Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak proti klíšťatům? Lze kombinovat obojek a spot on?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Sugar



Založen: 12.03.2009
Příspěvky: 12
Bydliště: F-M

Předmět: Jak proti klíšťatům? Lze kombinovat obojek a spot on?
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2009 0:11:31
Odpovědět s citátem

Chtěla bych se zeptat co používáte pro venkovní kocouře proti klíšťatům.
Před týdnem jsem zjistila, že sézona už opravdu začala přitáhl domů cca 5 klíšťat + 2 se mi podařilo vyčesat. (Naštěstí je bílý a je hned vidět ,c o mu v kožíšku leze.) To jsem okamžitě aplikovala Frontline v pipetě , ty co byly přisáté uschly (nešly vytáhnout Sugar sebou vždychky při potáhnutí škubnul.. ) a pár dní cca 5 se zdál být klid. Teď je to , ale stejné , klíšťata má hlavně tam, kde si je sám nevykouše krk, temeno, brada dokonce i mezi fouskama (ne že by tam byly najednou, ale třeba na krku se asi drbal o něco až do ztráty chlupů a krve). Už z toho šílím, je mi ho líto a taky, když mi šupne ke hlazení na klín, tak je to i s rizikem setřepání klíštěte Confused
Napadlo mě jestli nemáte někdo vyzkoušenou kombinaci kapek a obojku, nnebo prostě něco co zaručeně funguje.
Díky Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2009 17:09:55
Odpovědět s citátem

My používáme Spot on. Ten funguje ne jako odpuzovač klíšťat, ale látka se dostane do krve zvířete a tu pak vysaje klíště. Látka klíště usmrtí a ono odpadne. Obojek by měl fungovat jako odpuzovač klíšťat. Já s obojkem zkušenosti nemám, ale několik známých obojek mělo a klíšťata zvířátka stejně domů nosila Sad .
Loni jsme neměli ani jedno klíště, letos už po nás dvě lezli, ale nezakousli se.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sugar



Založen: 12.03.2009
Příspěvky: 12
Bydliště: F-M

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2009 19:31:09
Odpovědět s citátem

Frontline je právě taky spot on a přesto se mu klíšťata zakousávají a lezou na něj stále. Aplikaci jsem provedla správně, jsme s kocourem sehraní díky spot on Advocate , ten prý ale na klíšťata nepůsobí jen na blechy. V tomhle je super, že ničí i larvy všude kde se kocour pohybuje. Jen na ty klíšťata dle info veterinářů není. Doufám, že se nemýlím a vypsané údaje jsem pochopila dobře Rolling Eyes
Na letáku u Frontlinu je info, že se může vyskytnout ojediněle přisáté klíště, ale Sugar jich má min 4-5 kolem tlamičky a ve fouskách Evil or Very Mad , což mi jako ojedinělé nepřipadá vzhledem k tomu, že po něm tak ještě 1,2 pochodují.
Betty - A můžu vědět od jaké firmy spot on jste použili ?
Díky Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2009 19:40:43
Odpovědět s citátem

Máme taky Frontline. Zatím zkušenosti dobré, ale u nás moc klíšťat není, naštěstí.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sugar



Založen: 12.03.2009
Příspěvky: 12
Bydliště: F-M

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2009 19:41:34
Odpovědět s citátem

Zapoměla jsem se ještě znovu zeptat, jestli je možné kombinovat spot on učinný proti klíšťatům a obojek (mám připravený Fleastop - účinná látka cypermethrin?), který je odpuzuje. Nenásobí se tak účinná látka moc, že by byla pro kočku škodlivá ? Díky Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2009 20:28:21
Odpovědět s citátem

Nejlépe bude si přečíst příbalový leták antiparazitika, jestli výrobce umožňuje použít v kombinaci s jiným druhem. Myslím ale, že obecně se kombinovat nedoporučuje.
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sugar



Založen: 12.03.2009
Příspěvky: 12
Bydliště: F-M

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2009 21:26:09
Odpovědět s citátem

Teď jsem to prolouskala a Fleastop je má i hubit, takže z toho soudím, že už by toho bylo na kocouře moc. Tak to připadá k použítí až za 3 týdny, ale to těch klíšťat za tu dobu nachytá "neurekom" Evil or Very Mad a to ještě nemám jistotou, že to bude účinnější než ten hromský Frontline.
Spíš mě to napadlo jestli to tu nemá někdo něco už odzkoušeného (obojek co odpuzuje+hubič ve spot on) - odtud moje otázka. Nechce se mi ho chudáka nechat bez pomoci ještě ty 3týdny. Ty přisáté potvory mu navíc z tak choulostivých míst nejsem schopna vytáhnout ani kdybych se sebevíc snažila. ach jo ! Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kamil



Založen: 31.01.2009
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2009 10:27:26
Odpovědět s citátem

Tak o kombinaci se ani nepokousime, my pouzivame obojek Bolfo, nase kocka ho snasi dobre a v kombinaci se sprejem Bolfo mame od klistat pokoj. Na psy pouzivame od stejne firmy Bayer spot-on Advantix,ten je teda uzasny. Takze spokojenost velika Very Happy .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sugar



Založen: 12.03.2009
Příspěvky: 12
Bydliště: F-M

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2009 20:28:01
Odpovědět s citátem

Kamil napsal:
Tak o kombinaci se ani nepokousime, my pouzivame obojek Bolfo, nase kocka ho snasi dobre a v kombinaci se sprejem Bolfo mame od klistat pokoj. Na psy pouzivame od stejne firmy Bayer spot-on Advantix,ten je teda uzasny. Takze spokojenost velika Very Happy .


