Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nachlazení

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
VeronikaSvestkova



Založen: 16.11.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: brno

Předmět: Nachlazení
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2008 20:32:53
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

mám 4 měsíčního kocourka Birmy. Doma ho mám přes 2 týdny. Je naprosto skvělý a za tak krátkou dobu mě přirostl hodně k srdci Very Happy Ale mám takový problém.

Asi před týdnem se mu objevil u čumáčku trochu soplík a bylo slyšet, že se mu ucpává nosánek. Říkala jsem si, že ho to snad přejde. Celý týden to bylo dobré, ale dnes se mu to zase vrátilo. Trochu chrchlá, pšiká a je slyšet, že se mu nosánek trochu ucpává. Žere normálně, čumáček má studený a mokrý. A hrát si chce víc než dost-už me několikrát prošel pres klávesnici:D

Tak nevím, je lepší ho radši vzít k veterináři nebo se z takového onemocnění kočka dostane sama? Ono zase brát ho k veterináři znamená táhnout ho před tu zimu a další stres z cesty Sad........

Nikdy jsem kočku doma neměla a o to víc si o něj dělám starosti a pozoruju ho. Ráda bych dodala, že ho chovám v bytě. Nemám tady žádnou zimu a on je chlupatý víc než dost.... Tím spíš nechápu, jak něco mohl chytnout.... Já nachlazená nejsem....

Nevím, jestli to není taky tím, že je čistokrevný. Říká se, že papírové zvířata jsou větší citlivky. Říkala jsem si, že bych mu radši pořídila nějaké vitamíny. Ale absolutně nevím, jaký tip by byl nejlepší. Mohli by jste mi něco doporučit?

Prosím Vás, mohli by jste mi poradit, jestli ho mám radši vzít k veterináři nebo ještě chvíli počkat?

Moc děkuji

Veronika Švestková
Brno
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2008 3:12:34
Odpovědět s citátem

Veroniko,

u kotěte se může projevit změna prostředí zholršeným zdravotním stavem-pokud baští a je čilý, má studený nosík, tak bych počkala. Jinak já osobně jsem nechala všechny své tři papírové kočenky napíchat Zylexisem-jsou to celkem 3 injekce, které mají povzbudit buněčnou imunitu. Nejsou ale nejlevnější...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lister



Založen: 05.08.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Česká Ves (U Jeseníku)

Předmět: Máme podobný problém
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 18:45:27
Odpovědět s citátem

Bohužel neporadím, naopak měl bych podobný dotaz.

Máme doma pár dní novou kočičku - britské kotě, stáří 3 měsíce, kompletně očkované). Už u chovatele se u ni projevila hlenovitá sekrece z jedné nosní dírky, kočka jinak čiperná, občas si kýchne aby si pročistila nos. Jejich veterinářem byla indikována antibiotika, která užívala 7 dní ( na to že to byl Doxycyclin tak až moc dlouho). Problém to moc nevyřešilo. Neměl jsem z toho radost, ale protože to je nádherné kotě tak jsem si ho koupil a doufám že to prostě bude jen běžné nachlazení.

S nemocnými kočkami ale nemáme zkušenost - naše kočky byly zatím zdravé - ťuk, ťuk. Nevím zda mohou kočky trpět prostě pouze rýmou a nachlazením - u dítěte by mě to nebralo, ale prostě s tímhle nemám moc zkušenost.

Z nosu teče dál, pravidelně ho čistíme, ATB jsem vysadili a teď zkouším Pamykon - ATB kapky do nosu. Kočka je jinak čiperná, hraje si, pobíhá, žere, je bez teplot. Potíže trvají něco přes týden.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 19:05:37
Odpovědět s citátem

zdravím, já jsem toto řešila před rokem u naší kočeny, třetí den co jsem si jí přivezla domu začalo nachlazeni - u nás bych řekla že mám chřipku. Bohužel to veterinář diagnostikoval jako reakci na očkování v důsledku oslabené imunity a zabrala nám až 4 ANT. Jinak do nosíku jsme taky kapali vincentku - nosík to pročistilo a na chvilku to kočenku osvobodilo do bublin u nosu.
K prvnímu dotazu bych dodala, že bych Veta navštivila pokud by bylo podezření na teplotu. U mojí kočeny, která jí měla 14 dní v kuse jsem to pak už poznala že byla celkově horká na tělíčku. Po návštěvě veta budete mít klid a kočička bude rychleji fit. Jako vitamínky dáváme VitaPet - pastu, u nas plní funkci i pamlsku. Nevím ale zda je na podporu imunity dostatečně účiná.
Přeji brzké uzdravení
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: soplík
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 20:23:33
Odpovědět s citátem

