Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak vykrmit kocourka


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Tulipánek



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 19

Předmět: Jak vykrmit kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2009 20:21:15
Odpovědět s citátem

Hezký večer,

mám asi netradiční dotaz, většinou jsem narazila jen na téma diety apod., ale potřebovala bych radu, jak vykrmit kocourka. Moji rodiče mají briťáka, nyní má 10 měsíců, je kastrovaný a je to strašný střízlík. Když se na něj podívám zhora, není to ten zdravě vypadající váleček, ale v oblasti třísel je hodně hubeňoučký. Krmený je kotěcima granulema (ProPlan), syrovým hovězím a kuřecím (umí se přejíst a vyzvracet vše), konzervama ShinyCat, paštikama Paté a kapsičkama Whiscas. On toho sní dost málo, i když se to rodiče snaží dost střídat, vypadá to, jako by mu jíst moc nechutnalo, tak bych ráda věděla, jestli neexistuje nějaké extra výživné jídlo pro kočky, něco, po čem by trochu přibral a vypadal zdravěji a víc jako briťák. S tím čistým masem je to těžké, vařené nesní a syrové shltne a vyhodí, rybu jí Pangasia také jen syrového.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2009 21:44:15
Odpovědět s citátem

Úplně Vás chápu, taky by se mi líbilo, kdyby byl náš Bandík o něco kulatější Smile Taky jsem zkoušela hodně věcí abych ho vykrmila a marně. Ne že by mu nechutnalo, ale všechno co sní hned vyběhá. Pokud je kotík jinak aktivní a nemá žádné další zdravotní problémy tak to neřešte, je dost možné, že se zakulatí později, je ještě hodně mladý. Nechte ho taky vyšetřit na střevní parazity a pokud budou testy ok, tak se jeho postavou netrapte. Zkuste taky jinou značku granulí, kočkám hodně chutná Royal Canin(můžu z vlastní zkušenosti potvrdit). Myslím že existuje vet dieta od Hillsu, která je hodně výživná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2009 21:53:07
Odpovědět s citátem

Oprava: ta dieta není od Hillsu ale od RC a jmenuje se Royal Canin VD Feline Convalescence Support. Jsou to kapsičky. Pak se vyrábí taky konzervy od Eukanuby, které jsou hodně kalorické a jsou určeny právě pro tloustnutí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Jak vykrmit kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2009 12:17:19
Odpovědět s citátem

Tulipánek napsal:
Hezký večer,

mám asi netradiční dotaz, většinou jsem narazila jen na téma diety apod., ale potřebovala bych radu, jak vykrmit kocourka. Moji rodiče mají briťáka, nyní má 10 měsíců, je kastrovaný a je to strašný střízlík. Když se na něj podívám zhora, není to ten zdravě vypadající váleček, ale v oblasti třísel je hodně hubeňoučký. Krmený je kotěcima granulema (ProPlan), syrovým hovězím a kuřecím (umí se přejíst a vyzvracet vše), konzervama ShinyCat, paštikama Paté a kapsičkama Whiscas. On toho sní dost málo, i když se to rodiče snaží dost střídat, vypadá to, jako by mu jíst moc nechutnalo, tak bych ráda věděla, jestli neexistuje nějaké extra výživné jídlo pro kočky, něco, po čem by trochu přibral a vypadal zdravěji a víc jako briťák. S tím čistým masem je to těžké, vařené nesní a syrové shltne a vyhodí, rybu jí Pangasia také jen syrového.


Vezmu to od konce. S tím syrovým masem bych si dala pozor. Hovězí by mělo stačit dva dny přemrazit, ale kuřecí nebo rybí bych tedy syrové nedávala. A jestliže ho shltne a "vyhodí" nemá to zjevně ani smysl mu takové maso dávat. Snažit se střídat značky kvůli větší pestrosti taky asi nemá moc smysl, kočky jsou spíše konzervativní a mají rády svoje oblíbené jídlo. Pokud je potřeba opravdu přidat něco výživného, hodně se používá pasta Calo-pet. Ale je dost drahá. namátkou jsem vytáhla jeden odkaz z webu http://www.petmarket.cz/kocka/calo-pet-pasta-120g

