Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Stačí jen granulky???


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Matýsek



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 2

Předmět: Stačí jen granulky???
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2009 22:50:53
Odpovědět s citátem

Hezký večer všem,

měla bych jen jeden dotaz. S mužem jsme si pořídili kocourka. Je to evropský krátkosrstý rošťák, kterému je 9 měs. - majitelka jej nemohla "udat", že prý si u nikoho zatím nezvykl. To naštěstí není náš problém, u nás si zvykl až moc Very Happy Možná je to i tím, že jej mám tak nějak za své "mimčo" Smile No, abych se dostala k mému dotazu - chtěla jsem se jen zeptat, jestli kocourkovi stačí denně 1 kapsička + granulky, kolik sní. Občas se mu snažím dopřát nějaký ten pribiňáček, ale ten mu moc nejede Sad Syrové maso, mám strach mu dát a četla jsem, že některé miciny jsou třeba jen na granulkách, tak nevím... jen mám pocit, že nám nějak chudne. Co papkal předtím, nevím a ani to není možné zjistit, s majitelkou není kloudná řeč. Už jsme mu zkoušeli i uvařit pangease (ryba Very Happy ) s mrkvičkou, i brambory s masem - což nám doporučil veta - ale toho se ani netknul. Jinak granulky baští, ale konzerv se ani nedotkne.

Předem moc moc děkuji za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2009 23:11:34
Odpovědět s citátem

Pokud dáváte kvalitní granule - Pro Plan, Royal , Acana, Orijen atd., měly by kocourovi stačit.

Jedna z mých koček - Lassy - je jen na granulích, prospívá dobře, není problém.

Syrové maso dát můžete, hovězí, kuřecí, pokud bylo před podáním zmražené. Jestli na ně kocour není zvyklý, začínejte s menšími dávkami.

Jestli kocour hubne, pokuste se zjistit od původní majitelky, jestli byl odčerven, případně kdy a čím.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2009 23:36:55
Odpovědět s citátem

Moje čičiny také o kapsičky a konzervy moc nestojí,dávám jim syrové hovězí maso 48 hod.mražené,rybu vařenou,stačí 2min.vařit a drůbež vařenou,tam je nebezpečí salmonelek,ty se likvidují tepelnou úpravou,ještě k rybám,pouze mořské ryby určitě ne kapra.Jinak tohle vše jednou denně a granule mají neustále k dispozici,ale vy máte ještě kotě potřebuje jíst aspoň 3x denně,také dávám vaječný žloutek,jednou týdně a kysanou smetanu tu můžete denně lžíci,podle chuti.Vím,že mnoho lidí dává pribiňáka,ale obsahuje cukr a ten čičinám nepatří,proto tu kysanou smetanu,Jako mlsek dostávají tyčinky a všelijaké bombonky od Gimpeta.Místo té kysané smetany můžete dobrý kvalitní bílý jagurt,ale ono to vyjde nastejno Very Happy



Bětka,Barunka,Maruschka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adinah



Založen: 05.12.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2009 10:38:56
Odpovědět s citátem

A nemůže kocourek hubnout z důvodu dospívání? Nevím jestli je kastrovaný, ale pokud ne, tak to může vysvětlit úbytek na váze....místo aby jedl, myslí na kočky:-)

Jinak moje první kóča taky byla dost vybíravá v konzervách, ale jen do té doby než dostala parťáka. Od první chvíle ví, že co neurve hned, tak mít nebude a po masu nebo konzervě se jen zapráší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Stačí jen granulky???
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2009 10:55:31
Odpovědět s citátem

Matýsek napsal:
Syrové maso, mám strach mu dát a četla jsem, že některé miciny jsou třeba jen na granulkách, tak nevím... jen mám pocit, že nám nějak chudne.


