Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Fugo - pokračování


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Danni



Založen: 24.05.2008
Příspěvky: 7
Bydliště: Kostec n.Č.l /kolej Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2009 12:58:21
Odpovědět s citátem

Našla jsem tohle téms proto, že teď řeším podobné problémy s naším kocourem, taky nesnáší být sám doma,. Naštěstí nedělá takovou škodu, ale taky si odmítá hrát normálně, ale jen záškodnicky. Navíc je zlý i na nás, útočí a kouše i bez důvodu Sad myslím, že by se v dobrém novém prostředí by se srovnal, být to na mě, tak to s ním ještě budu zkoušet, jenže já jsem na koleji a kocour u rodičů a těm s ním došla trpělivost Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2009 12:54:08
Odpovědět s citátem

Danni napsal:
Našla jsem tohle téms proto, že teď řeším podobné problémy s naším kocourem, taky nesnáší být sám doma,. Naštěstí nedělá takovou škodu, ale taky si odmítá hrát normálně, ale jen záškodnicky. Navíc je zlý i na nás, útočí a kouše i bez důvodu Sad myslím, že by se v dobrém novém prostředí by se srovnal, být to na mě, tak to s ním ještě budu zkoušet, jenže já jsem na koleji a kocour u rodičů a těm s ním došla trpělivost Sad


Danni, kocourkovi je třeba se věnovat. Nebo mu pořídit kamaráda. Případně přípravek s kočičími feromony Feliway.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danni



Založen: 24.05.2008
Příspěvky: 7
Bydliště: Kostec n.Č.l /kolej Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2009 13:06:56
Odpovědět s citátem

adelnik napsal:

Danni, kocourkovi je třeba se věnovat. Nebo mu pořídit kamaráda. Případně přípravek s kočičími feromony Feliway.


Děkuju adelníku za snahu, i to je lepší než nic a musí se to ocenit. Kcourovi se snažíme věnovat co to jde, jenže to moc nejde časově, nebo proto, že ho normální hra přestane ihned bavit a her podle něj - na nejvyšší skříni fackovat kytku - se nemůžu zůčastnit zase já a to ani ze židle.

Proti druhé kočce je máma zásadně a o Feliway jsem ještě nečetla, že by funguvala. I tady je asi na třetí stránce psáno, že účinky nebyly potvrzeny. Nebudu vám vykládat, jaká je moje máma a jaké peklo s ní mám já sama, ale naposledy jí pokousal a ot té doby se ho bojí a na mě nechala, abych mu našla nový domov. Že u nás doma není šťastný je pravda, a nic se tu dalšího pro jeho spokojenost udělat nedá. I kdyby to "nedá" mělo znamenat rodiče to vybojkotují a nezkusí.

To samé homeopatika, četla jsem forum na kočky online, vždy tam někdo radil zkuste homeopatika, ale nenašla jsem jediný příspěvek, který by říkal že to zafungovalo. Já nemám možnost u rodičů zkoušet něco, co pak nebude fungovat Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2009 14:07:52
Odpovědět s citátem

Danni - nějak mi uniklo, jestli je kocour kastrovaný a kolik mu je.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danni



Založen: 24.05.2008
Příspěvky: 7
Bydliště: Kostec n.Č.l /kolej Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2009 14:11:15
Odpovědět s citátem

je mu sedm, brali jsme si ho jako dvouletého z měcholup, kastrovaný je.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2009 14:20:29
Odpovědět s citátem

Řekla bych, že kocour se nudí. Ono otázku totiž je to jeho kousání a napadání, které považujete za nevhodné hraní či bezdůvodné kousání. Kočky si totiž běžně hrají tak, že to vypadá krapet drasticky, vřeští u toho zakusují se do sebe a lítají chlupy, bohužel, lidé chlupy nemají. A někdy je těžké vidět v tom, co člověka bolí, vlastně jen hraní.

