Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Hlídání


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: Hlídání
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2008 9:48:41
Odpovědět s citátem

Ahoj všichni!

Zaujalo mě u téma sphynxíků "hlídní aneb sphynx sitting", myslím si, že by se taková pomoc hodila i u nás chlupatíků... Přecijen hlídání v době dovolené je někdy složitý problém Confused
Přiznám se, že s tím mám trochu také problém, do teď mi kočičáka hlídala kamarádka, ale její prarodiče, u kterých bydlí, teď pořídíli kočičku "myšilovku", nemám sílu jim vysvětlovat, co všechno dělají špatně, je toho opravdu mraky Sad a to včetně toho, že snad ani to chudátko koťátko nedají očkovat Sad A protože kamarádka má soucit, tak si ho bere domu... No a já mám teď strach jí svého kocouře dát na hlídání, bojím se o jeho zdraví Sad

Takže kdo by byl ochoten pohlídat kočičáka a pomoc tak někomu z fóra? já se nabízím a zároveň hledám chůvičku Wink

Jsem ze Říčan, takže Praha + Praha - východ.
_________________
Michaela & Bentley
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2008 12:47:59
Odpovědět s citátem

Já bych hlídání nevyužila. Pořídila jsem si kočičku a chci s ní být co nejvíce to půjde. Takže nikam nepojedu. Je to jenom můj názor, ale nejlepší je, když je kočička se svými lidmi. To neznamená, že bych nepomohla. Klidně se o vaše kočičky postarám a zajedu k vám domů. Nabízím Praha - západ ( Černošice, Dobřichovice, Řevnice, Všenory, Mníšek pod Brdy ), ale taky Dobříš a možno až Příbram. Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2008 14:23:45
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
Já bych hlídání nevyužila. Pořídila jsem si kočičku a chci s ní být co nejvíce to půjde. Takže nikam nepojedu. Je to jenom můj názor, ale nejlepší je, když je kočička se svými lidmi. To neznamená, že bych nepomohla. Klidně se o vaše kočičky postarám a zajedu k vám domů. Nabízím Praha - západ ( Černošice, Dobřichovice, Řevnice, Všenory, Mníšek pod Brdy ), ale taky Dobříš a možno až Příbram. Kačka

Já myslím že nikdo nemůže říci že by hlídání nikdy nevyužil. Samozřejmě každý chce být se svou kočkou co nejvíce. Víte ale jistě že za celý třeba patnáctiletý život svojí kočičky nebudete nikdy potřebovat na pár dní odjet? Ne kvůli dovolené, ale co třeba kvůli pracovním nebo rodinným záležitostem nebo nedejbože třeba do nemocnice. Já bych asi taky nemohla využít hlídání ani ho nemohu nabídnout jiným - moje smečka je na to příliš početná. Naštěstí si vypomůžeme v rámci rodiny. Zrovna za pár dní odjíždíme s manželem na krátkou dovolenou, kterou opravdu velice nutně potřebuji. Hlídat naši smečku bude dospělá dcera. A já zase budu v srpnu týden chodit krmit dvě kočky svého syna a jeho přítelkyně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2008 20:07:57
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
Já bych hlídání nevyužila. Pořídila jsem si kočičku a chci s ní být co nejvíce to půjde. Takže nikam nepojedu. Je to jenom můj názor, ale nejlepší je, když je kočička se svými lidmi. To neznamená, že bych nepomohla. Klidně se o vaše kočičky postarám a zajedu k vám domů. Nabízím Praha - západ ( Černošice, Dobřichovice, Řevnice, Všenory, Mníšek pod Brdy ), ale taky Dobříš a možno až Příbram. Kačka


Teda já svého Bentleyho miluju nade všechno, ale tohle moc nechápu... Copak nikdy nikam nepojedete jen proto, že máte číču? Chápu, že možná teď je na to malá, ale do budoucna? Bentleymu jsou dva roky a už to není žádné prtě, takže se nebojím odjet na dovolenou.. od mala je zvyklý na náš životní styl a nemá s tím žádný problém Smile Tedy nevadí mu cestování na chalupu ani přestěhovat se ke kamarádce, bere to s klidem a jako zábavu... Problém mám já se situací u mé kamarádky, protože se o Bena bojím... jinak on pobyt u ní bere s naprostým klidem.

