Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Dotaz na CHS


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
bibi



Založen: 31.05.2009
Příspěvky: 3

Předmět: Dotaz na CHS
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2009 19:29:16
Odpovědět s citátem

Dobrý večer, prosím zda máte někdo zkušenosti s CHS Grandbor. Chtěla bych tam koťátko, ale jsem ze všech stran varována chováním paní chovatelky, tak uvažuji, že od svého záměru asi ustoupím,ale než tak udělám máte někdo i pozitivní zkušenost ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2009 19:52:35
Odpovědět s citátem

Já mám z této CHS kočičku. A budu vás také varovat před chováním paní chovatelky. Když jsem si Bettynku brala, nevěděla jsem vůbec nic o tom, kdy a jak se koťátka z CHS odebírají. Bettynce bylo 6 týdnů když jsme si jí brali (zákon dovoluje odebrání kotěte z CHS ve 13. týdnu), předala mi jí v předsíni, do bytu mne vůbec nepustila. Trvalo více než tři měsíce než dorazil průkaz původu. Kotě sice bylo čisté a zdravé, naučené na záchůdek, ale vznikla spousta dalších problému, díky brzkému odchodu od matky, které jsme museli složitě řešit. Bettynka je sice už teď fantastická kočička a nikdy bych jí nevyměnila, ale dalo to spoustu práce a už bych si nikdy od této chovatelky kočku nevzala. To je moje zkušenost. Vyberte si lepší CHS. Přeji hodně štěstí
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2009 8:01:14
Odpovědět s citátem

v šesti týdnech? to zírám Shocked ti moji uličníci jsou teď 8 týdenní (a kousek) a to je věk v kterém mi lidi nosí svá nová koťátka do ordinace na první prohlídku a já jim pořád dokola vysvětluji, že ještě měla být aspoň měsíc u maminky a co je možná čeká a sama doma vidím, jak moc a zoufale ještě potřebují maminku a sourozence k výuce "jak být kočkou"

abych nebyla úplně off topic...stanici neznám, ale našla jsem si jejich stránky a zarazilo mě, kolik různých a "kupodivu" žádáných plemen chovají, když vím, jakou práci dá obsáhnout znalosti krevních linií, genetiky, nemocí atd. plemene jednoho (neříkám, že to není možné - ten kdo se chovu věnuje dlouhá léta to zvládnout může..u několika málo plemen)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bibi



Založen: 31.05.2009
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2009 11:35:07
Odpovědět s citátem

Díky za odpověď. No přesně takové reference se mi dostávají ze všech stran a k tomu stáří kotěte - paní je prý ochotná dát kotě ještě dřív a když se dozví, že máte kojnou kočičku dá vám ho bez ohledu na věk což mě naprosto šokovalo!!! Je pravda, že ty stříbrné činčilky se shání velmi těžce, ale když nad tím tak přemýšlím asi dám ruce pryč, ne asi ale určitě!!! A ještě by mě zajímalo jak je možné, že to té paní prochází? Jsem naprostý začátečník co se týče výstav a zařazení se mezi oficiální chovatelé. Denně si pročítám chovatelský řád a všelijaké rady, protože bych si v budoucnu chtěla CHS založit, ale nechápu jak je možné to co se tedy děje v tom Novém Boru!!!???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2009 16:25:10
Odpovědět s citátem

bibi napsal:
Díky za odpověď. No přesně takové reference se mi dostávají ze všech stran a k tomu stáří kotěte - paní je prý ochotná dát kotě ještě dřív a když se dozví, že máte kojnou kočičku dá vám ho bez ohledu na věk což mě naprosto šokovalo!!! Je pravda, že ty stříbrné činčilky se shání velmi těžce, ale když nad tím tak přemýšlím asi dám ruce pryč, ne asi ale určitě!!! A ještě by mě zajímalo jak je možné, že to té paní prochází? Jsem naprostý začátečník co se týče výstav a zařazení se mezi oficiální chovatelé. Denně si pročítám chovatelský řád a všelijaké rady, protože bych si v budoucnu chtěla CHS založit, ale nechápu jak je možné to co se tedy děje v tom Novém Boru!!!???