Nějak nechápu Rolling Eyes Embarassed , že se o kombinaci nepokoušíte a kombinujete obojek a spray. Znamenáto, že to střídáte např. 1 měsíc obojek a další měsíc spray nebo to aplikujete společně ?
A ještě dotaz ke spot-on fy Bayer u psů ten Advantix je i proti klíšťatům?
Je to u Advocate for cats taky tak ?
Díky Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2009 20:36:31
Odpovědět s citátem

Sugar napsal:
Kamil napsal:
Tak o kombinaci se ani nepokousime, my pouzivame obojek Bolfo, nase kocka ho snasi dobre a v kombinaci se sprejem Bolfo mame od klistat pokoj. Na psy pouzivame od stejne firmy Bayer spot-on Advantix,ten je teda uzasny. Takze spokojenost velika Very Happy .


Nějak nechápu Rolling Eyes Embarassed , že se o kombinaci nepokoušíte a kombinujete obojek a spray. Znamenáto, že to střídáte např. 1 měsíc obojek a další měsíc spray nebo to aplikujete společně ?
A ještě dotaz ke spot-on fy Bayer u psů ten Advantix je i proti klíšťatům?
Je to u Advocate for cats taky tak ?
Díky Jana



Četla jste tady tohle?

http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=909


Bětka,Barunka,Maruschka a Matěj(BBMM)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2009 9:59:49
Odpovědět s citátem

Advantix spot-on ( pouze pro psy! )
- chrání před klíšťaty, blechami i komáry
- ze použít už od 7 týdnů
- účinkuje 1 měsíc
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sugar



Založen: 12.03.2009
Příspěvky: 12
Bydliště: F-M

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2009 13:10:16
Odpovědět s citátem

Tif - díky, o tom, že je Advantix použitelný only pro psy vím. Jen mě zklamalo, že fa Bayer myslí na blechy + klíšťata u psů a u koček tomu tak není. Advocate je super až na ty klíšťata Sad .

Beta1 - kocourkovat jsme začali teprve nedávno a tenhle server jsem ještě nestihla do podrobna prozkoumat. Díky moc za odkaz na článek.
Z toho mi stejně proti klíšťatům vychází asi zkusit za pár týdnů ten obojek (neb Frontline prostě neučinkuje). Šampony, spray to je u něj s jeho plachostí nemyslitelné.

Pokud máte ještě nějaké postřehy, návrhy, sem s nimi.
Díky Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kamil



Založen: 31.01.2009
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2009 15:07:33
Odpovědět s citátem

Nějak nechápu Rolling Eyes Embarassed , že se o kombinaci nepokoušíte a kombinujete obojek a spray. Znamenáto, že to střídáte např. 1 měsíc obojek a další měsíc spray nebo to aplikujete společně ?
A ještě dotaz ke spot-on fy Bayer u psů ten Advantix je i proti klíšťatům?
Je to u Advocate for cats taky tak ?
Díky Jana[/quote]


Ja se blbe vyjadril, myslel jsme tim, že nekombinujeme spot on a obojek. Stridame to, neb nase kocka obcas ma problem mit na krku ten obojek.n Ten Advantix musim rict, ze funguje perfektne. Navic ma repeletni ucinek, a to jsem ted nekde cetl, ze komari budou letos fakt otravni. Skodam ze je jen pro psy. Advocate mame taky vyzkouseny a spokojenost. No na ty klistaty by mohli neco v Bayeru vymyslet, maji na kocky jen ty Bolfo prostredky (obojek, pudr, sprej).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sugar



Založen: 12.03.2009
Příspěvky: 12
Bydliště: F-M

Předmět: obojek
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2009 13:53:10
Odpovědět s citátem

Tak jen pro zajímavost. Předevčírem jsem nasadila kocouřovi Fleastop obojek, tak aby neškrtil, ale zároveň ho nemohl sundat. Včera ráno ani večer se na zavolání neukázal až dnes odpoledne. Obojek měl volněji, koutky tlamy ušpiněné, poraněné dásně a mám strach , že mu to začíná hnisat. Takže obojek asi nejprv lízal až ho povolil tak ho začal dle mého zuřivě kousat. Vyloženě si přišel pro pohlazení a pomoc. Obojek letěl obloukem do koše a já pojuchám nejspíš pro nějaké spot on pipety.
Jana a Sugar
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: proti kliešťom
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2009 8:00:17
Odpovědět s citátem

na ktoromsi fóre som čítala,že sa dáva kvapka tea tree olejčeka do ucha a posobí to odpudivo aj na kliešte.ak je tea tree pre mačky neškodný/ bolo to na psom fóre/ tak by to za vyskúšanie stálo.ja dávam mačkam Héry-Puce celkom funguje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2009 8:11:26
Odpovědět s citátem

Někde jsem četla, že tee trea je pro kočky jedovatý. Byla bych obezřetná, kočku lze otrávit velmi snadno. Psi jsou mnohem odolnější - už proto, že mají jiné hygienické návyky. Olizováním srsti a kůže vstřebá kočka všechny chemikálie, se kterými přišla do styku.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: TeaTree
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2009 8:16:39
Odpovědět s citátem

O TeaTree olejíčku jsem četla, v Našich kočkách kdysi, že může zatěžovat kočičí játra, protože si s ním neumí poradit, s neředěnou formou. Takže pokud je něčeho součástí pro kočky, asi to nebude závadné, ale taky bych byla obezřetnější s použitím čisté verze.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (49x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top