Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Hlasité dýchání

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: Hlasité dýchání
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 4. 2009 12:47:06
Odpovědět s citátem

Zdravim všechny a zároveň prosím jestli má někdo nějakou zkušenost či radu..
Jsem trošku znepokojená problémem naší kočičky a snažila jsem se to neřešit a říkala jsem si že si příroda poradí, ale nechci nic zanedbat.
Našla jsem tu něco ohledně stíženého dýchání, ale většinou to bylo astma nebo souvislost s HCM což si myslím a věřím, že není náš problém..
Ale..Naše kočička má 7měs hned v prvních dnech po přinesení domů jako kotě nám začala nahlas sýpat a měnila tóny vrnění, nedá se to přesně popsat, ale vždy to bývá když hajá v klidu nebo spinká při pohybu ne. Říkala jsem si že z toho určitě vyroste, ale není tomu tak, pan veterinář po poslechnutí řekl že vypadá vše v pořádku, že pokud budem chít může jí dát prednisol, prý může být na něco alergická a může mít sníženou imunitu..Po odstupu dvou měsíců a zvážení jsme přistoupili na léčbu, protože kočička stále sýpe, že to jde slyšet přes celou místnost a někdy mě to i vzbudí..Přitom je čilá, žravá, spokojená až běda:) Po 14dnech prednisolu bych řekla, že je to stejné, zezačátku to zlepšilo, ale teď je to stejné.. Nechci do ní rvát prášky když nevime co to je,ale zároveň nic zanedbat. Ona vypadá jinak k světu a mám jen strach jestli jí to nějak nebolí nebo tak, nechci ji zbytečně trápit prášky a vyšetřeními..Prosím máte někdo podobnou zkušenost..děkuji moc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 4. 2009 14:28:25
Odpovědět s citátem

Netuším, co vám konkrétního poradit,
každopádně zkuste třeba zajít ještě k nějakému jinému veterináři, ať si ji taky poslechne a i třeba udělá sono... pro jistotu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jennys76



Založen: 31.03.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: Hlasité dýchání
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2009 16:22:07
Odpovědět s citátem

Našla jsem tu něco ohledně stíženého dýchání, ale většinou to bylo astma nebo souvislost s HCM což si myslím a věřím, že není náš problém..
Ale..Naše kočička má 7měs hned v prvních dnech po přinesení domů jako kotě nám začala nahlas sýpat a měnila tóny vrnění, nedá se to přesně popsat, ale vždy to bývá když hajá v klidu nebo spinká při pohybu ne.


Dobrý den,
mám 5ti měs kocourka a taky se mi zdá že hlasitě dýchá, ale při pohybu, lítá někdy jako blázen, pak si lehne, dýchá s otevřenou tlamičkou, a když je ticho a je klidu, tak nějak mu píská v nose, jako u člověka při rýmě... Ale jsme po celkem náročné operaci, a ptala jsem se veta na srdíčko a vše ostatní a prý má vše v normálu... Asi bych taky doporučila zkusit se obrátit na jiného veta a uvidíte, držím palce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Beranka



Založen: 22.10.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Bílina

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2009 18:57:18
Odpovědět s citátem

Zdravím,stejný problém jsme řešili my.Kocourek měl nasazená antibiotila s podzřením na chlamýdie,ale to se nepotvrdilo.Na poslech měl dýchání čisté. Má stejné problémy pořád.Ztížené dýchání je slyšet také jen když je v klidu.Jakoby měl ucpaný nos,jako při rýmě.Nejspíš bude trpět nějakou alergií.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2009 9:25:40
Odpovědět s citátem

děkuji Vám za rady a taky děkuji všem co mi psali zprávy a radili..Už jsem tu dlouho nepsala, jelikož se strhl kolotoč vyšetření a smiřování s diagnózou poškození plic. Po navštívení jineho veterináře a po druhém rentgenu opravdu nějaký nález máme. Teď máme odčervovací kůru kdyby to byli plicní červíci, ale čeká nás v nejbližší době endoskopické vyšetření plic, kouknutí tam vzít vrozek atd..Čehož se moc bojim:(
Může to být jak bakterie, infekce, astma, či příznak FIP, FelV čo vrozená vada..
Jen jsem chtěla říct, aby jste nikdo nepodceňovali dýchací obtíže, taky jsem myslela že je to jen alergie..Srdíčko na poslech bylo taky v pořádku včetně žádných příznaků, kočička je jinak v pořádku.

