Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

krása lidská nebo kočičí?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 19:53:07
Odpovědět s citátem

Františko, je to již přes rok... teď je možné vše jinak... Nechci, aby tu byli spekulace... a v chlupatých se moc nevyznám... Koček měla odhadem nekolik desítek. Nedávno mi ale psala, že chov sphynxů ruší.
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 19:56:43
Odpovědět s citátem

Mám jen drobnou technickou poznámku... Pro ty, kdo čtou toto vlákno, popř. celé diskusní fórum poprvé.

A to k tomuto vyjádření Toma:

"Na kocourovi jsme byli akorát zmatení. Rozdělovali jsme lidi na Leitnerovce a Rufenachtovce… Opravdu kocouř lidi občas lidi jen mate!"

Není to přesné vyjádření. Matoucí jsou příspěvky jednotlivých diskutujícím, které opravdu kolikrát nemají žádný význam a pouze víří debatu. A to napříč "Leitnerovci" a "Rufenachtovci".

---------------------------------------

A úplně upřímně, tyto debaty, ať už z jakékoli strany pouze škodí sphynx fóru, škodí Modrému kocouřovi a škodí i jednotlivým diskutujícím.

Škoda, že jsme nikdo nevyužili sphynx sraz v Praze, abychom toto rozdiskutovali osobně, přičemž jsme se takřka všichni diskutující zúčastnili. Mohli jsme si vše říct osobně, bez anonymity a bez toho, aniž by nově příchozí "museli" číst tyto debaty. Narážím tím na osobní výpady a urážky, ne na sdělená fakta.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 19:58:17
Odpovědět s citátem

Tome měl bych dotaz (nebo i na ty kdo s tím mají zkušenost), jak funguje výměna informací u HCM. Konkrétně si se zmínil o kamarádovi s kocourkem... smutné, tohle si ani nedovedu představit, ale zajímá mě jak to funguje, kamarád to zjistil a co dál? Předpokládám že to dá vědět svému chovateli, ale co sourozenci, minulí potomci..., dozví se to??? Přeci jen ne každý testuje a pokud člověk ví, že ten problém je, asi by si to neměl nechávat pro sebe. S tím nemám zkušenost ani v tom smyslu, že bych o tom třeba někde na fóru četl. Je mi jasné že se s tím asi nikdo chlubit nebude, ale přeci jde hlavně o zdraví kočičáků. Samozřejmě nevyzvídám konkrétního kočičáka, ale to, jak to chodí... Wink O databázích HCM pozitivních samozřejmě vím...
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 20:06:46
Odpovědět s citátem

Oldo, příspěvek nebudu přesunovat, každopádně na dotazy, týkající se HCM prosím použij stávající vlákno:

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1811

Hlavně pro nově příchozí, kteří se pak absolutně vůbec nemají šanci zorientovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 20:37:31
Odpovědět s citátem

Pokusím se na tento dotaz odpovědět nebo spíš zkusím popsat, jak by to mělo být při zodpovědném chovu a nejen sphynxů, protože HCM se vyskytuje i u jiných plemen.
HCM se u sphynxů vyskytuje v hodně liniích. Pokud budete hledat několik generací dál, než jen ty 4 co jsou v rodokmenu, tak tam někde jistě nějakého najdete. Je to dáno tím, že v minulosti byla malá genetická základna sphynxů a nebylo moc na výběr, co s čím křížit, většina sphynxů má v takové 8-10 generaci stejné předky.
Takže cílem bylo a je testovat každoročně chovné jedince a všechny podezřelé nebo pozitivní kočky i kocoury vyřadit z chovu, aby geny které způsobují HCM nešířili dál ve svých liniích. Pokud se v rodokmenu HCM někde vzdáleně vyskytuje, je třeba volit dalšího do páru, který má své linie ještě méně nebezpečné. Případně poskytnout info o pozitivním jedinci do databáze, aby se vědělo, kde může být problém.
Ideální by bylo testovat i všechny mazlíky, aby se případně odhalilo ze kterého spojení mohou vznikat postižení potomci.
Pokud něco takového zodpovědný chovatel zjistí, měl by o tom informovat podle svého vědomí a svědomí všechny majitele potomků, ať už chovných jedinců nebo mazlíků. Ti co mají chovné sphynxe by je měli každoročně testovat a hlídat stav jejich srdíčka a ti co mají mazlíky si můžou pro klid duše nechat udělat testy. Mělo by to fungovat i obráceně. Pokud majitel nějakého sphynxe zjistí, že jeho kočičák je HCM podezřelý nebo pozitivní, měl by to neprodleně oznámit chovateli od kterého si kotě koupil a ten by se podle toho měl zařídit a udělat potřebné kroky k zjištění, kde a proč tento problém vznikl a zpětně informovat ostatní majitele ze stejného vrhu. Je to takové začarované kolečko o vzájemné komunikaci mezi chovatelem a majitelem.
Toto je ovšem popis, jak by to mělo být. Bohužel ne všichni poctivě testují a ne všichni mají odvahu své výsledky zveřejnit.
Snad jsem to napsala aspoň trochu srozumitelně. Pokud ne, tak se klidně ptejte, doplním to.
Pokud budou ale další dotazy, přesuneme se do vlákna, které s tím souvisí, jak píše Silvie.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 21:30:22
Odpovědět s citátem

