Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Plisen


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Plisen
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 10:49:18
Odpovědět s citátem

Zdravim vsechny!

Mohli byste mi prosim napsat nejake info o plisni u kocek (nebo konkretne u Sphynx). Jak se projevuje? Jak se leci? Z ceho vznika? Atd.? Nas maly Sfinxie ma ted uz asi 2 tydny malinke bile flicky na hlavicce a na zadech. Flicky se objevuji od te doby, co se maly zacal vybarvovat (pribyly mu pruhy na nozkach a hlavicka se taky krasne vybarvuje). Stravou to nemuze byt, protoze maly uz je delsi dobu na diete a dostava porad jedno a to stejne. Jinak se u nas taky nic nezmenilo, na co by mohl takto reagovat, co by flicky vyvolalo. Psala jsem si s pani Karolinou a ta se zminila o plisni. Tak bych rada nasbirala nejake info o teto problematice. Cetla jsem taky prispevek od Katky, ve kterem pise, ze jeji kocicka se opaluje na slunicku a vypada jako dalmatin. Tak nas maly je na zadech sedy a ma vsude nashromazdene malinkate bile flicky. Nesvedi ho to a flicky jsou uplne suche. Ale ne tak suche, ze by se loupaly. To ne. Je to tedy normalni? Jako ze je to ze slunicka? Nebo to mam zacit nejak resit? Tak prosim o rady a o info.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 11:24:57
Odpovědět s citátem

Nevím jak jinde, s touto problematikou zkušenosti nemám, ale pokud se moji sphynxíci opalují, tak flíčky co jim naskáčí jsou tmavé a po čase zase zmizí.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bezinka



Založen: 02.03.2009
Příspěvky: 35

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 11:39:13
Odpovědět s citátem

sfinxie, vyfotte to, delte odkaz na fotku v albu, pak vám někdo spíš poradí co to je....,někdo to tu už takle řešil,za pomoci fotek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Flicky
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 12:56:20
Odpovědět s citátem

Tak jo, vlozim 2 fotky do alba. Prosim, prosim, kouknete na to nekdo.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Flicky
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 13:04:45
Odpovědět s citátem

Teda ne do alba, protoze jeste zadne nemam. Je to v galerii.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 13:35:08
Odpovědět s citátem

Sfinxie, s podezřením na plíseň je potřeba se obrátit na veterináře, ten udělá stěry a následnou kultivaci.

Podezření na plíseň jsme měli u psa a vet odmítl jakoukoli diagnozu, dokud neudělá stěry.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: .
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 14:02:31
Odpovědět s citátem

http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-stranka.php?cid=2400

Tak tady jsou fotky.

Ja si nemyslim, ze se u naseho Sfinxieho jedna o plisen.
Jenom jsem chtela posbirat vase osobni zkusenosti a vedomosti. Myslim, ze je to taky zajimave tema.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 14:34:52
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Sfinxie, s podezřením na plíseň je potřeba se obrátit na veterináře, ten udělá stěry a následnou kultivaci.


Podezreni bych ani nemohla mit, protoze o plisni vubec nic nevim. Tyka se to jenom kuze, nebo i zaludku? S cim to ma spojitost, atd.? Proto jsem toto vlakno zalozila.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 15:03:08
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
se sfinxy sice žádné zkušenosti nemám, zato s plísní bohaté. Viz zde

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2994

Toto onemocnění se týká pouze kůže, žádné další orgány nepostihuje. Jsou to kulatá nebo ovalná ložiska suché popř. šupinaté kůže s malými puchýřky na okrajích(nemusí být). Na těchto místech nejsou chlupy (což se u sfinxů špatně pozná). Ložiska můžou ale nemusí úkrutně svědět.Kočka se nakazí při kontaktu se spory plísně, které jsou velmi odolné a přežívají v prostředí i 2 roky. Plíseň se dá chytit např. na výstavě. Pokud budete chtít, napište mi do soukromé zprávy svůj mail, pošlu Vám fotky svého kocourka když plesnivěl(ale není to sfinx). Bylo by dobré ukázat kocourka veterináři aby vyloučil plíseň.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 15:20:28
Odpovědět s citátem

kaba napsal:
Dobrý den,
se sfinxy sice žádné zkušenosti nemám, zato s plísní bohaté. Viz zde

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2994

Toto onemocnění se týká pouze kůže, žádné další orgány nepostihuje. Jsou to kulatá nebo ovalná ložiska suché popř. šupinaté kůže s malými puchýřky na okrajích(nemusí být). Na těchto místech nejsou chlupy (což se u sfinxů špatně pozná). Ložiska můžou ale nemusí úkrutně svědět.Kočka se nakazí při kontaktu se spory plísně, které jsou velmi odolné a přežívají v prostředí i 2 roky. Plíseň se dá chytit např. na výstavě. Pokud budete chtít, napište mi do soukromé zprávy svůj mail, pošlu Vám fotky svého kocourka když plesnivěl(ale není to sfinx). Bylo by dobré ukázat kocourka veterináři aby vyloučil plíseň.


