Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocourek nebo Kočička?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
lady.Theadora



Založen: 03.06.2008
Příspěvky: 2

Předmět: Kocourek nebo Kočička?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2008 10:39:33
Odpovědět s citátem

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli je lepší do paneláku kočička nebo kocourek,u rodičů na zahradě máme koček spoustu ale tam je jedno co to je,ale jak je to v paneláku,poradíte co je lepčí ? moc díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kocourek nebo Kočička?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2008 10:43:33
Odpovědět s citátem

Já bych řekla, že nejlepší je pořídit oba. Smile

Jinak doporučuji tato témata:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2160
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=852
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=309

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lady.Theadora



Založen: 03.06.2008
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2008 10:48:56
Odpovědět s citátem

moc děkuji za odpověď i za odkazy,určitě mi pomůžou
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2008 14:57:09
Odpovědět s citátem

Pokud nechceš koťata, jako že asi ne, tak bych volila kocoura-snáž a laciněji se nechá vykastrovat na rozdíl od kočky, u které je to dost velká operace, a asi bude i dražší. Jinak je to jedno.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2008 17:12:45
Odpovědět s citátem

Já jsem si raději pořídila holčičku, protože holčičky jsou u lidí "šikovnější" a mám je raději. Ale jinak myslím, že je to úplně jedno a budeš svoji kočičku milovat ať je to kluk nebo holka. A i když bude zlobit. Mluvím z vlastní zkušenosti. Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
neoexnet



Založen: 14.04.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Teplice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2009 9:55:29
Odpovědět s citátem

pokud jen jednu čičnu do domácnosti a nebude přednostně na chov, ale na mazlíka tak doporučuji kocourka, je s ním méně starostí, nemrouská a celkově mi kocourci příjdou mazlivější .... ale zase je to kus od kusu - Ohledně kastrace je kocourek jednoznačně lepší Smile
_________________
Kočičí motto: Ať už poděláš cokoliv, vždy se snaž, aby to vypadalo, že to podělal pes .. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2009 19:37:16
Odpovědět s citátem

Já mám kocourka a můžu jen doporučit, je to moje umazlený zlobidlo. Mám ho pořád za zadkem, může spát jak zabitej ale jakmile se zvednu z postele nebo odejdu z místnosti cupitá hned zamnou.. Laughing myslím že kočička zas taková umazlená nebude. Ale je jen na vás co je vám sympatičtější.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2009 19:40:19
Odpovědět s citátem

Sisinka napsal:
Já mám kocourka a můžu jen doporučit, je to moje umazlený zlobidlo. Mám ho pořád za zadkem, může spát jak zabitej ale jakmile se zvednu z postele nebo odejdu z místnosti cupitá hned zamnou.. Laughing myslím že kočička zas taková umazlená nebude. Ale je jen na vás co je vám sympatičtější.

A proč by nebyla? Já mám doma mazlivější kočky než kocoury, záleží to spíš na povaze jednotlivce než na pohlaví.


Naposledy upravil Alena V. dne 15. 4. 2009 21:02:29, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2009 20:17:19
Odpovědět s citátem

Sisinka napsal:
může spát jak zabitej ale jakmile se zvednu z postele nebo odejdu z místnosti cupitá hned zamnou.. Laughing myslím že kočička zas taková umazlená nebude.




Mám dvě kočičí holčičky. Nejsou nijak mazlivé. Občas snesou podrbání, ale to je tak všechno. Přesto pořád běhají za mnou a jsou jako můj ocásek. Ať se hnu kam chci, ať spí nebo si hrají, jakmile odcházím, letí za mnou. Takže to pohlavím nebude Smile
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 4. 2009 12:11:26
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
Sisinka napsal:
může spát jak zabitej ale jakmile se zvednu z postele nebo odejdu z místnosti cupitá hned zamnou.. Laughing myslím že kočička zas taková umazlená nebude.




