Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak ho zvyknout na nový domov?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
alishka



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 50

Předmět: Jak ho zvyknout na nový domov?
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2009 6:46:37
Odpovědět s citátem

Vcera jsem si dovezla partaka k nasemu koteti... nase kote je dva mesice stare a tento kocour tri a kousek.. byl zvykly jak doma, tak na zahrade okolo domu, ale byl asi mezi 10 kockama a kotaty dohromady, tak neni tak vazany na cloveka.. je dost plachy. doma hned zalezl za pracku a nechce ven... vim, ze je to poprve v nasem byte..
ale radi bychom z nej meli venkovniho kocoura... to druhe kote je venku uz zvykle, ale bylo mensi... tohohle noveho se bojim ven pustit, aby nekam neutekl.. zatim jsem je zavrela do koupelny, aby si na sebe zvykli.. ale nevim, zda delam dobre.. kdyz ho chytim, pak drzi a i vrni, kdyz ho hladim, ale boji se...
jak to udelat, aby si zvykl a nebyl tak bojacny..?
A taky mame dva psy, nevim, jak ho s nimi seznamit.. Je vazne plassi, bojim se ho pustit venku, prece jen uz je celkem velky a mam strach, aby neskocil k sousedum nebo jinak neutekl... ted jsem se byla podivat, kocour se porad boji, i kdyz na zradlo vylezl, opatrne jsem ho zkousela hladit... ale neni to ono. tamto prvni kote bylo v pohode skoro hned, ale taky bylo mensi...
co s tim?diky za radu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mistle



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2009 8:05:17
Odpovědět s citátem

Vždyť je u Vás teprve od včera. Už jen to, že jí a nechá se jakš takš pochovat je obrovský úspěch. Některým kočkám trvá měsíce, než si zvyknou na nový domov. Určitě bych ho nijak násilně v náručí nedržela, ani nikam nezavírala s pro něj cizí kočkou. Bude z toho zbytečně vystresovaný. Dejte mu čas a klid. Ven bych ho pustila nejdříve tak po třech týdnech nebo prostě až si u Vás zvykne. Jinak Vám opravdu uteče, protože se ještě nestihl za tak kratičkou dobu seznámit s Vaším bytem ani náhodou...

Buďte trpělivá...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2009 8:15:28
Odpovědět s citátem

Nic nelámejte přes koleno. Když jste nové kotě přivezla včera, byl by spíš zázrak, kdyby se už dnes nebálo a bylo v pohodě. Kotě netahejte z jeho úkrytu a nehlaďte ho násilím. Mluvte ne něj klidných hlasem a podplácejte ho dobrým jídlem. Nové kotě nepouštějte ven hned, mohlo by utéct. Dejte mu čas, aby se postupně zvyklo na Vás a na nový domov. Taky si nemyslím, že zavřít 2 koťata do koupelny je dobrý nápad. Stresujete tím jak nové, tak staré mrně a taky nové kotě nemá žádnou karanténu. Pokud nemáte agresivní psy, neměl by to být problém. Vemete nové koťe do ruky, ukážete ho psovi a budete klidným hlasem na oba mluvit. Necháte zvírata, aby se očichala. Budete to několikrát opakovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
alishka



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2009 9:43:03
Odpovědět s citátem

Tak ono se to stejne s tim druhym vyresilo - dostal dneska prujem, tak je v karantene v koupelne a novy kocour se mnou v kuchyni... celkem si snad zvyka, sice jeste zalejza pod lavici, ale uz vyleza zrat a obcas i mnouka, tak na nej zavolam a jednou se dokonce ke mne priblizil... myslite si, ze si za tyden zvykne? rodice jsou na dovce, tak jsem tu s nim sama, muzu ho mit porad vevnitr, ale az prijedou, tak tata moc kocky v byte nesnese... Rolling Eyes Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2009 11:31:13
Odpovědět s citátem

alishka napsal:
Tak ono se to stejne s tim druhym vyresilo - dostal dneska prujem, Rolling Eyes Crying or Very sad



To nemusí být nic vážného. Kočička je v novém prostředí, má jinou stravu a to se často projevuje průjmem. Většinou to samo přejde. Nebojte, kotě si zvykne, ale asi nikdo vám neporadí jak dlouho to potrvá. U některého kotěte je to za pár dní u někoho za pár týdnů. Nechte ho ať si samo prozkoumá byt, všechno očichá. Pokud je zalezlé, nechte ho, ono vyleze až bude mít chuť. Vydržte, bude to v pohodě, ale dejte mu čas.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
alishka



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2009 11:58:55
Odpovědět s citátem

Tim kotetem, co ma prujem, neni ten novy, ale ten starsi... je mozne, ze dostal prujem ze stresu z toho noveho kocoura? Kdyztak pro rozliseni - stary je Cert a novy Filipek...

Certa krmime porad stejne, nebyla zmena potravy a do dnes to bylo ok... Filip ma hovinka tuha, takze se navzajem nemohli nakazit.. oba jsou odcerveni... i kdyz je pravda, ze Cert az dneska, protoze jsem musela tyden cekat (byli jsme pred tydnem na ockovani), ale prujem mel uz rano a odcervovadlo jsem mu dala po obede...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2009 13:29:36
Odpovědět s citátem

alishka napsal:
Tim kotetem, co ma prujem, neni ten novy, ale ten starsi... je mozne, ze dostal prujem ze stresu z toho noveho kocoura?



