že kočka odpovídá standardu až na nějaké drobné odchylky... A že je VÝBORNÁ! Ne průměrná, nebo velmi dobrá, nebo středně dobrá...
Prostě si myslím, že na výstavu by měly jezdit jen kočky, kterými se chovatelé chtějí pochválit, které na to mají a které mohou soutěžit s těmi nejlepšími. A ne kočky, které si musí chovatel nechat posuzovatelem posoudit, aby je mohl (z jakéhokoliv důvodu - někdo proto, že ví, proč to děla, jiný proto, že ... ale to je na jinou debatu, to není o výstavách, to už je o chovatelské etice) pustit do chovu.
Stejně je "uchovněno" nakonec všechno. I to tragické...
Takže smysl výstav jako takový je pryč...
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 7:01:17
Odpovědět s citátem

dobré ráno,

já bych ještě k tomuto tématu řekla jeden svůj názor.
Na výstavy FIFe jezdím o roku 1993 a nikdy mne nenapadlo, že bych "musela". Nikdy mne nenapadlo že mne to otravuje a bere mi to čas. Ze zkušenosti vím, že někteří přátele dovezli z NON-FIFe organizací zvířata a tyto měli genetické vady. Měli defekty lebky, zuby jim koukaly ven z tlamičky a nebyli schopni se pořádně nažrat. Byli v tak silném typu, že jim opravdu strašně moc slzely oči a nemohli dobře dýchat. Takže, kde tedy začíná krása a kde končí??
To, že ve FIFe tyto typy nepreferují je na škodu??
Já mám stále pocit, že Vám někdo ve FIFe šlápl na "kuří oko" a že Váš problém je někde úplně jinde.
přeji Vám hezký den
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 7:31:52
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
dobré ráno,

já bych ještě k tomuto tématu řekla jeden svůj názor.
Na výstavy FIFe jezdím o roku 1993 a nikdy mne nenapadlo, že bych "musela". Nikdy mne nenapadlo že mne to otravuje a bere mi to čas. Ze zkušenosti vím, že někteří přátele dovezli z NON-FIFe organizací zvířata a tyto měli genetické vady. Měli defekty lebky, zuby jim koukaly ven z tlamičky a nebyli schopni se pořádně nažrat. Byli v tak silném typu, že jim opravdu strašně moc slzely oči a nemohli dobře dýchat. Takže, kde tedy začíná krása a kde končí??
To, že ve FIFe tyto typy nepreferují je na škodu??
Já mám stále pocit, že Vám někdo ve FIFe šlápl na "kuří oko" a že Váš problém je někde úplně jinde.
přeji Vám hezký den


Když už jsem se zapojila - já nyní MUSÍM a raději bych nejela - s kočičkou, která má jeden CAC. Zrovna nám to vychází bbě - je po kotatech a znovu říjí a říjí. No, že nenaděláme žádnou parádu to si umím představit Laughing navíc kočička výstavy nesnáší - je bojácná, navíc do bojů o BIB opravdu nezasáhne Embarassed - přesto má hezká kotata. . Ale musíme a já si už několik týdnů lámu hlavu jak to bezbolestně udělám. Na výstavu jedu ráda se zvířetem v kondici, s výstavním zvířetem o kterém si mysím, že může obstát se ctí v konkurenci. Takže Pavlíně rozumím a souhlasím s ní. A pokud by zrušení chovnosti znamenao potvrzení veterináře o tom, že zvíře nemá zjevné vady - bylo by to vyřešeno. Mimochodem jsem viděla někoik kočičcek s křivou pusinkou a nejen že dostaly titul ale sahaly na mety nejvyšší. Nemyslím si, že výstava 100% zaručuje vyloučení zvířat s vadou z chovu. A pokud zvíře projde je chovatel zbaven zodpovědnosti - ten se má.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 8:02:50
Odpovědět s citátem

