Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kolikrát?

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kitkat



Založen: 20.03.2009
Příspěvky: 42

Předmět: Kolikrát?
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2009 21:42:13
Odpovědět s citátem

Zajímalo by mě kolikrát denně vaše kočka/ kocour chodí čůrat a jak často kaká? Měla sem svého číču původně venkovního, ale z důvodu nemoci je domácí.... Jinak stále řešíme problém s tím, že se čůrá do bedýnky s kočkolitem (tím průhledným silikonem) a ne do mojí postele nebo pelíšků psů. Jak ho to mám naučit? Většinou tam (do bedýnky) jdem jen v mé přitomnosti a jakmile ho nechám samotného nebo spím tak mám co uklízet Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Kolikrát?
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2009 0:03:20
Odpovědět s citátem

kitkat napsal:
Zajímalo by mě kolikrát denně vaše kočka/ kocour chodí čůrat a jak často kaká? Měla sem svého číču původně venkovního, ale z důvodu nemoci je domácí.... Jinak stále řešíme problém s tím, že se čůrá do bedýnky s kočkolitem (tím průhledným silikonem) a ne do mojí postele nebo pelíšků psů. Jak ho to mám naučit? Většinou tam (do bedýnky) jdem jen v mé přitomnosti a jakmile ho nechám samotného nebo spím tak mám co uklízet Sad


A je ten váš kastrovaný? Pokud ne, tak se nedivte-náš Adam, dokud jsem ho nedala vykastrovat, začal cca v 8 měsících očůrávat vše, co patřilo naší čubině, pelíšky počínaje a hračkami konče. Úplně ji vystěhoval z kuchyně. Po kastraci to trvalo ještě cca měsíc, a teď už je klid. Čůrání na nepatřičná místa se nekoná.

Druhá varianta-ta horší je, že je nemocný-má nemocný močák nebo ledviny. Pokud se ptáte na to, kolikrát jiné kočky chodí, tak asi v tom máte problém. A to by odpovídalo spíše na tu nemoc. Takže nabrat vzorek moči a pokud možno čerstvý ho doručit k vetovi na rozbor-s podezřením na onemocnění močových cest nebo ledvin.

Moje kočky kadí tak 2x denně, ráno a večer, a čůrají cca 5x za den.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kolikrát?
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2009 5:46:19
Odpovědět s citátem

V první řadě bych vyměnila ten silikon za nějaký bentonitový kočkolit, hrudkující, nehrudkující. Některé kočky jej nemají rády, ty kuličky a nemožnost zahrabat jsou pro ně nezvyklé.

A pokud nezabere to, tak viz Tatiana.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Kolikrát?
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2009 6:42:07
Odpovědět s citátem

dobrý den,
Já osobně mám zkušenost, že to některé kočky dělají naschvál. Oni velmi dobře a rychle poznají co Vám vadí. Naše stařenka to dělá fakt vždycky když na sebe chce upozornit. A někdy to opravdu může být i z důvodů že je třeba něco bolí. Zkuste doma použít Feliway a uvidíte jestli. To bude lepší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2009 12:57:21
Odpovědět s citátem

muj kocour cura jen dvakrat, malokdy trikrat denne, mam ho nutit vic pit? jinam nez do zachodu necura....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2009 14:31:59
Odpovědět s citátem

Nutit asi přímo ne. Ono to 2x-3x je takový myslím průměr. Jen můžete po bytě různě rozmístit misky s vodou, aby pil, když "ho napadne". My máme takhle jednu i na vaně a Maxíš z ní pije moc rád.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aprilka



Založen: 09.04.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: plzensky kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2009 14:57:03
Odpovědět s citátem

U nás se začalo víc pít, když jsem kočkám pořídila fontánku, těší se veliké oblibě Smile
_________________
Aprilka, Chiqui a Diego
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanah.cz



Založen: 27.05.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2009 19:05:30
Odpovědět s citátem

April napsal:
Nutit asi přímo ne. Ono to 2x-3x je takový myslím průměr. Jen můžete po bytě různě rozmístit misky s vodou, aby pil, když "ho napadne". My máme takhle jednu i na vaně a Maxíš z ní pije moc rád.

