Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

velikost bytu

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: velikost bytu
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2009 13:58:12
Odpovědět s citátem

Musím se stěhovat do menšího bytu, protože se rozcházím s přítelem. Mám 2 kocoury - doteď byli zvyklí na 4+1 a balkon (cca 65m2) a ted by měly jít do bytu o velikosti 1+0 cca 25m2. Nebude jim tam moc těsno? Vím že Mikovi bude chybět balkon, pokusím se to vyřešit sítí tak, aby alespoň mohl bezpečně ležet na parapetu. Mám obavy že se budou v malém bytě trápit. Už jsem i přemýšlela jestli by pro ně nebylo lepší nechat je bývalému příteli, ale moc je miluju a nechci se jich vzdát.

Také se bojím že se jim bude stýskat po bývalém příteli. Zapomenou na něj?

A asi tak 5x do roka odjíždím na víkendy pryč, můžu je nechat samotné v takto maličkatém bytě když je bude někdo docházet krmit?


Mám strach že budou nešťastní, ale větší byt si opravdu dovolit nemůžu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: bydlení
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2009 16:05:06
Odpovědět s citátem

Myslím, že obavy jsou zbytečné. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že to že se jde do menšího, kočiny tak nevnímají. Stěhovala jsem se se 4 kočkami z 60m2 do 20m2. Teď mám 8 koček, stále ve 20m2 (budiž útěchou, že jsou 3m vysoké stropy Very Happy ) a kočiny vypadají spokojeně. Důležité je, aby měli svoje místečka, odpočívadlo, schovky a tak. 25m2 je pro člověka a dvě kočky akorát, aspoň Vám nebudou mít kam utíkat před mazlením Very Happy
Držím palce, aby jste byly všichni spokojení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2009 19:41:34
Odpovědět s citátem

Souhlasím s Leemet - myslím, že by problém nastat neměl, pokud budou mít svá místečka - na ležení i nějaké to vyblbnutí. Určitě pro ně bude lepší jít do menšího s dvounožkyní, kterou mají rádi a ona je, než zůstat ve velkém prostoru bez ní.

Před třemi lety jsem takto stěhovala kocoura z domku s dvorkem a zahradou do bytu . Byl zvyklý běhat ven, kdykoliv chce , takže měl i větší prostor. Přesto přechod do bytu zvládl bez problémů a k pobytu venku mu stačila terasa. Ted se dožaduje vycházek na zahradu, ale to jen proto, že jsem ho tam občas začla brát...

samozřejmě, co platí u deseti koček, nemusí platit u jedenácté.přesto, kocoury prostě přestěhujte , zkuste, jak zareagují a případné problémy řešte až když by nějaké vznikly.

Hodně štěstí.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2009 20:31:24
Odpovědět s citátem

Taky si myslím, že by to kočičkám nemělo vadit. My máme 1+1 o rozloze asi 35m, jsme tu 4 (2 "člověci", velký pes a kočičák) a zvířata nevypadají, že by se trápila Very Happy Pokud budou mít vysoké škrabadlo a možnost pozorovat okolí venku z okna, myslím, že si zvyknou. My sítě na okna nemáme, bydlíme v podnájmu, tak se mi nechce investovat. S větráním to dělám tak, že kocourkovi navlíknu postrojek a ten upevním na kliku od okna, takže i kdyby náhodou skočil, tak ho to bezpečně zastaví.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 5. 2009 9:52:39
Odpovědět s citátem

Díky za reakce, tak snad to bude v pořádku. Svoje místečka budou mít, chci tam do rohu vysoké škrabadlo až ke stropu, dále jsou zvyklí mít 2 menší škrabadla u mojí postele. Možná bych jim u stopu po celé místnosti vybudovala nějaké patro s prolézačkami, přece jen já ten strop moc nevyužiju Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 5. 2009 9:02:12
Odpovědět s citátem

Ahojky,
take zkusim prispet svou zkusenosti, mame byt 60m,ted delame druhe patro bytu. Proto jsem se musela uchylit do docasneho azylu k me sestre, ktera ma byt 30m,mam tedy pouze jednu kocicku,ale vypada i v malem uplne spokojene, ma tam svoje skrabadlo, zachudek, plne misticky a nic ji nechybi, hned prvni den papala ,sla na zachod a hrala si s mickem,asi take zalezi na povaze,emma je opravdu pohodarka a prizpusobi se,ale myslim, ze pro vase zvirectvo bude hlavne dulezite , ze jste tam vy a , ze tam maji nejake to vyziti v podobe skrabadel a prolezacek.
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (59x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (32x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
4
Britská krátkosrstá kočka (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top