Já mám teď přibližně stejně stará koťata a nepouštím k nim ještě ani návštěvy, natož abych je dala z domu! Jestli je tohle doopravdy její běžná praxe, tak to je proti všem chovatelským řádům. I Bohemians Edelkatze dovoluje prodávat koťata až 13. týden. Ruce pryč od takové "CHS". Tak malé kotě nemá ještě imunitu, nemůže být ani naočkované, potřebuje nutně sourozence a mámu, je to prostě krajní nezodpovědnost, dát takového mrňouska od mámy.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz


Naposledy upravil tatiana dne 12. 6. 2009 17:29:37, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
emilly



Založen: 24.03.2008
Příspěvky: 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2009 18:18:51
Odpovědět s citátem

Tahle chovatelka není podle mně ve FIFE. Nejspíš jí kvůli těmhle praktikám vyloučili. A také jsem slyšela, že vykupuje koťata a štěňata.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2009 23:03:09
Odpovědět s citátem

Nedalo mi to a hledala jsem webovky... nenašla. Jen něco "ve výstavbě" příp. s aktualizací dávno minulou. Tohle mi vyběhlo jako odkaz ze stránek kočky online: http://www.kocky-online.cz/forum/viewtopic.php?t=3952&start=15&sid=65030712dee803bb9adc3e87ab0913ba

Nechci rozpitvávat něco, kde protistrana nemůže vyjádřit svůj názor, takže tímto bych viděla vlákno jako uzavřené a ať si každý udělá svůj obrázek, příp. kontaktuje "chovatele" napřímo.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
emilly



Založen: 24.03.2008
Příspěvky: 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2009 10:50:04
Odpovědět s citátem

Řekla bych, že nejde o p. Navrátila, ale Procházku. Jestli jsem hledala dobře, tak je to CHS http://www.pet-dog-cat.cz/kontakt.php
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2009 12:19:12
Odpovědět s citátem

emilly napsal:
Řekla bych, že nejde o p. Navrátila, ale Procházku. Jestli jsem hledala dobře, tak je to CHS http://www.pet-dog-cat.cz/kontakt.php


toto jsem našla i já, ano
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2009 16:29:15
Odpovědět s citátem

Ano, jedná se o Procházkovi a tuto CHS.

http://www.pet-dog-cat.cz/
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: Grandbor
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2009 22:29:10
Odpovědět s citátem

Betty,
ch. stanice Grandbor je v NONFIFE organizaci:
Plemenná kniha - Bohemians Edelkatze, e. V.
sídlo sdružení: Sadová 738
542 33 RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ
Balíková Helena
mail: hbalikova@seznam.cz,

I členové této organizace mají za povinnost předávat koťata až ve 13 týdnu. Pokud tak nečiní bylo by dobré na to upozornit přímo v této organizaci. Měla byste mít smlouvu, která obsahuje datum předání kotěte a zároveň máte v rodokmenu datum narození. Oboje dohromady je důkazem o porušení pravidel.
Snažím se pokud vidím inzerát na odběr mladšího kotěte, než povolují předpisy na to upozorňovat, ale pokud není ochoten odběratel kotěte si stěžovat, nic nezmohu.
Pravidlo o odběru po ukončeném 12 týdnu má opodstatněný důvod.
Někdo holt vždycky bude zkoušet porušovat pravidla, pokud s tím nic nikdo nic neudělá budou tím trpět hlavně kočky. Moc Vás tedy prosím PODEJTE STÍŽNOST.
S pozdravem, Martina Rohlíková
mrohlikova@seznam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Re: Grandbor
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2009 19:43:34
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Měla byste mít smlouvu, která obsahuje datum předání kotěte a zároveň máte v rodokmenu datum narození. Oboje dohromady je důkazem o porušení pravidel.



Smlouvu jsem bohužel taky nedostala Sad Ale mám snad ještě schovaný příjmový doklad o platbě při převzetí kotěte, takže se podívám, zda by se dal použít tento datum.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Grandbor
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2009 14:46:30
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
Martina Kobylisy napsal:
Měla byste mít smlouvu, která obsahuje datum předání kotěte a zároveň máte v rodokmenu datum narození. Oboje dohromady je důkazem o porušení pravidel.



Smlouvu jsem bohužel taky nedostala Sad Ale mám snad ještě schovaný příjmový doklad o platbě při převzetí kotěte, takže se podívám, zda by se dal použít tento datum.