Jano, ale já si stejně myslím že můžete požádat chovatelskou komisi o možnost nakrýt a nemyslím si že Vám nebude vyhověno. Navíc určitě ze zkušenosti víte, že se každý z nás snaží aby kočka měla pokud možná co nejrychleji trvalou chovnost, protože nikdo z nás není doma Prorokem a může se stát že jeden rok je všecho super, pak se kočky porvou a oko je např. seknuté a už to prostě nejde.
Myslím, že možnosti i jiné než výstavy tu jsou. Záleží přece jen na nás, jakou variantu zvolíme a k čemu nás třeba okolnosti donutí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 11:47:19
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
dobré ráno,

já bych ještě k tomuto tématu řekla jeden svůj názor.
Na výstavy FIFe jezdím o roku 1993 a nikdy mne nenapadlo, že bych "musela". Nikdy mne nenapadlo že mne to otravuje a bere mi to čas. Ze zkušenosti vím, že někteří přátele dovezli z NON-FIFe organizací zvířata a tyto měli genetické vady. Měli defekty lebky, zuby jim koukaly ven z tlamičky a nebyli schopni se pořádně nažrat. Byli v tak silném typu, že jim opravdu strašně moc slzely oči a nemohli dobře dýchat. Takže, kde tedy začíná krása a kde končí??
To, že ve FIFe tyto typy nepreferují je na škodu??
Já mám stále pocit, že Vám někdo ve FIFe šlápl na "kuří oko" a že Váš problém je někde úplně jinde.
přeji Vám hezký den

Vidíte, já jsem jezdila na výstavy FIFe od roku 1981. A za tu dobu jsem viděla spoustu potomků po FIFe rodičích, prarodičích... s různými defekty, kteří výstavou v pohodě prošli, ba i titul dostali a měli opravdu různorodé defekty. A záleželo na chovateli, jestli je do chovu pustí nebo ne. Určitě toto není jen problém non FIFe. Je to v lidech.
A můžu vás ujistit, že můj jediný problém je v tom, že si chci být za to, co pustím do chovu a co ne zodpovědná sama. Že nechci, aby mi do toho jakkoliv "kecal" ať už posuzovatel či chovatelská komise. A to jen z jednoho prostého důvodu. Protože chci být považována za stejně zodpovědného chovatele, jako jsou v jiných zemích, kde to bez povinného uchovnění jde (a to i pod FIFe). O nic jiného mi nejde, jen o tento princip. Nechci být považována za tak neschopnou samostatného rozhodnutí, že ho za mě musí učinit někdo jiný...
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: ...
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 13:17:08
Odpovědět s citátem

... a sakra on je tedy za můj "chov" odpovědný i nikdo jiný než já? Jen proto že projde má kočka vícero rukama? Stejně to budu já kdo vybere chovný pár a pak následně rozhodne o koťatech ... a neházela bych to na posuzovatele ... ani si neubírala z zodpovědnosti. I ve FIFE si přeci za chov a jméno své stanice můžeme sami.

Mimochodem bych neviděla problém ani tak s jménem organizace nebo jejími pravidly jako v lidech kteří v té organizaci případně jsou ... ti to tvoří ... a je tudíž jedno jak se ta daná organizace jmenuje ... pokud někomu nevyhovuje holt osazenstvo ČSCH tak bych to neschovávala za nelibost k celému nadnárodnímu celku ...
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 13:50:47
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
Blažková Hana napsal:
dobré ráno,

já bych ještě k tomuto tématu řekla jeden svůj názor.
Na výstavy FIFe jezdím o roku 1993 a nikdy mne nenapadlo, že bych "musela". Nikdy mne nenapadlo že mne to otravuje a bere mi to čas. Ze zkušenosti vím, že někteří přátele dovezli z NON-FIFe organizací zvířata a tyto měli genetické vady. Měli defekty lebky, zuby jim koukaly ven z tlamičky a nebyli schopni se pořádně nažrat. Byli v tak silném typu, že jim opravdu strašně moc slzely oči a nemohli dobře dýchat. Takže, kde tedy začíná krása a kde končí??
To, že ve FIFe tyto typy nepreferují je na škodu??
Já mám stále pocit, že Vám někdo ve FIFe šlápl na "kuří oko" a že Váš problém je někde úplně jinde.
přeji Vám hezký den

Vidíte, já jsem jezdila na výstavy FIFe od roku 1981. A za tu dobu jsem viděla spoustu potomků po FIFe rodičích, prarodičích... s různými defekty, kteří výstavou v pohodě prošli, ba i titul dostali a měli opravdu různorodé defekty. A záleželo na chovateli, jestli je do chovu pustí nebo ne. Určitě toto není jen problém non FIFe. Je to v lidech.
A můžu vás ujistit, že můj jediný problém je v tom, že si chci být za to, co pustím do chovu a co ne zodpovědná sama. Že nechci, aby mi do toho jakkoliv "kecal" ať už posuzovatel či chovatelská komise. A to jen z jednoho prostého důvodu. Protože chci být považována za stejně zodpovědného chovatele, jako jsou v jiných zemích, kde to bez povinného uchovnění jde (a to i pod FIFe). O nic jiného mi nejde, jen o tento princip. Nechci být považována za tak neschopnou samostatného rozhodnutí, že ho za mě musí učinit někdo jiný...