Zdravím další chovatelku Birem!
Mám doma 3 Birmy Very Happy .
Já bych rozhodně počkala s návštěvou veta. Pokud kočka není apatická,nežere, neteče ji nonstop sekrece z nosíka, tak je to normální reakce na ochlazení.
Rozhodně bych bez zjištění původce onemocnění a stanovení citlivosti k ATB do ní žádné prášky necpala.
Máte očkování na Chlamydophila felis? Ty dělají rýmy i záněty očí. Pokud ne, vřele doporučuji.

pěkný večer
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
VeronikaSvestkova



Založen: 16.11.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2009 23:47:58
Odpovědět s citátem

Dobrý večer,

promiňte, že sem píšu až po takové době. Nakonec jsem psala chovatelce, od které prcka mám. Jeho nachlazení se moc nezlepšilo, tak jsem ho vzala k vetovi. Dostal nějaká antibiotika. Jeho nachlazení přestalo.

Jí normálně a je hravý až dost. Ale nachlazení se mu vrací. Není sice tolik silné, ale všimla jsem si, že má zase ucpaný nosík. Za 3 měsíce, co ho mám to má asi po 3tí. Obvykle dýchá dobře, ale je slyšet, že se mu občas ten čumáček ucpe. Budu mu muset koupit nějaké vitamíny a snad se to zlepší. Jinak ho budu muset vzít znova k vetovi a budou mu muset udělat kompletní vyšetření, jestli nemá něco chronického Sad Chci se tomu vyšetření vyhnout. Trochu ně vysvětlili jak se to dělá a nebylo by to pro něj nic příjemného.

Žádné očkování nad rámec nemá. Trochu mě zaraží, že má takové problémy. Bydlí se mnou v bytě a je to jediný kočičák v domácnosti. Já jsem ještě nemocná nebyla, jen trochu nachlzená, tak nevím, jestli to chytá ode mě nebo co... navíc doma máme teplo. Pod 20 stupňů nikde určitě nemám.

Krmím ho produktama Hills, ty má Joey nejradši. Špatným typem krmení to být snad nemůže.

Nemáte někdo obdobné zkušenosti? Jaké vitamíny na posílení imunity jsou nejlepší? Slyšela jsem, že Sangrim je docela dobrý, ale nevím...

Moc dík

Veronika
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2009 23:54:55
Odpovědět s citátem

Na povzbuzení imunity na buněčné úrovni je Zylexis-3 injekci celkem. Nevím, zda na to fungují vitamíny. A nemůže být na něco alergický?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: nachlazení
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2009 0:16:20
Odpovědět s citátem

Původce onemocnění bez odběru vzorku je těžké určit. Vracející se rýmy, chronické soplení a záněty očí může dělat Chlamydophila felis, stejně tak Pasteurella multocida a další potvůrky.
A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
VeronikaSvestkova



Založen: 16.11.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2009 22:47:33
Odpovědět s citátem

Moc děkuji za pomoc. Alergii myslím nemá. Po pravdě, ani nevím, na co by ji u mě mohl mít. To by ty příznaky musel mít stále a to nemá. Ta jeho rýma se objeví a pak to zase zmizí a stále dokola. Asi bude lepší udělat mu testy ať přesně vím, kde je problém. Nechci u něj nic zanedbat. Ale ty vitamínky mu tak jako tak pořídím Smile
Až budu vědět něco konktétního tak napíšu. Ještě jednou díky za rady.

Veronika
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2009 10:51:31
Odpovědět s citátem

Zdravím,
pokud krmíte Hillsem, tak osobně bych žádné další vitamíny nedávala. Vitamíny nejsou bonbony, ve větším množství můžou uškodit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
VeronikaSvestkova



Založen: 16.11.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2009 23:07:41
Odpovědět s citátem

Dobrý večer,

promiňte, že jsem tak dlouho nenapsala. Tak jak jsem slíbila píšu, co je nového. Z výsledků bakteriologie se zjistilo, že prcek má Pasteurellu multocidu a strptokoka intermedius. Blbé je, že už to má chronické. To bude tak měsíc zpátky. Naběhla jsem hned k vetovi a nasadila se léčba.
Zpočátku bral jen Synulox. Po tom mě ale chudák hodně spal, málo jedl a zvracel Sad Také dostal injekce na posílení imunity. Nebyly levné, ale myslím, že Joeymu pomohly.Po týdnu braní Synuloxu se nasadila jiná ATB. První dva týdny jsem měla pocit, že se to i zlepšuje, ale tento týden ho zase slyším blbě dýchat a teče mu z očka.