Poněvadž v tomto vlákně bude těžko někdo hledat zkušenosti s domovskými stanicemi, pokud někdo hodlá psát konkrétně, což tak pokračovat ve vlákně "Můj sphynx a naše domovská stanice": http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2709

Přesuň Tome svůj příspěvek tam, myslím že to bude jen ku prospěchu věci
Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
René



Založen: 21.04.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 21:43:50
Odpovědět s citátem

Dobrý večer.
Jsem kamarád kluků kočičích z Toyaskin a můj příběh o touze vlastnit nahatou kočičku je dosti podobná.Nejdřív jsme si pořídili kocourka a bohužel až pak jsem se dozvěděl o genetické vadě HCM.Jelikož jsme si kocourka brali v roce,malinko nám chybělo,že jsme si ho nevychovali z koťátka.Neuběhlo ani půl roku a pořídili jsme mu tříměsíční kočičku.Jsem to já o kom se Tomík zmínil,že byl na testech.Jen bych prozatím poopravil,že kocour nevyšel negativní,ale bohužel to taky není v pořádku.Proto jsme pozvání za půl roku na kontrolu,kde by se mělo vše objasnit.Chovatelku jsem zatím z tohoto důvodu nekontaktoval.Momentálně je pro mne prioritní zdraví našeho Edy.Pokud se ukáže test pozitivní v žádném případě nebude chovným.Nikdy bych nepřipustil abych učinil kohokoli nešťastným jako jsem momentálně já.Pokud se to týká kohokoli z Vás a máte srdce buďte ke svým kočičím miláčkům zodpovědní.To nádherné plemeno si to zaslouží.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 21:44:29
Odpovědět s citátem

Oldo, máš pravdu. Jen poprosím některého z moderátorů, jestli by tam můj příspěvek zkopírovali. Nebo já nevim jak to funguje, jestli ho mám prostě vložit znovu do jiného vlákna. Na HCM jsem schválně neodpovídal, jen jsem informoval svého kamaráda, jestli by se nechtěl přidat a sám se k tomu vyjádřit. Pravděpodobně to udělá...
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 21:56:51
Odpovědět s citátem

for René: myslím že všichni tu držíme strašně moc palce, ať to dopadne v mezích možností co nejlépe.
Jinak takováto informace určitě zamotá hlavu a přidá vrásky nejednomu majiteli a chovateli, neboť pokud to vezmu na sebe a koukám na rodokmeny, společné předky máme zcela jistě.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
René



Založen: 21.04.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 22:01:33
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
for René: myslím že všichni tu držíme strašně moc palce, ať to dopadne v mezích možností co nejlépe.
Jinak takováto informace určitě zamotá hlavu a přidá vrásky nejednomu majiteli a chovateli, neboť pokud to vezmu na sebe a koukám na rodokmeny, společné předky máme zcela jistě.


Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 22:04:49
Odpovědět s citátem

René, pořád ještě může být negativní! Moc držím palce, aby to tak bylo.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
René



Založen: 21.04.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 22:10:38
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
René, pořád ještě může být negativní! Moc držím palce, aby to tak bylo.

Děkujeme!Pořád věříme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 23:00:15
Odpovědět s citátem

Tak mě Tome napadá, že si tu tvoji koupi Toyotky vybavuji úplně přesně: Sedím si na chaloupce pod stromem a najednou telefon: "Oldo, co mám dělat, Toyotka nechce vůbec nic jíst", No a já na to: "Mazej do Globusu nebo nějakého ověřeného obchodu a kup hovězí, to pomel, nech zmrazit, snad jí to bude chutnat." Pamatuješ? Very Happy

To jsou ty naše začátky, zbláznění do sphynx... Smile
A to pobláznění nám zůstalo...
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: Re: příběh "krásné" Toyoty
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 23:31:56
Odpovědět s citátem

Pro Toma:
Vidim ze se z Vas stava Tome velky spisovatel.Ale mate tam nejake drobne chyby,mohl by jste je poopravit?Spanelska chov.stanice Del Pino mi bohuzel nepatri,majitelem teto stanice je jeden spanel.Ja mam pouze jednu chov.stanici jmenem Scarface a to od sameho pocatku me kariery.
Grand champion Demoiselle Anawa mi v dobe Vaseho zmineneho kryti uz bohuzel nepatrila a nova majitelka, sestra Vladka ktera ma CHS Dargento, musela registrovat vrh ve sve vlastni organizaci,coz je BOEC.Pokud by doslo k nechtenemu kryti u me,zazadala bych FIFE o vyjimku a nepotrebovala bych kocku tzv. nekam presunovat.
A snad by jste mel Tome take k tem 9 tydnum Toyotky priznat to,ze jste nechtel jiz vice cekat a ze jste delal "sorry" jak pominuty, abych Vam ji uz predala.Rada jsem Vam vyhovela a nikdy bych si nepomyslela, ze to proti mne jednou pouzijete.Chvilku jsem si skutecne myslela,ze budeme opravdovi pratele.Ale ta dalka a ty okolnosti..
Proste se to vse obratilo jinym smerem.A jelikoz se pravdive rika: "Kam vitr,tam plast" ,musel jste vse popsat v horsim svetle.Ale ja Vas chapu a preji Vam hodne stesti v chovu.V jednom Vam musim dat za pravdu,ja s chovem Sphynxu skutecne koncim a je to ma svobodna vule.
I ja bych Vam mohla napsat smutny pribeh,ktery je o to smutnejsi,ze se opravdu stal.Byl by o tom,proc jsem se stala chovatelkou i kdyz jsem byla cely zivot umelecky zalozena a financne dobre zabezpecena.Byl by sice pravdivy ale opavdu smutny a vrhal by spatne svetlo na Shynxi svet, proto ho vynecham.
Verim pevne,ze to budou mit dnes chovatele Sphynxu mnohem jednodussi, nez jsem to mela ja a drzim vsem palce.Doufam ze budou nekteri pokracovat i v mem dile.A nebojte se tolik toho HCM,existuji daleko horsi problemy.Dostupne testy na HCM nejsou zatim u Sphynxu spolehlive a musely by jste je testovat stale znovu a znovu,a to je pro kocky stresujici!Spousty lidi to jiz vi,ale boji se to napsat.Ja jsem se nikdy s HCM v chovu nesetkala a to Vam rikam zcela uprimne.Neverte pomluvam, kocka Hanna de Zoe Rex je zdrava a dokazujete to take jeji vek, vite ze ji 11.4.2009 bylo jiz 7 let?
Pozdravujte Kubu a kluci drzte se!
Ivanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 0:40:53
Odpovědět s citátem

