Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Stěhování


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
jájinka



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha

Předmět: Stěhování
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2009 12:06:53
Odpovědět s citátem

Mám kocoura/kastrát),který žije v domku se zahradou a je zvyklý chodit ven,kdy se mu zachce,máme sklopná dvířka.Problém který řeším je,že domek budu prodávat a nastěhuji se do bytu asi 50 m2.Velmi se bojím,že si nezvykne a bude nešťastný.Myslíte,že si časem zvykne?Děkuji za názor
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Stěhování
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2009 22:43:40
Odpovědět s citátem

Dle mého názoru si nezvykne. Pokud je starší a je celý život zvyklý chodit ven, bude tu volnost vyžadovat a bude nespokojený.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
jájinka



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Stěhování
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 6:40:58
Odpovědět s citátem

Budou mu 3, on jako kotě v bytě byl,po rozchodu s přítelem jsem ho právě dala k rodičům na venkov.Mám z toho taky strach ale někomu ho dát to si neumím představit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 9:48:06
Odpovědět s citátem

Ještě ho můžete brávat ven na vodítku... Asi to pro něj nebude tak zajímavé, jako když se venku producíroval sám, ale aspoň něco. A na vodítko si zvyknou i starší kočky, co jsem slyšela.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jájinka



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 10:01:54
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Ještě ho můžete brávat ven na vodítku... Asi to pro něj nebude tak zajímavé, jako když se venku producíroval sám, ale aspoň něco. A na vodítko si zvyknou i starší kočky, co jsem slyšela.


O tom jsem již také uvažovala,no snad to nějak zvládne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adinah



Založen: 05.12.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 11:23:31
Odpovědět s citátem

Moje teta se před asi dvěma lety také stěhovala z domku do bytu. V té době měla 2 kocoury. Jeden byl původně bytový kastrát, druhý normální venkovský kocour, zvyklý chodit se domů jen najíst a ohřát. Před přestěhováním ho nechala vykastrovat a dnes s ní oba žijí v bytě celkem spokojeně. Je fakt, že je poští ven, pokud hodně chtějí. Hodně bude záležet na jeho povaze a také nevím v jakém prostředí dům je (jestli to je 12ti patrový věžák na frekventované ulici nebo menší dům v klidné čtvrti) a také jaká je vaše ochota kocoura nechat proběhnout venku i bez dozoru.

Mám čerstvou osobní zkušenost. Můj první rozmazlenec je kočka bytová, pouštěná v létě na pidizahrádečku pod bedlivým dozorem. Posledních několk měsíců ovšem trávila volný čas převážně pokusem prohrabat se skrz okno ven. Vydržela jsem do kastrace, očipovala jí a teď prožívám pocity rodičů při vylétávání dětí z rodného hnízda. Ovšem kóča se vrací z venku spokojená a evidentně je štastnější, pokud ji občas dopřeju tuto volnost (naštestí je naše sídliště na okraji vesnice a okolí je ráj "divé" zvěře). Druhý mazánek tyto choutky naštěstí nemá (zatím).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jájinka



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 11:49:02
Odpovědět s citátem

adinah napsal:
Moje teta se před asi dvěma lety také stěhovala z domku do bytu. V té době měla 2 kocoury. Jeden byl původně bytový kastrát, druhý normální venkovský kocour, zvyklý chodit se domů jen najíst a ohřát. Před přestěhováním ho nechala vykastrovat a dnes s ní oba žijí v bytě celkem spokojeně. Je fakt, že je poští ven, pokud hodně chtějí. Hodně bude záležet na jeho povaze a také nevím v jakém prostředí dům je (jestli to je 12ti patrový věžák na frekventované ulici nebo menší dům v klidné čtvrti) a také jaká je vaše ochota kocoura nechat proběhnout venku i bez dozoru.

Mám čerstvou osobní zkušenost. Můj první rozmazlenec je kočka bytová, pouštěná v létě na pidizahrádečku pod bedlivým dozorem. Posledních několk měsíců ovšem trávila volný čas převážně pokusem prohrabat se skrz okno ven. Vydržela jsem do kastrace, očipovala jí a teď prožívám pocity rodičů při vylétávání dětí z rodného hnízda. Ovšem kóča se vrací z venku spokojená a evidentně je štastnější, pokud ji občas dopřeju tuto volnost (naštestí je naše sídliště na okraji vesnice a okolí je ráj "divé" zvěře). Druhý mazánek tyto choutky naštěstí nemá (zatím).