V naší rodině je také jedna Grandbor - musím říct, že naše zkušenost je lepší. Paní chovatelka se chovala solidně, upozornila na problém, který byl / ostatní spíš zatloukají nebo problém rychle svedou na nového majitele /. Také to, že dostanete příjmový doklad o něčem svědčí ! Smlouva - no mám zkušenost, že je velmi dobré ji mít, ale není to povinnost. I ústní smlouva podložená dokladem o koupi je ve " slušné" společnosti dostatečné. Nemám ráda rychlé soudy - tahle stanice je taková, tahle maková - nikdo se nezavděčí všem, zkušenosti můžou být různé, různě vnímané a různě prezentované. Vždycky říkám - dokud neuvidím na vlastní oči - nevěřím ničemu. Jeďte se podívat na kotě, na paní Procházkovou a potom se rozhodujte. Takhle dostanete info - jedna paní povídala. Navíc viděla jsem teď nahaté Grandbor kotě na výstavě - žádný ubožáček to rzhodně nebyl!! Naopak.
Navíc šestitýdení kotě snad ani nejde odebrat - to je kotě batole, neschopné se samo o sebe posterat - moc nevěřím, že opravdu bylo šestitýdení.
Rodokmeny - stává se, že se rodokmeny pozdrží - nemoc, dovolená a pod. O tom by mohli chovatelé SCHK psát romány - takže taky nic neobvyklého.
Kupovala jsem teď kocoura a dostala "varování" jak je chudák kocour v garáži. Je postelovej, rozmazlenej a nebylo na varování zbla pravdy - lidi jsou zlí a proto je lepší udělat si názor rozhodně osobně. Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Re: Grandbor
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2009 15:43:22
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:

Takhle dostanete info - jedna paní povídala.



Psala jsem pouze svou vlastní zkušenost, žádné drby! Takže nevím jak jste přišla na to, že to jsou informace jedna paní povídala.


Jana Babická napsal:

Navíc šestitýdení kotě snad ani nejde odebrat - to je kotě batole, neschopné se samo o sebe posterat - moc nevěřím, že opravdu bylo šestitýdení.



Bettynka se narodila 12.11. a odebírali jsme si jí 2.1. Běžel jí tedy teprve 7. týden, což znamená, že jí bylo 6 týdnů. Nevím proč bych si měla tuto informaci vymýšlet. Paní chovatelka mi dokonce sama řekla, že již kotě není u matky, ale s jejím synem na chatě, protože je nejmenší a ostatní koťata poletí do ciziny. Takže byla odebrána od matky ještě mnohem dříve.


Jana Babická napsal:

lidi jsou zlí a proto je lepší udělat si názor rozhodně osobně.



Nikdy jsem nepsla, že se namá bib na CHS jet podívat. Psala jsem pouze to, co se mi stalo a nemám proč si něco vymýšlet. Zlá rozhodně nejsem a nechci nikomu ublížit. Odpovídala jsem tazatelce, nic jsem si nevymyslela, vše je pravda. Ve svém příspěvku jsem nepsala, že chovatelka je špatná, že má zanedbané nebo nemocné kočky, naopak, psala jsem, že Betty byla zdravá a čistá a naučená na záchůdek. Na nikoho neházím špínu. To je prostě fakt! To se stalo! Ano, je to moje chyba, že jsem si takto malé kotě vzala. S tím už nic neuděláme. Všechny problémy jsme překonali a jsem ráda, že Bettynku mám.

Ano, ať si bibi udělá obrázek sama, ale mnou podané informace jsou pravdivé a myslím, že by o tom měla vědět.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Grandbor
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2009 17:43:44
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
Jana Babická napsal:

Takhle dostanete info - jedna paní povídala.



Psala jsem pouze svou vlastní zkušenost, žádné drby! Takže nevím jak jste přišla na to, že to jsou informace jedna paní povídala.


Jana Babická napsal:

Navíc šestitýdení kotě snad ani nejde odebrat - to je kotě batole, neschopné se samo o sebe posterat - moc nevěřím, že opravdu bylo šestitýdení.



Bettynka se narodila 12.11. a odebírali jsme si jí 2.1. Běžel jí tedy teprve 7. týden, což znamená, že jí bylo 6 týdnů. Nevím proč bych si měla tuto informaci vymýšlet. Paní chovatelka mi dokonce sama řekla, že již kotě není u matky, ale s jejím synem na chatě, protože je nejmenší a ostatní koťata poletí do ciziny. Takže byla odebrána od matky ještě mnohem dříve.


Jana Babická napsal:

lidi jsou zlí a proto je lepší udělat si názor rozhodně osobně.



Nikdy jsem nepsla, že se namá bib na CHS jet podívat. Psala jsem pouze to, co se mi stalo a nemám proč si něco vymýšlet. Zlá rozhodně nejsem a nechci nikomu ublížit. Odpovídala jsem tazatelce, nic jsem si nevymyslela, vše je pravda. Ve svém příspěvku jsem nepsala, že chovatelka je špatná, že má zanedbané nebo nemocné kočky, naopak, psala jsem, že Betty byla zdravá a čistá a naučená na záchůdek. Na nikoho neházím špínu. To je prostě fakt! To se stalo! Ano, je to moje chyba, že jsem si takto malé kotě vzala. S tím už nic neuděláme. Všechny problémy jsme překonali a jsem ráda, že Bettynku mám.