Například my krmíme Royal Canin, napřed Kitten, teď od roku a po kastraci Indoor, "mokré" krmení beru jen Miamor, paštičky a mističky, to má dost v oblibě. S kapsičkami jsem neměla úspěch, většinou olíže omáčku a zbytek sní spíše z nouze. Maso přemražené hovězí, někdy kuřecí srdíčka nebo kousek kuřecího či krůtího masa, tohle povařené. Doplňuji mu to tvarohem, jogurtem nebo sýrem Lučina, denně lžičku. Tvaroh se žloutkem je docela výživný. Kocour má rok a měsíc a váží něco přes pět kilo, už si asi tři měsíce drží plus mínus stejnou váhu. Při pohledu shora je to pěkný "britský váleček" a i jinak je takový kulatý, pěkné silné packy, souměrné silné tělíčko, ale na druhé straně jsem viděla na výstavách třeba sedmiměsíčního kocourka, který v té chvíli měl už sedm kilo. Přitom nebyl tlustý, prostě hodně mohutný. I když ten můj kočičák má některé předky taky krásně mohutné, opravdu klasické briťáky, myslím dědil z jiné větve, není zas až takový gigant. Třeba ten Váš kocourek má taky spíše drobnější předky:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanett



Založen: 18.01.2009
Příspěvky: 11
Bydliště: Bílovec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2009 15:49:02
Odpovědět s citátem

Jak dlouho je kocourek vykastrovaný?
Spíš než nějaké extra výživné granule bych mu dávala to, co mu chutná a značky moc nestřídala. Protože je mladý, v 10 měsících v podstatě kotě, stále se vyvíjí a v této fázi růstu může být hubený a dlouhý, kocouři rostou a mohutní dlouho.
_________________
Lucka & Wanett - britské kočky
www.wanett.ic.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2009 9:39:28
Odpovědět s citátem

TO ALAMKA:
alamko, proc byste nedoporucila syrove kureci masicko?Moje emmicka ho ma moc rada...diky pavla
p.s. nevite jestli se da veterinarni dieta RC weltham obesity podavat kocice porad???
dekuji moc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2009 13:04:02
Odpovědět s citátem

alamko, proc byste nedoporucila syrove kureci masicko?Moje emmicka ho ma moc rada...diky pavla




U syrového kuřecího masa je nebezpečí salmonelek,ty se ničí při teplotě asi 60st.Proto se drůbeží maso doporučuje podávat vařené.





BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2009 13:12:55
Odpovědět s citátem

BETO, dekuji za info, ale emmicka jine maso jako hovezi nebo kralici neji a jedine co ji je syrove kure a to vazne miluje, varene ho nechce,takze myslite, ze bych ho mela prestat davat???

dekuji moc
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2009 13:33:06
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
BETO, dekuji za info, ale emmicka jine maso jako hovezi nebo kralici neji a jedine co ji je syrove kure a to vazne miluje, varene ho nechce,takze myslite, ze bych ho mela prestat davat???

dekuji moc
pavla




já dávám syrové hovězí min.48hod.přemražené a vařím jim rybu(aljašskou tresku),drůbeží vařené mi také nejí,ale ani jsem jim ho od mala moc nedávala.Myslím,že ty dva druhy masa jim dostačují,maso je tak 1-2x za týden,stejně tak i ryba.Já bych zkusila trochu uvařit a pomíchat s tím syrovým a pomalu zvyšovat podíl vařeného,tak jako se to dělá,když se převádí na jinou značku granulí,jinak nevím.No a pokud je to kuře koupené,tak tam snad nebezpečí salmonelek,no nevím......


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: Jak vykrmit kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2009 19:17:01
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:
... S kapsičkami jsem neměla úspěch, většinou olíže omáčku a zbytek sní spíše z nouze....


Vím, že už jsme to někde řešily, ale zrovna nedávno jsem zkusila koupit kapsičky Iams. Naše obludě bylo jinak klasické omáčkové, ty kousky někdy jo, ale většinou okoraly a vyhazovala jsem. Teď nastala změna. Iams kapsičky vyblíže až do posledního kousku během chvilky. Takhle vylízaný talíř nemá ani po Shiny Cat s tuňákem Laughing Takže teď už kapsičky globálně nezavrhuji, chce to prostě zkoušet Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (74x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
7
Mrouskání kočky (říje) (23x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top