to je super, to máte ještě o 12 let více zkušeností než já.
Nicméně mně to ve FIFe vyhovuje a vůbev nemám pocit že by někdo rozhodoval za mně. Také jsem nikdy ve vztahu k FIFe žádný problém neměla. Je to opravdu všechno jen o lidech a o zodpovědnosti jednotlivých chovatelů. Já se necítím méněcenná jen proto, že moje kočky získávají chovnost na základě posouzení na výstavách a že o nich nerozhoduji sama. Znám zkušené letité chovatele kteří si dodnes nechávají vrhy překontrolovat poradcem chovu jenom proto aby si byli jisti, že vše odpovídá a je tak, jak má být.
je to myslím naprosto zbytečné filosofování . Prostě Vám vyhovuje způsob chovu který jste si zvolila z určitých důvodů a některým lidem vyhovuje chov jiným způsobem. Jak se říká: " víc hlav, víc ví"
mějte se hezky a ať se Vám daří
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 13:54:59
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
Blažková Hana napsal:
dobré ráno,

já bych ještě k tomuto tématu řekla jeden svůj názor.
Na výstavy FIFe jezdím o roku 1993 a nikdy mne nenapadlo, že bych "musela". Nikdy mne nenapadlo že mne to otravuje a bere mi to čas. Ze zkušenosti vím, že někteří přátele dovezli z NON-FIFe organizací zvířata a tyto měli genetické vady. Měli defekty lebky, zuby jim koukaly ven z tlamičky a nebyli schopni se pořádně nažrat. Byli v tak silném typu, že jim opravdu strašně moc slzely oči a nemohli dobře dýchat. Takže, kde tedy začíná krása a kde končí??
To, že ve FIFe tyto typy nepreferují je na škodu??
Já mám stále pocit, že Vám někdo ve FIFe šlápl na "kuří oko" a že Váš problém je někde úplně jinde.
přeji Vám hezký den

Vidíte, já jsem jezdila na výstavy FIFe od roku 1981. A za tu dobu jsem viděla spoustu potomků po FIFe rodičích, prarodičích... s různými defekty, kteří výstavou v pohodě prošli, ba i titul dostali a měli opravdu různorodé defekty. A záleželo na chovateli, jestli je do chovu pustí nebo ne. Určitě toto není jen problém non FIFe. Je to v lidech.
A můžu vás ujistit, že můj jediný problém je v tom, že si chci být za to, co pustím do chovu a co ne zodpovědná sama. Že nechci, aby mi do toho jakkoliv "kecal" ať už posuzovatel či chovatelská komise. A to jen z jednoho prostého důvodu. Protože chci být považována za stejně zodpovědného chovatele, jako jsou v jiných zemích, kde to bez povinného uchovnění jde (a to i pod FIFe). O nic jiného mi nejde, jen o tento princip. Nechci být považována za tak neschopnou samostatného rozhodnutí, že ho za mě musí učinit někdo jiný...





to je super, to máte ještě o 12 let více zkušeností než já.
Nicméně mně to ve FIFe vyhovuje a vůbev nemám pocit že by někdo rozhodoval za mně. Také jsem nikdy ve vztahu k FIFe žádný problém neměla. Je to opravdu všechno jen o lidech a o zodpovědnosti jednotlivých chovatelů. Já se necítím méněcenná jen proto, že moje kočky získávají chovnost na základě posouzení na výstavách a že o nich nerozhoduji sama. Znám zkušené letité chovatele kteří si dodnes nechávají vrhy překontrolovat poradcem chovu jenom proto aby si byli jisti, že vše odpovídá a je tak, jak má být.
je to myslím naprosto zbytečné filosofování . Prostě Vám vyhovuje způsob chovu který jste si zvolila z určitých důvodů a některým lidem vyhovuje chov jiným způsobem. Jak se říká: " víc hlav, víc ví"
mějte se hezky a ať se Vám daří
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 14:18:56
Odpovědět s citátem

