Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Smutná zkušenost s hlídáním o dovolené


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Bammnulka



Založen: 21.07.2009
Příspěvky: 1
Bydliště: Liberecko

Předmět: Smutná zkušenost s hlídáním o dovolené
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2009 18:21:29
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny milovníky kočinek,

ráda bych se s Vámi podělila o smutnou zkušenost, která se týká hlídání a odjezdu na dovolenou.
Před pár dny jsme se s přítelem vrátili z 10 denní návštěvy Holandska. Hlídání mých dvou kočičích mazlíčkú jsem měla domluvené s kamarády, kteří je tento rok hlídali již dvakrát. Vždy jsem si je na dobu dovolené nastěhovala do bytu a spokojení byli všichni, protože kamarádi právě rekonstruují dům a tak je pro ně koupelna s tekoucí vodou luxusem. Já si byla jistá, že mé kočindy mají co potřebují a bude o ně postaráno.
Těsně před odjezdem mi ale kamarádi řekli, že jejich kočička čeká koťátka, a protože nevědí termín porodu, budou u mě střídavě bydlet a střídavě zajíždět domú, kontrolovat těhulku.
Zkrátím co se stalo, protože to je velmi smutné povídáni.
Odjeli jsme ve středu a v sobotu jsem se dozvěděla, že můj briťáček, kterému nebyl ještě ani rok, zemřel Crying or Very sad
Prý u mě spali ze středy na čtvrtek a ve čtvrtek večer odjeli domú. Vrátili se v sobotu ráno a Emínek, který byl jinak velmi čiperny, ležel na koberci a sýpavě dýchal. I když to věděli od 8 ráno, poslali mi sms až v půl jedné odpoledne, s tím, že pojedou hledat veterinu. Můj mobil se tou dobou tvářil jako funkční, ale nepřijímal smsky, což jsem netušila a tak jsem se o všem dozvěděla až večer, kdy už bylo pozdě.
S Emínkem se dostali a veterinu až ve 3 odpoledne, museli jet do města vzdáleného hodinu odsud, protože byla sobota. Tam ještě nejakou dobu čekali, pan veternář byl zrovna v ZOO.
Když konečně přijel, Emínek měl zaplynované tvrdé bříško, nemohl dýchat, snímek plic prý byl špatný a jeho nízký tlak nedovoloval operovat. Zaintubovali ho, dali ho na kapačku, ale jeho tělíčko to bohužel nezvládlo.
Nevím co se stalo. Byl to zdravý vymazlený kocourek, vyrůstal na nejlepších kočičích granulích, před měsícem přestál kastraci naprosto bez problémú. Nemám v bytě žádné jedovaté rostliny, nic co by kočinám mohlo ublížit. Prý možná snědl hračku-myšku, pak zvracel a vdechl trochu žaludečních šťáv.
Probrečela jsem tři dny. Moc jsem si vyčítala, že jsem nebyla doma. Vím, že bych s ním jela hned při prvních potížích...
Nevím jestli věřím na osud, ale jestli se to mělo stát a Emánek měl umřit, pak jsem to měla být já, kdo ho v tu dobu držel v náručí.
Tímto povídáním nechci nikoho strašit nebo snad odrazovat od toho, aby nechali své kočinky někým hlídat. Mé kočinky byli doma sami jen jeden den, to už dříve absolvovali mnohokrát a zcela bez problémú. Spíš si prosím zajistěte zodpovědné hlídání, které bude případné potíže řešit okamžitě...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2009 20:16:57
Odpovědět s citátem

Sad Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Petra P.



Založen: 05.08.2009
Příspěvky: 3

Předmět: Re: Smutná zkušenost s hlídáním o dovolené
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2009 20:14:28
Odpovědět s citátem

Zažila jsem něco podobného, když jsem byla v nemocnici, jen jsem se mohla vrátit. Přesto kocourek umřel. Byly mu 3 roky. Měl vrozenou srdeční vadu. Teď naopak kočky o dovolené ostatních hlídám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top