Vet mě řekl, že jestli se nezlepší, v pondělí se udělají testy na Fka a na další věci. Zpočátku jsem si myslela, že je jen nachlazený a že vitamíny to spraví - teď se bojím, aby se mi z toho prcek vůbec dostal Sad

Navíc asi bude muset podstoupit propláchnutí slzného kanálku. Nevíte o tom zákroku něco? Jak se provádí?

Moc díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2009 22:07:38
Odpovědět s citátem

My tedy máme stejný problém - máme 4 měsíční kotě, které kýchá a teče jí z nosu už od té doby, co jsme ji vezli v autě. Když jsme si kočičku brali, byl s ní v domácnosti kocour, který byl nemocný a musel brát injekce. Když jsem to však chovatelce napsala, popřela, že by kotě nastydlo u ní - prý se nastydlo, když jsme si jí odvezli v přepravce. Přitom jsme jí vzali do tašky a navíc jsme jí v ní nesli jen asi 2 vteřiny z baráku do auta - samozřejmě vyhřátého a tam smei ji pustili, takže pochybuji, že by nastydla tak, ale to je už asi jedno. Nicméně kočička je u nás už přes měsíc a stále se to nelepší. Nejprve jsme ji vzali k jednomu veterináři, který nám řekl, že kýchá ze suchého vzduchu a na rýmu nám dal kapky, když se to po 14 dnech nezlepšili navšítivili jsme jiného veterináře, který nám řekl, že má nateklé uzliny, dal jí nějaké injekce a že jí máme dávat dva vitamíny a uvidíme - samozřejmě nic, tak jsme tam museli znovu a to nasadil antibiotika, jenže ty také nezabrali, takže ted nás čekají výtěry apod. Máte s tím někdo zkušenosti? I třeba v jaké cenové relaci se toto vyšetření provádí - abych pak nebyla zaskočená:-). ? Děkuju za jakýkoliv rady....
Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 11:45:17
Odpovědět s citátem

Nám teda kočičák občas doma taky pšiká, a tak jak kdyby kucká ale u veterináře mi řekli že to může být topením (plynový kotel) že je pak v místnosti suchý vzduch.. Shocked Jinak jak poznám u kocoura že je nemocný někde jsem slyšela že se to pozná podle čumáčku a uší??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 16:57:45
Odpovědět s citátem

Sisinka napsal:
Nám teda kočičák občas doma taky pšiká, a tak jak kdyby kucká ale u veterináře mi řekli že to může být topením (plynový kotel) že je pak v místnosti suchý vzduch.. Shocked Jinak jak poznám u kocoura že je nemocný někde jsem slyšela že se to pozná podle čumáčku a uší??


Především se to pozná, že ztratí chuť k jídlu, je apatický, nic ho nezajímá, je zalezlý někde-prostě pořád spí, může prskat a z nosu mu můžou lítat smrkance, může mít zhnisané oči, může cokoliv.......ale hlavně na nemoc upozorní změna chování. Každý, kdo svého kocouře dobře zná, ví jak se chová a jak tráví den-nastane-li podstatná změna chování, je třeba zbystřit pozornost a kočenky si začít víc všímat.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 17:04:59
Odpovědět s citátem

No tak to my nemocní nejsme.. Laughing akorát jsem si všimla častých změn teploty asi..někdy má čumák studený,mokrý někdy zas horký nebo suchý ale to asi s žádnou nemocí souviset nebude. Když chuť k jídlu má a hravej je taky..prostě normal.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (52x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (30x)
3
Anketa: Máte nějaké oblíbené kočičí plemeno? (23x)
4
Fotočlánek: Krásná bílá kočičí dvojčata (22x)
5
Kočičí jména (22x)
6
Fotočlánek: Kočka ve správný moment 2 (21x)
7
Fotočlánek: Maya - šilhající kočička (21x)
8
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (21x)
9
Kočičí věk (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top