Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

žárlivost mezi kočkami


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
vermat



Založen: 07.01.2009
Příspěvky: 1
Bydliště: Kopřivnice

Předmět: žárlivost mezi kočkami
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 16:42:50
Odpovědět s citátem

Dobrý večer, mám prosbičku.Koupili jsme k našemu kocourovi kočičku a od té doby téměř nespím.Toto jsme udělali ať není doma sám,protože jsme časově zaneprázdněni.Kocourek má 2 roky a není kastrován.Kočička má 4 měsíce.První den se jen seznamovali a ignorovali se.Druhý den si kotě začlo hrát s věcma od kocoura,lehat na jeho místa,používat záchod a škrabadlo.Přes den to jde,ale večer se honí,napadají a chovají velmi agresivně.Kulíšek s námi přestal komunikovat,málo jí,téměř na sebe nedá šáhnout.Šmudlinka jako koťě,ještě úplně nezvládá hygienu a Kulda pořád čichá k jejímu zadku a to je jeden z důvodů pranic.Tak nevím co máme dělat koupit nové hračky pro koťě,také skrabadlo ? Neděláme mezi nima rozdíly a věnujem se jim stejně ikdyž se chování Kulíška změnilo.Rádi bychom měli obě kočky,takže pokud máte zkušenosti sem s nimi.Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: žárlivost mezi kočkami
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 17:30:21
Odpovědět s citátem

Čuchání k zadečku je přirozený seznamovací rituál, tak jak si lidé podávají ruce, kočky si očichávají zadeček. Jedná se tedy o normální chování.

Nejsem si jistá, jak dlouho kočičku máte, ale asi to nebude moc dlouho. Honění, napadání a agresivita nejsou nic výjimečného - ono kočičí hrátky vypadají někdy poměrně drasticky a můj názor je - pokud kočky nejsou zraněné a bitka nejde na krev, není to opravdová bitka. Pokud by se kočky praly opravdu s cílem té druhé ublížit, určitě byste zaznamenala rozdíl, byla by to skutečná agresivita a trvalá, nikoliv jen odpolední. A to, že kocourek míň jí může bý způsobené, že mu přibyl jiný objekt zájmu, kočička. Který je rozhodně lákavější momentálně než jídlo.

Jinak doporučím na titulní stránce dole jsou odkazy na situace, které mohou nastat po pořízení druhé kočky. Je to celkem často omílané téma.
Namátkou:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1298&highlight=druh%E1+ko%E8ka
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=677&highlight=druh%E1+ko%E8ka

No vzhledem k tomu, že jsem podobnou situaci s přinesením prozměnu třetí kočky absolvovala předminulou sobotu, můžu říct, že nejlepší je to moc neřešit a nechat kočky, ať se seznámí a očichají samy. Ony si to vysvětlí a situace se srovná.

Jinak dle popisu si myslím, že situace u Vás je naprosto normální a řekla bych, že i celkem klidná Wink
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 17:32:41
Odpovědět s citátem

Chybí tady důležitá informace - jak dlouho kočičku máte. Musíte počítat s tím že se budou nějakou dobu seznamovat a rozhodně bych doporučila kocourka vykastrovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: žárlivost mezi kočkami
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 17:46:23
Odpovědět s citátem

April napsal:


Jinak dle popisu si myslím, že situace u Vás je naprosto normální a řekla bych, že i celkem klidná Wink


Souhlasím ve všech položkách s April.

Taky si myslím,že to je úplně normální stav Wink a není důvod ke znepokojování.

Co se týče kastrace, tak tam jde hlavně o to, jestli náhodou nebyla pořízena nejen jako zpestření kocouřího života, ale i na chov, což by kastraci vylučovalo. Uvidíte, že se vše uklidní.
A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
LaďkaR



Založen: 28.02.2008
Příspěvky: 20
Bydliště: Smiřice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2009 19:25:18
Odpovědět s citátem

Můj Fanoušek se s nově příchozími sžíval skoro 2 měsíce a někdy jsem málem brečela, protože to byly bitky, až chlupy lítaly. Nikdy to ale nebylo do krve, takže jsem jen čekala. Fanouš to tu měl jen pro sebe a já mu pořídila dva nové kámoše, a už ne malá koťátka, ale 6měsíční opráskliny, který si to tu hned začaly taky zabírat pro sebe. Pelíšky, postel, hračky.... Teď to vypadá takto - Bedřich už sice Fanouše přerostl, ale pochopil, že šéfem je "prvorozený", jejich bitky jsou fakt sportovní a je prča je pozorovat, jak se navzájem provokují. S Vločkou se Fanouš nemusí, moc si s ní nehraje, ona na něj ještě teď občas mručí. Ale jak si Fanouš lehne blízko mě, tak jde a provokativně přes nás leze, až se strhne rvačka. Jak je plachá, o to větší je provokatérka.
Teď jsem vůbec nejvíc ráda za to, že při tom sžívání se Fanoušek ukázal jako "chrakter" a nemstil se např. kakáním mimo záchůdek atp.
Chce to trpělivost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2009 21:48:20
Odpovědět s citátem

Jak už uvedla April, seznamovací a sžívací rituály koček jsou normální, chce to čas a nadhled....oni se nevyvraždí. Rvačky, jekot a chuchvalce chlupů jsou sice trochu zneklidnující, ale chce to vytrvat...a kočky moc neřešit, ony si to vyjasní samy.

A možná to chce trochu se do nich vcítit. . jak by bylo Vám, kdyby Vám najednou do bytu někdo "nasadil" jakousi cizí bytost, která by Vám spala v posteli, pila z Vašeho hrnku a psala u Vašeho stolu? Ale i opačně..jak by Vám bylo, kdyby Vás někdo najednou dal do neznámého bytu, kde už někdo bydlí a pořád se snaží Vás nějak kontaktovat ( u koček tedy očuchávat)

Sledujte je, ale tvařte se nevšímavě..některé kočky totiž mohou i vyvolávat různá alotria, aby si připoutaly pozornost.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Linda



Založen: 07.06.2009
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno

Předmět: Ahojte,
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2009 4:16:32
Odpovědět s citátem

Mám 10 měsíčního Britáska Charlieho a nedávno jsem mu chtěla pořídit kočičí kamarádku (perskou) když jsem ji ale donesla domů, nastalo peklo na zemi.
Charlie se sice o čičinu vůbec nezajímal, za to pořád koukal na mě a doslova řval na celé kolo (až z něj šel strach). Takže perská čiči našla nový domov u sousedů.
POradíte??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2009 4:59:57
Odpovědět s citátem

A jak dlouho jste tu novou kočičku měla doma. Vydrželi jste to alespoň týden?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Linda



Založen: 07.06.2009
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2009 8:43:30
Odpovědět s citátem

prave jenom par dni, bo s Charliem to neslo vydrzet:(
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2009 12:07:16
Odpovědět s citátem

Linda napsal:
prave jenom par dni, bo s Charliem to neslo vydrzet:(




No to je škoda,že jste to nevydrželi déle,určitě by si na sebe čičíci zvykli.K nám přišla Maruška v lednu,je to už starší kočička,Barunka s Matějem by jí braly,ale ona si na ně nemůže zvyknout,dodnes na ně syčí a doslova řve.No nedá se nic dělat,ona je převážně v kuchyni a když tam ti dva přijdou a přiblíží se na kratší vzdálenost tak je žene.No musí se srovnat sami Smile .




BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (35x)
2
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
6
Britská krátkosrstá kočka (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top