Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kotě nežere granule


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Catca



Založen: 13.02.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Bratislava

Předmět: maso versus granule
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2009 12:00:27
Odpovědět s citátem

Díky za skvělou debatu, většinu věcí jsem už věděla, ale například díky připomenutí systému Barf jsem našla přírodní odčervovaní prostředekt, na který určitě přejdu. Co se týká syrového masa - Baruna sem tam sní hovězí, ale moc jí nejede. Kuře taky trochu. Kdybych jí to dávala každý den, tak nevím. Teď jsem koupila hovězí srdce, tak vyzkouším. Kuřecí srdce slupne jednom občas. Vejce sní, zeleninu moc ne, jenom si sem tam smlsne na olivě. Když mi ji šlohne! Ale dávám opravdu kvalitní granule s výrazným podílem masa - doteď Orijen (75% masa a žádné obiloviny) a teď přecházím na novinku Applaws, které mají dokonce 80% masa. A taky bez obilovin. Samozřejmé i doplňky (semínka bylin a hlavně brusinkový extrakt, který je výborný právě na ledviny). Dnes díky internetu se člověk dozví takovou spoustu informací, že nemusí poslouchat jednom jednoho veterináře. Pokud je opravdu dobrý, tak ovšem ano. Ale jak to zjistím? Toť otázka. A kvalitní granule doplňuji masem, střídám syrové a z konzervy - Porta 21, nebo Applaws, nebo italské kapsičky Schesir. Čisté maso, i když pochopitelně vařené. Nějakou paštikou bych Barču hluboce urazila. Takže si myslím, že důležitá je kvalita - hodně masové granule mohou být, doplnit tím, co kočičce chutná (maso syrové, vařené, trocha jogurtu, dávám také občas tabletku Pangaminu, má to ráda). A držím palce všem, kteří neváhají a chtějí pro chlupáče to nejlepší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wilt007



Založen: 10.08.2009
Příspěvky: 2
Bydliště: Bučovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2009 15:08:05
Odpovědět s citátem

Osobně si myslím že neexistuje žádné pravidlo krmení. Stejně jako člověk potřebuje vyváženou stravu, tak i kočka potřebuje vyváženou stravu. Stejně jako každý člověk má oblíbená jídla a nejí vše, to samé je u koček. Samozřejmě existují v každém živočišném druhu jedinci, kteří žerou vše.

Já mám pouze 2 kočky.
Kocour miluje hovězí maso, granule ProPlant. Dokonce miluje konzervy za 8.90czk co seženete v Penny marketu.

Kočka Ariel by si granule ProPlant nikdy nevzala. ProPlant granulky jí nejedou. Ariel papká Acanu. Ariel nejí hovězí maso ani jiné maso pokud není tepelně upravené.

Jako jedinný doplněk stravy dostávají Maltsoft pastu pro lepší trávení a aby jim nezustaly chloupky v trávicím traktu.

Ani jedna z mých koček nepije vodu doma. Mají fontánku od ProPlantu a prostě ne a ne. Milujou když je vypustím na zahradu a mohou se napít z jezírka na zahradě.

Takže jednoduše řečeno-i kočky jsou individualisti a co chutná jedné, nemusí chutnat druhé. Granule osobně kočkám neměním za jinou značku, jsou na ně zvyklé a nechci je častou změnou zatěžovat. Granule považuji za naprosto nejlepší základ pro kočky co se nutričního a energetického základu týká. Pokud člověk vybere kvalitní krmivo. Maso a jiné mlsky podávám pouze jako doplněk stravy.


To je jen tak trošinku jak to chodí u nás.
_________________
Mám malou ZOO a pořád mám málo!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tracy



Založen: 13.08.2009
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2009 9:46:14
Odpovědět s citátem

Chci moc poděkovat, naše koťátko taky nejedlo granulky. Zkoušela jsem vše, od namočení do vody až po zamíchání do masíčka. Zabralo až omatlání granulek v Baby pastě. Teď jsem to zkusila poprvé a mrně snědlo cca 10 granulek, což je u nás opravdu úspěch, tak jen doufám, že jí to vydrží a že jí ty granulky nakonec budou šmakovat, tak jak mají Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Masicko
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2009 12:55:00
Odpovědět s citátem

Kdyz jsme s nasim kocourkem prechazeli z granuli na masicko, tak to taky byla kovbojka! Nas maly delal, jako ze vubec nechape, co to v te misce lezi. Strasne divoce "nufkal", ale vubec nevedel, jak to masicko vzit do tlamicky. Mela jsem namletou rostenku. Jedna dobra duse mi poradila, ze mam vzit jednu granulku, obalit ji tou pomletou rostenkou a udelat kulicku. Kulickovala jsem jak blba a manzel se mi jenom smal. Ale melo to paradni uspech! Kulicky se ztratily nez jsem se otocila. Wink
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ataner



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 49

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2009 14:09:32
Odpovědět s citátem

ahoj, ja jsem si sví koťátko kocourka brala z útulku kde mi při předání řekli že papa jen granule po příjezdu domů nežral asi 2 dny zkoušela jsem snad všechno jídlo až si teda dal kapsičku w. junior byla jsem rada že jí. Granule ty odmítal tak dostával jen kapsičky ale asi po 3 dnech se dostavil průjem a zánět střev. musely jsme každej den dojíždět na injekce. Hrůza. Granule odmítá do teď (je mu půl roku) ať jsem zkoušela cokoli nechce. řekla bych že má spíš odpor ke granulím(bůh ví co dostával v útulku) tak dostává jen konzervy sice jsem si říkala že se to hodně prodraží ale naštěstí moc velký cenový rozdíl v tom neni ale kdyby někdo znal ještě nějaký způsoby jak naučit kočku jíst granule tak předem děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Granule
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2009 15:56:59
Odpovědět s citátem

Zdravim! Zkouseli jste ty granule primichat do konzervy?
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ataner



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 49

Předmět: Granule
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2009 16:10:45
Odpovědět s citátem

to bylo první co me napadlo nejdřív to odmítal uplně tak jsem si rekla ze jednou se nažrat musí nakonec snědl maso granule olizal od ty štavy a radši jedl mín než aby žral granule. ani když jsem mu je máčela ve vodě nic. dokonce ani ta pasta nepomohla i když u ostatních měla velky úspěch
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (76x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (56x)
3
Kočičí jména (40x)
4
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (31x)
5
„Ať je koček milion!“ Kolik je v Česku opravdu ... (31x)
6
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (30x)
7
Anketa: Máte nějaké oblíbené kočičí plemeno? (26x)
8
Britská krátkosrstá kočka (26x)
9
Kočičí věk (25x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top