jj, musím souhlasit. Přidala jsem druhou misku s vodou a kočenka opravdu začala víc pít Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2009 11:15:36
Odpovědět s citátem

my mame dve, jednu dole a jednu v patre, obcas si jeste da z konve na kvetiny, hnojiva nepouzivame takze to nevadi, ale stejne ho vetsinou vidim pit jen nahore, ja myslela ze dvakrat je malo, kdyz tatiana psala ze jeji kocky chodi tak 5x, to uz mi prislo jako hodne velky rozdil Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Kolikrát?
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2009 18:20:45
Odpovědět s citátem

kitkat napsal:
Zajímalo by mě kolikrát denně vaše kočka/ kocour chodí čůrat a jak často kaká?


Můj roční kocour čurdí tak asi 5x denně. Když byl mladší, více pil - možná proto, že víc běhal? - a čurdil tak 7x denně. Pak po kastraci chvíli pil a čurdil málo, až jsem měla obavy, bylo to tak 3x denně, teď se to zřejmě zas srovnalo. Pije jednak ze své misky, ale zdá se mi, že daleko raději chodí do jiných nádob, například pije z kyblíku, kde roste šáchor, ten je pořád pod vodou, pak pije z kyblíku, kde mám z akvária vyndané rostliny, namáčí si (a olizuje) packy do konvičky na zalévání a u vytržení je z jakékoliv nádoby s vodou, kde může ráchat packami.
Kadí dvakrát denně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BaraHortova



Založen: 01.07.2009
Příspěvky: 11

Předmět: hodně kaká
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2009 17:36:10
Odpovědět s citátem

Ahojte !
Chtěla jsem se zeptat: asi před týdnem jsem si koupila kocourka devon rexe, má 3,5 měsíců ale jinak je super. Problém je ten, že na můj vkus až moc kaká. Neřekla bych, že až tak hodně jí, ale denně 4-5 vybírám výkaly Sad . Nevím jestli to je normální, protože moje minulá kočička kakala max. 2krát. Děkuju za všechny odpovědi... Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: hodně kaká
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2009 17:41:31
Odpovědět s citátem

Ono příčin může být víc, nicméně osobně si myslím, že u devonků je to s trávením obdobné jako u sphynxů, což jsou podobní ufíci. Mají rychlejší metabolismus a tím pádem i chodí více bobkovat.

Nepíšete, jakými granulemi krmíte. I jejich kvalita může mít vliv na množství bobků.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2009 18:33:41
Odpovědět s citátem

No, nevím přesně jak je to u devonů, ale i pro sphynxe si myslím, že je boban 4-5x denně moc... My máme tak 2x denně, opravdu vyjímečně 3x.
Jak psala April, důležité je čím krmíte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: hodně kaká
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2009 18:41:49
Odpovědět s citátem

U nás - briťák 14,5 měsíce - je to 1-4x a dávka je 1-4 bobíky Very Happy Většinou aspoň jeden je ale bezoár.
Záleží to na tom, kolik zbaští, někdy má žravý den, kdy spořádá půl misky granulí, kus masa a ještě paštičku nebo vaničku, jindy sotva půl paštičky a granulí jen ďobne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: hodně kaká
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2009 19:21:52
Odpovědět s citátem

BaraHortova napsal:
Ahojte !
Chtěla jsem se zeptat: asi před týdnem jsem si koupila kocourka devon rexe, má 3,5 měsíců ale jinak je super. Problém je ten, že na můj vkus až moc kaká. Neřekla bych, že až tak hodně jí, ale denně 4-5 vybírám výkaly Sad . Nevím jestli to je normální, protože moje minulá kočička kakala max. 2krát. Děkuju za všechny odpovědi... Very Happy


U devonů je to doopravdy jako u nahatek, rychlejší metabolismus, více jedí, pijí, vylučují, víc se jim "špiní" uši, mají vyšší nároky na teplo než chlupatky. Navíc ho máte krátkou dobu, t.j. změna prostředí, možná krmení-5x je přece jen trochu moc, uvidíte za pár týdnů. Ale co je to "normální"? Moji devoni chodí 2-3x denně, koťata častěji 3-4x, takže bych řekla, že to normální je.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BaraHortova



