Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Epilepsie


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
ivakralova



Založen: 27.03.2009
Příspěvky: 4

Předmět: Epilepsie
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2009 12:09:24
Odpovědět s citátem

Potřebuji poradit...mám 3 měs. kocourka. Před 3 dny měl zvláštní záchvat. Jen tak ležel a strašně naříkal. U tlamičky měl sliny. Jela jsem s ním na veterinu a tam mu dali nějaký roztok a udělali 4 rentgeny jestli mu něco neuvízlo ve střevech. Na nic bohužel nepřišli a epilepsii vyloučili. Dostal dvě iněkce na podporu slinatosti a jednu na uklidnění. Celé to vyšetření stálo 1200,- Druhý den jsme tam byli znova na rentgenu a ztejně na nic nepřišel.Opět dostal iněkce a opět to stálo 1200,-. Dnes měl kocourek nový záchvat a byl uplně jiný. Ležel v křeči na boku a klepal nožičkama. Celé to trvalo asi 15 vteřin. Po záchvatu je ospalí a jen polehává. Myslím si že má epilepsii a nevím co s tím mám dělat. Když se narodil tak byl strašně maličký a museli ho dokrmovat. I teď je stále drobný.Můžete mi prosím poradit? Také mě zajímá jak probíhá léčba,pokud se epilepsie potvrdí a jak je to finančně nákladné. Děkuji za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2009 12:43:43
Odpovědět s citátem

Já jsem epileptický záchvat sice na vlastní oči ještě neviděla, ale moje příbuzná má malého pejska, který epilepsii má už několik let a ty záchvaty popisuje úplně stejně jako vy. Pejsek je prý nejdřív chvíli v křeči, škube se a pak je celý den takový slabý, jakoby omámený, unavený a někdy se mu i špatně chodí. Další den už na něm zas není nic poznat.

Možná by stálo za to zkusit ještě jiného veterináře, pro jistotu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivakralova



Založen: 27.03.2009
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2009 14:32:58
Odpovědět s citátem

chci se ještě zeptat.Co vlastně mám dělat když ho ten záchvat zase chytne.Jestli ho mám nechat byt,či ho nějak konejšit.Je to strašný pohlet ho vidět jak se trápí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2009 14:34:55
Odpovědět s citátem

O této problematice se tady již psalo

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2600

Já bych určitě vyměnila veta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2009 14:39:55
Odpovědět s citátem

Ještě jsem našla toto

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1858

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1834
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ivakralova



Založen: 27.03.2009
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2009 15:35:54
Odpovědět s citátem

tak dneska jsme měli další záchvat. Je mi z toho smutno. koucourek teď leží a spinká. Chci se ještě zeptat jak vlastně probíhá vyšetření na epilepsii a kolik to orientačně stojí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gabouš



Založen: 26.05.2009
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2009 12:53:36
Odpovědět s citátem

ivakralova napsal:
tak dneska jsme měli další záchvat. Je mi z toho smutno. koucourek teď leží a spinká. Chci se ještě zeptat jak vlastně probíhá vyšetření na epilepsii a kolik to orientačně stojí.


Dobrý den, sice už je to nějaká doba, co se tady tento příspěvek objevil, ale protože mám sama zkušenost s epileptickou kočkou, tak bych ráda přispěla nějakou radou (byť tady je každá drahá).

Moje kočka má posttraumatickou epilepsii po pádu z okna - hledala jsem dlouho veterináře, který by měl s epilepsií u koček vůbec nějakou zkušenost. Našla jsem nakonec jednu v Praze u Karlova náměstí (časem bych si vzpomněla i na jméno), ale nebylo to téměř k ničemu (ne kvůli osobě veterináře).

Paní doktorka mi vysvětlila, že u koček je epilepsie téměř vyloučená (tedy, myšleno jako nemoc třeba vrozená), jediná forma, která se u koček vyskytuje je právě ta posttraumatická (jenže i to je velmi neobvyklé, protože kočky většinou nepřežijí už to trauma - tedy například setkání s rozejtým autem).