Jsem trochu zklamaná, že u sphynxíků to jde a tady ne... Nebo je někdo ochotný si navzájem pomoci?
_________________
Michaela & Bentley
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2008 22:18:55
Odpovědět s citátem

Ja bydlim Praha 4, a nevidim problem dohlednout na neci cicu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2008 6:22:16
Odpovědět s citátem

MichaelaK napsal:

Jsem trochu zklamaná, že u sphynxíků to jde a tady ne... Nebo je někdo ochotný si navzájem pomoci?


To vůbec není o tom, že u sphynxů to jde a tady ne. Ono pokud si projdete sphynxí forum, zjistíte, že se jedná o poměrně malou skupinu lidí, navíc někteří mají kočiny ze stejné či spřízněné chovatelské stanice. Je velký rozdíl, pokud si mezi sebou hlídají kočky lidé, kteří mají jeden stejný bod (např. chovatelskou stanici, či někteří se vzájemně znají i osobně), nebo někdo naprosto cizí.

Btw. z vlastní zkušenosti můžu říct, že hlídání není tak zábavné, jak se zdá, obzvlášť pokud všechny kočky hlídáte v jedné domácnosti. Další dvě kočky, ostatně i jedna, mohou naprosto narušit denní režim a soužití. Nemluvě o dalších vzniklých komplikacích (pominu-li vážná onemocnění, která mohou být skrytá, tak např. změna granulí, průjem, stres, ...)
Stejně tak dojíždění za kočkou nebývá vždy úplně ideální (doprava, volný čas), navíc cizí kočka se k hlídači stejně moc znát nebude. A navíc, pokazit se může cokoliv, takže řešení situace např. kočka má průjem a co teď? kočka majiteli obchcala v nepřítomnosti celý byt, jak to řešit?. Je potřeba brát v úvahu i komplikace.
Dalším rizikem, a co si budeme nalhávat jsme jen lidé, pusťte si do bytu člověka, kterého neznáte, nebo znáte jen z diskuzí. Musí nejdříve vzniknout nějaký vztah, kamarádství, abyste někomu svěřili klíče od bytu.

Nápad je to fajn, určitě ho nikdo předem nezavrhuje, jen se musí najít zájemci a organizace, takže směle do toho, ale podotýkám, že je nutné poznat se především v reálném světě, ten virtuální nestačí.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: hlídání
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2008 9:37:17
Odpovědět s citátem

Ahoj,
já bych mohla akorát nabídnout dojíždění za kočičákem/kočičáky k majiteli domů. Mám malý byt, na nohy mi táhne... nee:) mám 5 koček, takže další už by se určitě nevlezly a hlavně by to bylo pro všechny chlupatky stresující. Bydlím na Praze 3.
Tak kdyby někdo chtěl, můžeme se párkrát sejít a oťukat, seznámit se - April má pravdu v tom, že klíč od bytu se fakt jen tak někomu, koho potkám na foru nedává:)
No a na druhou stranu, hlídání by se mi určitě někdy taky hodilo:o)Markéta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2008 9:48:32
Odpovědět s citátem

Se zájmem sleduji tuto diskusi zde i u sphynxů (sama ho mám taky). My stáli před stejným problémem-měli jsme odjet na týden do lázní a nechat doma 2 kočičí kluky. Což o to, s hlídáním u nás problém není-část rodiny je vždy doma, ale...

