Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

krása lidská nebo kočičí?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 16:59:14
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
...a bude se zamykat ??? Rolling Eyes


Proč by se zamykalo jen at konečně nechá někdo paní R odpovědět. Nic špatného tady není Rolling Eyes
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 17:34:07
Odpovědět s citátem

Pro KLICPEROVOU

Posilam Vam me otazky jeste jednou,ctete pozorne prosim!Odbocujete od tema.Nemela jsem na mysli kastrovani zvirat v jednom roce,to vite moc dobre!!Kastrovala se kotatka,ktera se prodavala az po zakroku..Pi.Leitnerova nabizela za jejich zlatych casu kotatka pouze vykastrovana,napr.memu kamaradovi, ktery zije v nemecku jmenem Andre Baldermman.Ona si jiste vzpomene jak mu vnucovala 5 mesicni vykastrovanou kocicku.Ja jsem byla prvni,ktera se proti temto ohavnostem v cechach postavila.Kdo vi,mozna by to zde dnes bylo jako v Americe,kde je jsou takove hruzy na dennim poradku.Ale nastesti se tito chovatele Sphynxu zalekli,coz je dobre a i kdyz dnes zapiraji a lzou jak kdyz tiskne,kazdy vi sve.A uz chapu jake krizence jste mela na mysli.To budou urcite ty F1 a F2,tedy hybridi z chov.stanice Tyrell.

Prosim odpoved

Tak ze vy si myslite Klicperova, ze volba kastrovat a prodavat pouze na mazlicky byla od Leitnerove v poradku?A rikate ze tech 50.tisic za Sphynxe melo zustat, aby byla porad snaha mit nejaky cil??Ale jaky cil konkretne mate na mysli?
Pisete o prapodivnych krizencich Sphynxu ktere jsou vsude kolem,ale ja o zadnych nevim?Asi mi neco uniklo, mohla by jste me prosim o nejakych informovat?Klidne staci jmeno chov.stanice, urcite si vzpomenete kdyz jich je vsude tolik kolem.
A posledni otazka, co znamenaji ne jen Sphynxi?
Nezlobte se, ze se dnes tolik ptam, ale mam zrovna dobrou naladu.Take doufam, ze se tema jeste neuzamkne,zacina to byt velmi zajimave.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 17:48:43
Odpovědět s citátem

Paní rufenachtová prosím přečtěte si to ještě jednou a v klidu. Nevím jediný kdo tu převrací a utíká od tematu jste vy !!! Já sem odepsala na vše... Vysvětlíte mi prosím jak můžete dávat 2 měsíční kotata??? A proč jste prodala panu navrátilo ze sopřeče chovný pár a prodávate dál???? Nene paní rufenaktová ja psala pouze fakta a odpovědi na vaše otázky nic jiného. Asi se motáte nějak v kruhu jinak nedovedu pochopit proč neodpovíte jste přeci dospělá ženská. Nevím co to tady mluvíte o kastraci malých kotátek to jsou samé lži....................... Budte tak laskavá a odepište opravdu na to, co nás zajímá ANO ?????????? A prosím Já vám taky píšu paní rufenachtová tak budte tak laskavá a budte slušná. I když to asi neumíte. Rolling Eyes
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 18:05:03
Odpovědět s citátem

Klicperova! Za prve prijmeni,jmena a nazvy osob se pisi s velkym pismenem,to Vas ve skole neucili?Za druhe,ja se ptala jako prvni a vy jste mi neodpovedela vubec na nic.Za treti ja ne lzu.Za ctvrte,az budete odpovidat,tak se z hluboka nadechnete a piste srozumitelneDiky[/quote]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 18:11:53
Odpovědět s citátem

Scarface napsal:
Klicperova! Za prve prijmeni,jmena a nazvy osob se pisi s velkym pismenem,to Vas ve skole neucili?Za druhe,ja se ptala jako prvni a vy jste mi neodpovedela vubec na nic.Za treti ja ne lzu.Za ctvrte,az budete odpovidat,tak se z hluboka nadechnete a piste srozumitelneDiky
[/quote]


Bože můj Paní Ivanko já nevím at posoudí i jiní jestli jsem vám odepsala na vše myslím si že jo. A kdo podle vás tedy lže????? Víte že máte podobný rukopis a inteligenci psaní jako pan navrátil ten mi také psal něco o škole. Nebojte vzdělání mám dobré o to bych strach neměla.
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: Re: 4 Scarface:
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 18:20:39
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
Sfinxie napsala:
Chvalim za znalost nemciny. Spravne! Kraut znamena zeli. Ted se pochlubim ja anglictinou. Scarface znamena zjizveny oblicej. Ve vasem pripade ksicht! Kdyz uz jsme u toho urazeni. Nic jineho neumite. Urazenim odvadet od pointy diskuze. Ale to uz taky vsichni vime.