Jennys, Beranka:
přesně jak píšete, jakoby ji pískalo v nose když je vklidu a přitom to jde až z plic..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jennys76



Založen: 31.03.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2009 9:44:37
Odpovědět s citátem

Jennys, Beranka:
přesně jak píšete, jakoby ji pískalo v nose když je vklidu a přitom to jde až z plic..[/quote]


Tak to jste mě moc nepotěšila... my jsme po operaci vsunutí střev, mám už nervy na pochodu, čekám na další výsledky, zeptám se ještě i na tohle... Ach jo, jsou to starosti, mám o malého strašný strach. Přeju nám všem ať vše dopadne dobře a ať jsou naši miláčci jen a jen zdraví a dělají nám radost v tomhle smutném světě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2009 9:51:31
Odpovědět s citátem

Ne to jsem Vás nechtěla vystrašit, třeba to může být jen nachlazení, rýmka nebo má kocouřik sníženou imunitu a reaguje..Já jen, že jsem myslela že to u nás je taky v pohodě, a pak jsem se nestačila divit.
S těma nervama Vás moc chápu, je mi taky dost na nic, jsou to takový naši mazlíčci a chceme pro ně jen to nejlepší..
Taky Vám přeji zdravíčko a držím všechno co mám ať jsou kocouříci zdraví.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jennys76



Založen: 31.03.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2009 9:56:12
Odpovědět s citátem

bia2 napsal:
Ne to jsem Vás nechtěla vystrašit, třeba to může být jen nachlazení, rýmka nebo má kocouřik sníženou imunitu a reaguje..Já jen, že jsem myslela že to u nás je taky v pohodě, a pak jsem se nestačila divit.
S těma nervama Vás moc chápu, je mi taky dost na nic, jsou to takový naši mazlíčci a chceme pro ně jen to nejlepší..
Taky Vám přeji zdravíčko a držím všechno co mám ať jsou kocouříci zdraví.



Bohužel na obyčejnou rýmu to trvá příliš dlouho.... Já se jen modlím ať už je všechno zlé za námi, každopádně pro jistotu se na to zeptám a uvidíme.... Mějte se krásně a držím palce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 5. 2009 7:36:52
Odpovědět s citátem

s prednisonom opatrne.sú to kortikoidy a majú vedľajšie účinky. asi by som ho nedávala len tak- na skúšku. pokiaľ nie je jeho užívanie naozaj nevyhnutné-tak nedávať.mám alergičku-bulteriérku a ked to bolo len trocha možné,prednison som vysadila.pri dlhodobom užívaní hrozí poškodenie pečene,ľadvín....ai
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 5. 2009 8:29:55
Odpovědět s citátem

Tak se přidávám. Náš kocourek má úplně stejný problém jako tady píšete. Nějak sem to už přestala řešit na vet mi řekli že je v pořádku. Ale přesto někdy přemýšlím co kdyby.. Taky teda musím dodat že se nám kocourek dost zadýchává třeba při hře nebo když se honíme po bytě za chvílu lehne a a funí a nemůže Rolling Eyes tak ho radši nechám odpočinout.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 5. 2009 12:59:20
Odpovědět s citátem

Ahoj vsem,
moje emmicka jako male kotatko take trosku sipala,z rentgenu jsme zjistili , ze je to nejaky vypotek na plicich , ted uz nema vubec hlasite ani ztizene dychani,ale vypotek tam porad je a bude, takze to chce jen hlidat na prohlidkach...Urcite bych byt Vami zasla na rentgen a sono
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2009 11:17:18
Odpovědět s citátem

Tak jsem se rozhodla, že konečně napíšu jak to s nám vlastně dopadlo, po kolotoči lítání na veterinu a vyšetřeních, kdy jsem neměla chuť vůbec psát. I když s naší zkušeností asi nikomu nepomohu, přesto to napíšu.
Absolvovali jsme různá vyšetření na klinice tady v Brně, včetně bronchoskopie, po stěrech a odběrech Fiv, Felv astma, bakterie, infekce - vše negativní, což je dobře, ale příčina stíženého a hlasitého dýchání se nenašla. Po dobrání antibiotik, které jsme dávali na podezření mykoplzmat nenastalo zlepšení. Takže příčina nelze najít. Je smutné, že kočičky nejsou tak hloubkově prozkoumány třeba jako pejsci a někdy jsme na to krátcí..My kočkomilové bychom za to dali cokoliv, jak jen pomoci ke zdraví..J
Jediné co ještě můžu pro kočičku udělat, tak zkoušet inhalace..
Chtěla bych všem poděkovat, těm co se mnou byli v kontaktu a radili..

Bia
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2009 12:36:20
Odpovědět s citátem

Jejda, ale to jste si s kočenkou ale opravdu užila. Takové martýrium a výsledek žádný, to je opravdu smůla. Držím palce, ať to není žádná nemoc.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2009 12:44:13
Odpovědět s citátem

děkuji..
Nejhorší bylo to vyšetření sondou, dva dny potom chroptěla, naštěstí je to za náma..Nález na tkáni je, zvětšené prodůšnice a kolem se tvoří hlen, ale proč se tak děje nevíme.. Musíme to brát tak jak to je, je to náš miláček:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2009 14:35:01
Odpovědět s citátem

ked ste z brna,skúste kontaktovať Mvdr. Mullerovú, je to homeopatka, lieči psov ale myslím,že neodmietne ani mačku. je veľmi dobrá. možno je príčina u vás, ani o tom neviete. www.trojskykun.com
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2009 15:03:24
Odpovědět s citátem

děkuji, taky se paní zkusim zeptat..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (25x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (17x)
3
Zlomek vteřiny (16x)
4
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
5
HCM u koček - program PawPeds (15x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (13x)
7
Veterinární poradna: Kočka s nadváhou sní vše té ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top