A tak pár dní před odjezdem manžel vyslovil zdánlivě bláznivý nápad-a co kdybychom si je prostě vzali s sebou? Rodina se chytala za hlavu, že rodičové se už úplně pomátli, já se v lázních domluvila, že to je možné, a tak jsme odjeli. Nakonec jsme na hlídání nechali rodině psa a kocouře vzali s sebou. Auto bylo plné jejich věcí-my dva měli jen jeden společný menší kufřík a tašku s botami. Zato klukům krom krmení jsme vezli jejich toaletu, odpočívadla, 2 přenosky, hračky, kšírky s vodítkama (kšírky měli už v autě na sobě)...

A musím říct, že si oba denně blahopřejeme k tomu nápadu. Tříhodinovou cestu autem zvládli kluci v pohodě v mé náruči (vyndala jsem je z přenosky). Adam je už na auto zvyklý, takže ten to bral stoicky jako známou věc, no a Claudius to měl za skvělou zábavu-se zájmem sledoval vše dění z okýnka, aniž by se snažil zdrhat nebo jakkoliv dělat problémy. A když ho to unavilo, přehodil se mi přes rameno a usnul. Adam mi spal v klíně. Když jsme dorazili do lázní a ubytovali se, jako první jsme jim ukázala, kde mají kadibudku, takže i hned použili (v koupelně s odsáváním, což je skvělé), vše si očichali a hned se zabydleli. Dostali nabaštit a hned začali řádit. Vůbec cizí prostředí neřešili. Mají nás, a jsou spokojení. Když jsme na pokoji, tak se mazlí, když odjedeme, tak se zabaví spolu a pak spí. Jsou naprosto v pohodě, a my taky. I zbytek rodiny, co hlídají psa, jsou nakonec rádi, že je máme s sebou. Přece jen jejich závislost na nás je daleko větší, a tak nás mají, a tím je pro ně vše v naprostém pořádku. Mají své důvěrně známé věci z domova, a tak jiné prostředí neřeší. A já jsem v klidu a taky spokojená. Dokonce se i vyspíme, protože máme velký pokoj s předsíní, která se dá zavřít, takže na noc je tam zavřu a oni neotravujou. Na WC a k vodě můžou, mají tam svou deku a polštářek, na kteréžto věci jsou zvyklí z domova, a tak jsou spokojeni. Přes den dveře otevřeme a oni mohou všude.

Toto řešení si nemohu vynachválit. Vím, že všude to nejde, obzvláště cestuje-li někdo do ciziny, ale v řadě případů je to jen o tom najít si takové ubytování, kde zvířata nevadí-a to dnes není až tak velký problém. My jsme s lázních Libverda na severu Čech, je to tu skvělé, platila jsem asi 2800 za osobu včetně polopenze a 3 procedur, ze kocoury oba dohromady 700. A je tu i WIFI k dispozici, takže mohu přes noťas i na internet. Fakt jsem moc spokojená. Doporučuji!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2008 11:37:04
Odpovědět s citátem

Ahojky všem a hlavně zdravím Tatianu na dovolené, zrovna jsem na Tebe myslela Very Happy ... Pokud pojedeme někam na dovolenou, tak určitě jen v Česku a naše dva chlapáky si bereme s sebou. Také jsme nad tím přemýšleli a našim přísavkám (sphynx a stafbulík) by režim hlídání určitě nevyhovoval, jsou oba (kocour i pes) extrémně mazliví, teskní během chvilky. Naštěstí nás dovolená u moře nebo jinde v cizině neláká, takže máme o problém méně Smile... I tak by mě zajímalo - pokud někdo s kočičákama jezdí i za hranice, jestli na kočičí cestovatele číhají nějaká překvapení, na co si dát opravdu pozor. Mám na mysli nějaké "specialitky", co člověk nevyčte někde v příručkách.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2008 13:34:16
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Ahojky všem a hlavně zdravím Tatianu na dovolené, zrovna jsem na Tebe myslela Very Happy ... Pokud pojedeme někam na dovolenou, tak určitě jen v Česku a naše dva chlapáky si bereme s sebou. Také jsme nad tím přemýšleli a našim přísavkám (sphynx a stafbulík) by režim hlídání určitě nevyhovoval, jsou oba (kocour i pes) extrémně mazliví, teskní během chvilky. Naštěstí nás dovolená u moře nebo jinde v cizině neláká, takže máme o problém méně Smile... I tak by mě zajímalo - pokud někdo s kočičákama jezdí i za hranice, jestli na kočičí cestovatele číhají nějaká překvapení, na co si dát opravdu pozor. Mám na mysli nějaké "specialitky", co člověk nevyčte někde v příručkách.


