Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Odnaučit škrábání

Fórum: Bydlení

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
hanah.cz



Založen: 27.05.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2009 15:43:58
Odpovědět s citátem

dog napsal:
ja som to vyriesil - na roh sedacky davam chlpatu deku. inak to nejde, spreje maju nulovu ucinnost:/

Taky to mám vyřešeno dekou. To ale už jenom pro jistotu. Odnaučila jsem tu naši opici drápat přesně jak popisuje kaba v druhém příspěvku. Ne vždy jsem ji ale přenášela. Když jsem seděla na sedačce a viděla její úmysl zatít pařátek do potahu, tak jsem tam položila beze slova ruku. Pochopila, odešla a časem pak šla od sedačky rovnou ke škrabadlu. Za odměnu jsem jí dala vždy za "správné" škrabání nějaký mlsek a u toho pohladila, pomuchlala (jen co se jí líbí). Teď (cca po roce) ji už stačí jenom pohladit. Je teda vidět, jak na to čeká, příp. dokonce mě "vyhlíží", když jdu z jiné části bytu a běží hned ke škrabadlu, abych se nestalo, že ji náááhodou při škrabání nevidím Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2009 6:53:19
Odpovědět s citátem

No tak já to takhle zkoušela když jsem chtěla Dominika odnaučit škrábat koberec. Vůbec to nechápe a to to zkoušíme už hodně dlouho. Takže u nás to asi bude taky řešit deka. Jen spíš mám strach, že na sedačku vlítne v zápalu hry, kdy lítá po bytě jak smyslů zbavený a skočí kam ho zrovna napadne. To už by asi nepomohla ani ta deka Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2009 15:03:22
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
já tohle teď budu řešit taky. Máme objednanou koženou bílou sedačku. Moc se na ni těším, máme konečně po x letech vlastní byteček a tak se ho snažíme mít pěkně zařízený. No a nevím jak bude reagovat Miki. Ve starém bytě jsme měli gauč, který byl nízký a byl na nohách, takže se neměl kam zavěsit a tak ho nebrousil. Vzhledem k tomu, že v novém bytě docela zlobí, tak se bojím aby nebyla sedačka to první na co půjde. Nerada bych aby byla hned rozervaná.
Jak tu ale řešíte to rohové šplhadlo k sedačce, tak to se mi nezdá jako moc dobrý nápad. Kočka se podle mě akorát naučí, že u sedačky může, takže nebude problém aby ji nabrousila z vrchu nebo z druhého boku.
Já nevím, asi prostě budeme obývák zavírat. Zbyde mu chodba, ložnice, kuchyň, koupelna, komora, wc - tak to mu snad bude stačit.


Pokud to ještě jde, doporučuji zrušit objednání sedačky. Kdybych věděla že budu mít kočičáka koupím určitě sedačku látkovou nebo prostě jakoukoliv jinou!! Taky jsme si říkali že nebudeme kocourka pouštět do obýváku, ale věřte mi že tohle pravidlo rychle porušíte. Kočíčák vám rychle proběhne mezi nohama při otvírání dveří a vůbec zavřete za kočičákem dveře a necháte ho třeba celý večer zbytečně samotnýho a mnoukajícího za dveřmi?? Já to teda nevydržela.. Smile sedačku máme doškrábanou a zvlášt na té bílé jemné kůži je to hodně viditelný. Zkoušela jsem všechno na odnaučení opravdu nic nefungovalo Confused
Takže pokud je doma kočička doporučuji nekupovat novou drahou koženou sedačku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2009 15:04:52
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
já tohle teď budu řešit taky. Máme objednanou koženou bílou sedačku. Moc se na ni těším, máme konečně po x letech vlastní byteček a tak se ho snažíme mít pěkně zařízený. No a nevím jak bude reagovat Miki. Ve starém bytě jsme měli gauč, který byl nízký a byl na nohách, takže se neměl kam zavěsit a tak ho nebrousil. Vzhledem k tomu, že v novém bytě docela zlobí, tak se bojím aby nebyla sedačka to první na co půjde. Nerada bych aby byla hned rozervaná.
Jak tu ale řešíte to rohové šplhadlo k sedačce, tak to se mi nezdá jako moc dobrý nápad. Kočka se podle mě akorát naučí, že u sedačky může, takže nebude problém aby ji nabrousila z vrchu nebo z druhého boku.
Já nevím, asi prostě budeme obývák zavírat. Zbyde mu chodba, ložnice, kuchyň, koupelna, komora, wc - tak to mu snad bude stačit.