Děkuji,za trochu pozitivní názor.Uvažovala jsem, o přízemním bytě (sice se obávám mojí bezpečnosti) ale pro kocoura by bylo fajn, kdybych mu udělala dvířka, že by mohl chodit ven.Ale zase nevím jak by přežil mezi pejskama, kterých je hodně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adinah



Založen: 05.12.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 13:19:07
Odpovědět s citátem

jájinka napsal:

Děkuji,za trochu pozitivní názor.Uvažovala jsem, o přízemním bytě (sice se obávám mojí bezpečnosti) ale pro kocoura by bylo fajn, kdybych mu udělala dvířka, že by mohl chodit ven.Ale zase nevím jak by přežil mezi pejskama, kterých je hodně.


S dvířky pozor. Zrovna včera večer jsem pozorovala cizího kocoura jak mlsně obhlíží občerstvení nachystané pro mojí tulandu (kdyby se náhodou uráčila vrátit hladová dřív, než ji bude mít kdo pustit domů). Prohlídka bytu by na sebe jistě nedala dlouho čekat:-) A takhle aspoň mám kontrolu o odchodech a návratech.
O psy bych strach neměla, kočka je rychlejší, mrštnější a když je nejhůř tak má velice účinné drápy. Víc mám strach z aut. To je to z čeho jsem nervózní, když je kočka na výletě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jájinka



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 13:48:59
Odpovědět s citátem

adinah napsal:
jájinka napsal:

Děkuji,za trochu pozitivní názor.Uvažovala jsem, o přízemním bytě (sice se obávám mojí bezpečnosti) ale pro kocoura by bylo fajn, kdybych mu udělala dvířka, že by mohl chodit ven.Ale zase nevím jak by přežil mezi pejskama, kterých je hodně.


S dvířky pozor. Zrovna včera večer jsem pozorovala cizího kocoura jak mlsně obhlíží občerstvení nachystané pro mojí tulandu (kdyby se náhodou uráčila vrátit hladová dřív, než ji bude mít kdo pustit domů). Prohlídka bytu by na sebe jistě nedala dlouho čekat:-) A takhle aspoň mám kontrolu o odchodech a návratech.
O psy bych strach neměla, kočka je rychlejší, mrštnější a když je nejhůř tak má velice účinné drápy. Víc mám strach z aut. To je to z čeho jsem nervózní, když je kočka na výletě.


Jo, tak to znám!Doma jsem už kolikrát přišla a cizí kocour veget na pohovce.To je špatný.Z aut bych taky měla strach ikdyž tam kde nyní žijem, je docela rušná silnice a ťuk ťuk dobrý.A to číču třeba pustíte než jdete do práce a je celou dobu venku?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jájinka



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 13:50:26
Odpovědět s citátem

adinah napsal:
jájinka napsal:

Děkuji,za trochu pozitivní názor.Uvažovala jsem, o přízemním bytě (sice se obávám mojí bezpečnosti) ale pro kocoura by bylo fajn, kdybych mu udělala dvířka, že by mohl chodit ven.Ale zase nevím jak by přežil mezi pejskama, kterých je hodně.


S dvířky pozor. Zrovna včera večer jsem pozorovala cizího kocoura jak mlsně obhlíží občerstvení nachystané pro mojí tulandu (kdyby se náhodou uráčila vrátit hladová dřív, než ji bude mít kdo pustit domů). Prohlídka bytu by na sebe jistě nedala dlouho čekat:-) A takhle aspoň mám kontrolu o odchodech a návratech.
O psy bych strach neměla, kočka je rychlejší, mrštnější a když je nejhůř tak má velice účinné drápy. Víc mám strach z aut. To je to z čeho jsem nervózní, když je kočka na výletě.


Jo, tak to znám!Doma jsem už kolikrát přišla a cizí kocour veget na pohovce.To je špatný.Z aut bych taky měla strach ikdyž tam kde nyní žijem, je docela rušná silnice a ťuk ťuk dobrý.A to číču třeba pustíte než jdete do práce a je celou dobu venku?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adinah



Založen: 05.12.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 15:43:33
Odpovědět s citátem

jájinka napsal:

Jo, tak to znám!Doma jsem už kolikrát přišla a cizí kocour veget na pohovce.To je špatný.Z aut bych taky měla strach ikdyž tam kde nyní žijem, je docela rušná silnice a ťuk ťuk dobrý.A to číču třeba pustíte než jdete do práce a je celou dobu venku?