Protože chci být považována za stejně zodpovědného chovatele, jako jsou v jiných zemích, kde to bez povinného uchovnění jde (a to i pod FIFe). O nic jiného mi nejde, jen o tento princip. Nechci být považována za tak neschopnou samostatného rozhodnutí, že ho za mě musí učinit někdo jiný...[/quote]




to je super, to máte ještě o 12 let více zkušeností než já.
Nicméně mně to ve FIFe vyhovuje a vůbev nemám pocit že by někdo rozhodoval za mně. Také jsem nikdy ve vztahu k FIFe žádný problém neměla. Je to opravdu všechno jen o lidech a o zodpovědnosti jednotlivých chovatelů. Já se necítím méněcenná jen proto, že moje kočky získávají chovnost na základě posouzení na výstavách a že o nich nerozhoduji sama. Znám zkušené letité chovatele kteří si dodnes nechávají vrhy překontrolovat poradcem chovu jenom proto aby si byli jisti, že vše odpovídá a je tak, jak má být.
je to myslím naprosto zbytečné filosofování . Prostě Vám vyhovuje způsob chovu který jste si zvolila z určitých důvodů a některým lidem vyhovuje chov jiným způsobem. Jak se říká: " víc hlav, víc ví"
mějte se hezky a ať se Vám daří[/quote]

Vám FIFe vyhovuje - Pavlína ale upozorňuje na to, že ne všechny členské státy FIFe mají povinnou chovnost - já si dokonce myslím, že převážná většina pojem chovnost ani nezná. Takže to NENÍ předpis FIFe ale SCHK či jiných států jako Slovensko, tuším Rusko - to je rozdíl. Ano uchovnění není takový problém, ale mě osobně se příčí jezdit na výstavy s kočkami chovnými. Já vidím rozdíl mezi kočkou chovnou a kočkou výstavní. Bohužel si ale mnozí myslíme, že máme 2v1 a podle toho to mnohdy vypadá. Já osobně nechci jezdit s kočenkou o které vím že je zdravá, dobře rodí, dobře kojí a má pěkná kotata - ale nemá výstavní kvalitu - i když nakrásně splňuje standard byť s odřenýma ušima - a která ne, že. V1 ohne či VD aby pohledal nebo čekal až přijede zase Australská posuzovatelka do Evropy. To ohne a VD lítalo Embarassed Takové kočky prostě nechci ukazovat - takové kočky mají být v klidu a pohodě doma a využívat je jako chovné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 16:02:01
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:
Vám FIFe vyhovuje - Pavlína ale upozorňuje na to, že ne všechny členské státy FIFe mají povinnou chovnost - já si dokonce myslím, že převážná většina pojem chovnost ani nezná. Takže to NENÍ předpis FIFe ale SCHK či jiných států jako Slovensko, tuším Rusko - to je rozdíl. Ano uchovnění není takový problém, ale mě osobně se příčí jezdit na výstavy s kočkami chovnými. Já vidím rozdíl mezi kočkou chovnou a kočkou výstavní. Bohužel si ale mnozí myslíme, že máme 2v1 a podle toho to mnohdy vypadá. Já osobně nechci jezdit s kočenkou o které vím že je zdravá, dobře rodí, dobře kojí a má pěkná kotata - ale nemá výstavní kvalitu - i když nakrásně splňuje standard byť s odřenýma ušima - a která ne, že. V1 ohne či VD aby pohledal nebo čekal až přijede zase Australská posuzovatelka do Evropy. To ohne a VD lítalo Embarassed Takové kočky prostě nechci ukazovat - takové kočky mají být v klidu a pohodě doma a využívat je jako chovné.


Ano přesně tak to je.
Pořád je tady dávána rovnice SCHK = FIFe. Ale to tak není!!!
A o to mi jde.
Kdyby pravidla SCHK kopírovala pravidla FIFe, neřeknu ani popel a spokojeně si setrvávám v základní organizaci nadále a nic neřeším. Ale protože to tak není, vyřešila jsem to tak, jak mi více vyhovovalo.
Takže prosím, pokud budete o mým názorech polemizovat nebo se domnívat, že to mám nějaké popletené, zkuste rozlišovat mezi FIFe a SCHK. Připadá mi to, že snad jen Jana pochopila, co mi vadí a proč...
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 16:48:29
Odpovědět s citátem