Píšete devítiměsíční, jestli není kastrovaný, tak je to určitě dospíváním, mě kocour taky přestával žrát a když už, tak jen granuky a hovězí. Prakticky dva měsíce nepřibral na váze, teď už zase "jede" Smile
Toho masa se nebojte, dva dny přemražené (-18°C) už můžete krmit. Můj kočičák se může po mase utlouct, dostává denně cca 50 gr a vymete misku. A když kupujete třeba přední hovězí z krku (bez kosti) vyjde i maso o dost levněji než jiné kupované výrobky. Já to beru v globusu, tam mají velmi pěkné maso, mívají slevové akce, tak vezmu třeba 2 kila. Většinou tak za 119 kilo. Někdy za 139. Nakrájím na kousky cca 50-70 gramů, zamrazím a je to. Vřele doporučuji mrazit napřed na desce, na podnose, na plechu, prostě na něčem jednotlivé kousky rozložené a pak sesypat do igelitky. Z bloku zamrzlého vcelku se to doluje opravdu špatně Smile
Zkuste si napřed pro jistotu jen kousek, ale řekla bych, že kocour bude mít zájem Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2009 12:48:24
Odpovědět s citátem

Alamka..
To jste mě inspirovala s tím Globusem, v Králově Poli nakupuji,tak Globus šikne.. Jinak jak jste psala s tím masem, tak já to dělám tak, což mi doporučila paní chovatelka, že syrové hovězí nakrájím na malé kostičky a po malých hrstičkách je zabalím do alobalu. Zamotám a mám takové malé kuličky, které vytahuji už podle potřeby. Jinak co se týče krmení, tak já nechávám stále k dispozici gralnulky a večer krmíme nastřídačku hovězí, konzervičky s větším podílem masíčka a někdy jako mnamku, vločky s bílkama od snídaně:) někdy rybičku, pribiňáček a sýr:) Jsem začátečník, ale při nákupu jsem dostala jako dárek na ochutnávku konzervičky od značky almo nature a byla jsem překvapená, že jsem krásně masové..Možná už to znáte, ale já byla mile překvapena pro další obměnu pro naše miláčky:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: Jen granulky nestačí !
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2009 17:57:04
Odpovědět s citátem

Já si myslím, že je to tak, jako byste Vy jedla samé rohlíky a přikusovala k nim balíky vitamínovách tabletek. Někde jsem dokonce četla, že granule jsou vynikající balast pro pravidelnou stolici a též dobré pro čištění zubů, ale pokud chcete, aby Váš kocouř jedl zdravě, dejte mu maso. Toho rybího méně a vepřové vůbec ! Samozřejmě se traduje, že musí být každopádně přemražené, ale už jsem několikrát v časopisech četla, že kočka si dobře poradí i s čersrtvým masem. Má k tomu přizpůsobeno zažívání,které si dokáže poradit i s tím, s čím bychom si my neporadili. Tak zkoušejte: zachutná Vašemu chlupáčkovi hovězí, kuřecí, králičí, krocaní anebo játyrka, srdce atp.? Twisted Evil Přeji kočičce dobrou chuť!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Jen granulky nestačí !
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2009 0:01:49
Odpovědět s citátem

mixatko.v napsal:
Já si myslím, že je to tak, jako byste Vy jedla samé rohlíky a přikusovala k nim balíky vitamínovách tabletek. Někde jsem dokonce četla, že granule jsou vynikající balast pro pravidelnou stolici a též dobré pro čištění zubů, ale pokud chcete, aby Váš kocouř jedl zdravě, dejte mu maso. Toho rybího méně a vepřové vůbec ! Samozřejmě se traduje, že musí být každopádně přemražené, ale už jsem několikrát v časopisech četla, že kočka si dobře poradí i s čersrtvým masem. Má k tomu přizpůsobeno zažívání,které si dokáže poradit i s tím, s čím bychom si my neporadili. Tak zkoušejte: zachutná Vašemu chlupáčkovi hovězí, kuřecí, králičí, krocaní anebo játyrka, srdce atp.? Twisted Evil Přeji kočičce dobrou chuť!