Mám byt v přízemí s pidizahrádečkou situovaný do vnitrobloku. Zahrádky jsou na garážích a tedy asi metr nad okolím, ale na jedné straně je zeď nižší. Kóča se zatím většinou zdržovala buď přímo na zahrádce (dokud nezjistila, že ten plůtek je směšně nízký) nebo v blízkém okolí. Vždy jen pár hodin. V pondělí večer se ovšem vydala na delší výlet a vrátila se dnes ráno. Když nejsem doma, tak holt má smůlu a musí počkat venku.
Protože mám doma ještě kocoura a netoužím, aby mi tam lezli cizí kočky ze širokého okolí, tak jsem dvířka zavrhla (navíc bych je musela umístit do balkónových dveří a tudíž bych přišla o tepelnou izolaci).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 15:50:38
Odpovědět s citátem

ja tedy nevim, kamaradka si vzala z chalupy venkovni kocoury cca. 2 roky a ma je v panelakovem byte a muzu Vam rict, je to neco strasneho, kocouri jsou vykastrovani a presto curaji do perin nici koberec, strhavaji veci z policek-dle meho nazoru jsou nespokojeni,ale asi take zalezi na povaze urcite kocicky,ale ja muzu rict za sebe, ze bych venkovniho kocoura do bytu nebrala...pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adinah



Založen: 05.12.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 16:05:27
Odpovědět s citátem

Hodně záleží na povaze kočky. Jak jsem psala, mám kočku od narození bytovou a přesto od té doby co jsem si jí přivezla, tak je nejraději, když může být venku. Miluje prostě volnost. Stačí otevřít okno na větrání a už se ochomejtá okolo aspoň nadechnout čerstvého vzduchu. Ovšem jinak je hodná, nic neničí. Od mala také není zrovna mazlící typ (k uspokojení jí stačí tak 5 minut a konec). Prostě osobnost:-)
Teta si do bytu naopak vzala do té doby vesnického obšourníka a ten je v bytě spokojený (ovšem pravda, že když chce, tak je vypoštěn ven).

Tak proč to nezkusit. Dát zvíře pryč je až poslední varianta (pokud je máte opravdu rádi).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 16:28:20
Odpovědět s citátem

Hezký den všem,
já jsem možná pesimista, ale nikdy v životě bych kočku ven bez dozoru nepouštěla... jak z hygienických důvodů (venku může něco sežrat, vyšklápnout a aby se mi pak producírovala po bytě... no nevím...), tak z důvodu toho, že bych měla strach... nejen auta, ale jedy, pasti na zvířata, psi (viz. případ Tsunamky, který naštěstí dopadl dobře), zlí lidé nebo děti... Trnula bych hrůzou každou minutu, kdy by byla kočena mimo domov. Možná jsem příliš útlocitná, ale toto bych prostě nesnesla... A spoléhat se na to, že je kočka mrštná... Nikdy nevíte, co se může stát. Chápu, že pokud je kočka zvyklá na nějakou volnost, že se jí těžko bude odnaučovat, ale třeba procházky na vodítku, zasíťovaný balkon... Snad by toto řešením bylo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: Stěhování
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 20:48:57
Odpovědět s citátem

jájinka napsal:
Mám kocoura/kastrát),který žije v domku se zahradou a je zvyklý chodit ven,kdy se mu zachce,máme sklopná dvířka.Problém který řeším je,že domek budu prodávat a nastěhuji se do bytu asi 50 m2.Velmi se bojím,že si nezvykne a bude nešťastný.Myslíte,že si časem zvykne?Děkuji za názor


moje teta se stěhovala z rodinného domu do bytu 2+1 se 3 kočičkami(kastrovanými), byly zvyklé v domě jen na noc, jinak chodily ven. trvalo to dlouho, škrábaly na okna, mňoukaly, utíkaly na chodbu, ale zvykly si. pamatujte,že kočka nelpí na místě, ale na člověku. Já jsem se svým kocourem stěhovala už 3x, zvykl si všude, i když je to jiný prostor, jiné vůně atd. dejte mu čas Smile
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Stěhování
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 22:24:04
Odpovědět s citátem

Lucienka napsal:
...pamatujte,že kočka nelpí na místě, ale na člověku.


Myslím, že je to přesně naopak. Zatímco pes lpí na páníčkovi, kočka lpí víc na domově, na svém prostředí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 22:33:36
Odpovědět s citátem

Kočka lpí na člověku, pokud s ním žije od malinka a je mezi nimi vztah. to, že kočce víc záleží na místě, kde žije než na člověku, podle mne vzniklo v době, kdy kočky byly převážně venkovní a vztah mezi nimi a lidmi se příliš vytvořit nemohl.

