Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Biokrmivo Yarrah


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: Biokrmivo Yarrah
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2009 10:25:01
Odpovědět s citátem

Ahoj všichni, v předposledním čísle Apetitu jsem se dočetla, že existuje bio krmivo pro kočičky a pejsky - vychvalují ho s tím, že má vyšší podíl masa (až 70%) a všechno, co krmivo obsahuje, pochází s eko chovů - máte s tím někdo zkušenost? Myslíte, že by to mohlo být lepší a prospěšnější, než třeba Hill'sy nebo Royal Canin? (Kdyby to někoho víc zajímalo, tak jejich webové stránky jsou na: www.anbio.cz)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Biokrmivo Yarrah
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2009 10:37:05
Odpovědět s citátem

Doplním stránky výrobce: http://www.yarrah.com/

plus ještě něco více ke krmivu:
http://www.edenshop.cz/yarrah-bio-cat_557.html

Zkušenost nemám, nicméně v současnosti se objevují různé nové značky krmiva (Arden Grange, Leonardo, nová receptura Acan ...), o kterých se tvrdí, že jsou lepší než ty předchozí (Hills, RC).

Důležité je, aby to chutnalo kočkám a aby po tom prospívaly. Co si myslíme my, je většinou vlastně nepodstatné. Sama jsem se s tím teď setkala, že 2 kočky ze 3 mi nové Acany, které mi složením přijdou super, naprosto odmítly a já se pokorně vrátila k Hills Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2009 11:35:46
Odpovědět s citátem

Osobně preferuji osvědčené značky krmiva v "obyčejné"(ne bio) kvalitě. Myslím že není až tak důleživé, jestli jsou suroviny bio či nikoliv, jako spíš to, aby krmivo mělo vyvážený obsah všech potřebných látek např. minerálů (aby nevznikly třeba problémy s ledvinami). Podle mě v bio krmivu jde především o to, aby byly suroviny v bio kvalitě, pochybuju, že se provádí podrobné výzkumy jako např. při výrobě často zatracovaného RC. Navíc složení bílkoviny 26%, tuk 11,5%, sacharidy 42 taky není ideální. Obsah bílkovin 26 procent je vhodný leda tak pro štěně velkého plemene, ne pro kočku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Yarrah
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2009 22:20:34
Odpovědět s citátem

Kolem Yarrahu byla "vášnivá" diskuse na Adélce. Tak jen stručně. Na jiných webech, kde uvádějí přesné složení, je na prvním místě pšenice. To si nepředstavuji jako první instanci pro krmení kočky (ani psa). Obsah bílkovin a tuků - souhlas s Kabou. Jinak souhlas s April - taky zkouším. leč mé představy se liší od chuti mých koček - Orijen, nová Acana, teď Arden Grange - můžu si namáčet do kafe. Stejně jako se nesetkaly s úspěchem vaničky Yarrahu ani bio vaničky od Miamoru, ač jinak konzervičky i kapsičky mají moc rády. Zkrmím to jen když jsou koťata nebo že jim to "našidím" něčím jiným. Takže se též pokorně a stále znovu vracím k Hillsu a RC, jediné bio (nebo holistic), které mi žerou, je suchá Porta 21, té dají mnohdy přednost i kojící kočky před jejich "maminovskými" či kotěcími granulkami. Podotýkám, že nekrmím jen granule, ale také mimo kapsiček a konzerviček syrové maso, sýry, tvarohy, kysanou smetanu, takže stravu mají opravdu pestrou.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Catca



Založen: 13.02.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Bratislava

Předmět: které je nejlepší?
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2009 9:35:37
Odpovědět s citátem

Až doteď jsem používala kanadské krmivo Orijen, které má vynikající složení už proto, že neobsahuje obiloviny a má vysoký podíla masa. To je totiž to, co kočky potřebují. Teď jsem objevila Applaws a mohu všem doporučit. Jak granulky (kuřecí, nebo lososové plus kuřecí), tak i konzervy. Obsahuje 80% masa, k tomu jenom brambory, sušená vajíčka, kvasnice, extrakty z yuccy, rozmarínu, řepnou drť a co je úplně super - extrakt z brusinek. Ten je výborný na ledviny, takže je to taky prevence proti problémům s ledvinami. V konzervách jsou velké kousky masa ve vlastná šťávě. Vzhledem k tomu, že je krmivo tak vydatné, stačí ho méně a potom to také vychází levněji, že jiná krmiva. Skrátka Applaws forevr. A Baruška baští až ji za ušima naskakujou bubliny. A to je jó fajnová! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Yarrah
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2009 13:15:54
Odpovědět s citátem

Taky s granulemi neexperimentuji. Kocour od malička baští RC, teď je to Indoor 27, má ho přiměřeně rád. Myslím je to kvalitní krmivo a nevidím důvod měnit. Ještě by se mohlo stát, že by nejen nové nechtěl, ale třeba se i odmítl vrátit ke starému osvědčenému.


ZdenkaP napsal:
Stejně jako se nesetkaly s úspěchem ... ani bio vaničky od Miamoru, ač jinak konzervičky i kapsičky mají moc rády.


Taky krmím těmihle Miamorkami a taky jsem objevila Miamor -Bio vaničky. Je zajímavé, že v německém zooplusu jsou levnější (zaváděcí cena?), než ty normální vaničky. V anglickém mají oboje stejnou cenu. Kocour je baští ochotně. Samozřejmě ne všechny druhy má stejně rád, výrazně líp mu jedou takové ty "vlhčí růžové", což je většinou nějaká kombinace se šunkou nebo lososem. Šťávu samozřejmě olíže první, to i na kapsičkách Smile Paštičky taky rád Smile Takže my se držíme těchto dvou značek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (23x)
4
Kočičí jména (22x)
5
PKD - polycystická choroba ledvin (21x)
6
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (20x)
7
Somálská kočka (19x)
8
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (18x)
9
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2021 (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top