bezinka napsal:
Uzavřelo se téma chovná stanice. Pak přijde p. Leitnerová,
a znovu pokračuje v napadání a obvinování p.Rufenachtové.
Tomtom má kočku od p.Rufenachtové, se kterou se v jinde v předešlých přízpěvcích i na svých stránkách chlubí jak je ůžasná Razz , má skvělá výstavní ocenění Razz , ale napíše sem po dlouhé době p. Leitnerová, a Tomtom začne o kočce obracet Sad .
Proč jí tedy vůbec kryl Rolling Eyes ?? když by měla být linie
od p. Rufenchtové tak špatná(podle hodnocení p. Leitnerové,a ted i Tomtoma),když tedy Tomtomovi i Leitnerové jde pouze o zdravý, bezzchybný chov, perfektní jedince?proč kryl Toyotku?když to není o penězích???a je to podle nich nedobrá kočka???, měl ji tedy nechat kastrovat,podle těchto ůvah. Něco jiného píšete, něco jiného děláte.

Souhlasím s Oldou, tatianou, dalšími, věřím že je nás spousta,
kteří souhlasí se způsobem chovu p. Rufenachtové,spousta lidí má díky ní sphynxe, kterého by si nemohla např. od chovatelky p.Leitnerové finančně dovolit.
Takhle to přeci chodí i v chovech jiných kočičích ras, psů,A CHOVATEL,
I KDYŽ NEMÁ PROJEV JAKO P. LEITNEROVÁ, TAK NEMUSÍ BÝT ŠPATNÝ!!Tady jsme v čechách, spousta lidí bez práce, po opakujících se povodních,
atd. a nemohli by si dopřát radost v podobě bezsrstého sphynxího mazla?
Ale o tom tu už psali....
p. Leitnerová, vy se vyhýbáte odpovědím od p. Rufenachtové,(věřím,že spoustu znás by zajímalo,
proč neodpovídáte na otázku kastrace malých kotat? , tato otázka byla už i jinde týkající se drastických způsobů kastrace, a Velký šév nereagoval, proč?asi by se vám neklanily...
Přispíváte málo (díky za přízpěvky o hcm, atd., ale to se řeší i u jiných kočičích plemen,a i jinde o tom jde najít informace)ale většinou svým projevem popudíte ostatní(ti se vám klaní k zemi) aby se dál trefovali do p. Rufenachtové
o co vám jde? vám,i ostatním přijde divné,
jak si může dovolit mít dům pro kočky. Zatím nikdo nepřišel s důkazem, že by kočky u p. R.vedly špatný život! žijí v pohodě, čistotě, v dostatku péče, kterou nemusíte najít někdy např. u chovatele max. dvou koček.Tak jí už přestante se svými příznivci, bezdůvodně napadat!

samozřejmě čekám ,že to opět otočíte,jak máte zvykem....tak do toho.