Moje zkušenost - brala jsem do bytu tříletého kocoura, který byl zvyklý v domku s dvorkem a zahradou. Když chtěl být uvnitř, byl, když chtěl ven, mohl. Od malinka byl náš ocásek a bylo jasné, že je na nás hodně vázaný. A my na něj, samozřejmě. Přechod z domku do bytu zvládl bez nejmenšího problému, byl rád, že je s námi, netesknil, nedobýval se ven. Protože ve vsi, kde jsme bydleli, jsme o několik kočiček přišli ( zastřelení, přejetí autem, zabití psem Sad Sad ) , rozhodla jsem se kocoura a později další chlupáče ven nepouštět.

Takže myslím, že kočka, žijící od mala v úzkém kontaktu s člověkem, přestěhována být může a zvykne si.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2009 22:48:59
Odpovědět s citátem

S naším kocourkem jsme se stěhovali celkem 4x za dva roky... Bral to naprosto v pohodě, jen si potřeboval zkontrolovat záchodek, misky a pelíšek a hlavně nás... Je pravda, byl to sphynx (=přísavka) a čistě bytový, ale i tak - jakmile je kocour fixovaný na člověka, jde za člověkem... Ne za místem, kde dříve bydlel...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jájinka



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2009 8:07:44
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
S naším kocourkem jsme se stěhovali celkem 4x za dva roky... Bral to naprosto v pohodě, jen si potřeboval zkontrolovat záchodek, misky a pelíšek a hlavně nás... Je pravda, byl to sphynx (=přísavka) a čistě bytový, ale i tak - jakmile je kocour fixovaný na člověka, jde za člověkem... Ne za místem, kde dříve bydlel...


Děkuji všem za názory a zkušenosti.Snad to dopadne dobře,taky si říkám že bude rád, že je se mnou,nyní si mě užije pouze o víkendech a v týdnu opravdu jen krátce.A to by mě umazlil!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kristýna Rychtaříková



Založen: 09.07.2009
Příspěvky: 1
Bydliště: Říčany

Předmět: Re: Stěhování
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2009 14:19:23
Odpovědět s citátem

jájinka napsal:
Mám kocoura/kastrát),který žije v domku se zahradou a je zvyklý chodit ven,kdy se mu zachce,máme sklopná dvířka.Problém který řeším je,že domek budu prodávat a nastěhuji se do bytu asi 50 m2.Velmi se bojím,že si nezvykne a bude nešťastný.Myslíte,že si časem zvykne?Děkuji za názor


Nemyslím si že byl dobrý nápad prodávat dům. Záleží hodně a povaze kocourka, ale spíš si myslim že si moc nezvykne, nebo to bude dlouhou dobu trvat.
A proč vlastně dům prodáváte, vždyt je to lepší než byt. Já sama sem se s rodiči asi před 2 měsícema přestěhovala do domku v Říčanech a nemůžeme si stěžovat Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2009 8:56:28
Odpovědět s citátem

Asi to nebude vědět stoprocentně, pokud to nevyzkoušíte. Pokud nemáte možnost volby, stěhovat se budete (musíte) a pak by jste musela volit mezi tím, mít ho u sebe na 50m, nebo dát ho pryč (ale k domku s volným vstupem ven), jsem samozřejmě pro první možnost. Pokud se tedy neukáže, že zrovna váš kocourek je ten, který by tento přechod nezvládl a psychicky by na tom byl dlouhodobě špatně. Možná by mu po příchodu do uzavřeného prostoru (bytu) pomohlo pořízení dalšího kámoše, aby se zabavil nebo pravidlené procházky na kšírách (třeba večer, když není všude tolik psů). Já teď také řeším problém stěhování, který je proti vašemu daleko malichernější (ale já na všechno koukám z pohledu kočky a její vyrovnané psychiky, takže jsem v dilema). Kvůli vysokému nájmu bych se potřebovala přestěhovat do něčeho ještě menšího (dosud jsem na 38m + lodžie). Jenže to "něco menší" je právě vždy bez balkonu nebo lodžie a kočka je tam zvyklá celý den lehávat a "studovat" okolní život. Bydlím v přízemí v travnaté oblasti, okolo chodí lidé (často na ní mluví), psi, poskakují vrabci atd. - no pořád se něco děje a ona lítá po zídce lodžie (zamozřejmě je zajištěná) a pořád je něčím zaujatá - vše má jak na dlani, nebo se vyhřívá na sluníčku. Je prostě jak ve voliéře, ale kdykoli chodí otevřeným oknem domů. Pokud se přestěhuji do pidigarsonky, bude zavřená na pár metrech a výhled z okna (třeba z vyššího patra) už není takový.. A tak řeším a dál platím nekřesťanský nájem, aby se kóča nenudila..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (50x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (23x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top