Ano, ať si bibi udělá obrázek sama, ale mnou podané informace jsou pravdivé a myslím, že by o tom měla vědět.


Neodpovídala jsem Vám, nekomentovala jsem vůbec Váš příspěvěk Exclamation Nepřu se, že Vaše zkušenost je taková, nebo maková. Psala jsem svůj názor, což se často se zlou potáže Laughing ale i s tímto jsem do opovědi šla.
Takže nebuďte vztahovačná - já jen nemám ráda, když někdo je tak radikální a třeba potopí stanici jen na základě jedné / a připouštím, že může být i špatná / zkušenosti. Nikdo se totiž nemůže nezavděčit všem, někdy se něco nepovede, někdy se něco přímo po... ale druhý může mít zkušenost dobrou. Takže jsem chtěla říct - co člověk nevidí na vlastní oči nechť bere s rezervou a přesvědčí se prostě sám.
Navíc se mi zdá stejně nezodpovědné, když si někdo 7týdenní kotě odebere - stejně jako když ho někdo v tomto věku vydá.
Ještě se tu psalo - paní " předává zvířata v předsíni" . Ono je těžké zvát do bytu cizí lidi. Navíc infekce, kterou můžou lidíé přinést - takže já to vidím jako rozumné a bezpečné pro lidi i zvířata. Není potřeba aby kdekdo. kdo si usmyslí se ke mě podívat viděl, že mám sbírku cenných obrazů Laughing to je legrace kdyby se zase někdo chtěl čertit!
Prostě nic není černé nebo bílé !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2009 20:23:11
Odpovědět s citátem

Navíc se mi zdá stejně nezodpovědné, když si někdo 7týdenní kotě odebere - stejně jako když ho někdo v tomto věku vydá.



Tak na tuto musím reagovat,i když jsem neměla v úmyslu se zapojovat.Paní Babická,co myslíte,že jsem věděla když jsem si kupovala svoje čičiny,jako člověk,který měl jenom kočky venkovské,které se dávají v šesti týdnech a i dříve.Myslím si,že nikdo z nás,kdo se před pořízením čičin nesetkal s žádným chovatelem, neměl přístup k pc,aby si mohl ledacos přečíst,věděl o tom,že koťata se smí prodávat až ve třech měsících?A proto podle mne, je to nezodpovědnost pouze chovatele,že si dovolí dáti kotě dřív,navíc jako chovatel,moc dobře ví,že něco porušuje, na rozdíl od kupujícího.Takže bych docela brala vaší omluvu Betty,nařkla jste jí neprávem.To je můj názor.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2009 20:39:13
Odpovědět s citátem

Pro J. Babickou: Betty věcně a na základě VLASTNÍ zkušenosti (takže žádné "jedna paní povídala" ) odpověděla na prvotní dotaz. Odpověděla přesně a objektivně,popsala reálný průběh předání kotěte.

Nechápu, na základě čeho si dovolíte její odpověď zpochybnit.

A už vůbec nechápu, že Vám, i jako chovatelce, připadá normální, ba správné předání kotěte kdesi v předsíni. Budoucí majitel má přece právo vidět, jak, v jakém prostředí , koťata byla vychována. A za to, aby kotata byla předána ve správném věku, v souladu s chovatelským řádem i zdravým rozumem, za to odpovídá chovatel!Nikoliv zájemce o kotě, který často může být začínajícím kočkařem a právem předpokládá, že chovatel koná vše tak, aby to bylo ve prospěch kotěte! Ostatně, je to, nebo měla by to být, samozřejmá součást tzv. chovatelského servisu, že?

Takže zatímco Betty pouze věcně odpověděla na položený dotaz, Vy jste uvedla domněnky v emocionální rovině.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2009 8:26:53
Odpovědět s citátem

ja by som sa zastala pani babickej.
kým som si kúpila psa alebo mačku,veľmi dôkladne som si naštudovala všetko,čo bolo dostupné.kontaktovala som ten ktorý klub, chovateľov a písala aj poradcovi chovu a mala som predstavu do čoho idem a čo ma asi čaká.takže chápem,ako to myslela s tým,že aj kupujúca mala vedieť,aké mača vziať a aké nie.
a tie exkurzie do svojho súkromia - no neviem.mne sa to tiež nepozdáva.aby sa mi cudzí ľudia špacírovali po spálni a celom byte.je mi to proti srsti tiež. a naviac ma vetka veľmi dôrazne varovala pred takýmito návštevami.ak si niečo zavlečiete do uzavretého chovu,tak jedine takýmto spôsobom.
ked sa na túto tému bavíme, je nám nepochopiteľné,prečo sa stále všeobecne traduje, že treba navštíviť chovateľa,najlepšie viacerých a poobzerať sa mu po byte. takže ja dávam prednosť "prijímacej miestnosti" kde môžem ukázať vrh,rodičov a odovzdať potomka.myslím,že vizitka chovateľa je to,ako vyzerajú dospeláci a mládatká,akú majú povahu a nie akú kávu uvarím a akú bábovku napečiem.
naviac ak mi nejaký nezodpovedný záujemca nakazí neočkované šteniatko,lebo mačiatko, nestojí mi to za to.nie je to len hypotetická obava.kamarátke takýmto spôsobom niekto nakazil vrh šteniatok,ktorý následne celý uhynul.
takže,čo je správne?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2009 8:56:38
Odpovědět s citátem