Scarface napsala:
To ja Vas zase pochvalit nemuzu, Vase znalost nemciny je totiz nulova, proto se dorozumivate s Vasim rakouskym manzelem anglicky.
Mimochodem Scarface je muj nejoblibenejsi film,takze zase vedle Skopalova alias Kraut.
Musim podotknout, ze si na to Kraut nemohu zvyknout, jelikoz jste se vzdy podepisovala v soukromych e-mailech jako Marketa Skopalova.
Aha....ted me napada vlastne proc! Vy jste se bala ze Vam s cizim jmenem zvednu cenu, ze? Ale to ja nedelam, mohla jste se predstavit hned jako Kraut.

Sfinxie odpovida:
Laughing S manzelem mluvim anglicky, protoze jsem zila 4 roky v Americe a rada si i nadale procvicuji anglictinu. A vase uvaha, ze moje znalost nemciny je nulova me teda udivuje. To tedy opravdu nechapu, jak muzu byt ve Vidni (kde ziju uz 6let) zamestnana v Allianz jako odborny znalec skod, ktery je neustale v kontaktu se zakazniky. To mi opravdu hlava nebere, kde jste prisla na to, ze neumim nemecky. Laughing Vy jste mi teda srandovni postavicka. Laughing A v jednom z mych 4 e-mailovych adres je podpis Skopalova, protoze jsem tento e-mail zalozila, kdyz jsem jeste byla svobodna. Coz je taky celkem logicke pro logicky uvazujici jedince. Ale to je jedno. Wink

Vratme se k tematu. K dulezitejsimu a podstatnejsimu tematu.


Pro Skopalovou alias Kraut:
No tak tim hur pro Vas,protoze mluvit nemecky neumite,ja jsem Vas slysela.Vase logika je v skutku zajimava, podepisujete se jako Skopalova,
ale nechcete aby Vam tak rikali.A nechlubte se tolik,je to trapne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
voltor



Založen: 30.07.2007
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 18:28:22
Odpovědět s citátem

Ráda bych se s Vámi podělila o naše zkušenosti s chovatelskou stanicí Scarface. Máme několik koček od p. Rufenachtové. Koťata byla vždy plně socializovaná, zdravá a v perfektní výživné kondici. Chovatelský servis do dneška funguje výborně. Kdykoliv potřebujeme nějakou radu, vždy nám ochotně poradí. Několikrát i sama p. Rufenbachová volala a zajímala se jak se mají kočičky. Chovatelské prostředí, které jsme u p.Rufenachtové viděli, když nás provedla celým domem, jí může každý jen závidět. Žádné klece jsme neviděli. Ochotně nám ukázala všechny svoje kočky a myslím, že takové prostředí jaké mají kočky u p.Rufenbachové, se málo u koho najde. Doporučili jsme chovatelskou stanici Scarface již několika přátelům a všichni jsou velice spokojeni. Když jsme scháněli Sphynxe, volali jsme do několika chovatelských stanic. Někteří nám ani neodpověděli, anebo nám sdělili, že cena je 40 000-60 000Kč s podmínkou kastrace. Díky p. Rufenachtové jsme si mohli dovolit Sphynxe, kteří přinášejí radost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: 4 Scarface:
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 18:32:55
Odpovědět s citátem

Podpis v e-mailu je automaticky zadany. Uz pri zakladani e-mailove adresy se podpis zada do nastaveni, takze se vzdy automaticky objevi. Bez toho aniz by clovek podpis psal. Jen tak pro vysvetlenou. Cool

A chlubit se budu. Mam taky cim. O tom neni pochyb. Vy tady vykrikujete, jak jste na sebe hrda a pysna ... Pani svetu prospesna ... Laughing Tak proc bych se taky nepochlubila. Kdyz uz narozdil od Vas mam cim. A vyprovokovala jste si to sama.

Ty kecy o tom, ze i kdyz ziju 6 let v Rakousku, tak i presto neumim mluvit nemecky, to Vam stejne nikdo neuveri. Wink Vsak Vy sama tomu neverite. Very Happy Jen uz nevite jak byste me urazila. Surprised

Ale to je porad jedno. Vratme se zase a opet zpet k tomu podstatnemu. Vratme se k tematu.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 18:35:54
Odpovědět s citátem

40-60000 Kč za mazlíka? To by mě prosím zajímalo ve kterých stanicích vám byla tato blbost řečena. Jo kdyby to bylo za chovného kvalitního jedince, tak se nedivím, ale taková cena s podmínkou kastrace? To snad néé. Já sice svoje chovná zvířata budu splácet ještě tak pět let, ale cena byla za chovná zvířata. neslyšela jsem tady o žádném chovateli, který by prodal mazlíka dráž jak za 25000 Kč což myslím, že je za mazlíka tady u nás strop.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Voltor
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 18:39:29
Odpovědět s citátem