Mám dvě kočičí holčičky. Nejsou nijak mazlivé. Občas snesou podrbání, ale to je tak všechno. Přesto pořád běhají za mnou a jsou jako můj ocásek. Ať se hnu kam chci, ať spí nebo si hrají, jakmile odcházím, letí za mnou. Takže to pohlavím nebude Smile


To ano pohlavím to asi nebude.Může někdo mít kočičku mazlivou a přítulnou, jak vy píšete ale nevěřím tomu že tak moc jak jsou kocouři. Prostě mě kočky přijdou takový víc samostatnější. Náš kocour je velkej mazel, pořád se chce chovat,pusinkovat, lehá si na záda a nechá se drbat. Nechá si prostě líbit cokoliv .. Soudím tak proto že když jsem byla ještě dítě měli jsme kočičku a co si pamatuju tak se nenechala vzít ani do náruče natož drbat na bříšku. Nevím já mám kocourka nalezence takže jsem neměla možnost výběru, ale kdybych měla tak si určitě pořídím stejně kocourka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 4. 2009 12:32:09
Odpovědět s citátem

Sisinka napsal:
.Může někdo mít kočičku mazlivou a přítulnou, jak vy píšete ale nevěřím tomu že tak moc jak jsou kocouři.


Che che, přála bych Vám mít naší Rubku, to byste změnila hned názor, někdy před ní už člověk i prchá Smile

Každopádně - nemyslím, že to jde paušalizovat (znám i povícero nemazlivých kocourů) ... možná by to byl zajímavý tip na nějakou anketu nebo hlasování, zda návštěvníci MK mají doma spíše mazlivé kočky nebo mazlivé kocoury (uvidím, zda půjde anketka vypíchnout).

My máme doma mazlivého jednoho kocoura i dvě mazlivé kočky z nichž je jedna extrémně mazlivá včetně rozcapení se a drbání bříška a vyloženého vynucování si mazlení, takže nemyslím, že mazlivost souvisí s pohlavím Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
neoexnet



Založen: 14.04.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Teplice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 4. 2009 12:39:19
Odpovědět s citátem

no z pravidla je to asi o tom jakou má kočka povahu a jak si jí vymazlíme Smile ale osobně znám spíš víc mazlivých kocourů .... Smile ale anketa by byla fajn Smile
_________________
Kočičí motto: Ať už poděláš cokoliv, vždy se snaž, aby to vypadalo, že to podělal pes .. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mistle



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 4. 2009 12:57:07
Odpovědět s citátem

My jsme měli 16 let dvě nalezené kočičky - sourozenci. Kocourek a kočička. Kocourek se stal naprostým pejskem. Všude za mnou chodil. Dokonce jsem ho naučila i sedni, lehni, dej pac, pak když jsem natáhla ruku tak mi ji přeskočil a když jsem mu dala dlaň, tak mi na ni předními tlapkami stoupl. Takže pejsek Smile (a všechny návštěvy, co naše cirkusové představení sledovaly to nechápaly Twisted Evil )

No a kočička byla taková přírodní divoká dáma. Ale je pravda, že se dokázala taky hodně dlouho mazlit. Vždycky mě celou poslintala Smile Ale nesnížila se k cupitání za mnou a podobným "podřadným" věcem, co dělal její bláznivej bráška Smile Tohle jeho počínání vždy jen z povzdálí hrdě sledovala.

Budiž jim oběma země lehká a v nebíčku je těmto dvěma úžasným bytůstkám, které mě provázely celým mým dětstvím a neodvratně k němu patří a patřit vždy budou, moc a moc krásně Crying or Very sad

A teď bydlím už sama s přítelem a pořídili jsme si sibiřského kocourka. Zatím je u nás jenom asi měsíc, ale i tak je to mazlík. Chodí si nám lehnout na klín a pak tam spinká. Ale když si ho vezmeme sami, tak to většinou uteče. Takže zatím spíše vyčkáváme, když se chce mazlit jemu. Ale je to ještě kotík, takže má většinou spoustu jiných starostí a lumpáren, než se s námi v klidu mazlit Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Skubynka



Založen: 17.05.2009
Příspěvky: 30

Předmět: Kocour nebo kočka?
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 5. 2009 21:40:37
Odpovědět s citátem