[quote="Luci 04"]Pro J. Babickou: Betty věcně a na základě VLASTNÍ zkušenosti (takže žádné "jedna paní povídala" ) odpověděla na prvotní dotaz. Odpověděla přesně a objektivně,popsala reálný průběh předání kotěte.

Nechápu, na základě čeho si dovolíte její odpověď zpochybnit.

A už vůbec nechápu, že Vám, i jako chovatelce, připadá normální, ba správné předání kotěte kdesi v předsíni. Budoucí majitel má přece právo vidět, jak, v jakém prostředí , koťata byla vychována. A za to, aby kotata byla předána ve správném věku, v souladu s chovatelským řádem i zdravým rozumem, za to odpovídá chovatel!Nikoliv zájemce o kotě, který často může být začínajícím kočkařem a právem předpokládá, že chovatel koná vše tak, aby to bylo ve prospěch kotěte! Ostatně, je to, nebo měla by to být, samozřejmá součást tzv. chovatelského servisu, že?

1/ nejsou to doměnky - máme doma Grandbor a mám jinou zkušenost - DOBROU - kotě mé dcceři nikdo nenabízel předčasně - navíc - ZNÁTE PODMÍNKY věku předávání non FIFe organizací ??
2/ nečtete pozorně - odpovídala jsem tazatelce - žádnné Betty a její odpověď jsem tudíž logicky nemohla zpochybnit - psala jsem obecně - to jen někteří se v tom asi zhlédli ! Bohužel to je na těchto diskusích normální ! Minule to odnesla ch. sst. pí Rufenachtové - div tady neby rozsápána, aby se poté zjistilo, že si někdo koupil kotě úplně odjinud - je potřeba soudit velmi opatrně - to je to, co jsem chtělla příspěvkem říct - nic víc.
3/ mám doma kotata ve věku, 6-7 týdnů - chtěla bych vidět někoho, kdo by by ochoten tyhle kojence, co se sotva batolí a samo zkouší - zkouší jíst jen jedno - kdo by si je při zdravém rozumu vzal domů.
4/ když si kupuji zvíře - živého tvora - tak nejdřív si něco přečtu - člověk nejede kupovat zvíře z minutu na minutu jako rohlík a informací je všude mraky - není problém si něco přečíst a udělat tak zásadní rozhodnutí - koupit si živé zvíře - zodpovědně !
5/ návštěv doma - NIKDO nemá žádný nárok dívat se jak zvíře žije - to je dobrá vůle chovatee, že to strpí a přijme rizika - navíc, nebuďme naivní - vždycky uvidíte jen to, co chovatel chce. Jak může chovatel vědět že je onen zájemce - zdravej, psychicky nenarušenej, není to zloděj či třeba vrah ? Myslím, že je potřeba být vellmi, velmi opartným . Hlavně kvůi dalším zvířatům či kotatům. Já mám zvířeta koupená hlavně v zahraničí a neměla jsem šanci podívat se třeba do Moskvy Laughing a nevidím v tom pražádný probém !
6/ Závěr - šem zájemcům o kotě - jeďte se podívat a věřte pouze svým instinktům a svým očím - končím Laughing nebo mě tady rozsápete a vložíte mi do klávesnice věci, co jsem nikdy nenapsala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Používání funkce "citovat"
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2009 9:10:38
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:

2/ nečtete pozorně - odpovídala jsem tazatelce - žádnné Betty a její odpověď jsem tudíž logicky nemohla zpochybnit - psala jsem obecně - to jen někteří se v tom asi zhlédli !


Jedná se zde především o nesprávné použití funkce citace - protože Váš příspěvek opravdu "cituje" příspěvek uživatelky Betty (a její prozměnu citoval Martina Kobylisy) - viz Váš příspěvek ze včerejška z 15.46.