To si myslím, že klidně může být.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
alishka



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 7:54:32
Odpovědět s citátem

No, tak kocicak mel bakterialni infekci... dostali jsme atb a je to uz ok..
Jinak kocouri jsou uz kamosi, i se kockujou spolu, spi prituleni k sobe.. vcera jsem je vzala chvili ven, asi tak na pet minut, psy jsem zavrela. Filip si prosel dvorek, pak jsem ho chytla a zase je vzala dovnitr.. je to tak spravne? postupne ho zvykat?
ale nevim, jak ho zvyknout na psy.. to bude tvrdsi orisek. protoze jsou jen venku, vevnitr je mit nemuzu, jsou velci a navic dlouhosrsti, takze chlupy vsude... a kocicaci mezi ne budou chodit.. ten mensi uz si na ne zvyknul, spal s nimi venku.. ale Filip z nich ma hruzu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 20:50:45
Odpovědět s citátem

No tak já jsem dnes vzala ven Čuka s Gekem-to jsem jim chudákům dala!
Jeden zalezl do psí boudy a odmítl ji celý den opustit, druhý zalezl za psí boudu a taky odmítal úkryt opustit. Tak jsem jejich seznamování s venkem odpoledne vzdala, kocoury jsem vytáhla z jejich úkrytů, opucovala, omyla (vůbec na mě nevytáhli drápky, miláčkové moji), a pustila zpátky do bytu.
Prostě jsem to neustála, když jsem viděla, jak se venku bojí. Plazili se tam po břiše a hledali jen kam by zalezli. Ach jo, takže žádné venku nebude. A tak by se mi ti dva líbili na zahradě u baráku...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 20:58:25
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
No tak já jsem dnes vzala ven Čuka s Gekem-to jsem jim chudákům dala!
Jeden zalezl do psí boudy a odmítl ji celý den opustit, druhý zalezl za psí boudu a taky odmítal úkryt opustit. Tak jsem jejich seznamování s venkem odpoledne vzdala, kocoury jsem vytáhla z jejich úkrytů, opucovala, omyla (vůbec na mě nevytáhli drápky, miláčkové moji), a pustila zpátky do bytu.
Prostě jsem to neustála, když jsem viděla, jak se venku bojí. Plazili se tam po břiše a hledali jen kam by zalezli. Ach jo, takže žádné venku nebude. A tak by se mi ti dva líbili na zahradě u baráku...



Tatiano,chce to víckrát je vzít.Matěj se také šíleně bál,tak jsem ho vzala vždycky jenom na chvilku,dneska vydrží sedět u dveří a mňoukat,že chce ven.


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 21:40:37
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
No tak já jsem dnes vzala ven Čuka s Gekem-to jsem jim chudákům dala!
Jeden zalezl do psí boudy a odmítl ji celý den opustit, druhý zalezl za psí boudu a taky odmítal úkryt opustit. Tak jsem jejich seznamování s venkem odpoledne vzdala, kocoury jsem vytáhla z jejich úkrytů, opucovala, omyla (vůbec na mě nevytáhli drápky, miláčkové moji), a pustila zpátky do bytu.
Prostě jsem to neustála, když jsem viděla, jak se venku bojí. Plazili se tam po břiše a hledali jen kam by zalezli. Ach jo, takže žádné venku nebude. A tak by se mi ti dva líbili na zahradě u baráku...


Tatiano, to musíte postupně, napřed otevřené dveře, aby si sami postupně zkoušeli vykouknout ven a dostat se dál a aby věděli, kudy domů, když se venku něco šustne. Musí se sami naučit, kudy do bezpečí. Pokud kocoury vezmete v náručí ven, tak budou zmatení a vyjukaní. Já takhle začala brát kocourka, napřed vykukoval ze dveří a jak se mu něco nezdálo, hned mazal zpátky, pak obšlápl terasu, vydal se na zahrádku, i když ze začátku nechtěl vůbec šlapat na trávník, protože to nebyl koberec Smile Teď už si sám řekne, jenže má hoch smůlu, že může jen pod mým osobním dohledem, takže jednou za den ho vyslyším. Ostatní o to ani moc nestojí, zvládají zatím jen na terasu a pak rychle domů, protože co kdyby venku číhal bubák Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2009 14:24:05
Odpovědět s citátem

Naše Wyuška se taky z počátku venku bála. Nechala jsem jí otevřené dveře a kdykoliv si nebyla jistá utekla domů. Teď by mohla být venku pořád Smile Stále stojí za dveřmi a křičí na mě, kdy už jí konečně pustím ven. Takže bych to nevzdávala, kluci si určitě taky zvyknou. A nebo si Tatiano musíš pořídit ještě další kočičky, které se nebudou venku bát a bude jim to u baráku moc slušet Laughing Laughing Laughing
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (58x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (30x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
4
Britská krátkosrstá kočka (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (21x)
8
Mrouskání kočky (říje) (20x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top