Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Neznámá nemoc

Fórum: Nemoci

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Jaroslava Junková



Založen: 03.06.2009
Příspěvky: 20

Předmět: Neznámá nemoc
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2009 8:33:11
Odpovědět s citátem

Mám 2 letého kocourka. Před 4 měsíci kastrovaný. Vše OK Nyní před 3 týdny se objevila teplota, apatie, spaní. Léčen antibiotiky. Za týden opět dobrý. Za další týden se toto opět opakovalo. Veterinář vyhodnotil rozbor krve a testy na kočičí nemoci a nic nenašel. Opět léčen, opět teploty. Jinak ale dobře jí. Pečuje o sebe. Tato apatie se pak začala projevovat ještě u dalších dvou koček, které tu bývají. Ale ne v takovém rozsahu. Jsou tokočky venko-domácí. Ještě kocourkovi tečou očička. Neporadíte Někdo. K vetymu teď jezdíme každý den a je to spolehlivý doktor. Díky Jarka Ještě musím říci, že chytají myši. Otrava ? ale když žere aža až
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Neznámá nemoc
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2009 8:46:54
Odpovědět s citátem

Otrava teoreticky by to být mohla. Asi by bylo dobré držet kočky jen doma a krmit pod dohledem, aby si nemohly nic ulovit, a vyloučilo se tím riziko otravy. Tím bych asi začala.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jaroslava Junková



Založen: 03.06.2009
Příspěvky: 20

Předmět: neznámá nemoc
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2009 10:47:14
Odpovědět s citátem

No nevím. Čertík už je vlastně měsíc doma a krmím ho jen z klasických zdrojů. a velmi mě překvapuje svou žravostí. Asi s tím moc bojuje. Na záchod chodí pravidelně.
Díky za názory. Jarka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jaroslava Junková



Založen: 03.06.2009
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2009 11:35:46
Odpovědět s citátem

Prosím znovu o radu. Psala jsem na tlapkování, že Čertík je snad v pořádku, ale úplně stejně onemocněla jeho 3 letá mamka. Teploty, třes, špatná chůze. Veškerá vyšetření v pořádku. Je to divočák, tykže k doktoru nelze. Podávám antibiotika. Příznaky stejně jako u Čerta. Oddělila jsem je. A nevím, co dál
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2009 20:16:18
Odpovědět s citátem

Osobně bych změnila doktora... a kočičku bez prohlédnutí doktorem nelze takhle na dálku vyléčit, nelze říct je to tahle určitá nemoc. Veterináři musí být na to vybaveni, prohlížet a ošetřovat i agresivní zvířata. Držím palce.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2009 6:05:53
Odpovědět s citátem

Léčit na slepo je rizikové a podávat antibiotika jen od oka tuplem. Navzdory tomu, že je kočka divočák, je třeba navštívit veterináře. Pokud se ani u Čerta nezjistilo, o jaké jde onemocnění, těžko online zjistíme, co je s jeho mamkou. Určitě veterinář, krevní testy a asi bych se poohlédla po okolí a optala sousedů, zda nekladou pasti na myši a krysy.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jaroslava Junková



Založen: 03.06.2009
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2009 19:16:56
Odpovědět s citátem

neznámá nemoc.
Tak dnes jsem poprvé pustila Čertíka a jeho mamku zase ven. Jsou bez teplot 5 dnů. mamka se odvděčila úlovkem 2 myší během půl hodky a Čert zvládl třešeň za 2 vteřiny. Teď budu asi psychycky nemocná já, protože je budu stále bedlivě sledovat, zda se to znovu nebude vše opakovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mates



Založen: 13.05.2009
Příspěvky: 23
Bydliště: Dobšice, okr. Znojmo

Předmět: Neváhej !!
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2009 22:00:55
Odpovědět s citátem

Ahoj,
po zkušenostech s nemocí u Matýska a jejím prudkým průběhu můžu poradit jen jediné, NEVÁHAT , vzít mamku i Čertíka a okamžitě k nějakému slušnému vetovi, důkladně nechat prohlédnout, udělat krevní odběr, krevní obraz, test na kočičí nemoci (tak nějak se tomu lidově říká) tam se něco už přece jen ukáže.

Netrvá to dlouho, základní rozbor krve má vet hotov zhruba za 20minut.
Ale rozhodně to už nikdy nenechám mému subjektivnímu názoru a pohledu.

Viz. naše povídání o Cronově chorobě, nástup byl taky neznatelný (únava, polehávání), pak prudký průjem a příšerně rychlý průběh, kdy si neustále vyčítám naše zaváhání první tři dny, kdy jsme se od veta spokojili, že jde o nemoc ledvin, pak už jsme byli jen v závěsu, neustále jsme se snažili jen dalšími a dalšími léky, kapačkami, operací jej zachránit, aby vydržel a vlastní případná léčba měla nastoupit po zvládnutí prvního náporu nemoci, ale po vysazení kapaček byl tak rychlý závěr, že teď říkám: rozhodně vzít mamku a Čertíka a jet k vetovi.
Ti naši miloučcí kočičáci si to zaslouží.