Betty napsal:
Martina Kobylisy napsal:
Měla byste mít smlouvu, která obsahuje datum předání kotěte a zároveň máte v rodokmenu datum narození. Oboje dohromady je důkazem o porušení pravidel.



Smlouvu jsem bohužel taky nedostala Sad Ale mám snad ještě schovaný příjmový doklad o platbě při převzetí kotěte, takže se podívám, zda by se dal použít tento datum.


Čistě technicky - opravdu se jedná ve Vašem případě o přímou citaci Bettyina příspěvku, proto ta domněnka o tom, že reagujete na její příspěvek.

Bohužel, je to neduh, že lidé všeobecně zde neodmazávají citace příspěvků, na které ne/reagují a pak z toho vzniká tento chaos a navíc citace citací znepřehledňují forum.

Při všeobecné odpovědi je vhodnější použít přímo funkci Odpovědět. Pro reakci na konkrétní příspěvek či jeho část použít odpověď s citací. Ale nepoužívat funkci "Citovat" pro napsání odpovědi, pokud důsledně neodmažeme to, co je v hranatých závorkách s quote, či neumíme s funkcí Citovat resp. quote pracovat.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Používání funkce "citovat"
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2009 9:50:32
Odpovědět s citátem

April napsal:
Jana Babická napsal:

2/ nečtete pozorně - odpovídala jsem tazatelce - žádnné Betty a její odpověď jsem tudíž logicky nemohla zpochybnit - psala jsem obecně - to jen někteří se v tom asi zhlédli !


Jedná se zde především o nesprávné použití funkce citace - protože Váš příspěvek opravdu "cituje" příspěvek uživatelky Betty (a její prozměnu citoval Martina Kobylisy) - viz Váš příspěvek ze včerejška z 15.46.

Betty napsal:
Martina Kobylisy napsal:
Měla byste mít smlouvu, která obsahuje datum předání kotěte a zároveň máte v rodokmenu datum narození. Oboje dohromady je důkazem o porušení pravidel.



Smlouvu jsem bohužel taky nedostala Sad Ale mám snad ještě schovaný příjmový doklad o platbě při převzetí kotěte, takže se podívám, zda by se dal použít tento datum.


Čistě technicky - opravdu se jedná ve Vašem případě o přímou citaci Bettyina příspěvku, proto ta domněnka o tom, že reagujete na její příspěvek.

Bohužel, je to neduh, že lidé všeobecně zde neodmazávají citace příspěvků, na které ne/reagují a pak z toho vzniká tento chaos a navíc citace citací znepřehledňují forum.

Při všeobecné odpovědi je vhodnější použít přímo funkci Odpovědět. Pro reakci na konkrétní příspěvek či jeho část použít odpověď s citací. Ale nepoužívat funkci "Citovat" pro napsání odpovědi, pokud důsledně neodmažeme to, co je v hranatých závorkách s quote, či neumíme s funkcí Citovat resp. quote pracovat.


Tak to se omlouvám, bohužel jsem přehlédla že to byla odpověď na citaci Betty. Moc zde neodpovídám ani nedislkutuji - protože se diskuse vždycky nějak zvrtne. ale tentokrát mi to nedalo - ono je snadné někoho napadnout, někomu udělat zlou pověst a u kočkařů je to raz dva . Někdy je to docela i nahraně žalovatelnosti - viz v příspěvcích zde nahoře - falšování rodokmenů a tak. Problém je, že třeba ani ten " propíraný" netuší, co se o něm píše !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Používání funkce "citovat"
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2009 10:07:07
Odpovědět s citátem

Chovatelé jsou dobří a chovatelé jsou špatní, co je konstatování faktu a co pomluva, záleží na pravdivosti poskytnutých informací. Jsou chovatelé, kteří udělají chybu jednou a poučí se z ní, jsou tací, kteří ji opakují. Toto může být ta varianta první a bylo by to jen dobře.

Toto forum je veřejné a dohledatelné, pokud by pí Procházková z Grandboru chtěla osvětlit, proč vydala 6-7týdenní kotě (a nemám důvod pochybovat, že to kotě v tomto věku bylo vydáno; o tom, proč si někdo tak malé kotě vezme, by se dala vést diskuze a myslím, že to není předmětem tohoto vlákna), má zde prostor volný. Že témata chovatelských stanic vždy spustí vášnivou nikam nevedoucí diskuzi, je věc jiná.

Osobně tvrdím, že nejlepší je jet se podívat (zde ovšem dochází ke kolizi názorů - zda to má smysl, pokud by chovatelka neukázala víc než jen kotě v předsíni) a zeptat se přímo chovatelky co a jak.

