Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Cestování s kocourkem


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
mňoukátko



Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha - Letňany

Předmět: Cestování s kocourkem
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2005 12:43:23
Odpovědět s citátem

Žiju s kocourkem v Praze a rodiče, kteří žijí na Moravě (což je 5 a půl hodiny jízdy vlakem), mi navrhovali, abych přivezla kocourka na víkend domů.
Koupí mu veškeré vybaveníčko, aby kocourkovi u nás nic nechybělo. Já ale váhám; nevím, jak by kocourek snášel tak dlouhou cestu a to ještě dvakrát (v pátek odpoledne a v neděli odpoledne).
Chci se zeptat - myslíte, že se mám vydat na cestu s kocourkem bez obav?
V čem mám kocourka přepravovat? Mám buď klasickou plastovou přepravku anebo přepravní tašku přes rameno Trixie, kterou jsem koupila v Allpetu.
Jaké mám udělat opatření pro případ, že by kocourek potřeboval během jízdy ve vlaku na záchůdek?

Děkuju za rady a tipy.
_________________
mňoukátko + kocour Pinďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2005 13:12:34
Odpovědět s citátem

My jsme si vezli Aaronka až z Českého Těšína, což je cca. 450 km. Vezli jsme ho autem, ale to je myslím stejné jako vlakem. Aaronek cestu krásně vydržel, skoro celou cestu spinkal, 1x se napil, čůrat se mu nechtělo.

Nemám s tímhle zkušenosti... Myslím že jde hlavně o to, jak kocourek snáší cestování, aby ti neprořval celých 5 hodin cesty...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2005 13:25:15
Odpovědět s citátem

Já s klukama nikam nejezdim, oba snášejí cestování špatně. Jinak když jsem hlídala Maxíka, jel ve vlaku a metru asi 3 hodiny. Po cestě prý vše OK a hned jak jsem ho vypustila doma šel se vyčůrat. Jinak si myslím, že pokud by to nebylo nezbytné, kocourka bych touto cestou nestresovala. Navíc, když jedete jen na víkend. Já jezdím na víkendy pryč celkem často a kluci zůstávají doma sami (klidně 2 noci), buď je přijde někdo nakrmit, nebo to zvládnou s velkou zásobou vody a granulí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňoukátko



Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha - Letňany

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2005 13:58:26
Odpovědět s citátem

Takže na víkend by kocourek s dostatečným množstvím krmiva a vody mohl zvládnout zůstat sám v Praze?
_________________
mňoukátko + kocour Pinďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Thelma



Založen: 01.07.2005
Příspěvky: 48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2005 14:05:45
Odpovědět s citátem

jezdíme pryč někdy i na 3 dny a kocoury necháváme doma,jen jim přidáme 1 záchůdek navíc a spostu granulí a vody.Když jezdíme na výstavy,tak používáme plastovou přepravku,do které se popřípadě dá položit i miska s vodou nebo s granulema.záchůdek jsme na cestách jěště nepotřebovali,protože pri cestování na něj kočky většinou nechodí-počkají si s tím domů.Pokud na přepravku navíc ušijete látkový obal,kočka vám celou cestu prospí.Obal oceníte především v zimě,nebo za děště,aby vám kočka neonemocněla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Thelma



Založen: 01.07.2005
Příspěvky: 48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2005 14:07:58
Odpovědět s citátem

[quote="mňoukátko"]Takže na víkend by kocourek s dostatečným množstvím krmiva a vody mohl zvládnout zůstat sám v Praze?[/quote

určitě ano a pokud máte nějakého kamaráda,nebo kamarádku,kterému svěříte klíče,tak to kocourka taky potěší a vy budete klidnější,že je o něj postaráno
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2005 14:08:50
Odpovědět s citátem

Já osobně si myslím, že pukud jedete na takto krátkou dobu, je lepší nechat kocourka samotného doma než ho strestovat cestou a novým prostředím Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2005 14:11:48
Odpovědět s citátem

Přesně tak... Stejně si uvědom, že až tam přijedete, tak kocourek stejně zaleze a vyleze možná až v neděli... Takže z toho budete mít akorát všichny nervy... Evil or Very Mad

Nech ho doma, popros někoho aby k tobě v sobotu večer zašel, vyčistil záchůdek a dal čistou vodu + papání a budete v klidu všichni... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňoukátko



Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha - Letňany

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2005 15:35:54
Odpovědět s citátem

Právěže asi často, když pojedu domů, nebudu mít koho poprosit. Jsem v Praze teprve krátkou chvíli a nemám tady ještě dost známých, kterým bych si troufla svěřit klíče od svého bytu.
Zvládne to kocourek i sám?
_________________
mňoukátko + kocour Pinďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2005 16:42:38
Odpovědět s citátem