Založen: 01.07.2009
Příspěvky: 11

Předmět: hodně kaká
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2009 8:40:00
Odpovědět s citátem

Moc děkuju všem, co jste mi odepsali.
Kocourka krmím granulemi FRISKIES pro koťata, konzervy navíc mu nedávám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: hodně kaká
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2009 8:44:45
Odpovědět s citátem

Tak jednoznačně změnit značku granulí ... Friskies rozhodně nepatří mezi výrazně kvalitní krmiva a navzdory zdání, že jsou levné, to tak není a kvaitnější krmiva díky menším krmným dávkám vyjdou cenově nastejno.

Doporučuji část o Krmení, kde najdete tipy čím krmit http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3357
namátkou:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3357
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2774
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2873
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2009 8:47:49
Odpovědět s citátem

Baro aj ja mam Devona Smile

Na velku chodi dvakrat denne ale stavalo sa ze bol za den aj 5krat! To preto ze zerie ako masina Laughing velmi mu chuti.
Granule Frieskies ak mozem poradit mu nedavaj, je to uuuuuuuuplny odpad! To sa potom nemozes divit ze tolko chodi na wecko.
Pokukaj tu na fore ohladom krmiv, myslim ze je tu vela vybornych informacii.
Ma aj tvoj devon take neskutocne spinave usi? Ja mu ich musim cistit kazdy treti den a miniem asi tak 15 kusov uchatok Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BaraHortova



Založen: 01.07.2009
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2009 9:50:56
Odpovědět s citátem

jojo i mýmu kocourkovi se hrozně moc špiní uši je to až nenormální každý druhý den mu je čistím Sad no hrůůůza. Jinak ty granule zkusím změnit snad to pomůže....... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2009 11:28:58
Odpovědět s citátem

BaraHortova napsal:
jojo i mýmu kocourkovi se hrozně moc špiní uši je to až nenormální každý druhý den mu je čistím Sad no hrůůůza. Jinak ty granule zkusím změnit snad to pomůže....... Wink


Holky, to není NENORMÁLNÍ-já devony chovám, mám teď 2 měsíční koťata - a je to naopak NORMÁLNÍ, že se jim víc špiní uši. Já jim je čistím papírovým kapesníčkem skoro denně a občas uchošťourama.

A jednoznačně Friskies je cajkové krmení, to už se vlbec nedivím, že bobkuje jak vzteklej. Okamžitě změnit krmení, a bude i míň bobků. Slušná cena je za superprémiovku Brit care kittten, Proplan kitten-nemusí to být zrovna krmivo za 200/kg, ale taky ne sr..... ze supermarketu. Takové dlouhodobé krmení se projeví na zdraví zvířete. Zkuste ty granule ochutnat-jak jsou slané-záruka problémů s močákem ne-li přímo s ledvinami, žádná legrace. Taky doporučuji pročíst vlákno o krmení.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2009 12:24:43
Odpovědět s citátem

Tatiano a co vasi dospeli devonkovia, tiez maju uska take spinave? Ja len ci mozem ocakavat ked podrastu a osrstia sa ze bude toho mazu menej.
Moja kamaratka ma tiez devonceka uz dospelaka a ten ma uska ciste.
Ale ten moj, to je hnoj co mu najdem v usiach Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2009 12:39:41
Odpovědět s citátem

Emily napsal:
Tatiano a co vasi dospeli devonkovia, tiez maju uska take spinave? Ja len ci mozem ocakavat ked podrastu a osrstia sa ze bude toho mazu menej.
Moja kamaratka ma tiez devonceka uz dospelaka a ten ma uska ciste.
Ale ten moj, to je hnoj co mu najdem v usiach Laughing


Dospělým musím taky čistit uši častěji, než třeba našim lesoňům Čukovi a Gekovi. Nemají v nich denně hnůj, ale asi i proto, že téměř denně jim boltce vytřu kapesníčkem. A jak jsem už psala, uchošťourama tak 2x měsíčně. Adamovi se hnojí uši víc. Ono to bude možná závislé i na krmení, nevím. Rozhodně to není nic patologického.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (29x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top