Původní tazatelka dostala odpovědi - jednu dobrou zkušenost, jednu horší zkušenost. Obrázek si myslím může udělat sama.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2009 10:17:22
Odpovědět s citátem

1/ nejsou to doměnky - máme doma Grandbor a mám jinou zkušenost - DOBROU - kotě mé dcceři nikdo nenabízel předčasně - navíc - ZNÁTE PODMÍNKY věku předávání non FIFe organizací ??

Podmínky věku při předávání koťat jsou uvedeny v § 7, odst. 2, písm. e) vyhlášky č. 5 ze dne 22. prosince 2008 o ochraně zvířat při veřejném vystoupení a při chovu :
"minimální věk pro odběr koťat od kočky je 84 dnů".
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2009 13:49:30
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:

5/ návštěv doma - NIKDO nemá žádný nárok dívat se jak zvíře žije - to je dobrá vůle chovatee, že to strpí a přijme rizika - navíc, nebuďme naivní - vždycky uvidíte jen to, co chovatel chce. Jak může chovatel vědět že je onen zájemce - zdravej, psychicky nenarušenej, není to zloděj či třeba vrah ? Myslím, že je potřeba být vellmi, velmi opartným. Hlavně kvůi dalším zvířatům či kotatům. Já mám zvířeta koupená hlavně v zahraničí a neměla jsem šanci podívat se třeba do Moskvy Laughing a nevidím v tom pražádný probém !

K tomu bych měla pár slov. Někteří chovatelé chtějí vidět byt/dům zájemců, kterým budou kotě prodávat. Chtějí se ujistit, že jde do dobrého prostředí, do dobrých rukou. Taky máme být "vellmi, velmi opartným" a obávat se, že si pouštíme do bytu zloděje či vraha?
U své chovatelky jsem se byla měsíc před odběrem podívat a podle mě je to takový vzájemný test, co jsme zač, od koho já beru kotě, komu ho ona prodává. Kotě nachystané v přepravce v předsíni bych si velmi rozmýšlela převzít, pokud bych neměla z jiných zdrojů jen samé opravdu velmi dobré reference a byl pro takové převzetí nějaký racionální důvod.
Když někdo kupuje cokoliv od odborníka (a takovým odborníkem nesporně chovatelská stanice má být), předpokládá, že mu dotyčný odborník poskytne poradenství, vysvětlení, vše podle předpisů/zákona ... proč by se jinak k odborníkům chodilo? Není logické, aby si měl zájemce o koupi (čehokoliv) všecko předem pečlivě zjišťovat jako by předpokládal, že ho ten odborný prodejce bude chtít podvést.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
pazik



Založen: 07.10.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 6. 2009 6:23:30
Odpovědět s citátem

Tak se s vámi taky podělím o zkušenosti s touto CHS. Kočičku jsem přebírala mezi dveřmi v holé přepravce ve věku 7.týdnů, bez smlouvy bez rodokmenu , paní chovatelka chtěla o dva tisíce víc než jsme se domlouvali.Celá akce předání koťátka trvala cca 3-4 minuty pak za sebou zavřela dveře a bylo po všem. Rodokmen dorazil až za dva měsíce !!!Chovatelka tvrdila, že nás nezve dál ,protože se stěhují bohužel v domku bydlí do dnes. Na naší kočičce je do dnes znát, že byla od maminky odebraná tak brzy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bibi



Založen: 31.05.2009
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 6. 2009 7:59:45
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za jejich názory. Koťátko si seženu jinde k tomu rozhodnutí mě přimnělo zjištění, že bylo předáno kotě do nového domova ve věku tří týdnů !!! Mám i fotografie vím komu, ale zvěřejňovat se mi to tu nechce abych nezpůsobila problémy nové majitelce kočičky. Kočičku přijala její momentálně kojící kočka takže o maminkovskou péči má postaráno. Nechci aby ste se tady dohadovali a osočovali co kdo řekl a napsal. Jestliže někdo napíše vlastní zkušenost není to žádné jedna paní povídala a pro p. Babickou - ještě stále vám přijde normální vydávat koťata ve věku 6-7.týdnů a dokonce tří? Jsem naprostý laik, k chovu kočiček se teprve chystám, ale normální mi to nepřipadá. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2009 15:43:36
Odpovědět s citátem

bibi napsal:
Děkuji všem za jejich názory. Koťátko si seženu jinde k tomu rozhodnutí mě přimnělo zjištění, že bylo předáno kotě do nového domova ve věku tří týdnů !!! Mám i fotografie vím komu, ale zvěřejňovat se mi to tu nechce abych nezpůsobila problémy nové majitelce kočičky. Kočičku přijala její momentálně kojící kočka takže o maminkovskou péči má postaráno. Nechci aby ste se tady dohadovali a osočovali co kdo řekl a napsal. Jestliže někdo napíše vlastní zkušenost není to žádné jedna paní povídala a pro p. Babickou - ještě stále vám přijde normální vydávat koťata ve věku 6-7.týdnů a dokonce tří? Jsem naprostý laik, k chovu kočiček se teprve chystám, ale normální mi to nepřipadá. Rolling Eyes


