Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Peterbald


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2009 12:44:03
Odpovědět s citátem

No já raději typicky ušaté peterbaldy než ty klapouché Wink

Tady jsem našla celkem hezký popis standardu peterbalda i s nákresy:

http://www.peterbald.lt/standart_pictures.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2009 13:36:12
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
No já raději typicky ušaté peterbaldy než ty klapouché Wink

Tady jsem našla celkem hezký popis standardu peterbalda i s nákresy:

http://www.peterbald.lt/standart_pictures.html


super odkaz. Jsem prostudovala standard sia/ori - hezky a názorně popsané.
Tuhle na nás jeden posuzovatel mající rád klasiku skoro křičel, že moje kočka je Americký extrém. Od té doby jí říkám Americká extrémistka Laughing i když mi extrémní vůbec nepřipadá Laughing
Ale standard PEB mi nejde nějak otevřít. Zajímalo mě to, protože standard FIFe je vlastně standart SIA/ORI. Jiné organizace mají i jiný standard - PEB by měl mít uši "výš" - takový vysoký trojúhelník, čelo by mělo být zkosené a podobné rozdíly se najdou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2009 11:01:27
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Kateřina Urbanová napsal:
Táno, tak jsem malinko zapátrala na google a zjistila jsem, že ceny Peterbaldů jsou opravdu od 800-1000 Eu, ale tedy nevím jestli se jedná o mazlíky nebo chovné jedince. Našla jsem jednoho za 1600 eu což by odpovídalo na chovného jedince, takže ty ceny by asi měli být opravdu stejné jako u sphynx. Tedy u některých sphynx, protože i tady u nás už jsou k vidění miminka s PP od 10000 kč bez omezení do chovu. Což malinko nechápu co a od jakého chovatele toto může pocházet. Je to docela strašné jak to tady s chovem sphynx začíná vypadat. No každý si je svého štěstí a jména strůjce, takže jejich věc Crying or Very sad


Katko, tak sphynx za 10000 s PP jsem já ještě neviděla, ale fakt je, že nepátrám. Známá si koupila za 13000 kotě bez PP, které má vrozenou chronickou rýmu a dala za jeho léčení už nejméně 6000, takže mohla mít kotě s PP a zdravé. Ze Lnářů-bacha na to, kdyby měl někdo chuť kupovat kotě bez PP, tak ve Lnářích NE!


Tak tahle nešťastná kočička nakonec uhynula, i když známá za její léčbu dala pomalu stejné peníze, co za kotě.

Takže lidi, co chcete kotě sphynx-NEKUPUJTE KOŤATA BEZ PP A HLAVNĚ NE ZE LNÁŘŮ OD P. HÝŠKOVÉ-MÁ V "CHOVU" NĚJAKÝ VELKÝ PROBLÉM A TEN PAK VYŽERE KUPEC. NAVÍC 13000 ZA NEMOCNÉ KOTĚ BEZ PAPÍRŮ JE DOCELA SÍLA. DALŠÍ TISÍCE VÁS BUDE STÁT LÉČENÍ A NAKONEC STEJNĚ O KOTĚ PŘIJDETE.

_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2009 15:02:33
Odpovědět s citátem

for Tatiana

Myslím že jsme to tu již někde řešili, jak veliký mýtus je že PP = záruka zdravé kočky.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2009 14:42:01
Odpovědět s citátem

Táni to je mě strašně líto, ale ted už asi nic nenadělá. Ono ani kotě s PP není záruka, že mu nic není.
Vůbec nevím co bych v tomto případě dělala. Paní asi nejspíš nemá ani smlouvu a asi ani žádný papír s kupní cenou kolik zaplatila s podpisem chovatelky?
Pokud by si paní nechala udělat pitvu a prokázalo se, že to byla genetická vada vrozená a měla něco v ruce, klidně bych to hnala před soud. Tohle je jediné asi co může udělat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2009 14:50:48
Odpovědět s citátem

Přesně tak, pitva a následný soud je jediná možnost, pokud se nepůjde domluvit po dobrém, pokud ovšem pitva prokáže, že se jedná o vrozenou vadu či nemoc, se kterou již kočičák k majiteli přišel.
Každopádně je to moc smutná záležitost Crying or Very sad
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2009 17:09:58
Odpovědět s citátem

Kateřina Urbanová napsal:
Táni to je mě strašně líto, ale ted už asi nic nenadělá. Ono ani kotě s PP není záruka, že mu nic není.
Vůbec nevím co bych v tomto případě dělala. Paní asi nejspíš nemá ani smlouvu a asi ani žádný papír s kupní cenou kolik zaplatila s podpisem chovatelky?
Pokud by si paní nechala udělat pitvu a prokázalo se, že to byla genetická vada vrozená a měla něco v ruce, klidně bych to hnala před soud. Tohle je jediné asi co může udělat.