Díky, Silvie, a fakt tyto lázně doporučuji na společnou dovolenou se všema rodinnýma miláčkama Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2008 13:41:59
Odpovědět s citátem

Dovolená s kočičáky určitě musí být bezva a trochu vám to i závidím. Bohužel při mojí početné smečce (momentálně mám šest dospělých koček a sedm koťat) by to asi nebylo reálné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Hlídání
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2008 13:51:20
Odpovědět s citátem

To je prave to, ja souhlasim s April. Ja vcera chtela napsat, ze pohlidam. Ale pak clovek zacne premyslet a vlastne zjisti, ze asi nemuze, nechce - cizi kocka by musela byt kastrovana, ockovana, ale nedokazu odhadnout reakci kocoura, cizi kocky na spolubydleni. Loni jsem mela skoro trauma, ze kamaradky hlidana kocka stravila vetsinu casu za gaucem. Vylezla az kdyz mela skoro jet domu. Ale pak to bylo fajn mezi ni a mojim kocourem. Navic klice od bytu, duvera mezi lidmi atd... atd... taky z te Prahy bych nakonec nabidla ani ne ctvrt ale jen okoli... Coz tedy kdyz by nekdo potreboval, tak v meziterminech me dovolene bych i mohla - k nekomuu dojit - Praha Skalka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2008 14:13:51
Odpovědět s citátem

Když jsem nabízela hlídání, myslela jsem samozřejmě dojít ke kočičákovi domů, dát jídlo, čerstvou vodu a uklidit toaletu. Asi by samozřejmě nebyl nadšený, že je u něj doma cizí člověk, kterého nezná, ale pokud to jinak nejde, je to myslím jednodušší řešení než si ho brát domů k neznámé kočce. Vzít si kočku s sebou na dovolenou je super a moc by se mi to líbilo. Všude jsem ale četla, že cestování není pro kočky a pokud někam jedete je jim lépe doma samotným než v cizím prostředí. Má smysl je brát s sebou, když se jede alespoň na tři týdny. Tak jsem tuto informaci pojala za směroplatnou a protože jsem kočkoopatrovatel začátečník, nemyslela jsem si, že by to mohlo být jinak. Ale pokud by to kočička zvládla a nebyl to pro ní zbytečně velký stres, to by se mi to líbilo moc a klidně bych potom někam jela. Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Hlídání
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2008 7:04:59
Odpovědět s citátem

Chtěla jsem dodat k tomu braní si mazlíků s sebou na dovolenou, že Tatiana má sphynxe a devonrexe a o těch je známé, že se mnohem více váží ke svému člověku než k domovu, takže jim cestování prostě nevadí, hlavně když tam mají své dvounožce, to je trošku víc psí vlastnost.
Ostatním plemenům koček tohle vyhovovat nemusí. Každý musíte sám posoudit, jaká ta vaše kočička je, jestli pro ni to cestování do cizího prostředí nebude větší zlo. Jsou chlupáči, kteří v pohodě jezdí se svými páníčky na chatu a zvládají to dobře, ale jsou i takoví, kteří by byli celou dovolenou zalezlí někde v koutě za skříní a trpěli byste všichni. Takže na dovolenou kočičáky ano, ale jen ty o kterých jste přesvědčeni, že to fakt zvládnou v pohodě.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Hlídání
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2008 9:12:25
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Chtěla jsem dodat k tomu braní si mazlíků s sebou na dovolenou, že Tatiana má sphynxe a devonrexe a o těch je známé, že se mnohem více váží ke svému člověku než k domovu, takže jim cestování prostě nevadí, hlavně když tam mají své dvounožce, to je trošku víc psí vlastnost.
Ostatním plemenům koček tohle vyhovovat nemusí. Každý musíte sám posoudit, jaká ta vaše kočička je, jestli pro ni to cestování do cizího prostředí nebude větší zlo. Jsou chlupáči, kteří v pohodě jezdí se svými páníčky na chatu a zvládají to dobře, ale jsou i takoví, kteří by byli celou dovolenou zalezlí někde v koutě za skříní a trpěli byste všichni. Takže na dovolenou kočičáky ano, ale jen ty o kterých jste přesvědčeni, že to fakt zvládnou v pohodě.