Ach jo… Bezinko, prosím Vás. Jak už poznamenal Olda, Tom napsal jen svůj poznatek tak, jak tu bylo požadováno. Že ať se nepíše „že někdo říkal, někdo slyšel, někdo si vydedukoval…“ Tomův příspěvek je kultivovaný, nikoho nenapadá, neuráží, ani o Toyotce nic zlého nepsal, stejně tak já ne. Důvody, proč se rozhodl pro Paolina už vysvětlil. I já jsem ve svém příspěvku (odpověď Tatianě) psala, že Toyota „má tak jako každá kočka, své přednosti i nedostatky. Vypadá jak vypadá, v PP má, co má. Za svůj původ nemůže, stejně tak jako Tom její původ nezmění.”
Já Tomovi nepřikazuji, co má dělat a co ne. Je to dospělý inteligentní člověk a svá rozhodnutí si dělá sám. Můžu se s ním (a stejně tak i s jinými) podělit o své zkušenosti a názor. Netvrdím, že LINIE se kterými pracuje paní Rüfenachtová jsou dobré nebo špatné. Dívám se na všechny a nejen její linie a snažím se o to, je poznat, jaký typ je upevněn, co jsou přednosti nebo nedostatky jednotlivých koček a zda se chovatel snažil o nějakou šlechtitelskou práci a zda se mu jeho záměr vydařil. Samozřejmě sleduji i zdraví v liniích až do té míry, co se vysledovat dá. Vám to přijde jako nesmyslné? Víte, kdyby si chovatelé o svých kočkách mysleli, že jsou perfektní a dokonalé, pak už by neměli žádný cíl, kam směřovat. Vždy je ještě co zlepšovat, kam se ubírat s chovatelským plánem. A Tom, na rozdíl od mnoha jiných, ten plán, vizi a cíle má. Toyotu nechtěl vyřadit z chovu, jen proto odkud pochází, ale chtěl zkusit s tou linií pracovat a já mu to schválila a podpořila ho. Je snad na tom něco špatného?
Vy byste se měla uklidnit a pomalu a v klidu znovu přečíst Tomův příspěvek i ten můj první příspěvek, kde jsem nikoho nenapadala, jen se ptala a také hned o té kastraci preventivně velkými písmeny psala už předem, protože jsem očekávala, že to někdo opět neopomene zmínit. Můžete zavolat i mým veterinářům a doptat se, zda k nim na takové „brutální“ zákroky –jak píšete- koťata nosím. Odpověď bude ne. A můžete se ptát stále dokola, vždy trpělivě odpovím. Koťata nekastruji, koťata nekastruji, koťata nekastruji, koťata nekastruji… Chybná byla jen formulace na webových stránkách, bylo tím myšleno, že koťata jsou prodávána jen jako mazlíci. A víte proč? Ne, ne protože za mazlíky dostanu méně peněz než za kočky do chovu, ale proto, že na některé kočky jsem měla nebo mám smlouvy, ve kterých jsem se zavázala, že po nich koťata do chovu neprodám. Měla jsem si snad založit stanici jménem „Da Bomb“ pod jinou organizací a pak v klídku chovné kočky po několika tisících Eurech prodávat a doufat, že se to chovatel nedozví? Ne, ti chovatelé mi dali důvěru a ani ve snu by mě nenapadlo je jich důvěru zklamat.
Že na fórum přispívám málo? Vidíte, a paní Rüfenachtová mě kdysi napadla, že tu stále slídím a stále se musím k něčemu vyjadřovat. Asi co člověk, to jiný úhel pohledu? Možná že se opravdu málo dělím o zkušenosti. Asi je opravdu 300 příspěvků málo. Paní R. jich má 81, Vy jich máte jen 23. Proč ani Vy více nepřispíváte cennými radami a zkušenostmi?
Jinak Vás zklamu a nic otáčet nebudu, na to tu máme jiné experty.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: příběh "krásné" Toyoty
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 1:15:59
Odpovědět s citátem

Scarface napsal:
Výňatek: Ja jsem se nikdy s HCM v chovu nesetkala a to Vam rikam zcela uprimne.Neverte pomluvam, kocka Hanna de Zoe Rex je zdrava a dokazujete to take jeji vek, vite ze ji 11.4.2009 bylo jiz 7 let?
Pozdravujte Kubu a kluci drzte se!
Ivanka


Budiž Hanně zdraví přáno! Moje HCM pozitivní Ele bude 7 let v říjnu a nemá žádné příznaky a žije spokojeně. Ani žádné léky nemusí brát, ale prostě její levá stěna srdeční je ztluštělá. Jinak v životě jedinkrát nezastonala. Bez echokardiologického vyšetření které to odhalilo už by asi běhalo mnoho jejích potomků... dost možná že taky pozitivních... Hanny tatínek Roger Remington takové štěstí neměl. Shodou okolností zemřel právě v 7 letech. V srpnu 2005. Zrovna koukám do jeho pitevní zprávy vyhotovené Thomasem J Vickem DVM PhD Dipl ACVP MRCVS dne 2.9.2005.... Ani její synové takové štěstí neměli, Bald Fuhrer i Dorian jsou mrtví. Zemřeli v 5 a 4 letech... Tak ať Hanně dál zdraví slouží a je tu ještě mnoho let! Vaše první kočka kterou jsem odmítla nakrýt (měla jsem jen jediného kocoura a ve smlouvě že nesmím prodávat do chovu ani jiným krýt). Ale alespoň jsem se snažila Vám poradit. Jeden z našich hovorů si pamatuji jako by to bylo včera. Seděla jsem v autě na parkovišti před Lidlem a chystala se na nákup. Mluvily jsme skoro hodinu. Ptala jste se, jestli si nechat Gluma a jestli máte přijmout nabídku ze Španělska koupit Rhapsody už odrostlou za poměrně dost peněz, navíc s chronickou rýmou. Říkala jste, že pořád nějak prská husté hleny. Říkala jsem Vám, ať spíše hledáte nové linie, abyste měla kam dál pokračovat, jinak budete mít vše příbuzné a nebudete mít kým krýt. Vzpomínáte si, co jsem Vám radila? Ale stejně to ještě trvalo chvíli. Ještě se chovně uplatnil Ion De ZoeRex synovec Hanny s níž měl Catharine která se mihla u Schmuck a její sourozenci Cardinal, Camelot a Claudius, kteří ač z příbuzenské tety a synovce (a navíc má Ionova matka Saskia a Hanny maminka Rhapsody stejného otce- Nadjara) měli takový úspěch jako vrh v Hradci na jaře 2005. Kam vůbec zmizela Catharine? I jeho sestra Ivana de ZoeRex pokračovala pod Scarface... Po ní a Yodovi je přece Enjotef který se nabízí ke krytí. To byly časy, žejo... No nějak jsem se zasnila. Pozdravujte Hannu a popřejte jí klidný odpočinek Smile
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 4:10:19
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:
bezinka napsal:
Uzavřelo se téma chovná stanice. Pak přijde p. Leitnerová,
a znovu pokračuje v napadání a obvinování p.Rufenachtové.
Tomtom má kočku od p.Rufenachtové, se kterou se v jinde v předešlých přízpěvcích i na svých stránkách chlubí jak je ůžasná Razz , má skvělá výstavní ocenění Razz , ale napíše sem po dlouhé době p. Leitnerová, a Tomtom začne o kočce obracet Sad .
Proč jí tedy vůbec kryl Rolling Eyes ?? když by měla být linie
od p. Rufenchtové tak špatná(podle hodnocení p. Leitnerové,a ted i Tomtoma),když tedy Tomtomovi i Leitnerové jde pouze o zdravý, bezzchybný chov, perfektní jedince?proč kryl Toyotku?když to není o penězích???a je to podle nich nedobrá kočka???, měl ji tedy nechat kastrovat,podle těchto ůvah. Něco jiného píšete, něco jiného děláte.