Epilepsie u koček vypadá nejspíš podobně jako u lidí (já jsem lidský záchvat viděla jen jednou někde na nádraží). Prostě neovladatelná křeč ve svalech, pěna u pusy, klepání, uvolnění svěračů (často se mi kočka při záchvatu počůrala). Záchvat trvá minutu - dvě, kočka je pak na pohled úplně dezorientovaná (doktorka říkala, že je to proto, že si ten záchvat nepamatuje a neví tak trochu, co se stalo, kde je a proč všichni sedí u ní na zemi), záchvat ji velmi vyčerpá - ta moje se pak jde najíst a sní toho většinou mnohem víc, než při normálním krmení.

Co s tím je bohužel otázka, na kterou nezná nikdo moc žádnou odpověď. Moje kočka měla záchvaty cca jednou za 6-8 týdnů, což je relativně málo a dá se s tím žít. Při častějších záchvatech se podávají pseudobarbituráty (já jsem dostala normálně recept na lahvičku asi 50 kusů, kamarád záchranář ze záchranky říkal, že kdybych to snědla, tak mě to zabije i bez lahve vodky Smile, ale je potřeba léky podávat ve stejnou dobu v přesně odměřeném množství (v mém případě to bylo 2mg na kg kočky, ale prášky měly 15 mg, kočka 6 kg, tak jsem byla úplně ztracená). Léky pochopitelně zvíře utlumují.

Já jsem po konzultaci se svým svědomím rozhodla, že rozhodně nebudu kočku trápit každodenní dávkou barbiturátů (ostatně - chtít jí dát lék pokaždé ve stejnou dobu je nadlidský výkon - už to vidím, jak by se 5x nechala něčím oblbnout, pošesté už bych ji nenašla) a smířila jsem se s tím, že život mé kočičky nebude příliš dlouhý (lékařka tenkrát říkala 4-5 let max. - jo, kočka je obyčejný nalezený mourek).

Loni v létě jsme náhodou našli kotě, vzali ho domů jako kámoše té starší. Ta byla samozřejmě asi tři měsíce lehce rozladěná, nebavila se s námi moc atd. (což všichni znáte), ale mělo to i ten důsledek, že poslední záchvat (o kterém vím), byl v listopadu a od té doby jen jeden menší, když jsme poprvé letos po zimě vyjeli ven a tři dny venku s ptáčky kočandu vážně vyčerpaly a dostavil se záchvatek.

Jinými slovy, léčit se to skoro nedá, občas, jak se to stalo i u mě ta nemoc sama ustoupí. Já se přiznám bez mučení, že kdyby ty záchvaty tenkrát přibývaly (na což jsem byla také upozorněná, že je možnost), tak bych kočku nechala radši uspat, než ji trápit barbituráty.

Tak to je snad vše - doufám, že to někomu pomůže.
_________________
Gabouš a kočandy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2009 21:04:11
Odpovědět s citátem

ježkove oči! mám sučku,čo má epilepsiu,teda aspoň to tak vyzerá.mala niekoľko záchvatov a kedže sa vylúčilo ochorenie srdca,ľadvín a dalších orgánov,ostala epilepsia.dostáva 2x denne lieky a je v pohode. nechápem,prečo utratiť??!!! ved to zviera nevie čo sa deje,záchvat si nepamatá a nemá z toho mindráky,ako ľudia,ktorí si svojhandicap uvedomujú a nikoho by nenapadlo ich utratiť.
tie lieky mimochodom nie sú drahé a okrem toho neužíva nič.snažím sa, aby nemala nejaké veľké stresy.to je všetko.žiadna hrúza to nie je
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (54x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (27x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (21x)
7
Mrouskání kočky (říje) (18x)
8
Kočičí jména (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top