Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Značkující chovný kocour


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

Značkuje váš nekastrovaný kocour?
Nemám nekastrovaného kocoura
63%
 63%  [ 12 ]
Značkuje, ale málo, dá se to vydržet
15%
 15%  [ 3 ]
Značkuje často a hodně
0%
 0%  [ 0 ]
Značkování jsme vyřešily
0%
 0%  [ 0 ]
Náš nekastrovaný kocour nikdy neznačkoval
21%
 21%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 19

Autor Zpráva
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Značkující chovný kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2009 9:40:36
Odpovědět s citátem

Chci se zeptat zkušených chovatelů, kteří mají doma vlastního chovného kocoura a ten značkuje-stříkne malou loužičku moči na kde-co, jak to řeší. Kocoura mám v bytě, nepřipadá v úvahu, abych ho někam zavřela a byl tam sám, je to můj miláček. Máte na to někdo nějaký recept, nebo to holt musím vydržet a brát to jako daň za koťátka... Rolling Eyes

P.S. Do ložnice, kam chodí velmi rád, ho pustím pouze s nasazenými kalhotkami-jinak mám okamžitě očurděnou postel, ale trvale mu je nechávat taky nechci.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aprilka



Založen: 09.04.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: plzensky kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 7. 2009 11:17:55
Odpovědět s citátem

Náš nekastrovaný kocourek měl tendenci značkovat v období, kdy mu bylo cca 1-1,5 roku, teď mu jsou dva a hodně se zklidnil. Několikrát nám načůral do peřin, dokonce i když jsme tam zrovna leželi! To jsem vyřešila výměnou peří za deku, co se dá prát v pračce. A pak je v oblibě koš s čistým prádlem, se spinavým a skříň, tam se ho snažím nepouštět.
_________________
Aprilka, Chiqui a Diego
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Míša*



Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2009 19:22:56
Odpovědět s citátem

Ahoj Tatiano,
kamarádka má podél zdí umístěné plexisklo uchycené v dřevěném držáku. Není to upevněno ke zdi, tak to může podle potřeby přemisťovat. Vyřešila tak nejčastěji očůrávaná místa a v interiéru to vypadá dobře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 0:11:59
Odpovědět s citátem

Míša* napsal:
Ahoj Tatiano,
kamarádka má podél zdí umístěné plexisklo uchycené v dřevěném držáku. Není to upevněno ke zdi, tak to může podle potřeby přemisťovat. Vyřešila tak nejčastěji očůrávaná místa a v interiéru to vypadá dobře.


Hm, tak to si nějak neumím představit.......... Shocked
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Míša*



Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2009 8:49:51
Odpovědět s citátem

Nemám foto a hned tak by asi nebylo, tak to zkusím lépe popsat.

Byla to tabule plexiskla ve tvaru obdelníku vysoká asi 25-30 cm a dlouhá podle délky zdi (nebo můžeš použít cokoliv, co se dá omývat).
To plexisklo je vsunuté do dřevěných držáků a ten držák je ve tvaru obráceného téčka. _I I_

Vyráběl to myslím její manžel, takže šířka a výška toho téčka spíš podle vlastního uvážení a počet držáku podle délky zdi. Jí stačily dva držáky, na každý konec jeden.

Je to celkem jednoduchá konstrukce, akorát to hrozně složitě popisuji...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2009 9:35:17
Odpovědět s citátem

Díky za radu, akorát můj syčák neočůrává zdi u země, ale třeba zeď u okna z parapetu, vyskočí si na klavír a z něj si cákne, a tak... Evil or Very Mad Takže tohle můj problém neřeší Crying or Very sad

Ale zase-mohlo by být i hůř, nedělá to denně, jen někdy, a prozatím to je snesitelné. Tak to řešit nebudu.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
amigapower



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Warszawa

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2009 19:34:03
Odpovědět s citátem

Pokud kocour značí na svoje "oblíbená místa", u mně se ukázalo jako nejlepší řešení vybrat nejméně obtížné místo pro úklid a položit na něj noviny, ostatní místa postříkat citronovou šťávou nebo kyselinou citronovou (kočky nesnáší citrusy). Časem, kdy už si kocour zvykne značit na noviny, to chce podložit noviny tácem a pomalu po pár centimetrech přetahovat misku s novinami k záchůdku až se za pár dní dostaneme až k záchůdku, stačí položit kus těch novin do záchůdku a je po problému. Zabralo to jak na mou kočku domácí která značila, tak na mého devoního kocoura, kočka značit přestala už dávno a kocour značí jen v záchůdku a sem tam, když člověk někde nechá ležet igelitový pytlík, nebo tašku. Musím dodat, že chovné kocoury mám dva a nijak je nesegreguji. Místo citronové šťávy lze samozřejmě použít specializovaný výrobek, nicméně člověk zbytečně platí za stejný efekt.
_________________
DEVON REX ZPŮSOBUJE ZÁVISLOST !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2009 19:44:48
Odpovědět s citátem

amigapower napsal:
Pokud kocour značí na svoje "oblíbená místa", u mně se ukázalo jako nejlepší řešení vybrat nejméně obtížné místo pro úklid a položit na něj noviny, ostatní místa postříkat citronovou šťávou nebo kyselinou citronovou (kočky nesnáší citrusy). Časem, kdy už si kocour zvykne značit na noviny, to chce podložit noviny tácem a pomalu po pár centimetrech přetahovat misku s novinami k záchůdku až se za pár dní dostaneme až k záchůdku, stačí položit kus těch novin do záchůdku a je po problému. Zabralo to jak na mou kočku domácí která značila, tak na mého devoního kocoura, kočka značit přestala už dávno a kocour značí jen v záchůdku a sem tam, když člověk někde nechá ležet igelitový pytlík, nebo tašku. Musím dodat, že chovné kocoury mám dva a nijak je nesegreguji. Místo citronové šťávy lze samozřejmě použít specializovaný výrobek, nicméně člověk zbytečně platí za stejný efekt.


S tou citronovou šťávou jsem to nevěděla-já vše omývám neředěným octem. Vyzkouším citrón. Jen oblíbená místa jako taková bohužel nemá, nikdy nevím, kam si cákne Rolling Eyes ...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
amigapower



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Warszawa

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 7. 2009 21:12:26
Odpovědět s citátem

...jinak teda, čekal jsem aspoň "díky nechci ho" ať už by to bylo z jakéhokoliv důvodu... Sad
_________________
DEVON REX ZPŮSOBUJE ZÁVISLOST !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (40x)
2
RSS kanály (40x)
3
HCM u koček - program PawPeds (25x)
4
Zlomek vteřiny (22x)
5
Debakl (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (20x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top