Hmmm ... nevim proc, ale mam takovy pocit, ze osubka pod jmenem "Voltor" mi nekoho silne pripomina. Ze by se jeden clovek vydaval za dva? ...
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 18:41:28
Odpovědět s citátem

Kateřina Urbanová napsal:
40-60000 Kč za mazlíka? To by mě prosím zajímalo ve kterých stanicích vám byla tato blbost řečena. Jo kdyby to bylo za chovného kvalitního jedince, tak se nedivím, ale taková cena s podmínkou kastrace? To snad néé. Já sice svoje chovná zvířata budu splácet ještě tak pět let, ale cena byla za chovná zvířata. neslyšela jsem tady o žádném chovateli, který by prodal mazlíka dráž jak za 25000 Kč což myslím, že je za mazlíka tady u nás strop.


Dobrý den Kateřino já jsem myslela třeba tak před deseti lety to se ta cena tak pohybovala a cena chovné i přes sto tisíc. Hezký den DevilishLUcy
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 18:52:08
Odpovědět s citátem

To psal nick Voltor. Ano před hodně lety ty ceny byli opravdu jiné to je fakt, ale proč by ne. Zato dneska to je opravdu mazec. Ten kdo to s chovem myslí opravdu vážně, tak pro takového člověka by, ale neměl být problém si za kvalitní zvíře připlatit. To já bych si klidně připlatila, ale už domů nesmím ani bezchlup natož chlup Wink A připlatit si za mazlíka, raději připlatím u ověřeného chovatele, ale vím, že pak nenacpu jednou tolik za lacinější, ale nemocné zvíře. Je to jen na lidech jak se rozhodnou, ale je jich stále spousta, kteří bohužel vemou první co vidí a pak brečí a píší chovatelům od kterých nemají odchov si pro rady co mají dělat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 18:58:25
Odpovědět s citátem

for admini:

mimo téma (nehodlám kvůli jedné otázce zakládat nové vlákno):

Kvůli možným pochybnostem o totožnostech a účelových registracích, které občas mohou příspěvky čerstvě zaregistrovaných vzbuzovat (viz. výše),
je problém u jmen zobrazovat IP adresu?
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 19:04:05
Odpovědět s citátem

Na to spíše odpovím já, byť sphynxe nemoderuji.
Forum je nastavené tak, že IP adresu zobrazovat nejde, je to nastavené takhle a není technicky proveditelné, aby celá nebo část IP adresy byla vidět v podobě fora, jak teď je.
Nicméně je v moci moderátora ohlídat, zda se pod různými nicky nezobrazuje stejná IP adresa. A ten s tou informací musí pak naložit dle svého uvážení, upozornit diskutéra či případně naznačit, že "ví", případně o tom informovat i ostatní diskutéry.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 19:06:12
Odpovědět s citátem

for April:

Díky za vyčerpávající odpověď Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 22:49:41
Odpovědět s citátem

Je to jen na lidech jak se rozhodnou, ale je jich stále spousta, kteří bohužel vemou první co vidí a pak brečí a píší chovatelům od kterých nemají odchov si pro rady co mají dělat.

Přesně. Jedna moje známá koupila kočku za 13000 bez PP, a do jejího léčení už dala téměř 9000! Takže za ty peníze už by měla zvíře s PP.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 23:15:25
Odpovědět s citátem

A stále je zde spoustu nezodpovězených otázek.... Luci jsem tvůj kamarád a jsem na to hrdý:-))) Jen prosím příště s velkým T Smile))))))) Čekám na odpovědi a těším se!!! Tak se vrátíme všichni opět k tématu??? Jinak souhlasím s Katkou a vím , že by mohla mohla přispět také více:-))) tak do toho?
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 23:56:55
Odpovědět s citátem