Kdyby pravidla SCHK kopírovala pravidla FIFe, neřeknu ani popel a spokojeně si setrvávám v základní organizaci nadále a nic neřeším. Ale protože to tak není, vyřešila jsem to tak, jak mi více vyhovovalo.
Takže prosím, pokud budete o mým názorech polemizovat nebo se domnívat, že to mám nějaké popletené, zkuste rozlišovat mezi FIFe a SCHK. Připadá mi to, že snad jen Jana pochopila, co mi vadí a proč...[/quote]

něco z z Ruska - poměrně čerstvý. Psala jsem si s chovatelkou - hledala jsem si kocoura. Píšu " hlavně aby nebyl stříbrný " !! Paní mi odepsala " přesně vím co potřebujete, vím, že pod FIFe stříbrnou siamku chovat nemůžete - proto mám DVOJÍ REGISTRACI, protože já je chovat chci. Takže paní je registrovaná u dvou organizací - zřejmě i to je řešení, když některá pravidla nevyhovují. Mimochodem paní chová 7 let stříbrné siamky a myslím, že dost pěkné - já se bohužel neodvážila koupit - v Rusku je stříbra jak máku - jo, to je holt země neomezených možností Embarassed Dorazí k nám brzy tedy kocourek z jiné stanice - bez stříbra a světe div se - paní je registrovaná u dvou organizací Embarassed Co vy na to ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 17:00:55
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:
něco z z Ruska - poměrně čerstvý. Psala jsem si s chovatelkou - hledala jsem si kocoura. Píšu " hlavně aby nebyl stříbrný " !! Paní mi odepsala " přesně vím co potřebujete, vím, že pod FIFe stříbrnou siamku chovat nemůžete - proto mám DVOJÍ REGISTRACI, protože já je chovat chci. Takže paní je registrovaná u dvou organizací - zřejmě i to je řešení, když některá pravidla nevyhovují. Mimochodem paní chová 7 let stříbrné siamky a myslím, že dost pěkné - já se bohužel neodvážila koupit - v Rusku je stříbra jak máku - jo, to je holt země neomezených možností Embarassed Dorazí k nám brzy tedy kocourek z jiné stanice - bez stříbra a světe div se - paní je registrovaná u dvou organizací Embarassed Co vy na to ?


To je taky řešení, ovšem netuším, jak bych to udělala u nás, když bych stejně koťata napřed musela registrovat u SCHK (FIFe) a pak teprve bych si je mohla registrovat jinde. A bez toho povinného uchovnění nezaregistruji nic. Takže to vidím jako vhodné řešení pro země, kde povinnou chovnost u FIFe neznají a chtějí se věnovat i např. jiným barvám nebo plemenům, než uznává FIFe.
Takže jsme zase na začátku... Very Happy Problém není FIFe, ale SCHK. Rolling Eyes
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 17:12:03
Odpovědět s citátem

Ano přesně tak to je.
Pořád je tady dávána rovnice SCHK = FIFe. Ale to tak není!!!
A o to mi jde.
Kdyby pravidla SCHK kopírovala pravidla FIFe, neřeknu ani popel a spokojeně si setrvávám v základní organizaci nadále a nic neřeším. Ale protože to tak není, vyřešila jsem to tak, jak mi více vyhovovalo.
Takže prosím, pokud budete o mým názorech polemizovat nebo se domnívat, že to mám nějaké popletené, zkuste rozlišovat mezi FIFe a SCHK. Připadá mi to, že snad jen Jana pochopila, co mi vadí a proč...[/quote]

Takže jestli jsem to po dvou dnech dobře pochopila, tak v této diskuzi nejde o povinné uchovňování na výstavě ale o to, že SCHK má jiná pravidla hry než jsou platná ve FIFe jako v celku??
Jde tedy o to, že podle Vás SCHK nedodržuje pravidla hry. Je to tak?
Nebo jsem zase těsně vedle?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 17:26:34
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
Takže jestli jsem to po dvou dnech dobře pochopila, tak v této diskuzi nejde o povinné uchovňování na výstavě ale o to, že SCHK má jiná pravidla hry než jsou platná ve FIFe jako v celku??
Jde tedy o to, že podle Vás SCHK nedodržuje pravidla hry. Je to tak?
Nebo jsem zase těsně vedle?