Ali to zvládal sám v pohodě půl roku než jsem se odhodlala svěřit klíče... Na ten víkend je to fakt lepší ho nechat doma Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Joja



Založen: 01.08.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Český Těšín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2005 16:51:14
Odpovědět s citátem

Nedávno jsme si jeli z Českého Těšína až do Kolína pro novou kočičku. Valinka celou cestu spinkala, jednou se trošku napila a vůbec nečůrala (až u nás doma).
Určitě bych ale na přepravkou ušila nějaký látkový obal. My jsme jeli v létě, ale teď už je venku docela zima.
Cestujeme s kočkama často, protože jezdíme vlakem k veterináři (a vlastně i na výstavy). Ještě nikdy se nám nestalo, že by kočička chtěla na záchod. Většinou to vydrží a jdou až doma. Very Happy Very Happy
Jestli ale máte obavy, že se vám kocourek v přepravce počůrá, tak dejte na dno přepravky dětskou přebalovací podložku. Vemte si i nějaké náhradní na výměnu (kdyby náhodou). Podložka všechno pěkně vsákne pak ji vyhodíte a dáte zase novou. Very Happy
_________________
www.felis-silesiana.wz.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2005 19:01:26
Odpovědět s citátem

Opravdu se neboj. Cool Dej mu hlavně třeba dvě - tři mističky s vodou a taky více granulek, dva záchůdky by taky nebyly špatný. Wink

No jo ale ty nechceš nikomu půjčit klíče, tak to si musíš rozmyslet, buď budeš nějakému známému, kolegyni nebo kamarádce věřit a klíče jí půjčíš, nebo bude kocourek sám... Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 10. 2005 7:45:59
Odpovědět s citátem

My máme trochu jiné zkušenosti. Naše holky nenecháváme o víkendu doma - všem by se nám stýskalo (jim i nám). Tak je od začátku všude vozíme s sebou. Nemají z toho vůbec žádný problém - zvykly si. Tedy Suzi si zvykla, Nancy s námi byla teprve jednou (ale taky bez problémů) a v pátek se zase chystáme k babičce. Nemám pocit, že by z cesty nebo z pobytu v jiném prostředí byly jedna nebo druhá stresované. Suzi už to tam zná a dokonce už byla i na zahradě bez vodítka, jen pod dohledem. Když jsme byli na dovolené, byla Suzi doma a chodili tam pečovatelé krmit a čistit záchůdek. Po dvou třech dnech se jí prý ale tak stýskalo, že kolegu nechtěla pustit pryč, musel si s ní alespoň chvilku hrát. To mě zase utvrdilo v tom, že naše kočičky jsou nejraději s námi (i když pravda, víkend by asi normálně zvládly samy doma).
Protože jsou teď už dvě, vyřešili jsme to tak, že Nancy má k dispozici přepravku a Suzi cestuje v pytlíčku, který jsme používali na koupání při plísni. Pytlíček nemá ráda, nesmíme jí ho před cestou ukázat, ale během 2-3 minut se úplně uklidní a stulí se Jitce na klín a spí celou cestu. Pytlíček je vlastně potřeba jen na cestu z bytu do auta, pak už je Suzi v pohodě, ale pro jistotu...
Vlakem je to trošku složitější, tam bych doporučovala přepravku, a taky 5 hodin je hodně. Ale myslím, že i to by šlo zvládnout. Určitě bych ale začala nějakými kratšími cestami, abych vyzkoušela, jestli kocourek cestování snáší. Pokud vydrží 1-2 hodiny, zvládl by snad i 5, ale je to hodně a v tomto případě bych ho možná raději nechala doma.
Strašně moc záleží na povaze. Některé kočičky cestování vůbec nesnáší a opravdu by je to stresovalo. Nám pan doktor poradil, abychom to zkusili co nejdříve, dokud je Nancy malá, že si spíš zvykne. A vypadá to, že měl pravdu - jen v přepravce se jí nelíbí. Možná jí taky ušiju cestovní pytlíček. Ona je moc zvyklá na stálý kontakt se Suzi a do přepravky by se obě nevešly - na klín v pytlíčkách jo.
Tak v pátek zase na výlet...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 10. 2005 9:37:13
Odpovědět s citátem

Je fakt, že některé kočičky snášejí cestování dobře, jak jsem ale již naznačila. Rafiq celou cestu vyřvává a Ali? Ten také řve, pak otevře tlamičku, dělá, že umírá a když jsem ho jednou pustila v autě z přepravky, zalezl pod sedačku a nemohli jsme ho dostat ven. Musíte to asi vyzkoušet a pak sama uvidíte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (75x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
7
Mrouskání kočky (říje) (23x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top