Souhlasím s Oldou, tatianou, dalšími, věřím že je nás spousta,
kteří souhlasí se způsobem chovu p. Rufenachtové,spousta lidí má díky ní sphynxe, kterého by si nemohla např. od chovatelky p.Leitnerové finančně dovolit.
Takhle to přeci chodí i v chovech jiných kočičích ras, psů,A CHOVATEL,
I KDYŽ NEMÁ PROJEV JAKO P. LEITNEROVÁ, TAK NEMUSÍ BÝT ŠPATNÝ!!Tady jsme v čechách, spousta lidí bez práce, po opakujících se povodních,
atd. a nemohli by si dopřát radost v podobě bezsrstého sphynxího mazla?
Ale o tom tu už psali....
p. Leitnerová, vy se vyhýbáte odpovědím od p. Rufenachtové,(věřím,že spoustu znás by zajímalo,
proč neodpovídáte na otázku kastrace malých kotat? , tato otázka byla už i jinde týkající se drastických způsobů kastrace, a Velký šév nereagoval, proč?asi by se vám neklanily...
Přispíváte málo (díky za přízpěvky o hcm, atd., ale to se řeší i u jiných kočičích plemen,a i jinde o tom jde najít informace)ale většinou svým projevem popudíte ostatní(ti se vám klaní k zemi) aby se dál trefovali do p. Rufenachtové
o co vám jde? vám,i ostatním přijde divné,
jak si může dovolit mít dům pro kočky. Zatím nikdo nepřišel s důkazem, že by kočky u p. R.vedly špatný život! žijí v pohodě, čistotě, v dostatku péče, kterou nemusíte najít někdy např. u chovatele max. dvou koček.Tak jí už přestante se svými příznivci, bezdůvodně napadat!

samozřejmě čekám ,že to opět otočíte,jak máte zvykem....tak do toho.


Ach jo… Bezinko, prosím Vás. Jak už poznamenal Olda, Tom napsal jen svůj poznatek tak, jak tu bylo požadováno. Že ať se nepíše „že někdo říkal, někdo slyšel, někdo si vydedukoval…“ Tomův příspěvek je kultivovaný, nikoho nenapadá, neuráží, ani o Toyotce nic zlého nepsal, stejně tak já ne. Důvody, proč se rozhodl pro Paolina už vysvětlil. I já jsem ve svém příspěvku (odpověď Tatianě) psala, že Toyota „má tak jako každá kočka, své přednosti i nedostatky. Vypadá jak vypadá, v PP má, co má. Za svůj původ nemůže, stejně tak jako Tom její původ nezmění.”
Já Tomovi nepřikazuji, co má dělat a co ne. Je to dospělý inteligentní člověk a svá rozhodnutí si dělá sám. Můžu se s ním (a stejně tak i s jinými) podělit o své zkušenosti a názor. Netvrdím, že LINIE se kterými pracuje paní Rüfenachtová jsou dobré nebo špatné. Dívám se na všechny a nejen její linie a snažím se o to, je poznat, jaký typ je upevněn, co jsou přednosti nebo nedostatky jednotlivých koček a zda se chovatel snažil o nějakou šlechtitelskou práci a zda se mu jeho záměr vydařil. Samozřejmě sleduji i zdraví v liniích až do té míry, co se vysledovat dá. Vám to přijde jako nesmyslné? Víte, kdyby si chovatelé o svých kočkách mysleli, že jsou perfektní a dokonalé, pak už by neměli žádný cíl, kam směřovat. Vždy je ještě co zlepšovat, kam se ubírat s chovatelským plánem. A Tom, na rozdíl od mnoha jiných, ten plán, vizi a cíle má. Toyotu nechtěl vyřadit z chovu, jen proto odkud pochází, ale chtěl zkusit s tou linií pracovat a já mu to schválila a podpořila ho. Je snad na tom něco špatného?
Vy byste se měla uklidnit a pomalu a v klidu znovu přečíst Tomův příspěvek i ten můj první příspěvek, kde jsem nikoho nenapadala, jen se ptala a také hned o té kastraci preventivně velkými písmeny psala už předem, protože jsem očekávala, že to někdo opět neopomene zmínit. Můžete zavolat i mým veterinářům a doptat se, zda k nim na takové „brutální“ zákroky –jak píšete- koťata nosím. Odpověď bude ne. A můžete se ptát stále dokola, vždy trpělivě odpovím. Koťata nekastruji, koťata nekastruji, koťata nekastruji, koťata nekastruji… Chybná byla jen formulace na webových stránkách, bylo tím myšleno, že koťata jsou prodávána jen jako mazlíci. A víte proč? Ne, ne protože za mazlíky dostanu méně peněz než za kočky do chovu, ale proto, že na některé kočky jsem měla nebo mám smlouvy, ve kterých jsem se zavázala, že po nich koťata do chovu neprodám. Měla jsem si snad založit stanici jménem „Da Bomb“ pod jinou organizací a pak v klídku chovné kočky po několika tisících Eurech prodávat a doufat, že se to chovatel nedozví? Ne, ti chovatelé mi dali důvěru a ani ve snu by mě nenapadlo je jich důvěru zklamat.
Že na fórum přispívám málo? Vidíte, a paní Rüfenachtová mě kdysi napadla, že tu stále slídím a stále se musím k něčemu vyjadřovat. Asi co člověk, to jiný úhel pohledu? Možná že se opravdu málo dělím o zkušenosti. Asi je opravdu 300 příspěvků málo. Paní R. jich má 81, Vy jich máte jen 23. Proč ani Vy více nepřispíváte cennými radami a zkušenostmi?
Jinak Vás zklamu a nic otáčet nebudu, na to tu máme jiné experty.