Já do svého devona nic jiného než granule v nějaké rozumné míře nedostanu. Takže granule prostě stačit musí, protože on si vzal do hlavy, že nic jiného nechce. Jen vše olízne a jde od toho. Syrové maso ho zajímá, dokud ho mám na prkýnku, jakmile mu ho podám nebo dám do misky, je po zájmu. A to jsem zkoušela všechno možné. Ještě uzobne trochu ryby-občas. A z konzerv jedl jen a výhradně zn. Cosma ze Zooplusu, a to taky ne každou, ale jen Cosma Thai. Můžu mu předkládat švédský stůl jako v Hiltonu, a pokud vůbec něco bude, tak granule a tečka. Jsou i takové kočky, takže granule musíme kupovat jen kvalitní a věřit, že jim stačit prostě budou.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: Re: Jen granulky nestačí !
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2009 0:29:35
Odpovědět s citátem

mixatko.v napsal:
Já si myslím, že je to tak, jako byste Vy jedla samé rohlíky a přikusovala k nim balíky vitamínovách tabletek. Někde jsem dokonce četla, že granule jsou vynikající balast pro pravidelnou stolici a též dobré pro čištění zubů, ale pokud chcete, aby Váš kocouř jedl zdravě, dejte mu maso. Toho rybího méně a vepřové vůbec ! Samozřejmě se traduje, že musí být každopádně přemražené, ale už jsem několikrát v časopisech četla, že kočka si dobře poradí i s čersrtvým masem. Má k tomu přizpůsobeno zažívání,které si dokáže poradit i s tím, s čím bychom si my neporadili. Tak zkoušejte: zachutná Vašemu chlupáčkovi hovězí, kuřecí, králičí, krocaní anebo játyrka, srdce atp.? Twisted Evil Přeji kočičce dobrou chuť!


Přirovnání k jezení rohlíků a přikusování vitamínů trochu pokulhává... kočka má dost jiné zažívací ústrojí než Homo sapiens. Samozřejmě. i kočka může být mlsná...záleží, jak si ji člověk naučí...kočka rychle pochopí, že má dvounožce omotaného kolem tlapky a že stačí, aby se nad nabízeným jídlem trochu ošklíbla a už ochočený dvounožec nese jinou mlsku....

A maso se přemražuje kvůli tomu, že mražením se ničí některé nebezpečné bakterie!! Ne kvůli tomu, aby si s ním kočka lépe poradila.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Matýsek



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2009 10:12:17
Odpovědět s citátem

Moc moc děkuji za odpověďi, kocourek kastrovaný zatím není, tak snad to bude jen jeho apetitem. Zkusím mu tedy dát něco předmraženého a uvidíme, co to udělá Smile Každopádně už nevím, co kupovat, protože to stejně vždycky skončí stejně - vyhazovem, asi mu to začnu účtovat Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2009 21:47:34
Odpovědět s citátem

Matýsek napsal:
Moc moc děkuji za odpověďi, kocourek kastrovaný zatím není, tak snad to bude jen jeho apetitem. Zkusím mu tedy dát něco předmraženého a uvidíme, co to udělá Smile Každopádně už nevím, co kupovat, protože to stejně vždycky skončí stejně - vyhazovem, asi mu to začnu účtovat Razz

Tak u toho masa je výhoda, že když by ho kočičák odmítl, dá se z něho vždycky udělat guláš Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
paleckova



Založen: 30.05.2008
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2009 23:23:24
Odpovědět s citátem

Smile
http://www.kikivendy.estranky.cz/
_________________
kikivendy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: "guláš"
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2009 16:33:41
Odpovědět s citátem

Milá Alamko, ani nevíš, jak jsi mě potěšila.To já totiž když koupím kočkám hovězí a oni na něj nemají chuť, vařím guláš. A jak příjde vhod!
Kočky jsou darebačky, jednou by se po něčem utloukly a vzápěti k tomu čichnou a jdou posvých. Laughing Rolling Eyes Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: Odpověď Luci O4
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2009 16:40:20
Odpovědět s citátem