Laughing Laughing Asi zase těsně vedle... Laughing Ono SCHK pravidla hry dodržuje, jen jde o to, že má jiné (prý přísnější) pravidla než FIFe. Má je rozšířené o to povinné uchovňování. Takže dodržuje svá pravidla hry. A ty se mi nelíbí, s těmi nesouhlasím..
Ale to bych očekávala, že snad víte, zvlášť, když jezdíte po výstavách a chováte od roku 1993. Nedošlo mi, že tohle nevíte.
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 17:27:00
Odpovědět s citátem

Jde tedy o to, že podle Vás SCHK nedodržuje pravidla hry. Je to tak?
Nebo jsem zase těsně vedle?[/quote]

Každá členská země si může vytvořit svoje zpřísňující Takženěco navíc - nad rámec - jinak pravidla FIFe musí samozřejmě dodržovat. Jo, na chudej lid Laughing musí být přísnost :
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 17:30:29
Odpovědět s citátem

To je taky řešení, ovšem netuším, jak bych to udělala u nás, když bych stejně koťata napřed musela registrovat u SCHK (FIFe) a pak teprve bych si je mohla registrovat jinde. A bez toho povinného uchovnění nezaregistruji nic. Takže to vidím jako vhodné řešení pro země, kde povinnou chovnost u FIFe neznají a chtějí se věnovat i např. jiným barvám nebo plemenům, než uznává FIFe.
Takže jsme zase na začátku... Very Happy Problém není FIFe, ale SCHK. Rolling Eyes[/quote]

Přiznám se, že tomu moc nerozumím - ale nepátrala jsem, jak dvojí registrace v praxi skutečně funguje. Kdyby to někdo věděl / ne jedna paní povídala / zajímalo by mě to! Já hloubkově zapátrám, až si přivezu tu stříbrnou siamku / legrace/.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 18:10:32
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:
Přiznám se, že tomu moc nerozumím - ale nepátrala jsem, jak dvojí registrace v praxi skutečně funguje. Kdyby to někdo věděl / ne jedna paní povídala / zajímalo by mě to! Já hloubkově zapátrám, až si přivezu tu stříbrnou siamku / legrace/.


Rolling Eyes Rolling Eyes Tak to už se těším, že se přiučím... Zatím jsem na to nepřišla... Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 19:57:04
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
Blažková Hana napsal:
Takže jestli jsem to po dvou dnech dobře pochopila, tak v této diskuzi nejde o povinné uchovňování na výstavě ale o to, že SCHK má jiná pravidla hry než jsou platná ve FIFe jako v celku??
Jde tedy o to, že podle Vás SCHK nedodržuje pravidla hry. Je to tak?
Nebo jsem zase těsně vedle?


Laughing Laughing Asi zase těsně vedle... Laughing Ono SCHK pravidla hry dodržuje, jen jde o to, že má jiné (prý přísnější) pravidla než FIFe. Má je rozšířené o to povinné uchovňování. Takže dodržuje svá pravidla hry. A ty se mi nelíbí, s těmi nesouhlasím..
Ale to bych očekávala, že snad víte, zvlášť, když jezdíte po výstavách a chováte od roku 1993. Nedošlo mi, že tohle nevíte.


no, tohle tedy fakt nevím. Vím, že si každý svaz který je členem FIFe určuje sám tato pravidla, ale FIFe jako celek tento problém ve svých stanovách fakt neřeší. ČSCHK dodržuje pravidla která si stanovili členové tohoto svazu. každá organizace má přeci nějaké své zástupce a také dává návrhy a ty se pak odhlasovávají.
to přece není rozhodnutí jednoho, dvou lidí!! Že máme stanovy které máme. Máme stanovy, které jsme si sami vytvořili.
Věřte mi, že jsem se tímto nikdy nezaobírala, protože pravidla hry jsou takto daná a když se někomu nelíbí, tak může naprosto dobrovolně akceptovat pravidla někde jinde a nebo se pokusit převědčit členy, aby to chtěli jinak. Přemýšlela jste někdy nad tím, že mohou být i členové kterým toto ustanovení vůbec nevadí?
Stanovy chovatelských klubů si stanovuje každý členský stát FIFe sám, a jaké ty stanovy a předpisy jsou, to záleží hlavně na tom zda jsou členové svazu schopni se mezi sebou domluvit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Drsné podmínky?
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 20:27:13
Odpovědět s citátem

Chtěla bych se jěště malino vyjádřit k podmínkám, resp. k těm přísným podmínkám chovu.
Ráda bych zabruslila mezi psíčkaře a malinko srovnala naprosto pohodové podmínky u koček a ony zmiňované přísnější podmínky u psů...