Reakce na Vas citat, pi Leitnerova

Koťata nekastruji, koťata nekastruji, koťata nekastruji, koťata nekastruji… Chybná byla jen formulace na webových stránkách, bylo tím myšleno, že koťata jsou prodávána jen jako mazlíci.


Laughing Tak tohle Vam zadny soudny clovek neuveri!To nebyla zadna chybna formulace na Vasich strankach! Jak by jste se mohla tak dlouho plest?! Tento barevny napis: "Nevykastrovana kotata neprodavame" byl totiz na Vasich starych webovych strankach celou vecnost a vy formulujete vzdy veci s velkou presnosti.Ale jak vidim, umite take zaprit nos mezi ocima. Vy sama dobre vite,ze jste nabizela kotata uz vykastrovana.A ze veterinari drzi s Vami se neni vubec cemu divit!Ktery veterinar by to mohl priznat?Vzdyt by si dal gol do vlastni branky.
A take umite hrat dobre na city ("oblečení nakupuju v sekáči po 30 korunách a nábytek po bazarech,potraviny v Lidlu....")
A vy ze jste mi nekdy radila? Ne, vy jste me jenom odrazovala a strasila ruznymi nemocemi a problemy. Citila jste ve me potencionalni nebezpeci. Chtela jste mi za kazdou cenu zabranit v chovu, aby jste zde mela, co nejdele svuj monopol. Ano, jak rikate to byly casy Rolling Eyes A kdyz se Vam nepodarilo me zastavit touto cestou, zacala jste jinou taktiku. Nemohla jsem tomu ani verit, co jste rikala lidem o me do telefonu, bohuzel jsem to slysela na vlastni usi. Ale ani Vase hnusne varovani, ktere jste na me podala v anglictine na svetovem foru, ani Vase lzive pomluvy ve me nevzbudily takovy odpor, jako kastrovani kotatek.
S HCM jenom odpoutavate pozornost a strasite lidi kolem. Jestli jsou mrtvi prapredci 7-mi lete kocky Hanny de Zoe Rex nevim. Ale jeji otec neni Roger Remington, nybrz Bestbeloveds Dorian a ten na HCM rozhodne nezemrel!!!
Scarface
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 7:13:55
Odpovědět s citátem

Nerada se míchám do těchto nepříjemných diskusí, ale už mě opravdu nebaví pořád dokola číst obvinění na Karolínu Leitnerovou, že kastruje svoje koťata v mladém věku. Hodně lidí se tu ohání tím, že všechna obvinění (a je jedno koho) jsou typu "jedna paní povídala". Tak ať paní Rufenachtová uvede konkrétní případ, kdy Karolína prodala někomu kastrované kotě mladší než je přípustné. Poznali jsme se už více jak před 6-ti lety, když jsem sháněla svého prvního sphynxího mazlíka a myslím, že se známe dost dobře, abych věděla, že za tu dobu NIKOMU neprodala žádné kastrované kotě. Pouze mazlíky prodává s tím, že je ve smlouvě podmínka, aby bylo kotě ve vhodném věku, nejpozději v roce života, vykastrováno a novému majiteli jsou vždy vysvětleny důvody (už zmíněné podmínky ve smlouvách na kocoury získané ze zahraničí).
Tak proč ji stále napadáte? Buď uveďte důkazy nebo nepomlouvejte!
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 9:47:31
Odpovědět s citátem

No já myslím že diskuse se nám zamotává přesně ve stylu, v jakém to tu již párkrát bylo a skončilo neslavně. Je to prostě stále totéž, co je třeba dodržovat a tím je ta konkrétnost.