Pokud to ještě jde, doporučuji zrušit objednání sedačky. Kdybych věděla že budu mít kočičáka koupím určitě sedačku látkovou nebo prostě jakoukoliv jinou!! Taky jsme si říkali že nebudeme kocourka pouštět do obýváku, ale věřte mi že tohle pravidlo rychle porušíte. Kočíčák vám rychle proběhne mezi nohama při otvírání dveří a vůbec zavřete za kočičákem dveře a necháte ho třeba celý večer zbytečně samotnýho a mnoukajícího za dveřmi?? Já to teda nevydržela.. Smile sedačku máme doškrábanou a zvlášt na té bílé jemné kůži je to hodně viditelný. Zkoušela jsem všechno na odnaučení opravdu nic nefungovalo Confused
Takže pokud je doma kočička doporučuji nekupovat novou drahou koženou sedačku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2009 20:41:18
Odpovědět s citátem

Ježiš já to v žádném případě nemyslela tak, že bych ho tam nepouštěla vůbec. To bych musela být magor Very Happy . Myslela jsem samozřejmě v době kdy jsme v práci a v noci, kdy spíme. Když budem doma, tak samozřejmě do obýváku bude mít otevřeno, to bych byla radši bez sedačky, než takové brutální řešení. Sedačka není nijak extra drahá, ale na naše poměry je to dost, takže se budu snažit na něj dohlížet aby na ní nedrápal. Jinak on je zvyklý na s námi večer ležet na sedačce když koukáme na televizi, takže na sedačku chodit bude, ale prostě se budu snažit hlídat aby ji nepodrápal.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2009 12:37:36
Odpovědět s citátem

My taky zavíráme pořád obývák když jdeme pryč nebo na noc, protože máme novou tenoučkou televizi a kočičáka moc láka a mám strach aby na ni neskočil a nespadla. Jinak on si vyloženě nebrousil na sedačce drápky to zkoušel jenom občas a to se pak odnaučl trošku ale i za tu chvilku tu sedačku poškrábal. A taky když se po ní párkrát proběhl když si hrál a tak. No uvidíte sama. Držím palce ať kočička moc nezlobí. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2009 13:47:03
Odpovědět s citátem

No tak s televizí to asi taky nemáte lehké Very Happy . No snad to půjde v pohodě. Dnes v noci Miki vůbec nezlobil. Ráno spinkal v pelíšku vedle postele a když zazvonil budík tak skočil na postel a dával mi pusinky. No a když jsem vstala, tak se hned nahrbil a začal brousit koberec. Tak jsem ho vzala, dala na šplhadlo a zaškrábala, nabrousil si tam a šel se mnou do kuchyně. No a z kuchyně šup do obýváku a zase začala trhat koberec. On to dělá vždy, když má radost. Třeba 5x po sobě si brousí. Takže koberce ho asi neodnaučíme, už jsem s tím smířená Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2009 13:28:29
Odpovědět s citátem

já mám objednaný kožešiny na přikrytí koženýho gauče. Zatím teda neškrábou, pár škrábanců tam je, ale to je běžné opotřebení, nic cílenýho. Snažila bych se kočinám vytvořit více možností k broušení drápků... Dorka má šplhání až ke stropu a tam má poličku, amís jak je veliký a neohrabaný, tak se tam nedostane a malá má klid.

Oba dva mají rádi na broušení čtverec průmyslového koberce. Máme jej už několik let jako rohožku a stále vypadá jako relativně nový, bez vytahaných ok.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2009 13:55:07
Odpovědět s citátem

Ještě bych dodala, kočka má na tlapkách taky žlázky, takže si tím "broušením" třeba značí jeho místo. Myslím, že je to podobné jako když se otírá hlavičkou (líčkem) o předměty (nábytek, rohy, dveře...)
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (63x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (48x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (37x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (30x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (24x)
6
Vyhlášení NEJ fotky března 2024 (20x)
7
Vyhlášení NEJ fotky února 2024 (20x)
8
Pojištění koček (20x)
9
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top