Krytí Paolino a Toyota???
Nechtěli jsme se uchylovat k příbuzenské plemenitbě... Měli jsme již domluveného kocourka v Belgii... Ve finále jsme touto možností krýt s tímto kocourem od Karolíny byli nadšení!!! Nejedná se totiž jen o tom, že nemáme společná jména ve 4 generacích v rodokmenu... Ale jde i o to, že jsme absolvovali pár výstav, kde se žádný kocour Paolínovi ani zdaleka nepřiblížil. Je to nádherný mohutný a svalnatý kocour, který dělá čest sphynxímu plemeni!!!! Navíc vzhledem k jeho věku můžeme předpokládat, že ta linie je opravdu zdravá bez genetických vad!!! A u něj sem opravdu pochopil co znamená proslulá sphynxí povaha... A to jsem si myslel jak máme úžasně mazlivé kočky... on nás samou láskou až znásilňoval:-)))) Karolína nám nějakým způsobem věří, že na tomto plemeni chceme dále pracovat... Asi i proto nám nabídla svého kocoura... Potomka si budeme nechávat pro další chov a to není jediná věc!!!!
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 0:24:50
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Já si myslím, že své místo na slunci mají mít obě skupiny chovatelů-jak typu Karolíny, která má určitou vizi a jde za ní-a tím pádem její kočky jsou ty dražší, což naprosto chápu a vidím jako přínosnou věc pro odborníky nebo lidi, co chtějí mít své mercedesy nejen v garáži, ale i na svém klíně nebo posteli. Své kočky miluje a jsou pro ni členy rodiny, a tak to má být. Kočku od Karolíny nemám-v době, kdy jsem ji intenzivně hledala, neměla, ale věřím tomu, že poskytuje řádný chovatelský servis a "svým" lidem je ochotná kdykoliv poradit.

Stejně tak si myslím, že své místo na slunci mají chovatelé typu Ivany, která své kočky taky miluje a dává jim to nejlepší-jak v péči, tak i v krmení - tady mohu mluvit z vlastní zkušenosti, protože jsem to viděla, a ne jednou. Rozhodně žádné plemeno nekazí-viz výstavní úspěchy Toyoty a její následné krytí kocourem Karolíny-takže asi tak špatné ty Ivany kočky nebudou. Ale svým přístupem umožnila řadě lidí, kteří bud na ty "mercedesy" v posteli nemají, nebo o ně vyloženě nestojí, chtějí "jen" nahatou kočku, protože se jim buď líbí, nebo na chlupaté mají alergii a moc o kočičku stojí, aby si ji mohli dopřát. Pro mě je důležité, že se o svá zvířata pečlivě stará, že je má ráda a žijí u ní také jako členové rodiny s přístupem všude. Chovatelský servis je u ní také v pořádku-nesetkala jsem se za ty dva roky s tím, že by mě odmítla, když jsem potřebovala radu. Od ní kočky mám dvě-oba své devony. Ale zná se i ke sphynxovi, kterého mám od její matky.

Kdo je pro mě neakceptovatelný "chovatel"- typ pána ze Sopřeče, kde o lásce ke zvířatům nemůže být ani řeči, kde jsou všechna zvířata v klecích, kde odchovává na zvířatech s PP bezpapíráky a kde prodejem zvířete veškerá jeho starost končí. Sice podle norem má jistě všechno v nejlepším pořádku, klece rozměry vyhovují, veterinární péče bude určitě také zajištěna, aby na něj nikdo nemohl, ale tím to končí. Tohle je pro mě "chovatel"- množitel, a od takového bych si já zvíře nikdy nekoupila. Ale dokud budou takoví lidé produkovat zvířata, které trh žádá a lidé budou tak naivní, že si od nich mláďata kupovat budou, do té doby jim pšenka pokvete, bohužel.

A po zkušenostech co mám jak se psem, tak i s kočkou, já bych už zvíře bez papírů prostě nekupovala. Ale to už jsem zase někde trochu jinde.


Ač poměrně dost unavená po náročném pracovním dni, chtěla bych na některé věci reagovat.
Tatiano, přirovnání k Mercedesu je z několika důvodů poněkud nešťastné a odmítám se kastovat tímto způsobem. Nejde o nějakou značku jako u aut. Není Mercedes jako Mercedes. Každý může na první pohled vypadat stejně, ale mít pod kapotou něco jiného. U Sphynxů a v tomto konkrétním případě jde o něco úplně jiného, a proto to přirovnání nemůže fungovat. Když bude mít (teď nevím, jak to nazvat) hmmm… továrna (?) na Sphynxe (ať už je prodejní cena jakákoliv) objednávky na 500 ks koťat ročně, bude schopná je odchovat, zaopatřit a předat se zárukou a smlouvou ve věku min. 13 týdnů novým majitelům, a i vše ostatní v této „továrně“ bude v souladu s předpisy a normami, pak zřejmě není problém. Otázkou zůstává, a promiňte, že se opakuji, zda je množství chovných koček z omezené/omezených krevní/ch linií přínos pro budoucnost plemene jak v krátkém časovém horizontu, tak i z hlediska dlouhodobějšího.
Už jsem to tu psala a každý ví, že se o toto plemeno nezajímám jen povrchně, ale do hloubky, což obnáší neustálé studium, shánění informací která linie má co a do jaké míry upevněné- zdravotně i exteriérově, aktivní kontakty s chovateli a kluby ve světě atd. tak, abych o plemeni co nejvíce věděla a mohla je díky těm nashromážděným znalostem zlepšovat. Podíváme-li se na to opačně, kdo nezlepšuje, ten kazí? Nebo kdo nezlepšuje, zůstává stále na stejném místě? Vím, jak je těžké obsáhnout znalostně (a věnovat se svým kočkám a odchovům) jedno plemeno. Pokud člověk nedělá nic jiného (rozuměj nechodí do práce a doma má nejspíš sloužící), dovedu si představit, že obsáhne plemena dvě, ale nedovedu si představit, že je v lidských silách se věnovat tak intenzivně více plemenům. Pak je to opravdu jen továrna na kočky, byť by byly exteriérově sebekrásnější.
To, jestli je nebo není kočka výstavně úspěšná, nemá s kažením plemene vůbec nic společného. Výstavní a chovná kvalita jsou dvě naprosto rozdílné věci.
Toya, tak jako každá kočka, má své přednosti i nedostatky. Vypadá jak vypadá, v PP má, co má. Za svůj původ nemůže, stejně tak jako Tom její původ nezmění. Ovšem její původ nemění nic na tom, jaká a proč je dohoda mezi mnou a Tomem.
Co se týká umožnění někomu mít něco, co by si za normálních okolností nemohl dovolit naprosto vyvrací Oldovu teorii o tržním hospodářství. Myslíte, že se firmě Mercedes také zželí chudých cikánů, kteří po autě této značky touží, tak dealeři začnou auta rozdávat nebo snižovat jejich ceny? Mě celé tohle přijde trochu přitažené za vlasy. Tady totiž nejde o peníze. Alespoň mě ne.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 0:41:26
Odpovědět s citátem