Nechápu, proč se mě ptáte, zda mi to předčasné předávání přijde STÁLE normální. Napsala jsem, že je to normální ? To je to, proč se do diskusí moc nepouští - to už musí být.
Ale k věci - NEPŘIPADÁ. Já kotata prodávám či mnohdy darovávám kolem 4 měsíce nejdříve dvakrát očkovaná a do bytu si pustím kdehoho. Ale nepředpokládám, že to tak dělá každý. Ty čtyři měsíce zase nepřipadá normální mnohým lidem - chtějí kotě co nejmenší Crying or Very sad Co ale nechápu je věk 6 týdnů - kotě které samo jí a je dokonce naučené na WC- asi jsem nějak zaostalí, ale moje kotata jsou v tomto věku naprosto nesamostatní, o WC se jim ani nezdá a odloučit je od matky byl by s nimi konec. Jsou to prostě myšky. Monentálně krmím od narození kotata, který jsou právě oněch 6 týdnu !! Ptala jsem se dalších chovatelů, zda taková kotata mají - nemají. O třech týdnech vůbec nebudu diskutovat !
Co mě ale čílí je to, že si někdo kotě vezmě v předsíni, maličké a za víc peněz než bylo dohodnuto a místo aby protestoval u pí Procházkové či příslušného chovatele / to aby to bylo obecné / kotě odveze, ale stěžuje si na fórech. Proč takový člověk neřekne " ale paní chovatelko, takhle maličké kotě nechci, je to proti zákonu. Navíc chci se projít celým Vaším bytem a cenu jsme si domluvili... Proč si to nový majitel nevyřídí přímo s chovatelkou, proč ty stížnosti potom a bez možnosti reakce druhé strany - věc má totiž vždycky dvě strany. Nepředpokládám, že by paní Procházková ve svém věku četla Kocouřeho. Myslím, že koupě je věcí dvou stran a obě strany mají stejné právo smlouvu / byť ústní - je navíc stejně právoplatná jako písemná / dokončit, upravovat, respektovat a nebo ji prostě neuskutečnit !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2009 16:18:41
Odpovědět s citátem

Jo mate asi pomalejsi kotata Smile))) Ja nasla kote asi ve veku 2 tydnu a zachod pochopila skoro hned, po par dnech krmeni ze strikacky uz dokazala bastit sama. A mam dojem ze vyvolávate zbytecne debaty, proste a jednoduse tu byl dotaz na chovatelskou stanici ... tri lidi odpovedeli jakou maji zkusenost, tak proc to zbytecne zaplevelovat?

a podivejte se na fotky bety a uvidite jak byla malicka, kdyz si ji vzala ... a ne tu naznacovat, ze nepozna vek kotete
_________________
Benulka, Nikolka a Malá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2009 16:37:28
Odpovědět s citátem

Frantiska napsal:
Jo mate asi pomalejsi kotata Smile))) Ja nasla kote asi ve veku 2 tydnu a zachod pochopila skoro hned, po par dnech krmeni ze strikacky uz dokazala bastit sama. A mam dojem ze vyvolávate zbytecne debaty, proste a jednoduse tu byl dotaz na chovatelskou stanici ... tri lidi odpovedeli jakou maji zkusenost, tak proc to zbytecne zaplevelovat?

a podivejte se na fotky bety a uvidite jak byla malicka, kdyz si ji vzala ... a ne tu naznacovat, ze nepozna vek kotete


Podle čeho přesně víte , že kotěti byly 2 týdny? Nějaké to kotě už odchovala , ale 2 týdenní kotě se bez pomoci - masírování/stimulace - samo nevyprázdní. Vaše si ovšem došlo i na WC - asi jsem já i moje kotata opravdu trochu pomalejší. Nebudu se už vyjadřovat - tyhle diskuse jsou opavdu výživné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2009 17:53:30
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:
Nebudu se už vyjadřovat - tyhle diskuse jsou opavdu výživné.


Na to je hezké přísloví " Kdo si nechce hubu pálit. musí mlčet nebo chválit " takže ač neměli internet, stejnou zkušenost měli již naši předci - prstě nic nového.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (74x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
7
Mrouskání kočky (říje) (23x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top