Takže jen pro srovnání - u pesanů je nutné nejméně 6týdnů před plánovaným krytím zažádat poradce chovu o krycí list s povolením ke krytí, kde Vám onen poradce schváli Vámi navrhovaného psa či doporučí jiného budoucího otce vašich zvířecích potomků. Dále do 7mi dnů po krytí je nutné odeslat část krycího listu PCH/poradce chovu/. Další díl krycího listu musíte odeslat opět PCH do 3dnů po narození štěnat a počtem prcků a jejich pohlavím. Dále pak ve 4.týdnu odesíláte "lejstro" se jmény a následně v 7mi týdnech další doklad o barvách a přihlášku k zípisu a kontrkolou vrhu, kterou provede PCH. Podotýkám, že kontrola vrhu je plně hrazená - já platila za každé zkontrolované štěně, za zapsané štěně a ještě kilometrovné - a JEN celková kontrola vrhu mě přišla na 3000kč...
tomu všemu ještě předchází ocenění na výstavě minimálně se známkou VD a následná bonitace...


Vím, že to sem nějak nemusí zapadat, ale jen pro srovnání mi velice volný chov koček u FIFe připomíná procházkou růžovou zahradou.

Možná by opravdu bylo vhodné zavést jakési bonitace pro uchovňování a pak výstavy pro výstavní kariery...

Jenže... ani jedno Vám nezaručí 100% tní kvalitu exterieru - já před lety koupila velmi kvalitního kocoura,ale bohužel všechna jeho kotata nesla velmi vážnou vadu a to deformaci čelisti a u těch potomků, kde se tato vada neprojevila a byli zařazení do chovu se tato vada znásobila u dalších na vady exterierovo - zdravotní - resp. neslučitelníé se životem a to - že prckové se rodili s tak deformovanými obličeji, že nemohli, ani sát ani dýchat Crying or Very sad

Samozřejmě všechna má zvířata po tomto kocourovi byla ihned kastrovaná včetně něj. Nikdy jsem však nedostala žádnou záruku a ani chovatel nemínil nést odpovědnost za svého odchovance - a takových je většina, takže o ODPOVĚDNOSTI, je možná zbytečné debatit.


Asi by jsme toto měli všechno nechat na tom, že je to pro nás JEN dobrovolným koníčkem a tak každý ať chová, jak uzná za vhodné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: označování...
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 20:31:04
Odpovědět s citátem

a určitě bych byla PRO povinné čipování kotat a následně čísla čipů zapisovat do PP, neb opravdu kočky jsou jedinným druhem zvířat, které v registrovaném chovu není potřeba povinně označovat. I drůbež, hosp.zvířata, exotické ptactvo mají chovatelé označené... pročpak kočky NE?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: Re: označování...
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 4. 2009 6:35:30
Odpovědět s citátem

Reg napsal:
a určitě bych byla PRO povinné čipování kotat a následně čísla čipů zapisovat do PP, neb opravdu kočky jsou jedinným druhem zvířat, které v registrovaném chovu není potřeba povinně označovat. I drůbež, hosp.zvířata, exotické ptactvo mají chovatelé označené... pročpak kočky NE?


Regíno, mám k tomuto návrhu jednu otázku, na kterou jsem si neuměla odpovědět. Co by takové povinné čipování přineslo? Co by dokazovalo?
To, že kočka je po rodičích, které má v rodokmenu určitě ne. Protože k čipování by se určitě vozila koťata k veterináři v určitém věku a jak je schopen veterinář určit, že toto konkrétní kotě zplodil otec x a matka y? Kočky sice čipované mám, ale beru to jako označení, pokud bych s nimi potřebovala někam vycestovat, případně se mi (nedejbože) ztratily, tak že snad podle čísla čipu by šla dohledat. Ale pořád jsem nepochopila, k čemu jinému je kočku čipem označit. Když se to tady přirovnávalo k chovu psů, drůbeže, králíků a já nevím čeho všeho.
Po kterých rodičích dané kotě je ví jen a jen chovatel. Takže označená nebo neoznačená kočka - pořád je to o lidech, o jejich poctivosti a přístupu.
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (31x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top