Osobně bych se přikláněla spíš k pořízení druhé kočky třeba nějaké pětileté, útulkové. Je možné (nebudu tvrdit, že 100%), že jakmile bude mít kocour jinou zábavu a pořádného parťáka na hraní, mohla by se situace uklidnit a kocour celkově by byl vydováděný.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2009 14:24:25
Odpovědět s citátem

Danni, já Vám asi moc neporadím, jelikož u nás nefungovalo to, že měl kočičího kamaráda, nefungoval Feliway, bachova terapie, nefungovalo utahat ho, věnovat se mu.... Prostě potřeboval něco jiného, asi mu hodně chyběl prostor (bydleli jsme v 1+1 a ven neměl možnost chodit, jen na vodítku a to moc nemusel). Teď u nové majitelky prostor má, chodí na zahradu a má spoustu možností na vyblbnutí se venku a tak doma nezlobí. Takže jestli opravdu rodiče nechtějí nic zkoušet a jak píšete i když by se něco naskytlo tak to budou bojkotovat, doporučila bych Vám sama po svých zkušenostech najít kocourkovi nového majitele. Třeba je to také kocour co mu chybí prolétání se venku a tak bude zlobit pořád. Navíc když už je mu tolik let a je kastrovaný. Hlavně ať Vám to vše dobře dopadne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danni



Založen: 24.05.2008
Příspěvky: 7
Bydliště: Kostec n.Č.l /kolej Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2009 14:26:18
Odpovědět s citátem

April, s kamarádem bych já souhlasila, ale matka ne a je to její domácnost. Je rozdíl mezi hrou a zlým kousáním, když se ožene zuby když ho hladím, o tom ani nemluvím, ale když začne mručet a vřískat třeba když máma sypala rýži do hrnce a s rozběhem se jí zakousne do lýtka, že měla pod kousancem bouli a modřinu a je to znát ještě po měsíci to se snad shodneme, že to hra už není.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2009 14:29:42
Odpovědět s citátem

OK, to uznávám, že normální není.

Ovšem zase bych řekla, že je tu nějaký podnět ... dejme tomu ten zvuk ho nějak "znejistěl". Napadá mě, jestli se mu třeba nezhoršil zrak, proto reaguje neadekvátně na zvuk, ke kterému si neumí přiřadit původce?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danni



Založen: 24.05.2008
Příspěvky: 7
Bydliště: Kostec n.Č.l /kolej Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2009 14:39:49
Odpovědět s citátem

Vidí určitě dobře, najde si pavouka na lustru a pak po něm jde zkákat...

někdy podnět je jasný, jako třeba s tím hrncem, někdy stačí, že kolem něj projdu do koupelny... Sad

Souhlasím s Verunkou, není to s ním určitě tak hrozné jako to měla ona s Fugem, ale je to bohužel "vylepšené" o agresivitu a odmítavý postoj rodiny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2009 14:57:00
Odpovědět s citátem

A to chování se změnilo zničeho nic, nebo byl vždycky takový, celých těch 5 let u vás?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danni



Založen: 24.05.2008
Příspěvky: 7
Bydliště: Kostec n.Č.l /kolej Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2009 15:03:26
Odpovědět s citátem

April napsal:
A to chování se změnilo zničeho nic, nebo byl vždycky takový, celých těch 5 let u vás?


úplně mazlivý nebyl nikdy a divné hrací zvyky měl vždycky (hračku buď ničí na kousky, nebo ignoruje) je polodlouhosrstý a česání se mu nelíbilo nikdy, tak jsem se mu nedivila když se po mě ohnal..

Nějaké náznaky by tam byly, ale nic nápadného a teď se to vystupňovalo k nesnesení.

Zkopíruju sem, co jsem psala jinde, ztrácím přehled co jsem kde psala.

citace:
Adamsonovic domácnost.
Tak jo, hezky to tu vyklopím všechno najednou, i když útržky příběhu se tu na různých forech už objevily.

Mám problém s kocourem s rodinou doma (sama bydlím na koleji, ale že to je problém kočičí, tak ho řeším já). Kocoura máme doma pět let, brali jsme si ho z Měcholup když mu byly "asi dva", takže teď mu je asi sedm, byl kastrovaný. Mazlivý nebyl moc nikdy, ale teď je čímdáltím víc zlý. Čas od času ho chytne záchvat, ať už má nějakou příčinu nebo i bez příčina a pak skáče po nohou a útočí. Tím "skáče po nohou" nemyslím hru, ale zahryznutí se s rozeběhem, aby měl víc síly a já menší šanci ho chytit a zabránit mu v tom. Když si od něj rukou nebo tím co zrovna popadnu držím odstup, tak mručí a řve vzteky, většinou ho nějak popadnu a zavřu do jiné místnosti než ho to přejde.