Kateřina Urbanová napsal:
To psal nick Voltor. Ano před hodně lety ty ceny byli opravdu jiné to je fakt, ale proč by ne. Zato dneska to je opravdu mazec. Ten kdo to s chovem myslí opravdu vážně, tak pro takového člověka by, ale neměl být problém si za kvalitní zvíře připlatit. To já bych si klidně připlatila, ale už domů nesmím ani bezchlup natož chlup Wink A připlatit si za mazlíka, raději připlatím u ověřeného chovatele, ale vím, že pak nenacpu jednou tolik za lacinější, ale nemocné zvíře. Je to jen na lidech jak se rozhodnou, ale je jich stále spousta, kteří bohužel vemou první co vidí a pak brečí a píší chovatelům od kterých nemají odchov si pro rady co mají dělat.


Kateřino, ceny v různých časových obdobích byly různé. V počátcích plemene, někdy v 80.letech, kdy tady Sphynx byla jen chiméra byly astronomické. Později se měnily. Každopádně se oproti začátkům snížily. První pár Sphynxů dovezených do Čech před rokem 1999 stál 50.000 kč za dva (!) oststěné příbuzné sphynxe. Další už byli dražší. Následovali chovatelé, kteří pořídili chovné sphynxe levněji než pak prodávali mazlíky se smluvně vázanou kastrací (40.000 kč). Postupně se ceny snižovaly. Já osobně měla velký boj s jedním zájemcem, který nechtěl věřit, že cena mazlíka je méně než kočky do chovu. Smlouvali jsme a on chtěl dávat víc než já chtěla přijmout. NIKDY jsem v Čechách neprodala ani nenabízela kočku do chovu za sumy, které tu byly vyřčeny. Ano, nakupovala jsem kočky za mnoho peněz a šetřila na ně dlouho. Vše, co prodej koťat přinese zase investuji do koček. Není to tak, že by to bylo jen výsadou bohatých chovat toto plemeno. Je to jen otázka priority investic. Zase nemám bycikl za 90.000 jako můj kamarád nebo masážní křeslo za 70.000 jako jiný známý. Oblečení nakupuju v sekáči po 30 korunách a nábytek po bazarech.
Co se týká současných cen chovných koček, záleží na původu. Známá v Holandsku nedávno koupila kocoura za 3500 Euro a tvrdila, že by dala i víc, kdyby se jednalo o linii typu a zdraví, kterou by chtěla. Je to vše o nabídce a poptávce. Jak už bylo řečeno, trh a kvalita určují ceny.
_________________
Karolina


Naposledy upravil Karolina Leitnerova dne 15. 7. 2009 0:51:25, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 0:49:34
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
for admini:

mimo téma (nehodlám kvůli jedné otázce zakládat nové vlákno):

Kvůli možným pochybnostem o totožnostech a účelových registracích, které občas mohou příspěvky čerstvě zaregistrovaných vzbuzovat (viz. výše),
je problém u jmen zobrazovat IP adresu?