A o to právě jde. Kotě s PP s CHS většinou-asi taky ne úplně vždy, ale spíš ano-má nějakou garanci, a kdyby se něco takového stalo, tak to slušný chovatel řešit prostě bude. Takhle má nejspíš smůlu.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2009 17:30:23
Odpovědět s citátem

nedá mi nespýtat sa - prečo je hned chovatel čo chová bez PP "neslušný".obávam sa,že to tiež nie je o papieroch,ale o ludoch.poznám pána,čo si za velké prachy kúpil od chovatela francúzkeho buldočka s PP.ked mu uhynul po pár dnoch,chovatel mu dal druhého a ten do tyzdna zomrel na to iste.pitva ukazala,ze je to vada vrodena a ked to ten neborák siel reklamovat chovatel nanho len z balkona vykrikoval,ze sa s nim nema o com bavit a poslal ho do p.... preto myslím,ze to nie je o papieroch,ale o ludoch.druha vec je,ze sa medzi mnozitelmi najde takych hajzlov viac. ale je to o ludoch,ani nie tak o papieroch.ked som zhanala sphynxa písala som viacerým chovatelom a boli by ste prekvapeni,kolkí z nich mi na testovanie rodicov odpisalo "to netreba oni s tým problém nemajú"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2009 17:34:19
Odpovědět s citátem

Táňo opravdu si dovolím ti odporovat Very Happy Znám "chovatele" (ty uvozovky proto, poněvadž spousta lidí opět nevím z jakého důvodu klade rovnítko chovatel bez PP = množitel, kdy na toto zprofanované slovo začínám být alergický), kteří "odchovávají" bez PP a koťata odcházejí řádně naočkovaná, odčervená, s výbavičkou a ŘÁDNOU kupní smlouvou s veškerými garancemi, za které by se nejeden "papírový" chovatel nemusel stydět.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2009 17:48:03
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Táňo opravdu si dovolím ti odporovat Very Happy Znám "chovatele" (ty uvozovky proto, poněvadž spousta lidí opět nevím z jakého důvodu klade rovnítko chovatel bez PP = množitel, kdy na toto zprofanované slovo začínám být alergický), kteří "odchovávají" bez PP a koťata odcházejí řádně naočkovaná, odčervená, s výbavičkou a ŘÁDNOU kupní smlouvou s veškerými garancemi, za které by se nejeden "papírový" chovatel nemusel stydět.


Já netvrdím, že každý, kdo prodává kotě bez papírů je lump a podvodník-někde jsem tady psala, že i já kdysi koupila kotě bez papírů a měla jsem k němu výbavičku, na papíře sepsáno, jak krmit, očkovat atd.-jen jaksi z toho vyrostlo cosi úplně jiného, než jsem chtěla-stejnou zkušenost jsem měla s koupí štěněte-místo pražského krysaříka vyrostl malý dobrman.

Ano, vše je vždy jen a jen v lidech.

Já tady chtěla varovat před koupí kotěte od zcela konkrétní "chovatelky", nic víc, nic míň. A protože ona chová bez papírů, je tam-možná trochu nešťastně-to bez PP.

Hlavně prosím toto téma ukončit, já osobně se k němu dál vybavovat nechci. Prostě nekupovat kotě spynxe ve Lnářích od jisté paní, toť vše.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2009 22:18:37
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Táňo opravdu si dovolím ti odporovat Very Happy Znám "chovatele" (ty uvozovky proto, poněvadž spousta lidí opět nevím z jakého důvodu klade rovnítko chovatel bez PP = množitel, kdy na toto zprofanované slovo začínám být alergický), kteří "odchovávají" bez PP a koťata odcházejí řádně naočkovaná, odčervená, s výbavičkou a ŘÁDNOU kupní smlouvou s veškerými garancemi, za které by se nejeden "papírový" chovatel nemusel stydět.