Přesně tak, Radko, díky za upřesnění-tohle asi mělo přijít do vlákna sphynxů-já to tam dám. U chlupatek je asi hodně důležité znát povahu své kočičky, zda by změnu prostředí zvládla. Tihle naši dva kocouři jsou silně fixovaní na nás, hlavně na mě, a rozhodně by daleko víc trpěli doma ve svém prostředí bez nás než v cizím prostředí, ale s námi. Ten pokoj vzali za svůj okamžitě, jakmile zjistili, že v něm prostě bydlíme. Ale jak správně podotkla Radka, jde o sphynxe a devon rexe. Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2008 9:35:48
Odpovědět s citátem

No tak vzít si Bentleyho s sebou na dovolenou mě taky napadlo, protože on od mala všeobecně snáší vše dobře, ale jedeme cca 1200 km, takže si myslím, že by to pro něj už bylo opravdu moc...
Navíc mám doma celkem těžkou situaci Sad Bydlím v baráku, horní patro je moje, spodní matky.. naše konflikty vyústily do té míry, že se chystám po létě odstěhovat... Kočičáka doma prostě nechat nemůžu - jednak se mi o něj nepostará a jednak je schopná ho i pustit ven (několikrat jsem už polohysterická běhala po zahradě a hledala ho, bydlíme přímo na hlavní dopravní tepně Říčan, takže jsem měla proč být hysterická.. Confused ) Do teď jsem měla v pohodě kamarádku, ke které jsem ho nastěhovala, ale teď se o něj fakt bojím kvůli té nové čičině...
Určitě máte pravdu, že klíče jen tak nikomu člověk nedá, ale v mém případě je to horší než ty klíče, i když zase kočičák je velkej pohodář... Tak moc nevím, co mám dělat... Říkala jsem si, že s tím má někdo třeba taky problém a že bychom to nějak mohli pořešit...
_________________
Michaela & Bentley
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2008 9:46:28
Odpovědět s citátem

MichaelaK napsal:
No tak vzít si Bentleyho s sebou na dovolenou mě taky napadlo, protože on od mala všeobecně snáší vše dobře, ale jedeme cca 1200 km, takže si myslím, že by to pro něj už bylo opravdu moc...
Navíc mám doma celkem těžkou situaci Sad Bydlím v baráku, horní patro je moje, spodní matky.. naše konflikty vyústily do té míry, že se chystám po létě odstěhovat... Kočičáka doma prostě nechat nemůžu - jednak se mi o něj nepostará a jednak je schopná ho i pustit ven (několikrat jsem už polohysterická běhala po zahradě a hledala ho, bydlíme přímo na hlavní dopravní tepně Říčan, takže jsem měla proč být hysterická.. Confused ) Do teď jsem měla v pohodě kamarádku, ke které jsem ho nastěhovala, ale teď se o něj fakt bojím kvůli té nové čičině...
Určitě máte pravdu, že klíče jen tak nikomu člověk nedá, ale v mém případě je to horší než ty klíče, i když zase kočičák je velkej pohodář... Tak moc nevím, co mám dělat... Říkala jsem si, že s tím má někdo třeba taky problém a že bychom to nějak mohli pořešit...