Oldo, jak už řekla Kamila, IP moderátoři vidí a mají možnost sledovat, zda se pod stejnou IP adresou neregistrují stejní lidé (resp. ze stejného počítače) s různými nicky. Problém nastane, když je počítač připojený přes určitý typ bezdrátového připojení. Nebudu zatěžovat technickými detaily. Pak si systém generuje v časových úsecích vždy novou IP adresu, tak, aby nedošlo k nabourání se do připojení osobou která k tomu nemá oprávněný přístup.
Nicméně existuje program- lokátor, který je schopný detekovat poštovní adresu IP adresy.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 6:53:36
Odpovědět s citátem

Já myslím že Katka to vystihla naprosto přesně. Když budu chtít chovat, zcela jistě budu zvíře vybírat jinak než když mi bude jen ležet doma na gauči, v tomto případě mi opravdu nepůjde o to, zda má modrou krev, ale o to, zda je zdravé a zda se budu moci spolehnout na svého chovatele. A podle toho se musí každý zařídit, vědět co chce, i vlčáka si mohu koupit za 50.000,- od špičkového chovatele, nebo od někoho za pětistovku a neznamená to, že ten za pětikilo je horší, že má kratší ocas a tři oči.... jen s ním mám prostě jiné plány Wink

Že tržní hospodářsví funguje i ve světě kočičím, o tom jsem již psal ve svém prvotním příspěvku. Srovnání s mercedesy je sice poněkud zvláštní, neboť těžko srovnávat zvíře s výrobkem chráněným patenty a autorskými právy, ale myslím že jsme tu myšlenku určitě pochopili všichni, jen tak mimochodem, je-li jako nyní poptávka po vozidlech menší a nabídka poptávku převyšuje, kterým směrem se hýbou ceny? Very Happy To jen tak na okraj, nehodlám nikoho školit z tržních mechanismů Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 7:08:10
Odpovědět s citátem

Dobrý den, všem!!!
Ano Tome možná bych mohla psát více, ale není asi co psát, protože se vždy rozumná věc zvrtne do hádek a házení špíny jeden na druhého. A to mě opravdu nebaví a pak člověk nemá chut ani sílu něco psát.
Co se týče tvé kočky, souhlasím s Karolínou je prostě jen na tom dotyčném, jak to myslí vážně a jak se bude snažit toto vše potlačit. Také to nemám u Clea ideální a u Čaky taky ne. Já to vím, ale také vím co stím musím udělat!!! No hlavně abych ještě stihla stím něco dělat, protože jak všichni víte, tak můj první vrh dopadl , jak dopadl, ale nevzdávám to.Samozdřejmě pokud to i ted dopadne, tak špatně, tak končím. Jen mě bude strašně líto těch strávených hodin co jsem věnovala do studování tohoto plemene a hodin strávených hledáním předků a jejich neduh. No vlastně nebude mě to líto, protože budu vědět, že neskončím jako hlupák, ale jako člověk co něco o tom ví.
Budu se modlit, aby tentokrát vše dopadlo dobře.
Přeji všem krásný den Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 4 Katka:
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 12:41:14
Odpovědět s citátem

Zdravim Katko!

Ja nevim, jak dopadl Vas prvni vrh. Sad

Muzu si o tom nekde precist? Nebo muzete o tom neco malo napsat? Ucim se a snazim se sbirat informace, zkusenosti a vse, co se da. Proto ten zajem. Predem dik!
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: příběh "krásné" Toyoty
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 19:01:20
Odpovědět s citátem