dobrý večer Oldo,
tentokrát si s Vámi dovolím nesouhlasit.
Chovatelé organizovaní v ČSCH-SCHK jsou v chovu a plemenitbě vázáni důsledným dodržováním předpisů pro chov a plemenitbu koček - Chovatelského řádu koček včetně jeho závazných příloh a ostatních předpisů SCHK
Chovatel je osoba s platným členstvím v ČSCH. Výkon práv a povinností k ČSCH-SCHK, ke zvířeti, chovatelské stanici, chovu a plemenitbě se vztahuje k osobě chovatele.
Slovo "chovatel", je opravdu termínus technicus.
Chovatelům není dovoleno:
6.1 odchovávat potomstvo bez průkazu původu z rodičů, kteří patří k některému plemeni s platným průkazem původu;
6.2 používat k páření zvířata bez platné chovnosti, pářit chovná zvířata se zvířaty nechovnými a s domácími kočkami;
6.3 zasahovat do normální anatomické stavby a fyziologických funkcí jinak zdravé kočky (amputace drápů, ocasu, operace hlasivek), s výjimkou kastrace;
6.4 prodávat kočky s rodokmeny FIFe přes obchodníky a k pokusným účelům a nabízet či prodávat, a to včetně služeb (např. nabídky krycích kocourů), na aukcích a podobných akcích, ať jsou uskutečňovány reálně nebo elektronicky.

Jasně zde Oldo vidíte, že vaše alergie není na místě.
V případě, že bude člověk odchovávat zvířátka bez PP tak výše napsáno, není chovatel. Nemá žádnou chuť něco zlepšovat, nemá žádnou chuť šlechtit a upevňovat znaky plemene. Prostě jen bezmyšlenkovitě množí.
A to znamená, že je .......

Hanka
p.s. myslím že tato debata patří do úplně jiného vlákna.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2009 6:54:07
Odpovědět s citátem

Dobrý den Hanko,

jasně že máte pravdu, v tom mezi námi není sporu, mé zamyšlení bylo nad tím, že PP není absolutně žádnou zárukou zdravého jedince a nějaké garance, i s PP může být nemocný sphynx, i s PP nemusí vůbec vypadat tak jak má a může se stát že přístup chovatele s PP k zájemci o kočku může být tisíckrát horší než toho množitele bez PP... z toho pramení ta má alergie ke slovu "množitel", poněvadž si myslím, že u nejednoho "papírového" chovatele se ty kočeny mají daleko hůř než u toho, kdo sice není vybaven rodokmeny, ale kde mají veškerou láskyplnou péči. Ono že je někdo "chovatel" podle regulí ještě neznamená, že něco zlepšuje, taky může bezmyšlenkovitě množit, jen holt s lejstrama... Je to furt dokola, že je to jen o lidech. Netřeba z toho dělat drama, vždyť u psů to funguje stejně, někdo ty papíry nemá, někdo jo, někdo je zlatokop, někdo né.

Je to jak píše Tatiana, varovat před konkrétními lidmi, když má někdo špatnou zkušenost, je jen dobře když se o ní bude vědět Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Peterbald
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2009 7:03:04
Odpovědět s citátem

A zpět k tématu. Tušíte někdo kolik chovatelů tyto krásky v ČR chová?
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2009 7:08:41
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Dobrý den Hanko,

jasně že máte pravdu, v tom mezi námi není sporu, mé zamyšlení bylo nad tím, že PP není absolutně žádnou zárukou zdravého jedince a nějaké garance, i s PP může být nemocný sphynx, i s PP nemusí vůbec vypadat tak jak má a může se stát že přístup chovatele s PP k zájemci o kočku může být tisíckrát horší než toho množitele bez PP... z toho pramení ta má alergie ke slovu "množitel", poněvadž si myslím, že u nejednoho "papírového" chovatele se ty kočeny mají daleko hůř než u toho, kdo sice není vybaven rodokmeny, ale kde mají veškerou láskyplnou péči. Ono že je někdo "chovatel" podle regulí ještě neznamená, že něco zlepšuje, taky může bezmyšlenkovitě množit, jen holt s lejstrama... Je to furt dokola, že je to jen o lidech. Netřeba z toho dělat drama, vždyť u psů to funguje stejně, někdo ty papíry nemá, někdo jo, někdo je zlatokop, někdo né.

