Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

"Depozit" u nás a ve světě?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: "Depozit" u nás a ve světě?
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2009 9:06:22
Odpovědět s citátem

Pěkné ránko,
jak si tak prohlížím webové stránečky sfinxíků ve světě, přišla mi myšlenka, copak je to asi "depozit" , který chovatelé ve světě běžně uvádí na svém webu. Jak tato věc funguje u nich a u nás?


Já když jsem před časem měla zájem o koťátko v jedné zahraniční chovatelské stanici, bylo mi posláno několik základních informací s tím, že po zaslání depozitu ve výši 1/3 ceny mi poskytnou další informace a následně až se kotě narodí, budu si moci vybrat...

Proč toto nefunguje u nás???

Nedávno mi psala jedna paní, že má velmi vážný zájem o koťátko, které se narodilo v ch.st. Gathers po našem kocourovi. Paní vypadala velmi příjemně, dlouho jsme spolu komunikovaly a vyzískala veškeré informace, které jsem mohla poskytnout... pak najednou přišel mail, že se omlouvá, že koupila kotě jinde, jen jí paní nechtěla o sfinxích nic povědět... Sad

Bylo mi z toho smutno a tak si říkám, proč tento "zahraniční způsob" nefunguje i u nás?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: "Depozit" u nás a ve světě?
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2009 10:31:03
Odpovědět s citátem

Reg napsal:
Pěkné ránko,
jak si tak prohlížím webové stránečky sfinxíků ve světě, přišla mi myšlenka, copak je to asi "depozit" , který chovatelé ve světě běžně uvádí na svém webu. Jak tato věc funguje u nich a u nás?


Já když jsem před časem měla zájem o koťátko v jedné zahraniční chovatelské stanici, bylo mi posláno několik základních informací s tím, že po zaslání depozitu ve výši 1/3 ceny mi poskytnou další informace a následně až se kotě narodí, budu si moci vybrat...

Proč toto nefunguje u nás???

Nedávno mi psala jedna paní, že má velmi vážný zájem o koťátko, které se narodilo v ch.st. Gathers po našem kocourovi. Paní vypadala velmi příjemně, dlouho jsme spolu komunikovaly a vyzískala veškeré informace, které jsem mohla poskytnout... pak najednou přišel mail, že se omlouvá, že koupila kotě jinde, jen jí paní nechtěla o sfinxích nic povědět... Sad

Bylo mi z toho smutno a tak si říkám, proč tento "zahraniční způsob" nefunguje i u nás?


ahoj babo,

že se ozveš!!
k tomu depozitu
je to normální záloha a u mne je nevratná.
Funguje dobře a jsou dokonce lidé od kterých jsem ji ani nechtěla. Jsou to lidé kteří čekali na kotě od loňska.
H.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: depozit - nevratná záloha
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2009 11:29:44
Odpovědět s citátem

Pokud je vše na řádně sepsanou smlouvu tak nevidím důvod, proč by to u nás nemohlo fungovat. Je myslím logické že se chovatel takto brání před nezodpovědným (možná i vypočítavým) přístupem zájemce, který si zamluví kotě, získá všechny potřebné informace a pak si je koupí o dům dál levněji Evil or Very Mad Vždyť chovatel má nemalé výdaje a zjistit pak ve třech měsících že kupující od koupě couvl není jistě příjemné.

U nás bych možná viděl trošku problém v celkové pověsti vymahatelnosti našeho práva, takže část kupujících může mít oprávněnou obavu, že po zaplacení zálohy budou fuč iluze, kačky a kočka nikde Wink A jsme zase u výběru a u lidí, u solidní CHS, která se s ničím netají, veškeré její kontakty jsou veřejně přístupné a které sakra záleží na jejím dobrém jméně, je toto riziko minimální. Je to těžké, někdo chce prostě za co nejméně peněz co nejvíce muziky a pak se není co divit, že občas zbydou jen oči pro pláč Rolling Eyes
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: depozit - nevratná záloha
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2009 12:53:01
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Pokud je vše na řádně sepsanou smlouvu tak nevidím důvod, proč by to u nás nemohlo fungovat. Je myslím logické že se chovatel takto brání před nezodpovědným (možná i vypočítavým) přístupem zájemce, který si zamluví kotě, získá všechny potřebné informace a pak si je koupí o dům dál levněji Evil or Very Mad Vždyť chovatel má nemalé výdaje a zjistit pak ve třech měsících že kupující od koupě couvl není jistě příjemné.

U nás bych možná viděl trošku problém v celkové pověsti vymahatelnosti našeho práva, takže část kupujících může mít oprávněnou obavu, že po zaplacení zálohy budou fuč iluze, kačky a kočka nikde Wink A jsme zase u výběru a u lidí, u solidní CHS, která se s ničím netají, veškeré její kontakty jsou veřejně přístupné a které sakra záleží na jejím dobrém jméně, je toto riziko minimální. Je to těžké, někdo chce prostě za co nejméně peněz co nejvíce muziky a pak se není co divit, že občas zbydou jen oči pro pláč Rolling Eyes


To ne Oldo, tak to nefunguje. Každý kdo zaplatí zálohu dostává u mne smlouvu o smlouvě budoucí.
To mají potom lidé pocit jistoty a každopádně jsme stále ve styku a dostávají průběžně fotky a informace jak jim miláček roste a jaké dělá pokroky.
Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2009 13:01:17
Odpovědět s citátem

No ale vždyť o tom Hanko píšu, to je ta pasáž o řádně sepsané smlouvě Laughing
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2009 13:05:59
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
No ale vždyť o tom Hanko píšu, to je ta pasáž o řádně sepsané smlouvě Laughing


Já dávám lidem vlastně smlouvy dvě. Jedna - ta první je smlouva o smlouvě budoucí a je trochu jiná než potom prodejní smlouva.
Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (29x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (21x)
3
Zlomek vteřiny (20x)
4
HCM u koček - program PawPeds (20x)
5
Debakl (19x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (18x)
7
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
8
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (16x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top