Přemýšlel jsem… A tady je výsledek toho všeho…

Jedna bába povídala a protože nemáme rádi řeči z druhé ruky…
Před více než rokem a půl jsme zatoužili po nahaté čičině a tak jako se umíme nadšeně zapálit pro všechno velmi rychle, vznikl neskutečný žár a touha…
Hledali jsme a hledali jsme, kontaktovali několik chovatelů, které jsme objevili na různých webových stránkách… Protože jsme chtěli vše hrrrrrrr a rychle(absolutní neznalci), přišla nám nejdostupnější paní Rufenachtová, kde jsme si vybrali červenou holčičku na základě fotek, které nám byli poslány. V průběhu nám sem tam byly posílány další fotografie naší vyvolené. Asi tři týdny před odběrem jsme dostali omluvný email, že naší vybranou kočičku má její dcera a že se v tom nevyzná, že se spletla, že naše holčička je vlastně kluk, ale dostali jsme hned náhradní fotografie kočičky, kterou si původně chtěla nechat pro sebe paní chovatelka od své sestry. Já z ní byl okamžitě nadšenej, Kuba si zalíbení v ní teprve hledal, zamiloval se prostě do té červené. Ale i tak, dohodli jsme se, že bude naše (přece jsme nečekali zbytečně!!!) Jen jsme si říkali, že opravdu nic není nemožné… a vzpomněli si na reklamu na Toyotu a vzniklo úžasné jméno Princezna Toyota narozená 15.5.2009
Pak jsme již jen dychtivě očekávali den, kdy nám byla slíbena, dodneška si to pamatuji… 17.7.2009
Ten den jí bylo přesně devět týdnů. Když jsme dorazili do Hustopečí, uvítala nás milá upovídaná paní.
Vzala nás do kuchyně, kam nám přinesla Toyotku. Byli jsme z ní unešený, tak maličká, tak křehká, okamžitě jsme se do ní zamilovali. Během toho co jsme tam seděli nám byly přinášeny a ukazovány různé kočičky. Ale my měli oči jen pro nahatky, které se tam dvě už s pěkným bříškem povalovali na škrabadle. Během stráveného času u paní chovatelky jsme dostali spoustu rad a protože Toyotka měla prý po koupeli pár pupínků, dostali jsme i mastičku, která měla pupínky vysušit a snad zlikvidovat. Taky jsme dostali granulky, hračku a deku. Navíc jsme si u paní chovatelky koupili L – lysine, který jsme měli každý den přidávat do papání. Když jsme usedali i s Toyotkou do auta, byli jsme neskutečně šťastný.
Doma jsme hned fotili a fotili. Byla tak vtipná a milá. Sušenka Delissa jí na fotkách předčila, byla větší než naše milovaná holčička. Bohužel celý první den odmítala jíst a působila čím dál více vyčerpaně. Na granulky se tvářila jakoby je neznala, nechtěla ani nejrůznější kapsičky. Když nám poradila paní chovatelka mleté hovězí maso, konečně začala jíst. V tu chvíli jsme si strašně oddychli. Nevím jestli nezvládla převoz, ale kočička nám nemohla pomalu ani dýchat, měla strašně ucpanej nos a dýchala jen pusou. Do toho z těch pár pupínků se rozjela parádní vyrážka a to vše bylo ve dvou dnech!!! Jedna veterina vystřídala druhou. Na první nám řekli, ať to vyprská je to přece kočka, ta se ze všeho vylíže. Okamžitě jsme našli profesionální kliniku, kde jí ihned nasadili antibiotika a píchli zylexis .
Všechno jsme nakonec díky starostlivé péči zvládli, bylo to náročné, v noci jsme skoro nespali, jak jsme se o ní báli, ale hned pak nám to svoji láskou začala vracet.
Nevím proč… možná vše zlé je rychle zapomenuto….
Přišel čas (3 měsíce))), kdy jsme zatoužili po druhé princezně. Naše chovatelka měla koťata, tak jsme se opět vypravili do Hustopečí, tentokrát i s tetou, kterou jsme chtěli zlanařit pro chov cornischů)) no stále začátečníci Paní Ivaně jsme hodně věřili a chtěli jsme její linie propagovat… Na kocourovi jsme byli akorát zmatení. Rozdělovali jsme lidi na Leitnerovce a Rufenachtovce… Opravdu kocouř lidi občas lidi jen mate!
Když jsme dorazili, opět jsme byli zavedeni do kuchyně, kde bylo asi 12 chlupatých koček různých plemen. Povídali jsme si a mazlili se holt i s těma chlupáčema)))) Bylo nám nabídnuto nahaté kotě, které jsme si vzít nechtěli, přece jenom mělo zvláštní hlavičku, celou takovou protaženou. Pak nás paní Ivana vzala do své „kotěcí místnosti“ kde jsem se mohli kochat, sphynxema, cornischema, devonkama atd… , kteří si běhali volně po místnosti. Dále jsme se mohli dívat na několik klecí, kde byli čerstvé maminky se svýma koťátkama. U nahatky se našlo i britské, prý mělo problémy se svojí maminkou. Mohli jsme být také svědkové jak se léčí jedno kotě na očička. Zajímavá procedura – mast nanešená na ušní tyčinku, šťournutá hluboko do oka.
Potom nám byla nabídnuta jiná kočička od její maminky, ale bohužel maminka kočičky neuhlídala a Demoseille byla překrytá, čekala již čtvrtý vrh během dvou let a my registrovaní u Fife bychom s tím mohli mít problémy. Kočička se od Fife přendala k Edelkatze kde svoje PP dostala.
Byla to zajímavá návštěva… Opět spoustu poznatků. Avšak již poněkud smíšených.
Nakonec jsme se rozhodli pro dražší kotě ze Slovenska. Opět jedna strana z linií Ivaniných. Netušili jsme, že španělská Del Pino, je také její, nebo možná byla.
Je to již přes rok... Je zvláštní jak moc se člověk za takový čas změní a naučí a dívá se na kočičí svět jinýma očima. Priority jsou najednou jinde. Proto naše třetí chovná kočička je až z Ruska téměř za trojnásobnou cenu, ale absolutně nepříbuzná linie k českým kočkám a hlavně testovaní rodiče a nejen rodiče, ale další předci na HCM a další kočičí problémy Při testování Toyotky se mnou byl kamarád se svým nádherným kocourem, nebudu mluvit o spojení... Ale kocourek vyšel jako HCM pozitivní... Pro nové či budoucí majitele naháčků... Nechte si ukázat výsledky testů... Nebo možná ochutnáte slzy, které se štěstím nic společného nemají.
A to je asi vše… Je to moje osobní zkušenost!!! Názor si udělejte každý sám. Někomu se to možná bude líbit, někomu možná ne…
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: příběh "krásné" Toyoty
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 19:14:22
Odpovědět s citátem