Je to jak píše Tatiana, varovat před konkrétními lidmi, když má někdo špatnou zkušenost, je jen dobře když se o ní bude vědět Wink


já jsem to špatně pochopila.
Je pravdou, že i v chovatelské stanici mohou lidé koupit kotě nemocné. A hodně nemocné. Já si dnes, po dvou letech myslím že opravdu nejhorší na nemoci jsou " velkochovy". Podle mého názoru je nejideálnější kupovat kotě v malé, rodinné chovatelské stanici. Tam, kde koťátka chodí volně po bytě a počet zvířat nepřesahuje velké číslo. Ale pravdou také je, že i z malé stanice může koupit člověk hodně nemocné kotě, tak jak se to stalo jedné mé známé.
Kdysi, velmi dávno byl na Svaz chovatelů koček předložen návrh na pravidelné kontroly komise pro zdraví koček v chovatelských stanicích. Tento návrh neprošel a byla proti němu veliká nevole ze strany chovatelů.
Dneska, když vidím že lidé jsou schopni zavřít kočku do sklepa a dát jí misky na klec, že lidé jsou schopni mít v panelákovém pokoji přes 20 koťat najednou, když slyším že kočky bydlí někde na chatě bez přítomnosti lidí a jde se jim tam jenou uklidit a nakrmit, když vidím že 6 zvířat vlastní pět chovatelských stanic dohromady a když vám nejsou chovatelé ani po pravdě říct čím onemocnělo koťátko a čím bylo léčeno ještě u nich, je mi ze všeho nanic.

Je to všechno jenom v lidech a v lidech to zůstane.

Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2009 7:32:07
Odpovědět s citátem

Máte Hanko pravdu, ovšem téma velkochovů by bylo na jiné vlákno, vždyť je to zajímavé Wink

A vážně, zpět k Peterbaldíkům, to je jich u nás v ČR opravdu tak málo???
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2009 8:51:38
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Máte Hanko pravdu, ovšem téma velkochovů by bylo na jiné vlákno, vždyť je to zajímavé Wink

A vážně, zpět k Peterbaldíkům, to je jich u nás v ČR opravdu tak málo???


Peterbald je stále ve FIFe neuznané plemeno a letos na generálním zasedání bylo unání tohoto plemene opět posunuto na r. 2011.
V případě, že nebude uznáno ani v r. 2011 nebude uznáno ve FIFe vůbec.
To je možná jeden z důvodů proč jich je málo.
Hana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2009 9:08:41
Odpovědět s citátem

To jsem již zaregistroval, že uznání plemene bylo opět posunuto, což bych řekl, že je škoda spíše FIFe než plemene, komu se líbí, ten si jej stejně koupí a zaregistruje se jinde. Sphynxů bylo také ze začátku málo a také to nebylo hned uznané plemeno a dnes???
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2009 9:27:34
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
To jsem již zaregistroval, že uznání plemene bylo opět posunuto, což bych řekl, že je škoda spíše FIFe než plemene, komu se líbí, ten si jej stejně koupí a zaregistruje se jinde. Sphynxů bylo také ze začátku málo a také to nebylo hned uznané plemeno a dnes???


Mám obavy, že kastrací Ivanky Jany Babické chov peterbaldů v Čechách prozatím skončil.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2009 11:17:15
Odpovědět s citátem

Jak říkáš, PROZATÍM Very Happy Já myslím že CHS Přeštické kočenky to brzy napraví Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2009 17:10:26
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Jak říkáš, PROZATÍM Very Happy Já myslím že CHS Přeštické kočenky to brzy napraví Wink


Uvidíme Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2009 11:10:17
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Kateřina Urbanová napsal:
Táni to je mě strašně líto, ale ted už asi nic nenadělá. Ono ani kotě s PP není záruka, že mu nic není.
Vůbec nevím co bych v tomto případě dělala. Paní asi nejspíš nemá ani smlouvu a asi ani žádný papír s kupní cenou kolik zaplatila s podpisem chovatelky?
Pokud by si paní nechala udělat pitvu a prokázalo se, že to byla genetická vada vrozená a měla něco v ruce, klidně bych to hnala před soud. Tohle je jediné asi co může udělat.