Opravdu se přikláním k tomu,že kluci jsou větší mazlici.Mám 4 letého kocoura Lakyna a protože jsem změnila zaměstnání a nechtěla aby trpěl samotou(I když celý den stejně chrápe)pořídila jsem mu kamoše,druhý den jsem zjistila,že to není Skuby ale Skubynka no,ale už u nás zůstala.Každý večer Lakyn první leží v postely Já přilehnu kde mi nechá místo a Skubynka zásadně leží v nohách.Ráno kočka v postely není,ale kocour mě lechtá fouskama v obličeji a čeká na ranní mazlící rituál bez kterého nevstáváme.Přes veškeré mé úsilí jsem tohle v kočce-holce neobjevila, pomazlit se příjde jenom když tuší že něco dostane na mls.Jinak to byla dobrá volba jeden bez druhého ani krok.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 5. 2009 22:37:02
Odpovědět s citátem

Asi by to fakt bylo na anketu Laughing

Mám 4 kocoury (z toho 3 kastráty) a 1 (nekastrovanou) kočku. Všichni kluci jsou ohromní mazloši, nejmíň asi Čuk, ale když večer sednu k televizi, nastává mezi nima mač o sezení na nějakém kusu mého mohutného těla. Zadaří se tak třem, čtvrtý to většinou vzdává-je mu to už nepohodlné Wink
Tím čtvrtým bývá Čuk. Nejvíc mě okupuje Gek, pak Adam-ten se ale spokojí i s manželem, a Klaudík-ten jde jen a pouze ke mě, je to jen a jen můj kluk.

Holčička mazlivá nebyla ani trochu, když rostla. Ale co dospěla, zabřezla a porodila, stala se s ní obrovská změna a dělá čest svému plemeni devon rex-je z ní mazel ukrutný, který si mazlení vyloženě vynucuje.

Jo devon když si vzpomene, že TEĎ chce pomazlit, neexistuje použít indickou metodu (nechat mazlení "na inda" Laughing ). Musí se všeho nechat a prostě mazlit Smile . Je to milé. Miluju to.

A vlastně je fuk, je-li to kluk nebo holka. Je to prostě individuální.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2009 9:15:05
Odpovědět s citátem

momentálně mám doma sedm koček: 5 koček, 2 kocourky
dospělé Želvinku - mazel závislý klínový a Vanilku - mazel decentní, přijde, když se jí chce, pro pár pohlazení, v době březosti měla potřebu největší, teď je sice unavená kojnice, ale přece jen je ráda, že má trochu pozornosti jen pro sebe (jen ne proboha na klín)

dále pubescentní Montana (Tánička) je mazlivá (ne na klín, ale přilehne si a vrní na plné pecky) jen když je na samotce, v přítomnosti ostatních koček má spoustu práce s blbnutím a pak odpadne na odpočívadlo a chrní

no a 4 šestitýdenní koťata 2 kocourci a 2 kočičky: jeden kocourek a jedna kočička si na mazlení moc nepotrpí, snesou, když je někdo hladí, trošku i zapředou, ale vyhledávají nás jen jako držáky mávátek, házeče míčků a plniče talířků, naopak druhý kocourek se rozpřede pokaždé, když k němu přijdem a rád si k nám přijde večer lehnout a pospat na klíně, no a poslední kočička je mazel nejukrutnější, sama leze do klína, kdykoli to jen jde...včera mi visela přes ruku 2 hodiny (co trval film), upřednostňuje hraní s lidmi a je to prostě mazlík ideál (ehm...kdopak asi zůstane doma? Cool Embarassed )
všem koťátkům se věnuji od narození stejně...stejně se je snažím mazlit, hrát si s nimi, ale individuální povahy jsou znát už od začátku...určitě se nedá zatím mluvit o vlivu pohlaví, u takových mimineček, ale vidím to individuálně: jsou mazlivé i nemazlivé kočky, mazliví i nemazliví kocouři (velkou roli hraje i plemeno)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2009 13:19:12
Odpovědět s citátem

súhlasím.podľa mňa to tiež nie je otázka pohlavia,ale je to individuálne-podľa povahy. niekde som čítala, že k mužom viac inklinujú samice- sučky,mačky ale napr. aj papagáje a k ženám naopak.ale samozrejme nie je to pravidlo. ja mám skúsenosť aj s maznavými kocúrmi a aj s mačkami.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (20x)
2
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (12x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top