Pokud někdo koupil kastrované kotě od kohokoliv, nechť se k tomu vyjádří, pokud má zájem, jinak je to o ničem...

Ke kastrování tu jsou již vlákna založena kde je možno pokračovat v debatě a k věci bych snad jen dodal, že škodlivost časné kastrace prokázána nebyla, co jsem všude možně vyčetl, podíl nemocných koček s problémy močových cest atd. je u koček kastrovaných časně cca ve třech měsících a těch kastrovaných později, tedy cca v roce, stejný. Spíše se bude jednat o morální problém. Mám dva vety, jejich názor je totálně opačný, jeden říká nejdříve v roce, druhý že je to jedno, že nové výzkumy žádnou škodlivost časné kastrace neprokázaly.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Jen maly dodatek:
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 10:38:18
Odpovědět s citátem

Scarface napsal:

A take umite hrat dobre na city ("oblečení nakupuju v sekáči po 30 korunách a nábytek po bazarech,potraviny v Lidlu....")
Scarface



Karolina tady nehraje na city. Napsala, ze je to OTAZKA PRIORITY INVESTIC.

Na city hrajete mozna Vy s Vasim smutnym pribehem, ktery jste ale nenapsala.

Neprevracejte.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
libuse



Založen: 14.04.2009
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 11:02:08
Odpovědět s citátem

Nejsem znalec,a ani odborník na sphynxíky.Jen jsem v diskusi našla zmínku o Enjotefovi . Mám doma jeho syna- z vlastního rozhodnutí na mazlíka - je to kočičí 7 měsíční kluk 4,10 Kg.

No a nyní dotaz na pí.R

psala jsem Vám a prosla o radu - asi víte o čem mluvím - bohužel jste mě odbyla, že nemáte čas.Omluvila jsem se za obtěžování a tím vše skončilo.
Chápu,že jste mi nechtěla napsat nic konkrétního,ale odmítla jste i můj návrh na tel. rozhovor a v něm podání všech informací.Asi jste si myslala že jsem,nějaký záškodník.
Chovatel - odborník na určitou rasu chlupáčů by se takto nikdy nezachoval.
S těmi mám zkušenosti postatně jiné.
Kočky za "pár korun" asi k sobě přitahují trošku jiné milovníky ........
To mě docela mrzí. LK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: ?
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 12:07:39
Odpovědět s citátem

libuse napsal:

Chápu,že jste mi nechtěla napsat nic konkrétního,ale odmítla jste i můj návrh na tel. rozhovor a v něm podání všech informací. LK


Ja tedy nechapu, proc chovatel nechce poradit nebo napsat neco konkretniho, co by kotatku pomohlo. Sad
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 13:11:44
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Už mě opravdu nebaví pořád dokola číst obvinění na Karolínu Leitnerovou, že kastruje svoje koťata v mladém věku. Hodně lidí se tu ohání tím, že všechna obvinění (a je jedno koho) jsou typu "jedna paní povídala". Tak ať paní Rufenachtová uvede konkrétní případ, kdy Karolína prodala někomu kastrované kotě mladší než je přípustné. Buď uveďte důkazy nebo nepomlouvejte!


fofo177 napsal:
No já myslím že diskuse se nám zamotává přesně ve stylu, v jakém to tu již párkrát bylo a skončilo neslavně. Je to prostě stále totéž, co je třeba dodržovat a tím je ta konkrétnost.


Taky nějak nechápu tu zacyklenou diskusi ohledně kastrací či nekastrací koťat v CHS Tyrell. Z textu z původních webových stránek (http://tyrell.cats.sweb.cz/main.html) opravdu vyplývá, že Karolína v minulosti předávala koťata již kastrovaná. Jak jinak byste si přeložili tohle? Cituji:
"Koťátka na mazlíky jsou již kastrována. Neprodáváme koťata-mazlíky bez rodokmenu a nekastrovaná!"

Jestli v minulosti Karolína koťata kastrovala v raném věku, nic zas tak špatného na tom nevidím. Holt byla jiná doba, chovné kočky se pořizovaly za cenu mírně ojetého vozu, koťata se prodávala řádově za desítky tisíc korun (žádná touha někoho oškubat, pouhý reálný přepočet tehdejších nákladů). A tak to snadno mohlo svádět některé vychytralé podnikavce k tomu, aby si pořídili Sphynxe jako zdroj příjmů a sekali jeden vrh za druhým na kšeft. Proto je opatření časné kastrace zcela pochopitelné!

Na druhé straně nevím, proč je takový problém přiznat "Ano, kdysi jsem to dělala z toto a toho důvodu. Od roku XY už koťata nekastruji!". A mohlo by být se všemi debatami na toto téma utrum!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 13:56:24
Odpovědět s citátem

"A snad by jste mel Tome take k tem 9 tydnum Toyotky priznat to,ze jste nechtel jiz vice cekat a ze jste delal "sorry" jak pominuty, abych Vam ji uz predala.Rada jsem Vam vyhovela a nikdy bych si nepomyslela, ze to proti mne jednou pouzijete."