Dekuji za info! Presne to jsem potrebovala! Wink
Veterinare se urcite zeptam. Ale myslim, ze to opravdu nebude plisen. V nasem pripade to nejsou loziska, nejsou supinate, zadne puchyrky, flicky jsou chlupate jako vsechno ostatni (stejne kratoucke neviditelne chloupky jako po celem tele), nic nesvedi. Muze to byt treba reakce na slunicko?
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 22:59:47
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
kaba napsal:
Dobrý den,
se sfinxy sice žádné zkušenosti nemám, zato s plísní bohaté. Viz zde

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2994

Toto onemocnění se týká pouze kůže, žádné další orgány nepostihuje. Jsou to kulatá nebo ovalná ložiska suché popř. šupinaté kůže s malými puchýřky na okrajích(nemusí být). Na těchto místech nejsou chlupy (což se u sfinxů špatně pozná). Ložiska můžou ale nemusí úkrutně svědět.Kočka se nakazí při kontaktu se spory plísně, které jsou velmi odolné a přežívají v prostředí i 2 roky. Plíseň se dá chytit např. na výstavě. Pokud budete chtít, napište mi do soukromé zprávy svůj mail, pošlu Vám fotky svého kocourka když plesnivěl(ale není to sfinx). Bylo by dobré ukázat kocourka veterináři aby vyloučil plíseň.


Dekuji za info! Presne to jsem potrebovala! Wink


dobrý večer,
s jistotou Vám mohu říct, že na každé veterinární klinice ve Vídni mají lampu, kterou když na kocourka posvítí a bude-li to plíseň, bude svítit jako vánoční stromeček.
Je to jednoduché a levné vyšetření po kterém bude okamžitě jasné zda to plíseň je a nebo není.
Bez tohoto primitivního vyšetření by podle mého názoru neměl dostávat žádné mastičky. Zbytečně by byl zatěžován.
Až budete vědět víc, ozvěte se třeba i na můj email. Ráda Vám poradím jak dál.
Já osobně jsem tento problém nikdy na kočinách doma neměla. Takže fakt nevím co by ty flíčky mohly být zač. Ale myslím si, že plíseň jako taková dělá spíše fleky tmavé a loupou se.

Dejte vědět
Hanka
Veterinare se urcite zeptam. Ale myslim, ze to opravdu nebude plisen. V nasem pripade to nejsou loziska, nejsou supinate, zadne puchyrky, flicky jsou chlupate jako vsechno ostatni (stejne kratoucke neviditelne chloupky jako po celem tele), nic nesvedi. Muze to byt treba reakce na slunicko?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Flicky
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 23:08:56
Odpovědět s citátem

Super! To je info! Dekuji! Zitra to obvolam a zjistim, kam s malym zajet.
Moc dekuji!
Manzel nad tim sice mava rukou a rika, ze to bude opozdena reakce na ty dietni granule. Ale tomu moc neverim, protoze takova reakce na sebe prece nenecha cekat 3 tydny. To mi nejak nesedi. Ale pokud to tak funguje, jak jste napsala, tak vlastne hned budu vedet, jestli je to plisen, nebo ne.
Myslim, ze to opravdu nebude nic vazneho, protoze flicky vypadaji uplne ... (sakra, ted mi z hlavy vypadlo, jak se to rekne cesky), no proste NEnebezpecne. Tak ja pak dam vedet.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: pro Hanku
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2009 17:35:26
Odpovědět s citátem

Tak uz to mame za sebou. Plisen to neni! Jupiii! Very Happy Je to jenom malicka reakce na slunicko. Ale vubec nic tragickeho. Trosku moc se vyhrival na slunicku, tak mel takovou reakci, ale slunickem se zase spravuje. Flicky uz nejsou bile, ale hezky dohneda opalene. Takze vse v poradku!
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: pro Hanku
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2009 18:43:53
Odpovědět s citátem

To je dobře, že se plíseň nepotvrdila, zrovna jsem chtěla napsat, že sphynxové mají spoustu různých pigmentových skvrn, způsobených dospíváním, sluněním se nebo třeba změnou krmení. Takže pokud jsou to jen barevné fleky, většinou je to jen pigmentová skvrnka. Ale je dobře, že se zajímáte o zdraví a stav svého sphynxíka.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: pro Hanku
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2009 6:49:19
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
Tak uz to mame za sebou. Plisen to neni! Jupiii! Very Happy Je to jenom malicka reakce na slunicko. Ale vubec nic tragickeho. Trosku moc se vyhrival na slunicku, tak mel takovou reakci, ale slunickem se zase spravuje. Flicky uz nejsou bile, ale hezky dohneda opalene. Takze vse v poradku!



Markéto,
poptala jsem se u pár chovatelů ze zahraničí. Máte zkusit změnit stravu se suchého na mokré. Někdy prý tyto bílé flíčky jsou reakce v kombinaci slunce- suchá strava.
Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: pro Hanku
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2009 7:51:40
Odpovědět s citátem

Dobre ranko Hani!

Dekuji za radu a za optani! Wink

Ja ale jeste stravu menit nemuzu. Maly nema mikrofloru v zaludku a ve strevech, proto musi zustat jeste par tydnu na dietnich granulich. Ale pak na te strave zapracujem.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: pro Hanku
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2009 12:34:32
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
Dobre ranko Hani!

Dekuji za radu a za optani! Wink

Ja ale jeste stravu menit nemuzu. Maly nema mikrofloru v zaludku a ve strevech, proto musi zustat jeste par tydnu na dietnich granulich. Ale pak na te strave zapracujem.



Dobrý den, nevím jestli je možné koupit u vás pastu která se jmenuje PRO-Colin. Dokonale obnovuje střevní flóru! Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: pro Hanku
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2009 14:10:07
Odpovědět s citátem

Momentalne mam prasek Enteroferment a pastu Probican.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (29x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top