Mates a z kočičího nebíčka Matýsek a celá banda kočičáků.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jaroslava Junková



Založen: 03.06.2009
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2009 13:12:25
Odpovědět s citátem

Tak jsem dlouho otálela, zda se mám ozvat, abych něco nezakřikla, ale Čertílk už zase čile pobíhá a mrská ocasem. Snad to opravdu byla nějaká záhadná viroza, která se v žádném rozboru neobjebvila. také jeho mamka je dobrá. Čertík je ale teď hodně nedůvěřivý, a to mu ještě léčím očičko, protože tady na vsi je všude samé sušené seno, kde hrozně rád brouzdá. Zahlíží na mně prostě jako čert. Zdravím všechny kočičáky. Jarka : : Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2009 13:18:26
Odpovědět s citátem

tak nech vám to vydrží ! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jaroslava Junková



Založen: 03.06.2009
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2009 11:18:07
Odpovědět s citátem

Psala jsem dnes už do povídání, že Čertík je opět marodný. Bez teplot, oči jasné, žere za dva ale pohyb mu dělá problém. Před 3 dny chytil i ptáčka, který to rozchodil, vydrápal se i do krmítka a byl fit. Teď spí a spí. dnes za mnou přišel po schodech do kuchyně, ale nahoru měl se zadníma nohama problémy. Jinak je veselý, mazlí se, vrní. Jedu za chvili k vetymu, co dál. Opakuji, že rentgeny, rozbory krve i na kočičí nemoci OK. Ozve se mi někdo. Je mi smutno. Jarka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jaroslava Junková



Založen: 03.06.2009
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2009 15:29:52
Odpovědět s citátem

Tak jsme se vrátili od vetyho. Nejprve jsme to probrali a pak jsem Čerta přivezla na nový odběr krve. Zítra budou výsledky. Uvidíme. Zalezl si pod stůl a vysílá na mě smutné pohledy. Jarka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2009 18:31:31
Odpovědět s citátem

To je smutné Sad Moc držíme palce, ať všechno dobře dopadne.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jaroslava Junková



Založen: 03.06.2009
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2009 18:46:29
Odpovědět s citátem

Jsou do skoro tři hodky, co jsme se vrátili od vetyho a kocour zase sedí na okně a chtěl by ven. Dostal injekci na posílení imunity a zmírnění bolesti. Nechápu. Jarka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2009 18:49:42
Odpovědět s citátem

Dobrý den, psala jste, že mu testy na kočičí nemoci dělali, tzn. že testovali FIP, FeLV, FIV?
Každopádně držím pěsti, ať je brzo fit!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jaroslava Junková



Založen: 03.06.2009
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 7. 2009 7:11:48
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny kočkaře. Dnes jsem byla pro výsledky dalších testů poodběru krve. Vše v nejlepším pořádku. Ještě nemáme výsledky na boreliozu. Čert dostal injekci na imunitu a něco proti bolsti. 24 hodin byl úplně fit, pak opět ležící a spací. Žere dobře, stará se o kožíšek - ten je lesklý, krásný. Jen u žrádla by nejraději ležel. Nechce se mu chodit a hrbí se jako moje bbička, když ráno vstává. Jinak je bez teplot. Už jste se s něčlím takovým potkali ? Napiště mi. Jarka. Jinak vety se opravdu stará, i dnes o svátku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 7. 2009 10:30:40
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
dělali Čertovi i testy na FIP, FeLV, FIV???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jaroslava Junková



Založen: 03.06.2009
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 7. 2009 11:57:01
Odpovědět s citátem

Ano, všechny tyto testy byly dvakrát provedeny. Ale proč je jak chromý.Kolem domu se pomalu plíží a hned si radši zalehne. Jarka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jaroslava Junková



Založen: 03.06.2009
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 7. 2009 14:52:07
Odpovědět s citátem

Mám pocit, že se mi někde zatoulaly zprávy pro Angeliku, tak bych chtěla poprosit, zda by mi laicky nevysvětlila průběh těchto nemocí. Jen podotknu, že ty klouby bolestivé na prohmat ani oteklé nemá. A že to je dlouhonohý šlachovitý sportovec. Ale hubený není. Dík Jarka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jaroslava Junková



Založen: 03.06.2009
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2009 14:42:49
Odpovědět s citátem