Když jsem napsala, že kočky si poradí i s nepřemraženým hovězím masem, měla jsem na mysli to, že kočky mají schopnost svými zvláštními trávícími enzimy zničit i parazity a bakterie , které třeba nám škodí.Bohužel nejsem tak chytrá a nemám to ze své hlavy, nýbrž vyčtené z renomované knihy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Re: Odpověď Luci O4
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2009 17:56:55
Odpovědět s citátem

mixatko.v napsal:
Když jsem napsala, že kočky si poradí i s nepřemraženým hovězím masem, měla jsem na mysli to, že kočky mají schopnost svými zvláštními trávícími enzimy zničit i parazity a bakterie , které třeba nám škodí.Bohužel nejsem tak chytrá a nemám to ze své hlavy, nýbrž vyčtené z renomované knihy.



A odkud se tedy berou paraziti v zažívacím ústrojí koček? A proč se tedy kočky musí odčervovat, když si s tím poradí?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Odpověď Luci O4
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2009 20:28:50
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
mixatko.v napsal:
Když jsem napsala, že kočky si poradí i s nepřemraženým hovězím masem, měla jsem na mysli to, že kočky mají schopnost svými zvláštními trávícími enzimy zničit i parazity a bakterie , které třeba nám škodí.Bohužel nejsem tak chytrá a nemám to ze své hlavy, nýbrž vyčtené z renomované knihy.



A odkud se tedy berou paraziti v zažívacím ústrojí koček? A proč se tedy kočky musí odčervovat, když si s tím poradí?


Tak tahle schopnost-dle knih-má být dána zvířeti krmeném výhradně metodou BARF, t.j. POUZE syrovou stravou-žádné granulky do toho, žádné kočičí konzervičky, žádné vařené masíčko, JEN SYROVÁ strava-maso, malé množství určitých druhů zeleniny a ovoce, vitamíny, minerály. Teprve pak má zažívací ústrojí psa nebo kočky tu moc zlikvidovat vnitřní parazity, ba i salmonelu. Tedy ne v tom případě, jak taky asi 100% lidí na MK krmí granulky, konzervičky, paštičky, kapsičky a sem tam přemražené syrové maso. Kočky takto krmené se s parazity nejsou schopny vypořádat, resp. jejich trávení si s nimi neporadí bez naší pomoci. Takže tak.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Misankka



Založen: 22.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2009 14:58:20
Odpovědět s citátem

jéé tak jak jsem se dívala tak my taky máme evropského modrého kocourka Matýska ale je mu 7 měsíců =D náhoda
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mistle



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2009 9:11:00
Odpovědět s citátem

Ahoj, chtěla bych zeptat, jestli i čtyřměsíčnímu kotěti stačí jen granule (Hills kitten). Když k nám přišel, granule vůbec nechtěl jíst. Jedl jen vařené kuřecí. Tak jsme mu do něj po trošičkách přimíchávali granulky, aby si na ně zvykl a mohl je pak během dne dle chuti uzobávat. No a teď se nám to otočilo tak, že rád chroustá granulky a když mu dáme vařené kuřecí, tak nad ním ohrne nos. Sní trošku až když je v tom pár granulek, nebo pomatlané pastou od gimpetu, kterou má také moc rád. Zkoušeli jsme i všelijaké konzervy a kapsičky, dokonce i různé druhy vitamínků a bonbonků od gimpetu, ale nic. Už paní od které ho máme nám říkala, ať to s konzervami vzdáme. Takže kocourek byl od malinka asi krmen ne moc pestrou stravou. Mám spíš pocit, že ne že by byl zmlsaný, ale prostě že ostatní chutě nezná a proto to nejí. Tak to bylo i s těmi granulemi, které teď miluje. I s tou pastou. Tu nejdřív vůbec nejedl a pak jednou ochutnal a teď se po ní může utlouct. Je možné to ještě kocourka naučit, nebo to máme vzdát a nechat mu jen ty granulky. Zase do něj nechci nic cpát násilím. Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2009 15:17:28
Odpovědět s citátem

Ano, stačí.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (75x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
7
Mrouskání kočky (říje) (23x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top