Před měsícem a půl pokousal mámu tak, že z ní krev tekla ještě hodinu a pod kousanci měla modřiny a podlitiny, které jsou vidět ještě teď. Říkala, že už s ním v jednom bytě nechce dál být, já doufala, že jí to po pár dnech přejde, ale trvá na tom vážně dál

citace:
no právě:( Většinou se taková kočka srovná, když má kočičího parťáka nebo přístup ven. Podle mě mu vadí, že musí být doma dlouho sám, před maturitou jsem byla furt doma nemocná, teď jsem úplně pryč na koleji, táta měl noční směny, takže taky byl 2-3x týdně doma přes den, teď chodí do práce na celý den, máma je učitelka, takže měla práci od osmi do jedné, jenže přišlo nějaké nařízení, že si musí pracovní dobu odsedět do čtyř i bez dětí... když s ním jsem doma sama, tak je hodnej, sedí mi jako ocásek za patami a kouká co dělám, jak je sám, tak potom prudí

citace:
Kdyby to bylo na mě, tak bych druhou kočku brala jako řešení, jenže to není na mě, ale na té harpyji, pardon mé matce. Mám už s ní své zkušenosti a co si ve svém mozku zamane, to jí nikdo nerozmluví, kocour totiž není jediný psychouš v téhle rodině.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 7:33:20
Odpovědět s citátem

No a nemůže to zhoršené chování kocourka souviset s tím, že se k němu mamka chová nějak špatně? Píšeš, že už s ním nechce být v jedné domácnosti, takže jestli se k němu třeba nezačala chovat nějak hůř, třeba to z ní cítí a je z toho nervózní. Kočky vicítí špatnou atmosféru. Sama vím, že když jsme měli doma s přítelem hádací období, tak byl Dominik pořád takový zaražený, moc se nemazlil. I tady mi to lidé psali, že se může nervozita člověka přenášet na kočku a ta pak dělá nežádoucí věci.
No ale zase když píšeš, že už od mala nebyl mazlivý, tak nevím.
Jinak to kousání mi hodně připomíná Ozzyho, kocourka kterého jsme měli jako prvního, našli jsme ho venku jako koťátko. Od mala si hrál tak, že nám rval ruce, kousal. Třeba si pamatuju, jak jsme seděli na gauči a koukali na televizi a on přišel, lehl si a když jsem ho chtěla pohladit, okamžitě mi visel na ruce, ale fakt tak, až tekla krev. A když jsem se proti němu postavila třeba s novinami, že mu naplácám, tak to bylo ještě horší. Jednou jsem se k němu sklonila a hubovala mu a on mi skočil po obličeji. Mazlil se jen v noci, když jsem šla na wc, ráno když jsme vstávali a chvilku po příchodu z práce. Jinak se na něj nedalo moc sahat, protože to vždy skončilo kousáním a škrábáním. Ale čím to bylo nevím, třeba si zažil něco špatného než jsme ho našli a proto byl k lidem takový.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danni



Založen: 24.05.2008
Příspěvky: 7
Bydliště: Kostec n.Č.l /kolej Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 7:50:49
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
No a nemůže to zhoršené chování kocourka souviset s tím, že se k němu mamka chová nějak špatně? Píšeš, že už s ním nechce být v jedné domácnosti, takže jestli se k němu třeba nezačala chovat nějak hůř, třeba to z ní cítí a je z toho nervózní.


Teď už se samozřejmě k němu matka nemé dobře, stará se o něm, ale odežene ho i když k ní přijde spíš mazlivě, o nohu se otřít a ne kousnout (ale je pravda, že u něj nikdo neví a je schopný se otřít a pak hned kousnout) proto pro něj hledám nový domov, protože tohle není dobré ani pro jednoho z nich.

Ale máma je na něj naštvaná a bojí se ho až kvůli tomu, jaký byl on, hlavně teď po tom nejhorším jeho útoku a po mě taky čas od času jde, jenom já se ubráním.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top