Michaelo, to je mi líto, že vaše rodinné vztahy jsou tak špatné-dovedu si živě představit tu paniku, když jste kocoura hledala-já jednou nechala všechny dveře otevřené až na zahradu a pak jsem Adama nemohla najít a propadla jsem panice, že mi utekl a šílela jsem hrůzou, lítala po zahradě, bulila, volala ho, a ten pacholek klidně doma chrundal v pelechu a já ho jen neviděla...

Být vámi, tak bych ho vzala s sebou než riskovat, že až se vrátíte, může být problém-stejně byste z dovolené nic neměla a byla myšlenkami pořád doma u něj. Anebo snad se najde někdo ve vašem okolí, s kým si vzájemně vypomůžete. Držím palce.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2008 11:34:40
Odpovědět s citátem

Děkuju za pochopení Tatiano. Určitě chápete, že doma ho samotného nechat nemůžu... Ale vzít ho na takovou cestu s sebou? Nevím, jak by na to reagoval...a ani nevím, co všechno musí kočičák mít, když takhle někam jede za hranice... Přijde mi to hrozná dálka Confused
_________________
Michaela & Bentley
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2008 11:40:17
Odpovědět s citátem

Take prihodim svuj pohled: jak psala April - majitele sphynxu tady na foru o sobe maji tak nejak prehled,nekteri se znaji osobne nebo spolu aspon komunikuji a je to take o duvere v toho,komu kocku sverim. Pak je tu dalsi artefakt docela smerodatny - sphynx je sphynx a zmenu prostredi jakoz i cizi lidi vetsinou snasi bez problemu, je zvedavy a rychle se adaptuje,ale pokud date chlupace nekomu cizimu,zvlast takoveho,ktery neni zvykly opoustet byt,bude z toho asi mit docela trauma... Tohle je asi taky treba dobre zvazit. Pro nektere kocky je asi mensi "utrpeni" zustat v byte, kde jsou zvykle treba tyden sami,s tim,ze je nekdo prijde nakrmit ,uklidit atd. nez kdyby se znicehonic ocitli v cizim prostredi s cizimi lidmi. Takze je dobry zvazit ruzne okolnosti,kazdy zna svou kocku nejlip a jeji reakce na jine lidi a prostredi Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
SarCat



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2008 20:53:27
Odpovědět s citátem

Tusite nekdo, jak se pohybuje financne hlidani profi catsitterem?
_________________
Moje kočiče: Sedmá a Nelliše .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Petra P.



Založen: 05.08.2009
Příspěvky: 3

Předmět: Hlídání profi catsitterem
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2009 20:39:19
Odpovědět s citátem

20 let jsem se starala o zraněné a týrané kočky a na základě těchto zkušeností se považuji za "profi catsittera" a hlídám i takové kočky, které kočkohotely odmítají. To znamená chronicky nemocné (cukrovka a inzulín), zotavující se po zraněních (spadli majitelům z okna), staříky, kteří odloučení od majitelů špatně snášejí, vyděšená zvířata, která odmítají při změně prostředí jíst...Přesto nějaká omezení mám - kočky musejí být vakcinované alespoň trojkombinací, nesmějí být agresivní vůči dalším kočkám (i když mohou mít svůj pokoj) a u dospělých kocourů je podmínka kastrace. V třípokojovém bytě se zasíťovanou "sluneční terasou" jich mám najednou maximálně pět pod celodenním (i celonočním) dohledem.

Zažila jsem přímo na veterině (ne u svého veterináře !) jak majitelka dala utratit svého modrého kocouře, který vypadal v kondici jen proto, že měl cukrovku a ona nechtěla měnit styl života (cestování) a to mně přivedlo (kromě dalšího) na tuhle myšlenku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Re: Hlídání profi catsitterem
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2009 20:52:37
Odpovědět s citátem

Petra P. napsal:
Zažila jsem přímo na veterině (ne u svého veterináře !) jak majitelka dala utratit svého modrého kocouře, který vypadal v kondici jen proto, že měl cukrovku a ona nechtěla měnit styl života (cestování) .



No to je strašný Sad
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (47x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (23x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
6
Mňoukání a štěkání (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (16x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top