Tak vše při starém. Jedu s čertíkem k vetymu. Měl by tam být výsledek na boreliozu. Ráda bych se ještě pozeptala, zda jste se nesetkali s tímto onemocněním. Kočičí testy ok, rozbory, rentgeny. Dělá mu problémy chůze. Žere dobře. Ráno obejde svůj rajon a pak někde ulehne, odkud pozoruje dění okolo anebo spí. Nohy stále protahuje i hřbet. Je sice smutnější, ale večer si se mnou hrál - i když v leže. Existuje nějaká nemoc svalů ? která by se v rozboru krve neukázala ? Jarka . Nemáte nějaký tip
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2009 15:04:54
Odpovědět s citátem

Poslechl si vet pořádně srdíčko? Jestli tam není nějaký šelest, který by značil jeho zhoršenou funkci a tudíž i větší únavu kvůli špatnému okysličování, i špatnou chůzi.

Jinak se přiznám, že mě vůbec nic nenapadá Sad
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jaroslava Junková



Založen: 03.06.2009
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2009 15:33:44
Odpovědět s citátem

JEště jsem se dočetla o dysplazii kýčelního kloubu. Co je to za nemoc ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2009 15:38:16
Odpovědět s citátem

http://www.google.com/search?hl=cs&safe=off&client=opera&r...
http://www.veterina-info.cz/script/articledetail.asp?rid=156
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mishan



Založen: 09.06.2009
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2009 15:49:53
Odpovědět s citátem

Jaroslavo,pokud můžu,mám retrívra s displazií,byla mu zjištěna v roce,má tročku jinak položené kyčle,jakoby šmajdá,dnes je mu 11 a s Alavisem je pořád v super kondici,jen hůř vstává a moc neběhá..co se jedná o psy,je to dědičné,u koček si nejsem jistá ale asi taky..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jaroslava Junková



Založen: 03.06.2009
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 18:27:03
Odpovědět s citátem

Tak jsem byla dnes opět u vetyho. Čert dostal injekci. Stále je to ale stejné. Kdyby ho nezlobily zadní nohy, tak je to úplně zdravý kocour. Včera přímo pookřál na sluníčku, i se vyškrábal do oblíbeného krmítka na ptáky a tři hodiny bedlivě sledoval cvrkot. Pak změnil pozici na lavici u vchodu, prošel se a večer jsem ho nemohla uhonit, aby nespal venku.Dnes prší, mamka jeho spí na pohovce, tak spí s ní. Celý den, jen přišel do jídelny a měl zájem si hrát. Sice se převaloval vleže, ale byl plný zájmu. Stále dobře žere, jen ty schody problém.. ˇˇRešíme s vetym spolupráci s jinou laboratoří, tak uvidíme. Více hlav, více rozumu. Ale mám lepší náladu. Snad se to podaří. Jarka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mishan



Založen: 09.06.2009
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 18:32:44
Odpovědět s citátem

Já u našeho psa sleduju zhoršení ,když se mění počasí,když ho to hodně bolí,dáváme mu teplé obklady nebo mu zadní nohy přikryjeme dekou...to je potom spokojenější mi přijde..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 12:29:47
Odpovědět s citátem

Dobrý den , nám tohle dělal starý kocour, špatně chodil a to jen v nutném případě. Mysleli jsme ,že má něco s kloubama. A on měl chudák chronický zánět močáku, také se to zlepšovalo a zhoršovalo podle podle počasí. Ale co je vyléčený tak vše ok. Skáče a lítá jak jura. Nevím zda Vám dělali rozbor moče a sono močáku, ale za zeptání nic nedáte.
Držím palce
Odpovědět 
Jaroslava Junková



Založen: 03.06.2009
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 17:28:24
Odpovědět s citátem

Dle rozboru krve, všechny záněty vyloučeny. Ani rentgen nic nepotvrdil.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 19:50:40
Odpovědět s citátem

já tedy vůbec nejsem odborník a podobně..ale prostě,jak to tu čtu...já nevím,třeba je to úplný nesmysl..ale nemůže mít revma? mají ho i kočky?..vím,že jedna známá měla pejska a taky špatně chodil a nic nebylo zjištěno a právě se to vysledovalo počasím a změnou teploty...měl revma...tak nevím..třeba ho má i váš kocourek...jinak moc držím palce.
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jaroslava Junková



Založen: 03.06.2009
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2009 13:08:04
Odpovědět s citátem

Tady Jarka s Čertílkem. Dlouho jsem se neozvala, ale nebyly žádné změny, kromě laboratoře --na výsledky krevních testů a testů na revma. Kocourek je na tom stále stejně, Je čilý, kromě té chůze. Pouštím je ale ven, protože doma se trápí. Večer jej někde najdu. Snad se objeví něco, co se dá léčit. Netrpělivě čekám ..Jarka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (30x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top