Vzpomínám si, držel jsem Vám pistoli u hlavy a řval: "dej sem to kotě!"Smile)))))))))[/i]
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: chi!
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 14:03:04
Odpovědět s citátem

Tomtom napsal:
Vzpomínám si, držel jsem Vám pistoli u hlavy a řval: "dej sem to kotě!"Smile)))))))))[/i]


Laughing Laughing Laughing Laughing Ty nebezpecny kockomile! Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 14:15:54
Odpovědět s citátem

No tak Tome,to prece neni Vas styl davat pistoli na hlavu.!!Vy mate urcite charisma a proste jste na me dobre zapusobil.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
emilly



Založen: 24.03.2008
Příspěvky: 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 14:16:41
Odpovědět s citátem

[
Vzpomínám si, držel jsem Vám pistoli u hlavy a řval: "dej sem to kotě!"Smile)))))))))[/i][/quote]

Celé to tu pročítám, ale tohle už je docela hnusný Tomtome.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 14:20:21
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Nerada se míchám do těchto nepříjemných diskusí, ale už mě opravdu nebaví pořád dokola číst obvinění na Karolínu Leitnerovou, že kastruje svoje koťata v mladém věku. Hodně lidí se tu ohání tím, že všechna obvinění (a je jedno koho) jsou typu "jedna paní povídala". Tak ať paní Rufenachtová uvede konkrétní případ, kdy Karolína prodala někomu kastrované kotě mladší než je přípustné. Poznali jsme se už více jak před 6-ti lety, když jsem sháněla svého prvního sphynxího mazlíka a myslím, že se známe dost dobře, abych věděla, že za tu dobu NIKOMU neprodala žádné kastrované kotě. Pouze mazlíky prodává s tím, že je ve smlouvě podmínka, aby bylo kotě ve vhodném věku, nejpozději v roce života, vykastrováno a novému majiteli jsou vždy vysvětleny důvody (už zmíněné podmínky ve smlouvách na kocoury získané ze zahraničí).
Tak proč ji stále napadáte? Buď uveďte důkazy nebo nepomlouvejte!



Pro Radku:Ja nepomlouvam,rikam pravdu a dukazy take uvadim!Napr.pan Andre Baldemman z Nemecka odrekl pi.Leitnerove 5 mesicni jiz vykastrovanou kocicku..Pomlouvani je neco uplne jineho,takove veci nedelam.Verim ze dnes jiz pi.Leitnerova nekastruje,uskodilo by to totiz znacne jeji popularite!!!Ale za jejich zlatych casu,kdy vy jste ji mozna ani neznala,to bylo trochu jinak...bohuzel.
V Americe,kde jsou predcasne kastrace normalni na mazla znamena to, ze kote bude jiz vykastrovane,ne levnejsi!!
Pokud se vratime do minulosti,byl chov Sphynxu velmi dobre organizovany a jednalo se o uzavrenou celosvetovou spolecnost lidi,kteri mezi sebe jen tak nekoho nepustili.Vedeli dobre jak udrzet vysoke ceny a dodrzovali prisna pravidla.K tomu jiz vyborne slouzil internet a svetove forum.Nejvice se bali,aby to neslo geometrickou radou, to by se snizily ceny Evil or Very Mad!Pi Leitnerova byla jedna z nich,at se Vam to dnes libi nebo ne.To nejsou pomluvy,ale fakta a ja mam jejich diskuze psane v anglictine ulozene.Opakuji ze jsem poznala pi.Leitnerovou v jinem svetle nez vy a kazdy prece jak rika Olda muze mit svuj nazor. Scarface
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 15:07:16
Odpovědět s citátem

Scarface napsal:
No tak Tome,to prece neni Vas styl davat pistoli na hlavu.!!Vy mate urcite charisma a proste jste na me dobre zapusobil.


Tak to muselo být pořádné charizma, když jste rázem zapomněla na chovatelský řád i to, že je právě proti tomuto řádu dávat koťata dříve než ve 13. týdnech...
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 15:14:34
Odpovědět s citátem

Nevidím nic špatného na kastraci 5-ti měsíční kočičky, podle mě je už dostatečně velká, aby to zvládla a celkem i chápu, že pokud jde kotě na mazlíka do ciziny a chovatel nemám žádnou jistotu, ani možnost kontroly, tak kotě vykastruje. Možná proto ji dostal taky až tak pozdě. Nevidím ale žádný důvod, proč takovou kočičku vracet, pokud ji opravdu chtěl na mazlíka. Jak už psal Olda, není prokázáno, že by kastrace v 5-ti měsících měla vliv na zdraví kočky. Asi jste nikdy neměla žádného chovného jedince z takových linií, kde se prostě jejich majitelé a chovatelé chrání tím, že mají přísné smlouvy s podmínkami, že se třeba i několik generací nesmí použít k chovu či krytí jinde, než ve své vlastní chovatelské stanici. Pak by vám takové opatření nepřipadalo až zase tak neskutečné.
Karolína se prostě rozhodla chovat sphynxe a udělat něco přínosného pro rozvoj tohoto plemene a to tenkrát znamenalo sehnat sphynxe ze zahraničí a z dobrých linií a protože to byla uzavřená komunita (jak píšete) má a měla na ty zahraniční prostě omezení ve smlouvách.
Vy jste se rozhodla ubírat se jiným směrem v chovu a je to jen vaše rozhodnutí a namnožila jste tolik sphynxů, aby si je mohl dovolit kdokoliv, ale pochybuji, že to mělo nějaký přínos pro rozvoj plemene.
Každá jste se rozhodla z nějakých důvodů pro jiný druh chovu, tak proč pořád mluvíte o monopolu.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (30x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top