A o to právě jde. Kotě s PP s CHS většinou-asi taky ne úplně vždy, ale spíš ano-má nějakou garanci, a kdyby se něco takového stalo, tak to slušný chovatel řešit prostě bude. Takhle má nejspíš smůlu.


Paní ze Lnářů se nakonec zachovala poměrně solidně-poslala za uhynulou kočku 10000 Kč. Je si vědomá toho, že má v chovu nějaký problém. Kotě stálo sice 13000+tisíce léčení, ale aspoň něco. Ne každý by to udělal. Považovala jsem za slušné to sem napsat.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2009 13:52:16
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
tatiana napsal:
Kateřina Urbanová napsal:
Táni to je mě strašně líto, ale ted už asi nic nenadělá. Ono ani kotě s PP není záruka, že mu nic není.
Vůbec nevím co bych v tomto případě dělala. Paní asi nejspíš nemá ani smlouvu a asi ani žádný papír s kupní cenou kolik zaplatila s podpisem chovatelky?
Pokud by si paní nechala udělat pitvu a prokázalo se, že to byla genetická vada vrozená a měla něco v ruce, klidně bych to hnala před soud. Tohle je jediné asi co může udělat.


A o to právě jde. Kotě s PP s CHS většinou-asi taky ne úplně vždy, ale spíš ano-má nějakou garanci, a kdyby se něco takového stalo, tak to slušný chovatel řešit prostě bude. Takhle má nejspíš smůlu.


Paní ze Lnářů se nakonec zachovala poměrně solidně-poslala za uhynulou kočku 10000 Kč. Je si vědomá toho, že má v chovu nějaký problém. Kotě stálo sice 13000+tisíce léčení, ale aspoň něco. Ne každý by to udělal. Považovala jsem za slušné to sem napsat.


Osobně si myslím, že by se problémy mezi chovateli/kupujícími měly nejdříve řešit mezi nimi - ne veřejně. Každý spor má vždy dva pohledy - jinak to může vidět vystresovaný majitel který léčí nebo přijde o kotě, jinak to může vidět chovatel, jinak veterinář a jinak další veterinář..... Jen oni dva by si měli prvotně mezi sebou vysvětlit, říci své požadavky a teprve po vyčerpání všech možností řešení, teprve někoho vláčet veřejnými fóry. Začínám na to být alergická. Nezřídka se stává, že nový majitel místo aby informoval chovatele o problému "běží" se vypovídat na nějaké fórum. Sdělí to tak, jak to vidí on, potom se k němu přidají další a je linčování mnohdy nic netušící nebo zcela neviné osoby na světě. Nakone vidíme, že i paní ze Lnářů se dokáže zachovat slušně, ačkoli jsem tady nikde nečetla, že by požadavky majitele byly podloženy třeba pitevní zprávou . Kotě zrovna jako dítě může onemocnět cestou, v novém domově a pod. Pokud si vědomně někdo kupuje viditelně nemocné kotě - to bych asi ani nekomentovala a jeho následné požadavky neviděla zcela oprávněné, protože záruka se vztahuje na "vady" vzniklé či skryté. Prostě jsem chtěla říct, že mi nepřipadá fér, slušné, rozumné ani konstruktivní propírat určité stanice či jmenovitě některé osoby na fórech - nadělá to mnohdy hodně škody.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2009 13:59:01
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
fofo177 napsal:
Máte Hanko pravdu, ovšem téma velkochovů by bylo na jiné vlákno, vždyť je to zajímavé Wink

A vážně, zpět k Peterbaldíkům, to je jich u nás v ČR opravdu tak málo???


Peterbald je stále ve FIFe neuznané plemeno a letos na generálním zasedání bylo unání tohoto plemene opět posunuto na r. 2011.
V případě, že nebude uznáno ani v r. 2011 nebude uznáno ve FIFe vůbec.
To je možná jeden z důvodů proč jich je málo.
Hana


V uznání či neuznání to nebude - navíc není jen FIFe - ostaní organizace mají PEB uznaného. Proč je jich tak málo - proč je málo siamek? Proč je hodně britek - každé plemeno má své obdivovatele, odpůrce i milovníky. Myslím si, kdyby bylo možné peterbalda vidět na výstavách v ČR, kdyby bylo možné ho jednoduše koupit tady " za humny" bylo by jich i jako jako mazlíčků víc. Chovem skupiny IV. se celkově zabývá málo chovatelů - tak to prostě je.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2009 16:52:58
Odpovědět s citátem