Tome to je moc hezky napsané. Asi by to chtělo víc odvážných, kteří napíší pravdivě a podrobně a hlavně bez emocí a urážek, svůj příběh. A nemyslím tím jen o chovné stanici, ze které mají zkušenosti Tom s Kubou.
_________________
Radka a kočičáci


Naposledy upravil RadkaK dne 15. 7. 2009 19:16:28, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bezinka



Založen: 02.03.2009
Příspěvky: 35

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 19:15:04
Odpovědět s citátem

Uzavřelo se téma chovná stanice. Pak přijde p. Leitnerová,
a znovu pokračuje v napadání a obvinování p.Rufenachtové.
Tomtom má kočku od p.Rufenachtové, se kterou se v jinde v předešlých přízpěvcích i na svých stránkách chlubí jak je ůžasná Razz , má skvělá výstavní ocenění Razz , ale napíše sem po dlouhé době p. Leitnerová, a Tomtom začne o kočce obracet Sad .
Proč jí tedy vůbec kryl Rolling Eyes ?? když by měla být linie
od p. Rufenchtové tak špatná(podle hodnocení p. Leitnerové,a ted i Tomtoma),když tedy Tomtomovi i Leitnerové jde pouze o zdravý, bezzchybný chov, perfektní jedince?proč kryl Toyotku?když to není o penězích???a je to podle nich nedobrá kočka???, měl ji tedy nechat kastrovat,podle těchto ůvah. Něco jiného píšete, něco jiného děláte.

Souhlasím s Oldou, tatianou, dalšími, věřím že je nás spousta,
kteří souhlasí se způsobem chovu p. Rufenachtové,spousta lidí má díky ní sphynxe, kterého by si nemohla např. od chovatelky p.Leitnerové finančně dovolit.
Takhle to přeci chodí i v chovech jiných kočičích ras, psů,A CHOVATEL,
I KDYŽ NEMÁ PROJEV JAKO P. LEITNEROVÁ, TAK NEMUSÍ BÝT ŠPATNÝ!!Tady jsme v čechách, spousta lidí bez práce, po opakujících se povodních,
atd. a nemohli by si dopřát radost v podobě bezsrstého sphynxího mazla?
Ale o tom tu už psali....
p. Leitnerová, vy se vyhýbáte odpovědím od p. Rufenachtové,(věřím,že spoustu znás by zajímalo,
proč neodpovídáte na otázku kastrace malých kotat? , tato otázka byla už i jinde týkající se drastických způsobů kastrace, a Velký šév nereagoval, proč?asi by se vám neklanily...
Přispíváte málo (díky za přízpěvky o hcm, atd., ale to se řeší i u jiných kočičích plemen,a i jinde o tom jde najít informace)ale většinou svým projevem popudíte ostatní(ti se vám klaní k zemi) aby se dál trefovali do p. Rufenachtové
o co vám jde? vám,i ostatním přijde divné,
jak si může dovolit mít dům pro kočky. Zatím nikdo nepřišel s důkazem, že by kočky u p. R.vedly špatný život! žijí v pohodě, čistotě, v dostatku péče, kterou nemusíte najít někdy např. u chovatele max. dvou koček.Tak jí už přestante se svými příznivci, bezdůvodně napadat!

samozřejmě čekám ,že to opět otočíte,jak máte zvykem....tak do toho.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: Re: příběh "krásné" Toyoty
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 19:28:17
Odpovědět s citátem

Tome a kolik teda p. R chova kocek? myslim plemen
_________________
Benulka, Nikolka a Malá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 19:32:59
Odpovědět s citátem

Ach jo, Bezinko prosím přečtěte si to ale pozorně ještě jednou, já opravdu nikoho nenapadl... A o Toyotě si nic špatného nemyslím, je to krásná kočka... Vždyť jsem tam nic neobrátil proti ní!!!!!
A nevím k čemu teda jsou žádány osobní zkušenosti...
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 19:52:12
Odpovědět s citátem

Tome, krásný příspěvek bez emocí, prostě fakta a popsaná vlastní zkušenost vlastníma očima. Myslím, že takto má vypadat výměna poznatků a zkušeností Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
4
Britská krátkosrstá kočka (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top