Jano já si myslím, že se rozšíření Peterbaldů určitě dočkáme Wink Každé plemeno nějak začíná a chce čas, než se rozšíří. Ta kočka prostě má svoje kouzlo, je nádherná a jak píšete, to že jich je zatím málo, v neuznání FIFe určitě nebude, nějaká organizace by byla to poslední, podle čeho bych se alespoň já rozhodoval, zvláště když člověk může být klidně členem organizace jiné. Tak jako peterbald, neprošel letos na shromáždění FIFe ani Donský sphynx (a to jich je sakra víc) a podle ohlasů z Ruska prostě FIFe o chovatele těchto plemen přijde, poněvadž přejdou jinam. No ale je zvláštní, že plemeno neuznali, ale jeho standardy přepracovali tak, aby FIFe odpovídaly Rolling Eyes
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2009 18:44:58
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Jano já si myslím, že se rozšíření Peterbaldů určitě dočkáme Wink Každé plemeno nějak začíná a chce čas, než se rozšíří. Ta kočka prostě má svoje kouzlo, je nádherná a jak píšete, to že jich je zatím málo, v neuznání FIFe určitě nebude, nějaká organizace by byla to poslední, podle čeho bych se alespoň já rozhodoval, zvláště když člověk může být klidně členem organizace jiné. Tak jako peterbald, neprošel letos na shromáždění FIFe ani Donský sphynx (a to jich je sakra víc) a podle ohlasů z Ruska prostě FIFe o chovatele těchto plemen přijde, poněvadž přejdou jinam. No ale je zvláštní, že plemeno neuznali, ale jeho standardy přepracovali tak, aby FIFe odpovídaly Rolling Eyes


Osobně uznání plemene 100% nevěřím a musím říct, že mi je to celkem i jedno. Na mé lásce k PEB to nic nemění - Ivanku jsem si kupovala proto, že jsem moc chtěla nahatku a PEB pro mne byla dva v jednom - nahatka i orientální kočka, které se mi líbí a které chovám. Výzvou pro mne, co se chovu týká, zůstává siamka Smile PEB doporučuji všem, co chtějí nahatou přítulku štíhlého typu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2009 22:34:28
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:
V uznání či neuznání to nebude - navíc není jen FIFe - ostaní organizace mají PEB uznaného. Proč je jich tak málo - proč je málo siamek? Proč je hodně britek - každé plemeno má své obdivovatele, odpůrce i milovníky. Myslím si, kdyby bylo možné peterbalda vidět na výstavách v ČR, kdyby bylo možné ho jednoduše koupit tady " za humny" bylo by jich i jako jako mazlíčků víc. Chovem skupiny IV. se celkově zabývá málo chovatelů - tak to prostě je.


Jani, podle mě je to v jednak v módnosti plemene, jednak v celkové líbivosti. V "plyšákovské" britce se zákonitě zhlédne víc lidí, než ve vzhledově extrémních plemenech jako je SIA či PEB.

Podle čeho se řídí aktuální módní vlny, těžko říct. Někdy je to účinkování zvířete ve filmu či reklamě, jindy nějak záhadně vzniknou sami od sebe. Po filmu 101 dalmatinů se ulice přímo rojily puntíky, za dob mého dětství frčely kólie (Lassie se vrací). Lelce zvýšený zájem o sphynxe může souviset se seriálem Přátelé, popularita britek s reklamou na Whiskas.

Masový zájem o některé plemeno na jedné straně přináši pozitivní efekt v jeho popularizaci, na straně druhé se ho bohužel vždy chytne skupina množitelů a inzertní servery se hemží nabídkou bezpapíráků chovaných "na kšeft". Takže jsem svým způsobem ráda, že siamky se do této kategorie zatím nedostaly:-)

PS: Když moji rodiče poprvé viděli moje kočky (SIA a ORI), tak se jen ušklíbali, cože jsem si to pořídila za hnusné zvíře a ještě za to dala takové peníze. Prý proč jsem si raději neopatřila nějakou hezkou mourinu, co by vypadala jako kočka a ještě by byla zadarmo:-) Jinak náš kocour je syn Vašeho Ajsíka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (51x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (25x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top